توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444517
احمد خاتمی: برخی ها مذاکره با آمریکا را خردورزی می دانند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی گفت: دشمن با شیطنت های فراوان به دنبال جدایی ملت از ولایت فقیه است، اما مردمی که برکت ولایت فقیه را مشاهده کرده دست از آن بر نمی دارند.

به گزارش «انتخاب» سید احمد خاتمی روز گذشته در جمع راهپیمایان 22 بهمن در ارومیه به هویت دینی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمن با استفاده از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به دنبال جدا کردن ملت از دین است که تنها راه مقابله با توطئه دین ستیزی دشمن، پایبندی به ارزش های دینی از سوی جوانان و به ویژه بانوان جامعه است، حفظ حجاب اسلامی از سوی بانوان تقویت انقلاب اسلامی است.

وی جدا کردن ملت از نظام اسلامی با تحمیل فشار و تحریم ها را از دیگر توطئه های دشمن خواند و گفت: تحریم هایی که اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا آن را تحریم های فلج کننده خواند و آثار آن نیز هم اکنون خودنمایی می کند، با هدف جدایی ملت از نظام اجرا شد که خوشبختانه از رسیدن به این هدف نیز ناکام ماندند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: دشمن نمی تواند حاکمیت دینی را در منطقه حساس جهان که در دورانی خان یغما و غارتگری آنان بود، بپذیرد بنابراین با استفاده از تحریم ها بر ملتی که دست انگلیس و آمریکا را از منطقه قطع کرده است، فشار وارد می کند.

ملت ایران هرگز از نظام اسلامی جدا نخواهند شد

وی گفت: دولت آمریکا در سال 91 با اعمال تحریم های فلج کننده، مدعی بود که ایران در مدت یک ماه دست تسلیم به سوی آمریکا دراز خواهد کرد اما ملت ایران بعد از یک ماه که مصادف با راهپیمایی روز قدس بود با مشت کرده و شعارهای مرگ بر آمریکا جواب یاوه گویی ها را دادند و امروز نیز با گذشت 5 سال از تحریم ها و فشارها هنوز آمریکا خمیازه می کشد.

خاتمی تأکید کرد: رسانه ها به جهانیان مخابره کنند که ملت ایران هرگز از نظام اسلامی جدا نخواهند شد.

دشمن به دنبال جدایی ملت از ولایت فقیه است

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمن با شیطنت های فراوان، تخریب و دروغ ها به ویژه در فضای مجازی به دنبال جدایی ملت از ولایت فقیه است، اما مگر می شود مردمی که برکت ولایت فقیه را لمس کرده و انقلاب  و استمرار 38 ساله آن مدیون نعمت ولایت فقیه است، دست از ولایت فقیه بردارند.

وی گفت: مردم مطیع امیرمؤمنان علی (ع) هستند که فرمودند: «از حق و ولایت اهل حق جدا نشوید» و ولایت فقیه مصداق اهل حق است.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مدیون امام خمینی(ره) و خلف صالح ایشان، آیت الله خامنه ای است، گفت: تنها راه مقابله با توطئه ولایت زدایی دشمن ولایتمداری است که ملت ایران اسلامی نیز این چنین اند.

وی با بیان اینکه دشمن با تهدید می خواهد ملت ایران جا بزند، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور جدید آمریکا از روی میز بودن همه گزینه ها حرف می زند، درحالیکه این ملت همه سختی ها و فشارها را که بالاترین آنها هشت سال جنگ تحمیلی بود پشت سرگذاشتند و هرگز پشت انقلاب را خالی نکردند.

خاتمی گفت: براساس متن صریح قرآن، هرگاه برای مؤمنان از جنگ حرف بزنند، ایمانشان افزوده می شود و اعتقادشان را ابراز می کنند، بنابراین دشمن بداند که مردم حزب الهی را با حرف اراجیف ترساندن عین حماقت است.

وی تلاش برای ایجاد اختلاف در جامعه را توطئه دیگر دشمن برشمرد و اذعان کرد: اختلاف بین ملت و دولت، طلبه و دانشجو و اقشار مختلف مردم از اهداف دشمن است، به گفته قرآن فرعون و فرعونها اختلاف این ملت را می خواهند وگرنه فریاد قرآن، رسول اکرم (ص) و امامان معصوم فریاد وحدت است که امروز در راهپیمایی مشخص شد.

امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب در منطقه حرف اول را می زند

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز ملت ایران بار دیگر وحدت و یکپارچگی خود را به جهانیان نشان دادند و به رغم اختلاف سلیقه ها که در جامعه آزاد طبیعی است آمدند و شعار مرگ بر آمریکا را سر دادند.

وی تصریح کرد: وقتی تحریم ها بعد از 10 سال تمدید می شود و رهبری می فرمایند این نقض عهد است و رؤسای سه قوه و مسؤولان ارشاد کشور نیز بر نقض عهد بودن آن تأکید می کنند، نشان دهنده وحدت است.

خاتمی با بیان اینکه دشمن ناامیدی ملت را می خواهد، اظهار کرد: شبکه های ماهواره ای مدام از فروپاشی نظام اسلامی می گویند درحالیکه امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب در منطقه حرف اول را می زند و در سطح بین الملل تأثیرگذار است به گونه ای که در اجلاسیه سوریه در قرقیزستان با مخالفت ایران، اجازه شرکت به آمریکا در این اجلاسیه داده نشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر واقعا نظام اسلامی درحال فروپاشی است چرا علیه آن سمپاشی و تبلیغ می کنند؛ این امر نشان می دهد که نظام اسلامی مقتدر است و خواهد ماند تا پرچم این انقلاب را به دست امام زمان (عج) برساند.

وی در ادامه به تلاش های دشمن برای بزرگنمایی مشکلات و کوچک جلوه دادن موفقیتها اشاره کرد و افزود: مشکل مردم مشکل رهبری است، بیکاری جوانان، اعتیاد و فقر دنیای ماتم است ولی این مشکلات در جاهای دیگر هم است.
خاتمی گفت: ملت ایران حکومت رژیم دین ستیز، مردم ستیز، عفت ستیز، استقلال و آزادی ستیز را نابود کردند و حکومتی برپایه مردم سالاری دینی را انتخاب کردند، برگزاری 35 انتخابات در کشور نشان دهنده حاکمیت مردمی است و امروز ایران اسلامی از معدود کشورهای مستقل جهان است که باید اینها را دید و شکرگزار بود.

بزرگنمایی مشکلات از سوی رسانه های معاند مردم را نا امید نمی‌کند

وی به حضور مردم در راهپیمایی امروز اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه هایی که مدام از مشکلات کشور می نویسند به دنیا مخابره کنند که دشمنان بدانند با یک دولت طرف نیستند با ملت به پا خاسته ای طرف هستند که بزرگنمایی مشکلات آنها را مأیوس نمی کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمن به دنبال مذاکره برای تحقیر ایران اسلامی است، گفت: برخی ها مذاکره با آمریکا را خردورزی می دانند در حالی که نشستن بر سر میز مذاکره و پذیرفتن حرف آمریکا ذلت است که مردم ایران ذلت ناپذیرند.

خاتمی گفت: القای این دروغ که ملت از انقلاب بریده اند توطئه دیگر دشمنان است اما با وجود تلاش های دشمن از طریق تبلیغات رسانه ای برای عدم حضور مردم در راهپیمایی امروز، راهپیمایی امروز 22 بهمن با همان شکوه سال 58 بود و نشان داد که راهش ادامه مسیر حق است و ملت نیز تا آخرین نفس و قطره خون پای این انقلاب ایستاده اند.

وی گفت: همانطور که رژیم طاغوت معتقد بود بدون آمریکا نمی توان زندگی کرد، امروز عده ای در داخل نیز این حرف را زمزمه می کنند که این فرهنگ جاهلی است، براساس فرهنگ دینی آنچنان که توانسته ایم در زمینه هسته ای، هوا فضا، نانو فناوری و پزشکی موفقیت های چشمگیری بدست آوریم در عرصه سیاسی نیز توان مقابله با دشمنان را داریم.
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب، ولایتمداری و حفظ وحدت را از راهکارهای مهم مقابله با دشمن خواند.
 
 
کلمات کلیدی : احمد خاتمی + مذاکره با آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.