نظر منتشر شده
۹۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 140659
نظر شما درباره سقوط بي سابقه ارزش پول ملي
دردل بينندگان، 3 بهمن 90
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۷
سقوط بي سابقه ارزش پول ملي به همراه سكوت ظاهرا تاييدآميز و سياستهاي اقتصادي سردرگم دولت، افكار عمومي را سخت منقلب و متاثر كرده است.

در شرايطي كه شايعات و اخبار ضد و نقيض، ارزش و اعتبار پول ملي ايران را به سخره گرفته اند، رسانه ملي نيز به همراه دولت در سكوتي محض فرو رفته و بجاي دعوت از كارشناسان اقتصادي و پاسخگويي به سوالات و ابهامات عمومي درباره بازار ارز، با سكوت خود عملا با جنگ رواني همراهي مي كند.

بخش تحليلي الف، صفحه حاضر را براي انعكاس نظرات بينندگان و كاربران اينترنت مي گشايد تا بلكه صداي بخشي از شهروندان به مسئولان اقتصادي كشور برسد.

از علاقمندان به درج نظر در اين صفحه تقاضا مي شود بجاي بازگويي شايعات و اخبار غير موثق، عواقب وضع موجود در ارزش پول ملي و راه هاي برون رفت از آن را پيشنهاد دهند.
 
حسني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۳:۱۹
به نظرم اين وزير اقتصاد و رئيس كل بانك مركزي را به همراه مقتداشون احمدي نژاد معرفي كنيم براي جايزه نوبل شيمي چون با نبوغ بي حدوحسابشون تونستند اسكناس را به پهن تبديل كنن. (619920) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۵۵:۳۷
ایرانی جان، بانک مرکزی 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی داره، صندوق توصعه ملی 28 میلیارد دلار ذخیره داره، باز هم فکر می کنی نبود ارز در کشور به خاطر تحریم بانک مرکزیه ؟ (624175) (moderator22)
 
راستین
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۴۱:۴۸
جناب شما اول ماهیت خودتون را روشن کنید بعد اظهار نظر بفرمایید معلوم نیست طرف دار دولتی یا نه یه با می گی تقصیر دولت نیست یه بار می گی باید تاوان انرژی هستی را بدهیم .
(624320) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۲۹:۰۱
عزیز برادر این تحریمها چرا قبلاً نبود شما شاید بگی تقصیر احمدی نژاد نیست که تحریمها روز به روز بیشتر میشه ولی از بی تدبیری ایشون به حساب میاد (624463) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۰۸:۵۸
ای ول حالا شما از اون ته چطوری اومدید این اول؟
هر وقت اینو فهمیدید می فهمید چرا دلار یی هو می شه 2000 تومن یی هو می شه 1300 تومن دوباره یی هو .... (624561) (moderator22)
 
سید علی حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۱:۴۱
باید به تاریخ تحولات اقتصادی از بدو روی کار آمدن دولت در سال 84 مروری داشته باشیم. درست است که این دولت از ابتدا در برنامه ریزی و هدایت اقتصادی ناتوان بود اما باید به روشنی نشان داد که چرا این اتفاق در این مقطع رخ می دهد:
1. ورشکستگی و تعطیلی گسترده واحدهای صنعتی: اتفاقی که از نوروز 85 و با تغییر در قانون کار و حقوق و دستمزد به طور گسترده ای به وقوع پیوست
2. نوسانات هفته ای متاثر از بازارهای دلالی در سالهای 84 تا 86 (زعفران، مسکن، گوجه فرنگی! و نظایر آن که برای مدتی به عادت تبدیل شده بود)
3. بالا بودن افسانه ای قیمت نفت: بسیاری از ضعفهای دولت به صورت مجازی با اهرم دلارهای نفتی پنهان می شد
4. واگذاری های صوری در بخش صنایع: با این اقدامات و دست به دست شدن صنعت به نام خصوصی سازی از یک بخش دولتی به بخش شبه دولتی دیگر بسیاری از کاستی های بخش تولید پنهان ماند
5. رخنه ی پولهای کلان از مجاری مختلف نظیر وام های بی پشتوانه و شبه اختلاس، خرده سرمایه های ناشی از وامهای خوداشتغالی و بی ثمر، تعطیلی واحدهای کوچک و خصوصی و انتقال دارایی ها به بازار دلالی و... زمینه ای برای یک شکاف بزرگ در اقتصاد را ایجاد کرده است
در این شرایط احساس خطر منطقی جامعه و بازار از اتفاقات سیاسی جهان نظیر تحریمها، مانورهای نظامی ایران در منطقه، تهدیدهای بی پایان دو طرف به مقابله نظامی و ... عموم مردم را به سوی تبدیل سرمایه هایشان به ارز و طلا سوق می دهد تا در صورت بروز یک اتفاق ناگوار از افت شدید سرمایه و داشته هایشان پیشگیری کنند. نباید فراموش کرد که نیمی از مردم تجربه حوادث دهه شصت و بحرانهایی نظیر جنگ را شخصا به خاطر دارند و از آن درس می گیرند. این افراد به شعارهای سیاسی نظیر اینکه «تحریم جنگ روانی است» یا «غرب بازنده این بازی است» را خیلی باور ندارند چون به عینه می بینند که به رغم گزارشهای متعدد از جنبش وال استریت و بحران اقتصادی غرب، این اقتصاد ایران است که رو به نابودی می رود (624723) (moderator22)
 
Kazakstan
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۹:۳۷
اینکه برخی تلاش می کنند تحریم و تبعات آن را به نوعی به عنوان یک عامل بیرونی و خارچ از حوزه اقدامات دولت معرفی نمایند ظلم و خیانت به کشور و مردم هست. مگه این شرایط ( و آینده سخت تر آن ) نمی توانست از سال 82 به بعد بوجود بیاید ولی کاردانان از بروز چنین فضایی جلوگیری کرده و بتدریج تلاش میکردند که حقوق ملت از راه دیپلماسی و اقناع افکار عمومی جهان و قدرت های جهانی به دست آورند ... البته لطفا از شعارهای تو خالی خودداری فرمایید که در این بیش از شش سال گوشمان پر است (624752) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۵۱:۳۶
این تحریم ها نتیجه سیاست خارجی حافظ شیرازی که نیست اگر سیاستمدار داشتیم می توانستیم با زیرکی هم اهداف هسته ای را جلو ببریم هم در دام این تحریم ها نیفتیم ولی هزار حیف گویا بیشتر دنبال تحریک دیگرانیم تا پیشرفت و اقتدار کشورمان. (624847) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۸:۳۵:۱۷
در مورد افغانی افغانستان و لیر چی ؟
یعنی شما نمی خواین قبول کنین که ایراد از خارج از کشور نیست و اقتصاد مملکت هست که له شده؟ نمی خواین بفهمین که دولت سعی می کرد با ضرر و زیان و از اینور و اونور این رو پنهون کنه تا جایی که وزیر نفت اعلام کرد که من دیگه نمی تونم کسری های دولت رو بدم و وزیر نیرو هم گفت که در سال 91 قطعی برق دارم زیرا دولت تمامی منابعی که برای پرداخت بدهی به نیروگاهها اماده شده بود رو برای رفع کسری بودجه و پوشوندن ضعف های اقتصادی خرج کرده؟
کارخونه هایی که هر روز دارن تعطیل می شن رو ببین بعد نظر بده. خانواده هایی که دارن بدبخت می شن و بیکار رو ببین (626541) (moderator22)
 
abit
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۹:۴۷:۱۷
به نظر بنده این مسائل فرعی هستند وکسی نباید از ان صحبت کند و اگر هر خبرگزاری هم خواست در مورد ان بنویسد با ید فیلترشود اصلا چه ربطی به مردم داره که بخاهند نظر بدهند ؟سلاح مملکت خویش خسروان دانند هرکس حرف بزنه باید دارش بزنند که بفهمه تفسیم ارث دیگران دخالت نکنند (626642) (moderator22)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۰:۲۴:۱۵
خودت می فهمی چی داری میگی؟
اولا تحریمها هنوز بشکل جدی اعمال نشده (که اگه بشه لابد ایران کارش تمومه)
ثانیا کشوری ما کلی ذخایر ارزی داریم(در تمام تاریخ کشورمون اینقده نداشتیم)
ثالثا تحریم نفت هم که عملا از 5 ماه دیگه شروع میشه (تازه بخش کمی از نفتمون)
رابعا الان نفت بالای 100 دلاره در صورتی که 8 سال پیش 12 دلار بود( که اونموقع ملت زیاد احساسش نکرد)
خامسا ذخایر طلای ایران کم نیست(البته بیشترش دست دوستای دولتیمونه)
ضمنا دولتی مثل ایران که اینهمه دشمن داره همیشه باید ایجاد چنین بحرانهایی رو پیش بینی کنه و اگه گرونی به دولت ربطی نداره لابد تقصیر من و شماست.
چشمها را باید شست....... (626699) (moderator22)
 
استاد سابق دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۲:۴۰
آقای محترم. ما هم اگر مثل اینها حرف بزنیم که می شویم نسخه کپی.
این دولت از روز اول اینکاره نبود. دوست و دشمن هم خوب می دانست.
تعویض سه رییس بانک مرکزی و سه وزیر اقتصاد ! در 4 سال !!
رییس بانک مرکزی قبلی می گفت طرح زودبازده شکست مفتضح خورد ولی مخترع اون( جهرمی وزیر کار) با حمایت رییسش می گفت عالی بوده، نتیجه اعتماد به همان آدم اختلاس از یک بانک دولتی با بزرگترین رقم دزدی تمام تاریخ بشر از یک بانک بود با ریاست همان مخترع زودبازده( جهرمی-صادرات) .
آنکه سخن درست و نیکو گفت امروز خانه نشین شده و هیچکس یادی نمی کند که مگر او نبود که انذار داد و محکوم شد به دروغگویی؟
در جلسه استیضاح ،رییس مجلس رای مشروط به کسی را از تریبون قبل از رای گیری دیگر نماینده ها شرط ابقا کرد که از دیدگاه هر قاضی بی طرف ، این وزیر باید در دادگاه ثابت می کرد که مجرم رشوه گیر بانک ملی را نپرانیده است!!

انشالله ملت می اموزد که جو گیر نشود و رای خودش را به 80 هزار تومان سهام عدالت نمی فروشد. (620483) (moderator7)
 
یخی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۸:۱۲
من پیشنهاد حذف ده صفر از پول ملی را دارم تا بتواند با دلار رقابت کند. (620557) (moderator19)
 
Australia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۱۳:۲۰
اگه بخواد ۳ تا صفر از حقوقها هم کم کنه هیچ فرقی نمی کنه نسبتها همون ۲۰۰۰ برابر

الا ن می فهمم وقتی می گفت این مدرکها کاغذ پارهاست یعنی چی (621115) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۳:۲۳
یخی جام خودتی؟ نبودی چن وقته؟
پیشنهاد بهتر حذف احمدی نژاده! (621185) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۲۸:۵۳
مجلس باید طرح سوال و استیضاح احمدی نزاد رو عملیاتی کنه هرچه زودتر شر جریان انحرافی از این مملکت کم بشه (624462) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۱:۵۵
آقا ۱۰ تا کمه می‌خوای بیار بالاتر بشه ۱۶ تا صفر که ارزش دلار و ریال برعکس بشه (621362) (moderator1)
 
افتاب دیشب
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۴۶:۱۰
برادر من کمی فکر کن راه علاج این نیست اگه 10تا بردارم باید سالی 10تا 10تا برداریم (621467) (moderator1)
 
ناشناس
Australia
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۰۱:۵۹
دلار تازه داره به قیمت واقعیش نزدیک میشه که در بلند مدت به نفع کشوره
مشکل اینه که این اتفاق باید به تدریج می افتاد نه در طول چند هفته (622670) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۰۱:۲۷
اونکه میگن اگر دلار گرون بشه به نفع کشوره، به این سادگی که شما می گویید نیست. پیش از آن، باید شرایط دیگری در کشور مهیا می شد که فعلا خبری از آن نیست. (623245) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۵:۰۲:۱۷
منظور از کشور جنابعالی هستید که خارج از کشور درآمدتان به دلار است (623482) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۰۱:۵۹
قیمت واقعی دلار 820 تا 850 تومان است (623576) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۱۴:۲۸
لطفا بدون اگاهی اظهار نظر نکن (624056) (moderator1)
 
حسن
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۵۲:۱۱
شما در حرف زدن دقت کنیید. اگه راجع به سال مبنا برای تعیین نرخ دلار مطالعه کنید می بینید که با در نظر گرفتن سال 1340 برای سال مبنا عدد ذکر شده ارزش واقعی دلار خواهدبود (624692) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۴۶:۴۳
الان یعنی قیمت واقعی دلار (در واقع قیمت واقعی ریال!!!) اینه از نظر شما؟!؟!؟! خوشحالی الان که واسه یک دلار باید 20000 ریال بدی؟ (624146) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۴:۲۴:۱۷
دوست عزيز انگار يادت رفته كه 70 درصد يا حتي بيشتر از كالاهاي مصرفي ما وارداتي اند. يعني بايد بابت آنها دلار بپردازيم. آره اگه ما صنعت پويايي مثل آمريكا داشتيم مي تونستيم بگيم افزايش نرخ دلار به سود ماست! (626083) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۰:۲۲:۱۰
من میگم سایت الف رو فیلتر کنن شاید ارزش پول ملی درست شد. راه نجات فیلتد صدای مخلف بعضی مواقع صدای حقیقت است. (624895) (moderator22)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۲:۳۰:۱۴
بنظر من اگه عددهای کنار صفرها را حذف کنیم ریال با قدرت بیشتری با دلار رقابت می کنه و فکر مردم هم یکباره راحت میشه! (625790) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۳:۱۰:۱۳
صد تا صفرشم حذف بشه چیزی عوض نمیشه اقتصاد مملکت مرگ مغذی شده (626979) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۱۴:۵۸
ریال هم مثل بعضی‌ فوتبالیستها و هنر پیشه هامون بی‌ غیرت شد.... یک حضور خود جوش در خانه ریال لازم شد... فتنه و ریال پیوندتان مبارک! (621119) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۲۳:۳۲
ریال بیبصیرت، نمیخایم نمیخایم! (624259) (moderator22)
 
محمدرضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۲۴:۲۸
برادر عزیز طرح آقای جهرمی شکست خورد زیرا امثال وزیر اقتصاد و رئیسش با آن مخالفت کرده و در آن کار شکنی کردند.
جهرمی را همانها از کار بر کنار کرده اند و اختلاس همپالگی هایشان را گردن او انداخته اند.
برای آنکه مطمئن شوی تحقیقی در مورد زندگی همان جهرمی انجام بده تا ببینی ازمال دنیا بیشتر از تو و من ندارد.
عقوبتی که اکنون جهرمی تحمل می کند به خاطر همان ایستادگی اش در مقابل آقایان انحرافی است که با استفاده از کمبود اطلاعات من و شما می کنند. (621159) (moderator1)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۳۳:۳۷
برادر محترم يادت رفته كسي از زندگيش حرف ميزني كه هم حقوق بانك مي گرفت هم حقوق بازنشستگي و تنها درماه ميليون حق مديران گرفته خارج نشستي و نميدوني چه بر سر ما مياد (624108) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۰۴:۰۵
اگر اظهارات شما درست باشه امثال آقای جهرمی برای برائت خودشان باید از این دولت کناره گیری کنند تا پاکیشان حفظ شود (624378) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۲۱:۵۶:۲۸
ن تو این مملکت پرفریب و دروغ حتی به پدر 85 ساله محتاج خودم هم اعتماد ندارم چه رسد که در مورد اطلاعات رسمی مربوط به زندگی جهرمی کسب اطلاعات کنم و بهش اعتماد کنم. برو خودتو رنگ کن داداش. (628317) (moderator22)
 
دانشجو
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۸:۱۲
اقتصاد درتمام دنیادردستان افرادمتخصص ومجرب است که افراد سیایی نمی توانند درآن دخالت کنند درکشور ما نه تنها دردستان افرادمتخصص نیست بلکه افرادسیاسی نیز درآن دخالت کردندو با دادن برنامه های غیر علمی وکارشناسی موجب این روز اقتصاد ایران شده اند و علی الرغم فروش600 میلیاردی دلاری نفت ودریافت مالیاتهای زیادازمردم نتواسته اندنیازهای اولیه مردم راتامین کنندوبه نظر بنده مشکلات کنونی اقتصاد ایران از6 سال پیش شدیتروامیدوارم هرچه زودترحداقل به آن زمان برگردد به امید حداقل یک عذرخواهی واستعفاء. (621344) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۳۴:۰۶
در مورد تخصص صحبت کدید نکته ای به یادم آمد : یکی از کاندیداهای مجلس به علت اینکه تاریخ دریافت مدرک کارشناسی و دیپلم ایشان در یک روز بوده رد صلاحیت شد و حالا مدعی شده از نظر قوانین چون رزمنده بوده این مساله بلا مانع بوده . این هم شاهکار آموزش عالی ما (624476) (moderator22)
 
طالقانی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۰۰:۴۷
احسنت به این نظر.واقعا حرف دل بسیاری از مردم کشورمان را زدید. (621701) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۴۴:۳۱
متاسفانه عامه ی مردم عقلشون به چشمشونه و ثابت کردند که همان 80 تومان سهام عدالت برای فریبش کافی است. (621972) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۵:۰۹:۰۳
بعضی از مردم هم عقلشون تو گوششونه! فقط گوششون به تحلیل و اخبار و شایعات اونور آبه! (623491) (moderator19)
 
sara
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۰:۰۷:۵۹
متاسف كه مجبور تو كشوري زندگي كنم كه فقط كمي هز مردمش عقل و شعور دارند كه اونها تو انتخابات ها شركت نمي كنند و اگر هم بكنند با احساساتشون بازي ميشه و بد تر كه سكوت مي كنند نر مقابل ظلمي كه بهشون ميشه.خرابي اقتصاد كاملا روشنه. مردم اگر عقل داشته باشن فرق راست و دروغو مي فهمند خارجيو داخلي نداره اگر هم كم عقل باشند (625435) (moderator22)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۲۰:۵۳:۵۳
تو که میگی مردم عقلشون تو گوششونه ممکنه لطف کنی و بگی عقل خودت تو کجاته؟ (628261) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۱:۰۶:۱۴
آقای رئیس جمهور اون ریال را دلار برد!!!! (622416) (moderator19)
 
امیر
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۷:۱۲:۰۱
تو که راست میگی اگه تحلیل اقتصادی باشه که دیگه این بر اب و اون بر اب نداره با بررسی اثباتی وهنجاری میفهمیم که کدوم طرف راست میگن کی توهم اقتصادی زده اقتصاد زبان مشترک داره (623734) (moderator19)
 
علی
Malaysia
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۲۰:۳۳
اگه با زبان خودشان حرف نزنیم نیاز به مترجم هست و یک عده دیگه از نور چشمیها باید به کار گرفته بشن البته اینکار برای افزایش اشتغال اوون بعضیها فکر بدی هم نیست. (622696) (moderator19)
 
همت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۲۵:۵۱
جای علمایی مثل میرزای شیرازی خالی است (623623) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۱:۰۱:۳۲
یعنی اگر ایشان بودند باید فتوی میدادند خرید و فروش دولار و طلا حرام است؟ (624946) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۸ ۱۹:۲۹:۱۱
نه می شد فتواهایی برای افراد خاص داد که این وضع رو به وجود اوردن (630940) (moderator7)
 
بنت الهدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۹:۰۲
سلام استاد تجارت بین الملل ما اول مهر ماه درسی به ما داد که تا آخر عمر فراموش نمی کنم!
سیاست کسر بودجه تورم را در پی دارد وقتی سیاست ارزی بانک مرکزی نرخ تثبیت شده است این جریان را در پی دارد قیمت پایین دلار تقاضای بالا دلار - بانک مرکزی مجبور است برای تبدیل ریال مردم از ذخایر دلار بانک مرکزی استفاده کند گنجینه ای که متعلق به نسل بعد هم هست و اگر این اشتباه ادامه پیدا کند پول نفت به دلار تبدیل به ریال می شود
و سرانجام ارزش پول ملی پایین می آید
نتیجه گیری : به علت نقص قوانین دولت محترم سیاست کسر بودجه را در پیش می گیرد با اهداف منفعت طلبانه خود!
باید نمایندگان مجلس قیامی عقلایی نموده و این راه درو های قوانین را ببندند زیرا موکلان ما شما نمایندگان مجلس هستید آقای توکلی اگر به آن دنیا اعتقاد دارید باید بپا خیزید ما هستیم ما از شما دفاع می کنیم (623861) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۴:۵۸
استاد تجارت بین الملل خارج از جزوه هائی که ازیر کرده حرفی برای گفتن نداشت؟ (624641) (moderator22)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۱:۳۴:۴۴
عزیز دل خوب اگر قرار باشه که تو کشور ما نرخ ارز ثابت نباشه و بر اساس قیمت عرضه و تقاضا باشه و قیمتش با مکانیزم بازار تعیین بشه که قیمت دلار واقعی میشه و مطمئنا بیشتر از اینیکه الآن هست میرسه...اونوقت تو شرایطی مثل الآن که بانک مرکزی تحریم شده و و دلاری به صورت رسمی وارد کشور نمیشه باید قیمت دلار خیلی بیشتر از اینیکه هست بشه...
هر اقدامی تدر اقتصاد احتیاج به یه سری زیر ساخت داره.مکانیزم بازار برای تعیین قیمت ارز راهکاری نیست که به درد کشورهای در حال توسعه بخوره. (625004) (moderator22)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۸:۰۰:۵۹
بنظر مرسد موضوع از بی کفایتی گذشته و انچه مشخص است دولت عامدانه عملیات را انجام می دهد (625175) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۴:۳۷
ديگه با ريال پهنم نميشه خريد. ديروز رفتم کود بخرم يارو قيمت رو برده بالا
ميگم اين قضايا چه ربطي به پهن داره ميگه ما از علوفه وارداتي استفاده مي کنيم! (620491) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۱۵:۱۶
ریال هم مثل بعضی‌ فوتبالیستها و هنر پیشه هامون بی‌ غیرت شد.... یک حضور خود جوش در خانه ریال لازم شد... فتنه و ریال پیوندتان مبارک! (621121) (moderator1)
 
حامداقبال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۴۴:۵۰
از آقای توکلی که در مسائل اقتصادی صاحب نظرهستند و سایت ایشان انتظار بیش از این می رود که به ترویج افکار کوچه بازاری بپردازد
بهتر بود تا دوکارشناس موافق ومخالف رامی آوردید تایکمقایسه ای توسط خوانندگان صورت بگیرد نه اینکه هرکس هرطور که در مخیله اش میگذرد صحبت کند
خیلی از کارشناسان می گویند ارزش پول ملی اگر کم شود صادر کنندگان سود می برند
خوب درستییا نادرستی این حرف باید مورد نقد قرار بگیرد ودر فضایی بدون غرض ورزی نقد شود
از آقای توکلی می خواهم مصالح مملکت را مد نظر قرار داده وراه صلاح پیش گیرند (621974) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۳۷:۵۸
... کاهش ارزش پول ملی نه بر فنا رفتن پول ملی (622343) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۱:۱۱:۰۸
کسی هست به من بگه که بزرگترین نفری که در این بل بشو سود برده کسی جز دولت هست (622432) (moderator19)
 
راستین
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۴۵:۰۸
حتما این طور است پول بدهند کسی ببره کانادا پنهان کنه برای آینده شون خوبه (624325) (moderator22)
 
راستین
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۴۷:۵۱
اینان ارزشی برا من ایرانی قائل نیستند چه رسد به پول ملی برادرمن جوانان درحال ازدواج بر سر وصورت می کوبند (624339) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۳۸:۴۲
مطمئن باش بیشترین ضرر را دولت میکند چون بزرگترین مصرف کنندۀ بازار دولت است و تورم بوجود آمده از این مساله تمام سازمانهای دولتی فلج خواهند شد و دستشان برای بودجۀ بیشتنر دراز میشود. (624490) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۴:۳۵:۱۱
آره عزيزم خود دولت داره سود ميكنه. آخه اون اختلاس 3000 ميلياردي را با همين روشها بايد جبران كنه. (626104) (moderator22)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۱:۳۵:۵۵
به شرطی با پایین اوردن ارزش پول صادرات منتفع میشه که ما تا حد زیادی در تولید مستقل باشیم.در ضمن کم کردن ارزش پول ملی با نصف کردن ارزش پول فرق میکنه. (622463) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۵:۲۹:۳۱
اصلاً كسي به فكر وارد كننده الزامات ضروري هست؟ كو أرز دولتي؟؟؟ (623523) (moderator19)
 
عبدالله
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۲:۵۶:۱۲
اتفاقات بوجود آمده را سبزی فروش سر کوچه هم می تواندبفهمد چه پیش آمده . سالهاست همین آقای توکلی و بسیاری از صاحبنظران اقتصادی هشدار می دهند کو گوش شنوا (622549) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۳۸:۱۴
ملت اینجا هم خودشونو خالی نکن دیگه کجا داد بزنن و اعتراض کنن؟
ضمنا نه خیلی این دولت به حرف حساب گوش میده؟ (622730) (moderator19)
 
سین الف
United Arab Emirates
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۹:۵۸:۰۰
ببخشيد کارشناس موافق با چی رو باید بیارند؟ یعنی شما می فرمایید کارشناس بیارند که موافق این باشه که ارزش پول کشور در یک سال به نصف رسید؟ (622869) (moderator19)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۱:۴۳:۴۴
دوست عزیز چی را صادر کنند؟ کفش تبریز بود که الان هم صادر می شه و توی بازار ایران نمی اید .2 زعفران بود که الان به اسم اسپانیا در بازار هست.3 فرش بود که بازارش را ترکها و افغانها گرفتن .پسته بود که.........حالا چی صادر کنند؟ (623080) (moderator19)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۱:۵۹:۵۱
آقا حامد حرف از صادرات زدین،بله به نفع صادر کننده ها خواهد بود...ولی سوال این است که ایا صادراتی داریم؟! و اگر داریم آیا در مقابل واردات سهمی دارد ؟! (623110) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۴:۱۳
شما با چه مدل اقتصادی تحلیل کردید که صادر کننده سود می برد؟ (623123) (moderator19)
 
حامد
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۰۲:۰۱
در مجلس ما با 300 نفر نماينده فقط يك نماينده هست كه گاهي از دولت انتقاد مي كند كه بعضي ها حتي تحمل همين يك نفررا هم ندارند . بابا جان299 نفر نماينده + 570 نفر امام جمعه + 200 هزار آخوند و... از نظام تعريف ميكنند حالا يكنفر هم انتقاد بكند تحمل نمي كنيد ؟؟؟ جداً كه (624024) (moderator1)
 
تنهاي تنها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۳:۲۰:۲۲
سلام بدون پشت پرده از جلوي پرده قشنگ‌تره
من خودم خيلي از نماينده‌ها، امام‌جمعه‌ها رو مي‌شناسم كه داد ناعدالتي رو از سال 84 مي‌زنن.
فقط علي مطهري نيست كه مخالفه، بدون خيلي از نمايندگان مجلس هم مخالفن.
تازه يه نكته ديگه الان رسانه دست ايناس
شما بدون كه خيلي از نماينده ها و... كاملا مخالفن و اگه يه رصدي بكني توي سايتا اين رو براحتي متوجه مي‌شي...
اشالاه در اسفند امسال دوباره گول اين هاي رو نخورده نماينده شايسته به خانه ملت بفرستيم نه كسي كه به خاطر حزب و جناحش از خدا هم مي‌گذره... (625928) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۱۲:۳۷
مگه ما چقدر صادرات غیر نفتی داریم که به نفع صادرات بشه . این حرف برای کشوری مثل چین درسته . لطفا به هر نحو ممکن که شده تلاش نکنید همه چیز را مثبت جلوه دهید . (624573) (moderator22)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۳۸:۴۴
شما از امریکا پیام میدی بعد دیروز رفتی از ایران کود بخری؟؟ (622346) (moderator19)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۹:۳۴
عمو جان طرف تو ایرانه و برای ارتباط اینترنتی از VPN استفاده میکنه که سرورش تو آمریکاست. یه خرده معلوماتت رو زیاد کن که سرت کلاه نره. (623326) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۷:۱۴
خودتم که داری از روسیه پیام میدی داداش (624650) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۲:۰۷:۲۶
جالبه شما از توي آمريكا ميخواستي پهن بخري.. (622501) (moderator19)
 
عباس
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۲:۴۵
چقدر این نوع کامنت تکراریه.
هنوز نمی دونی بعضی ها کلا از وی پی ان استفاده می کنن؟
جون من جواب نده که: "مگه الف فیلتره که از از وی پی ان استفاده میکنین؟" که شاکی میشم. اصلا می خوای همین الان با پرچم آمریکا و ژاپن و دانمارک و هلند و ... کامنت ها مو بفرستم تا متوجه موضوع بشی؟ (623851) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۸:۰۹
دلار تو ايران گرون شده اون وقت تو آمربكا قيمت كود رفته بالا؟ لااقل بيا ايران بعد دروغ بگو (623604) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۳۷:۱۶
...طرف با وي پي ان وصل شده اينترنت. هنوز در اين حد اطلاعات كامپيوتري نداري مياي درباره نرخ ارز و طلا نظر بدي (625648) (moderator19)
 
سید
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۵۹:۳۶
عجب. پس در امریکا شما مشغول خرید پهن، آنهم با ریال هستید!؟ (624015) (moderator22)
 
سید جان
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۲۱:۳۵
شاید با وی پی ان رفته. شاید هم تو امریکا پهن می خره. شاید هم، بابا، شاید هم تو دهات اینها که پهن می خرند، با وی پی ان فیلتر شکنی می کنند و تو سایت الف کامنت می ذارن.

اصلا شاید نرفته باشه کود بخره مثال زده. شایف هم فک و فامیلش رفته باشن کود بخرن. شاید هم جوکه.

اصلا شاید، تو چه می دانی، مزدور موساده، می خواد از طریق پخش شاہعه درمورد افزایش نرخ پهن لرزه بر اندام اقتصاد توانمند و مردمدوست ایران بندازه.

به هر حال، آری، کی می دونه پشت این کامنت ها، شیر خوابیده یا روباه، راستگو یا دروغگو، دلسوز یا کینه توز، دوست یا دشمن.

همه تو کامنت دادن استاد اندیشه اند و تو زندگی حقیقی همین آشی اند که تو مملکت می بینی: اهل تملق و دروغ مصلحتی، عاشق لایی کشیدن تو خیابون و تو صف، دلداده قدرت و تشنه احترام زیردستان.

سید جان، سخت نگیر. احتمالا وی پی ان بوده، ولی لب حرفت درسته.

والسلام (624079) (moderator22)
 
علي
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۰۹:۲۹
اگركسي بتونه پولهاي خودشوكه به ريال است همه را بدهد وپهن بخرد( بشرط آنكه جايي براي انبار كردنش داشته باشد) بهتر از اين است كه پولش را نگهدارد (624042) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۴:۳۱:۵۶
من نگون بخت ديروز بعد از 6 سال نامزدي با نامزدم رفتيم جهيزيه مون را با هم بخريم يارو فروشنده اجناسشو نمي فروخت و به دروغ مي گفت كه همشونو فروخته ام. دست خالي برگشتيم. (626097) (moderator22)
 
هاشم
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۲:۲۸:۳۳
شما تو امريكا با ريال پهن خريداري مي كنيد؟ (626903) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۶:۵۴
اگر سال گذشته با دلار هزار تومنی درامد ریالی دولت ازفروش هر بشکه نفت صدهزار تومن بوده باشد امروز با دلار دو هزار تومنی درامدهای ریالی دولت دو برابر شده است. با توجه به اظهارات اعضای دولت در مورد افزایش یارانه نقدی و نزدیک بودن انتخابات باید بررسی کرد که آیا دولت عمدا باعث افزایش اینچنینی قیمت ارز شده است؟ (620503) (moderator22)
 
علی
Malaysia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۸:۰۴
حالا شما درباره جایزه نوبل شیمی شوخی کردید ولی من خلیلی جدی میگم :
بزرگترین خدمتی که این دولت میتواند به مردم نماید این است که فورا استعفا دهد. به خدا اگر این کار را بکند، کار ی بزرگ و خدمت عظیمی به ملت کرده است و حتی شایسته جایزه صلح نوبل خواهد بود. (620508) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۶:۱۷
حتما، اونها هم منتظر پیشنهاد شما بودند!! (620713) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۱:۰۹
نمایندگان که جرات استیضاح ریس دولت رو ندارن و ظاهراً ملت هم همه چیز رو به خدا سپردن و دنبال خرید سکه و ارز هستند. (621482) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۴:۴۲:۵۲
البته در تكميل حرف شما بگم كه همين نماينده ها تا كمتر از يك ماه ديگه راي ما را ميخوان كه بروند توي مجلس، پس منتظر راي ما باشند! (626126) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۱:۳۶:۱۲
گیرم که دولت هم استعفا داد و رفت .... فکر می کنید کی به جاش منصوب خواهد شد؟ (622464) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۲:۳۲
به جای رییس جمهور سوپور محله ما هست بقیه هیأت دولتو نمی دونم (624599) (moderator22)
 
محمد
France
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۸:۵۸
جدای از مقصر بودن دولت که در آن شکی نیست.با این فرهنگ مردم خوب که شب در بانک میخوابن برای سکه انگار سکه از نون شبه واجبتره و همه دلال شدن واسه خودشان تقصیر کیه؟؟؟؟؟؟ (620511) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۴۰:۲۸
وقتی ارزش پولی که تو دستت هر لحظه کمتر میشه،طوری که احساس میکنی همون نون شب رو هم دیگه راحت نمیشه خرید باور کن چاره ای جز تبدیل اون به یه کالای باثبات مثل طلا نداری حالا اگر شده شب پشت در بانک بخوابی!گرچه من شخصا اینکارو نکردم ولی ظاهرا چاره جزاین نیست! (620978) (moderator19)
 
محمد
France
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۷:۴۷
دوست عزیز که میگی چاره یی نیست:حتی به قیمت نابودی اقتصاد مملکت این کار را باید کرد؟؟؟ اینقدر واجب شده که مردم میرن از عراق دلار میارن به جای زیارت رفتن!!!پس کجا رفت اون حرفها"ما ایرانی هستیم و ایران را دوست داریم.........!!!" الان وقتشه که هرکسی میتونه در حق کشور فداکاری کنه نه که ضربه بزنه!! (621433) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۵:۵۷:۳۰
جناب محمد ... فداکاری برای ایران مرد... وقتی رییس اتاق ایران حرفی میزنه که حتی در جنگ 8 ساله هم زده نشد. یعنی اقتصاد بوی سیاست میده. جیب من و شما بوی سیاست میده . اقتصاد یعنی وسیله برای نیل به اهداف کثیف سیاسی و بی توجهی به آحاد مردم. (626276) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۰۱:۲۵
مگه سکه با این حباب یا بالن که چه عرض کنم با این کشتی هوایی کالای باثباته؟
اگه قیمت واقی سکه رو با دلار بالای 2000 تومن هم حساب کنی به میلیون نمیرسه!
بنابراین کسایی که وارد این قمار شدن باید منتظر از دست دادن همون نون شب هم باشن! (621511) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۰:۵۴:۳۰
البته اگر پول داشته باشي كه اونو تبديل به سكه و طلا و دلار كني... (622977) (moderator19)
 
فراز
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۵۷:۱۴
مردم دلال نشدن دوست عزیز بلکه پولی که دارن به صورت روزانه ارزشش را از دست می دهد و مجبورن آنرا به کالایی با ثبات تبدیل نمایند.این نرخ ارز و سکه نیست که دارد بالا می رود بلکه کاهش ارزش پول ملی است و با تبدیل پول به سکه،ارز و یا ملک ارزش پول فعلی در طول زمان حفظ می شود (621070) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۱:۴۸:۱۴
تو تلوزیون چند نفر که سکه پیش خرید کرده بودن را نشان داد
یکی خیلی راحت گفت که 1000 تا سکه پیش خرید کرده
نون شب بعضی ها چقدر ارزشمنده (626843) (moderator22)
 
زهرخند
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۴۵:۳۹
همه انسانها دارای حس فزونی طلبی هستند. چنین رانت بزرگ و درامد باد آورده ای اگر حتی در کشورهای اروپایی و یا امریکا به وجود آید، شک نکنید که واکنش مردمشان اینگونه خواهد بود، شاید با شدت کمتر. مهم وظیفه حکومت است که اجازه کسب درآمد بدون کار و تلاش را بگیرد و از سرمایه گذاری و صنعت حمایت نماید. این حکومت است که باید از به وجود آمدن چنین وضعیتی جلوگیری کند چرا که عکس العمل مردم به شکاف قیمتی بین ارز و سکه در بازار رسمی و بازار آزاد کاملا یک امر "طبیعی" است. (621226) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۶:۵۵
اشکال از مردم نیست اشکال در روشها و سیاستهای بد است (621301) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۲۸:۳۱
مردم هم یعضا با بعضی رفتارها از این سیاست ها حمایت می‌کنند. (622091) (moderator19)
 
Lebanon
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۳۲:۱۷
اشکال در هر دو است. بپذیریم. آخه دلاری که ارزشش توی دنیا هی داره کم میشه (البته نه مثل ریال ما) از کی تا حالا کالای با ثبات و سرمایه ای حساب شده؟ اقلا طلا بگید یک چیزی. (623169) (moderator19)
 
افتاب دیشب
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۱:۰۷
اقا محمد اگه دل تنگشون هستی لطف کن ویه کتی چای براشون ببر بندگون خدا از هرس پول خدای نکرده یخ نزنن وبمیرن (621481) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۳:۱۶
تورم بدترین و ظالمانه ترین شکل مالیات گیری است مردمی که شب میخوابند و صبح میبینند اندوخته ای که با خون دل گرد آورده اند تحلیل رفته و قدرت خریدشان نصف شده طبیعی ترین عکس العملشان این است که این اندوخته را از دست درازی اغیار حفظ کنند این سودجویی و بی اخلاقی نیست این تلاش مردم مظلوم و درمانده برای حفظ قدرت خریدشان است دست از این تحلیلهای سطحی و کلیشه ای بردارید و عمیقتر تگاه کنید (621486) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۵۱:۲۷
شما فکر کردید مردم پولشان را از باد هوا گرفتن؟ با هزار بدبحتی کمی پس انداز کردن وقتی قراره در عرض چند هفته ورشکستشون کنن شما انتظار داری به اعضای این دولت مهرورز صادق اعتماد کنند تا کاملا نابود بشن؟!!! مقصر کسانی هستند که ثبات و اعتماد را از مردم سلب کردند. (621989) (moderator22)
 
یک نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۹:۰۸:۰۵
آفرین با شما موافقم مردم ما خودشون به این بی ثباتی دامن می زنند ... حالا بر فرض تو 5 تا سکه هم خریدی با این کاهش ارزش پولت میخوای سکه بدی نون بخری؟ (622783) (moderator19)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۰:۱۳:۰۴
ظاهرا شما وضعتون خيلي خوبه ميگيد "اومديمو 5 سكه هم خريدند چقر سود داره"
بعضي با اين قيمت نميتونن سالي يه دونه سكه پس انداز كنن. حالا حساب كن همينجوري پولشون رو بذارن تا فردا پول اون يه سكه هم نكنه (625449) (moderator19)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۱:۴۷:۰۳
اینکه خیلی خوبه حداقل میدانیم امسال عیدی کارمندان وبازنشستگان و کارگران بموقع خواهد رسید.الان که 4 بهمن است بعضی از بانشستگان حقوق دریافت نکرده .اند (623087) (moderator19)
 
Portugal
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۴:۲۰
عزیزم سکه از نون شب واجبتر نیست. اما اینجوری سود می کنن تا بتونن نون شب بخرن (623597) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۲۵:۴۸
چه کسی باعت شد مردم دلال ارز وسکه شوند (624269) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۴۹:۱۴
برای کاهش ارزش دلار باید حجم نقدینگی کنترل شود حجم نقذینگی باعث کاهش ارزش پول ملی می شود لذا باید با برنامه ریزی وتدوین قوانتین مانع از ادامه تولید نقدینگی نمود راهای کاهش نقدینگی
1. افزایش سپرده بانک نزد بانک مرکزی
2. افزایش سود سپرده های مدت دار در راستای تغییر سپرده ها وکنز پول
3. ممنوعیت بازگشت این پولها های کنز شده با نرخ سود بالا به بازار
4. ممنوعیت چاپ پول جدید
5. برنامه ریزی برای تعیین نرخ واقعی دلار بر اساس ذخایر ارزی بانک مرکزی
وحجم نقدینگی
6. ملی سازی نفت در راستای بازگشت پول نقت که به صورت ارزی در اختیار دولت است بین همه مردم به طور مساوی در راستای افزایش توان مردم برای مقابله با نرخ ارزی واقعی (620759) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۷:۳۹
مورد 6 شما که باز نقدینگی رو میبره بالا!! (623134) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۸:۵۳
پهن چون بهر حال یک کالاست پس ارزش آن نیز امکان دارد از اسکناس ملی بالاتر رود. (621204) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۲:۴۲
پیشنهاد میکنم به همین مناسبت اسامی نامبردگان در کتاب گینس ثبت شود جون تا بحال کسی نتوانسته در یکی دو سال اقتصاد یک کشور قدرتمند را اینچنین مضمحل نماید (621285) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۰:۲۴
اگر دلار بصورت کنترل شده به این سطح رسیده باشد جای تامل دارد. ولی ظاهرا اینطور نیست و بی کفایتی آقای بهمنی و ضعف ایشان در علم اقتصاد و ناتوانی ایشان در مهار افزایش نقدینگی و تمکین ایشان در مقابل رئیس هاشون برای چاپ پول بی حساب و وزیر اقتصاد بی درایت تر و بی سواد تر از ایشان باعث این وضعیت شده. وزیر اقتصادی که تورم را حاصل افزایش ده یا پانزده درصد دستمزد های حد اقلی میداند و پیشنهاد حذف این قانون را میدهد معلوم است از الفبای اقتصاد کلاسیک سر در نمی آورد. اگر وضع در همین حالت باقی بماند دو سالی طول میکشد که اوضاع اقتصادی معکوس شده و شاخص ها مثبت شوند. این به شرطی است که یک وزیر اقتصاد با سواد و شجاع و نیز یک رئیس بانک مرکزی با همین مشخصات در راس کار قرار بگیرند و کسی در کار آنها فضولی نکند. آنها کار خود را بلدند و نیازی نیست حقیر راه حل ارائه بدهم. اهل فن راه ها را میدانند. مشکل از آنجا شروع شد که بعضی ها فکر میکنند همه چیز میدانند و در همه کار هادخالت کردند. حتی میخواهند نقش یک واعظ را بازی کنند ولی فقط با زیر و بم کردن صدا و فیگور گرفتن. نفهمیده اند هر حرفه سواد خود را میخواهد و مدرسه خودش را. خدا ما را از شر نادان دوستان خلاص کند. انشائ الله کسی خائن نیست. فقط نادان است. (621398) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۰۱:۴۸
دولت چون کاری به تئوری های اقتصادی نداره و سعی میکنه همه چیز را از طریق هو و جنجال حل کنه کشور رو به این روز انداخته. آقایون چون به دلیل اجرای نادرست برنامه کذایی هدفمندی یارانه ها به کسر بودجه شدید برخوردند تلاش می کنند تا از طریق چوب حراج زدن به سرمایه ملی بخشی از این کسری بودجه رو جبران کنند. از این طریق سر مردم را گرم کرده و از توجه آنها به مسائل اساسی و مطالبات بر حق شون جلوگیری می کنند.
تو ی این وانفسای افزایش سرسام آور قیمتها هیچکس نفهمید چرا ناو آمریکایی که بیرون رفته بود دوباره برگشت تو خلیج فارس.مشغول بحث و فحص بر سر قیمت سکه و ارز . حتی تو کلاس های مدرسه و هیات های مذهبی که این چند روز برگزار شد بحث اصلی قیمت ارز و سکه و نابسامانی اقتصادی بود.
مسائل مهم تر در سایه این بحران خود ساخته از سوی دولت به فراموشی سپرده شد.
راستی!
تکلیف سه هزار میلیارد چی شد ؟
نگفتم؟ اینم یکیش بود. (624200) (moderator22)
 
رسول
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۰:۲۹
جناب استاد دانشگاه لطفا به شعور و انتخاب مردم توهین نکنید حتی اگه اون انتخاب اشتباه باشه (621400) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۱:۵۲
ولی خودمونیم اختلاس از 3 میلیارد دلار به 1/5 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد تبریک از این اقدام به موقع برای جلب اعتماد مردم (621405) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۸:۵۱
مگر این دولت و وزیرانش تنهایی این کارها را کردند کجایند آن نمایندگان احسنت احسنت گو که اینک همه مدعی شده اند از تمام بلندگوها و تریبونها تایید شدند اما حالا که نتایج غیر قابل اجتناب آن تصمیم گیریها بروز یافته همه خود را کنار میکشند اگر راست میگویی این را سانسور نکن (621499) (moderator1)
 
نسل سوخته
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۸:۰۲:۴۷
موافقم. نه فقط دولت بلکه نمام کسانی که با تمام قوا از احمدی نژاد حمایت کردند. و مجلس شورایی که ضعیف ترین عملکرد را داشته و در برابر دولت کاملا منفعل عمل کرده است باید پاسخگو باشند. (626480) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۹:۲۷
کجایی آقا مثله اینکه نمیدونی قیمت پهن الان تو بازار چنده؟؟!!!!!!! (621501) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۲۵:۱۷
یعنی معیاری بهتر از پهن نسیت؟؟!!! (623902) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۴۰:۳۴
از درد سخن گفتن از درد شنیدن با مردم بی درد ندانی که چه درد ی است (621959) (moderator22)
 
اردبیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۳۱:۴۸
بر اساس اعلام بانک مرکزی در یک ماهه گذشته 3میلیون و 700 هزار سکه در بانک ملی پیش فروش شده که اگر این تعداد را در قیمت 546 هزار تومان ضرب کنیم عدد 2 هزار میلیارد تومان بدست می آید . یعنی ظرف یک ماه سرمایه مورد نیاز راه اندازی 5 بانک در بانک ملی بابت پیش خرید سکه جمع آوری شده است (622332) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۹:۳۸:۴۶
وقت پس دادن باید پول ده تا بانک رو بدن (625370) (moderator22)
 
احسان
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۳۴:۵۸
وقتی از مجلسیانمان که دست روی دست گذاشته اند و در حال نظاره هستند ... وضع از این هم بدتر خواهد شد. .. اگر کشور دیگری بود مطمئنا یا دولت استعفا می کرد یا به سرعت برکنار می شدند. (622723) (moderator19)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۰:۰۰
اگر هدف دولت كسب درآمدازفروش ارز وسكه براي كسري بودجه اقتصادي باشد
اگرهدف كسب درامدتوسط دلالان باشد :
سزاي گران فروش نخريدن است.
اما اگر پيامد عمل نكردن به هشدارهاي كارشناسان اقتصادي است:
جايزه ي نوبل لازمه !

((قاعده ي اقتصادي مي گويد عرضه كم تقاضاراافزايش مي دهدوباعث گراني مي شود.
ديگران دراين مواقع تقاضايشان راكم مي كنند تاتعادل برقرار شود درايران برعكس است.)) (623112) (moderator19)
 
سازمخالف
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۵:۴۳:۲۷
مجلس چه نقشی دارد ؟
آیا مجلس از دولت واهمه دارد؟ (623548) (moderator19)
 
میثم
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۰۰:۰۹
به نظر من بیاید همه چیز رو از اول شروع کنیم . اخه Game over شدیم (624190) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۲۷:۴۲
مردم گوشت قربونی رقابتها و بازیهای قدرت شدند ...
سرنوشت 75 میلیون ایرانی دست یک عده افتاده ...
از دول گرفته تا نمایندگان مجلس به نظر من باید رهبری هر چه زودتر دخالت کنند و جلوی این بی لیاقتیها رو بگیرند (624460) (moderator22)
 
بهنام
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۴۸:۵۳
با هرچی بشه شوخی کرد با اقتصاد نمیشه... علم اقتصاد اصلاً جنبه شوخی نداره ..اگه کوچکترین بی احترامی به این علم بکنید آنچنان تو گوشی بهتون می زنه که به اندازه صفر هایی که باید از جلو پول ملی بردارید دور سرتون ستاره بچرخه و تا بیایید بفهمید از کجا خوردید . . . . (624522) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۳:۰۵
کجاش رو دیدی برادر. پذونده اختلاس رو چند سال کشششش میدن. بعد که دلار شد سه هزار میلیارد تومن میان میگن اختلاس مهمی نبود. همش یک دلار اختلاس شده. (624633) (moderator22)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۷:۱۴
آقای احمدی نژاد!!!!
واقعا تو برای ساختن این مملکت اومدی؟
یادت میاد میگفتی که مدیریت امام زمان رو میبینم؟؟؟
یادته؟؟!!!
شیب؟‌بام؟ سقوط؟؟!!! (624649) (moderator22)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۰:۳۰:۱۰
سلام
آزموده ایم در این شهر بخت خویش ، بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

خودمان رای دادیم و خودمان هم آنرا پس میگیریم
آقای دکتر شما هم که از بچگی طرفدار رفراندم بودید . این اقدام عقلانی که فقط کاربرد ضدصهیونیستی ندارد در میهن اسلامی خودمان با بنی صدر هم همینگونه عمل شد منتها در آنوقت مجلس شورای اسلامی بود ومتاسفانه الآن مجلس عوام

بنابراین ابتدا آقای دکتر استیضاح و عزل و انشاءالله محاکمه دسته جمعی هیت دولت و بعد میرویم سراغ نمایندگان نان بنرخ روز خور و درگام بعدی حضور در انتخابات و انتخاب بر اساس شایستگی،تخصص و تعهد .مطمن باشید افراد لایق و کاردان بغیر از باند و فامیل و دور و بری ها بسیارند ولی اکنون خانه نشین
وقتی امام به بنی صدر فرمودند شما لیاقت اداره کردن یک نانوایی را هم ندارید چرا ملت بزرگ ماامروز کاسه چه کنم بدست گرفته؟ ما 8 سال جنگ و تحریم را اداره کردیم پول ملی و اعاده عزت ملی و این آدم 40 کیلویی راهم اداره میکنیم
انشاءالله (624902) (moderator22)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۸:۱۳:۳۷
اگه دولت قبول داره يارانه مردم سهم مردم از پول نفت است، با توجه به دو برابر شدن قيمت دلار كه مساوي است با دو برابر شدن درآمد دولت به ريال؛ يارانه ها هم بايد دو برابر شود. (625193) (moderator19)
 
مشتری سکه
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۳۰:۵۰
میشه از اقای احمدی نژاد بپرسید سکه دم خونه ایشون چنده؟ فک کنم دلار خیلی نباید گرون باشه (625635) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۳:۰۴:۵۴
به نظر من عملا دولت با این کار ، ارزش یارانه ای را که بصورت نقدی به مردم می دهد را نصف کرده و مرده خوشحال از اینکه 20 درصد به یارانه شان اضافه می شود و بنزین 1000 تومنی مصرف می کنند.
در حالی که خبر ندارند 30 درصد از ارزش یارانه نقدی کم شده و بنزین 150 درصد افزایش پیدا می کند. (625882) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۵:۱۷
هر دلار برابر با 20000 ریال ایران، این یک فاجعه است. این دولت لیاقت گرداندن اقتصاد ایران را ندارد. دفاع از آن ظلم در حق مردم است. لطفا تا دیر نشده بگذارید کارشناسان اقتصادی کاری کنند. با بی تدبیری های این دولت فقط مردم در رنجند. (619927) (moderator7)
 
نابلد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۶:۰۵
آقا مهدی مگر کسی جلوی کارشناسان اقتصادی را گرفته است؟ خوب بیایند کاری کنند. دولت محترم که پی در پی نخبگان اقتصادی را دعوت به همکاری می‌کند !!! (620497) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۹:۱۳
این دولت محترم برای تصمیمات رئیس بانک مرکزی خودش هم ارزشی قائل نیست چه برسد به نظرات دیگران (620565) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۰:۴۹
همین کارشناسان بیچاره تا انتقادی از سیاستهای اقتصادی غلط دولت کردند، بلافاصله متهم به سیاه نمایی و ریختن آب به آسیاب دشمن شدند.انگار یادت رفته که در دوره دولت هشتم چه نامه های اعتراضی سرگشاده ای در اعتراض به سیاستهای کاهش سود سپرده بانکی ارسال کردند و لی مرغ بعضیا همیشه یک پا داشته است. (621354) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۰۹:۰۱:۲۷
هرکه را شناسایی میکنند یاازکارو سمتش بیکار میکنند یا اگه زیاد حرف بزنه و اعتراضی واقعی داشته باشه بعنوان یک متخصص !سریعا جاش تو اوینه بعنوان عامل بیگانه مملکته داریم !!!!!! (627337) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۶:۲۴
آقا راستی افغانی افغانستان چنده الآن؟ (620501) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۲:۵۱
مطمئن باش خیلی خیلی باارزش تره (620940) (moderator19)
 
farzad
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۱:۲۵
افغانی افغانستان 35 (621314) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۰:۲۷
ارزش پول ملی کم نشده
دولت داره کسری بودجشو از جیب مردم تامین میکنه (621399) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۱۳:۱۰
خرید 37 تومان فروش 35 تومان (622268) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۱:۳۵:۰۰
هر 10000 افغانی تقریباً 202 دلار و هر 10000 ریال تقریباً 50 سنت (نیم دلار) (622461) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۳:۴۸
چطور؟
مگر قصد سفر به افغانستان دارید
شماهایی که روشنفکری از سر و روتون می باره زشته برید این کشور مطمئنا برای شما اروپا و آمریکا فرش قرمز پهن کرده (623333) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۷:۴۰:۴۳
استدلال حضرتعالی خنده داره مگه باید طرف حتما قصد سفر داشته باشه انواع مغالطات رو برو بخون تا بتونی درست استدلال کنی ... (623802) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۲۲:۰۰
مگه شما از اولش هم(سال 1384) به این دولت امیدوار بودی؟ (621761) (moderator19)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۴۰:۱۸
این دولت لیاقت گرداندن اقتصاد ایران را ندارد؟ ... رییس جمهور تازه گفته برای مدیریت جهان میخواد برنامه ریزی کنه. (622354) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۷:۱۵:۵۷
دیر شده به نظرت کدام اقتصاددان ایرانی میتونه اوضاع ایران بیچاره رو سروسامان بده (623746) (moderator19)
 
مجید
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۵:۵۲
با سلام.نظر شخصی من اینه که تمام دست اندرکارا بخصوص در بخش دولتی با استعفاشون وظایف رو به افرادی که برنامه های منطقی تری در دستور کارشون دارن واگذار کنن (619931) (moderator7)
 
انصاف
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۵:۰۳
قبول ولی به شرطی که با همین شرایط اداره کنند یک با همین اقتصاد آزاد ادامه دهند ( و نروند سمت قوانین شرایط تخریم که قوانین و شرایط اقتصادی مشابه زمان دفاع مقدس را لازم دارد) و قوانین محدود کننده دولتی شرایط خاص نگذارند
دوم در موضوع هسته ای هم عقب نکشند و تحریمها هم حذف نشود ببینم چند مرده حلاجند؟ (620493) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۵۵:۵۶
ای کاش کارشناسان و افراد نخبه در رشته خودشان نظر میدادند تا وقت مردم با بعضی اراجیف گرفته نمیشد.مثل رئیس بانک مرکزی که اصلا رشته اش اقتصاد نبوده و مرتب اظهار نظر میکرد و مستمعین به خاطر حیای خود به او چیزی نگفتند. (621264) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۴:۳۹
سوم هم اینکه شماره دولت هم نهم یا دهم باشد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (621330) (moderator1)
 
مهزیار مسلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۱:۵۸
و به نام عدالت

باور کنید ما استعفا نمی خواهیم و همان یک عذر خواهی خشک و خالی برای ما بس است.مسئله ای که بیشتر آزاردهنده هست سکوت
.. صدا وسیما هست که قبلا ها هم شاهدش بودیم (620687) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۲۵:۲۶
عذز خواهی؟؟؟؟ این واسه مردم نون و آب میشه؟؟ (621592) (moderator19)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۲۱:۲۹
معذرت خواهی قیمت دلارو پایین میاره یا قیمت طلا رو یا بیکاری رو کم میکنه یا گرونی رو؟؟؟؟؟؟؟؟
اون روزایی % (621756) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۴:۳۸
مي گويند تقوا از تخصص لازم تر است ، آن را مي پذيرم اما مي گويم آن کس که تخصص ندارد و کاري را مي پذيرد بي تقواست. دکتر مصطفي چمران (621190) (moderator1)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۷:۴۴
با سلام

اينها همه دليلي بر بي كفايتي رئيس جمهور است كه حتي قادر به منترل نرخ ارز
هم نيست نوسان طلا و ارز نشان از پايين امدن ارزش پول ملي نيست آنچه كه ما الان شاهد آن هستيم بي كفايتي در كنترل بازار است. (619940) (moderator7)
 
م ح
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۳۱:۰۵
..
برخلاف تصور خیلی ها احمدی نژاد ناتوان در کنترل بازار نیست .
با این کار کسر بودجه را جبران ویارانه ها را می پردازد ونیازی به متمم بودجه ندارد.
... (622716) (moderator19)
 
مصطفی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۷:۵۵
خداییش من اون هزاری که به عنوان عکس گذاشته بودیدو دیدم، یک آن حس کردم که چقدر فاجعه بار ارزشش کم شده، واقعا با اون هزاری دیگه هیچی بهت نمیدن! (619942) (moderator7)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۱۳:۲۵
4 تا تخم مرغ که میتونی باهاش بخری !!! (620585) (moderator19)
 
اصغر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۰۴:۴۱
زکی کجا تخم مرغ می دن دونه ای دویست و پنجاه ما هم بریم بخریم. آخرین تخم مرغی که خریدم بسته شش تایی 1800 بود (621526) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۳:۴۵:۵۲
آخه الان 4 تا تخم مرغ میدن معلوم نیست تا یکی دو ساعت دیگه اوضاع به این شکل پیش بره شاید واسه ی هر تخم مرغ مجبور بشیم دو تا از این هزاری ها رو بدیم... (622573) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۰:۴۱
یکی از علتهای مهم این فاجعه اقتصادی بستن کلیه راههایی است که باعث رونق و تحرک اقتصادی بوده است (621351) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۵۲:۰۷
نظر شما را قبول دارم ایجاد نشاط و رونق اقتصادی همیشه بهترین کار میتواند باشد که در سالهای اخیر متاسفانه از آن خبری نیست ولی این کار تیم باتجربه و مطلعی را میخواهد (624346) (moderator22)
 
وطن دوست
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۲:۳۳
البته چند تا ادامس میشه خرید وبا جویدن اونها احساس غذاخوردن به ادم دست میده (621408) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۸:۵۵:۱۹
بيچاره رييس جمهور بعدي كه بايد يك اقتصاد ويران را تحويل بگيرد. (626571) (moderator22)
 
سپند
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۰:۰۸
حقوق من در سال گذشته (دلار 1050 تومان) حدود 500 دلار بوده و سعي مي كردم با اين پول زنده بمانم. حال از دولت مردان مدعي تقاضا دارم بگويند با حقوق 250 دلار و قيمت هاي 0.5 تا 3 برابر شده پس از يك سال ميزان تورم براي من شهروند عادي چقدر است و آيا خودشان با اين شرايط مي توانند زندگي كنند يا نه؟ (619949) (moderator7)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۲۸:۱۸
با دلار مگه خرید میکنی؟ (622321) (moderator19)
 
آبدارچي سياسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۴:۴۴
در انگليس كه پوند رايجه !
راستي شما در انگليس حقوق بگير دولتي ؟ سفيري ؟ (623336) (moderator19)
 
فرید
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۴۳:۵۰
دوست عزیز و هموطن محترم لطفا کمی در مورد وی پی ان مطالعه کن؟ شاید آی پی کسی واقعی نباشه؟ پیشنهاد می کنم راجع به توهم توطئه و دائی جان ناپلئون هم مطالعه کنید. چرا هر کی نظری مخالف نظر ما رو داشته باشه حتما مزدور و جاسوسه؟ تا کی می خواهیم همدیگه رو با اتهام از میدون به در کنیم. (623961) (moderator1)
 
آبدارجی سیاسی
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۸:۵۷:۳۳
سلام .
در بالا شخصی از انگلستان توضیح داد که افزایش نرخ دلار به نفع کشور هست همه منفی دادند و گفتند شما چه کاره ای و برگرد ایران و ...
من شبیه اون نظر رو برای سپند گذاشتم . شما میگی وی پی ان داره ! اونم انگلیسی ! که تا بحال ندیدیم !
تناقضات شما برای من جالب و عجیبه (626574) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۳:۲۶:۰۶
پ ن پ روبل پرداخت میکنیم وقتی میری هر چی بخری میگه دلار گرون شده شما نظر دیگه ای داری (626999) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۱:۳۹
به نظر من استیضاح این دولت بهترین راه کار است ولاغیر

بیشتر مجلسی ها هم می‌دانند ولی خوب جز چندی همچون مطهری و توکلی و.. کسی جراتاش را ندارد.


آقای احمدی نژاد که می‌گفت آقای خاتمی ایران را ضایع کرده ! و از پله ها برای دیدار آن مقام بالا رفته و آن مقام هم تکان خورده!

و بعد هم معلوم شد حرف آقای احمدی نژاد دروغ بوده و عکس هایش درآمد

باید از او پرسید، الآن کیست که آبروی ایران را برده؟

در کم تر از یک سال اعتبار پول ملی را نصف کرده!
قیمت طلا بالا رفته
سه هزار میلیار پول ملت به فنا رفته و وزیر فقط عذر خواهی کرده آن هم با خنده!!
و....

بهتر است به فکر حذف 4 صفر از پول ملی باشی نه 3 صفر

تومان هم دارد به ریال می‌پیوندد (619954) (moderator7)
 
وحید
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۱۱:۴۶
بنام خدا

باید از مجلس پرسید که چرا به وزیر اقتصاد رای اعتماد داد؟ آقای لاریجانی! اینهم نتیجه آن رای اعتماد مشروط شما (طبق معمول بازی با واژه ها) (620579) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۵:۲۳
این هنوز از نتایج سحر است !! با این افکار مشعشع کشور را به کجا میخواهند ببرند نمیدانم!! (621377) (moderator1)
 
ایمان رستمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۵:۰۸
من هم واقعا با این حرکت عجیب برخی مجلسی ها که اکثریت بودند که وزیر اقتصاد رای آورد داغون شدم
آخه چرا؟
زخمم تازه شد (623337) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۴:۳۶
آخه اينا نون ونمك همو مي خورن ! (623598) (moderator19)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۸:۳۶
چهار صفر که قرار بود حذف بشه شاید منظورتان 5 صفر است. (620967) (moderator19)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۲:۱۷
شاید هم منطورشان 6 صفر بود. (621318) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۲۴:۵۸
چی میگی . فقط در یک سال ارزش پول نصف شده. ایشان در مدت 6 سال زمامداریشان موفق شدند ارزش پول را دقیقا یک دهم کنند. بروید جدول نرخ سکه را نگاه کنید. (621161) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۱۶:۲۰
بنده خدا تو باغ نیستی اینا جرات طرح سوال ندارند تو میخوای استیضاح کنی؟ (622050) (moderator22)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۱۱:۵۸:۵۷
به نظر من، هیچوقت با تغییر یک شخص، مشکلات کشورمان حل نمی شود. تا زمانی که تخصص و تعهد (توامان) معیار ما برای انتخاب اداره کنندگان جامعه نباشد در هر سطح و حوزه ای انتظاری بیش از این نباید داشت. همچنین باید تیم اداره کنندگان هر مجموعه ای، دارای پشتوانه اعتبار و اعتماد از اعضای آن مجموعه باشد. تنها در این صورت است یک همکاری دو سویه فراهم می گردد. تنها مدیران با کفایت و شجاع قادر به پیش بردن اهداف و منافع کشور خواهند بود. (627574) (moderator22)
 
آبدارچي سياسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۲:۳۳
سلام .
من كه امروز كاملا شوكه شدم
دلار 2020 تومان و سكه 1050
از شخصيتي مثل دكتر بعيده كاري بدون برنامه انجام بده . احتمالا دلار روي 2200 توقف كنه به 1600 برگرده اينطوري هم دولت مديريت خوبي از خودش نشون مي ده و هم كسري بودجه امسال و سال آينده رو جبران مي كنه . در آمد نفتي دولت طي سال آينده 55 درصد رشد خواهد كرد .
از يك طرف هم قضيه تحريم وجود داره نه شما ميگيد نه دولت . آيا واقعا تحريم بر بازار ايران تأثير گذاشته ؟
يا بحران اقتصادي پشت دروازه هاي اقتصادي ايران رسيده ؟
يا برنامه اي براي خراب كردن اقتصاد ايران نوشته و اجرا مي شه ؟
من هنوز گنگم شما راهنمايي كنيد (619958) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۶:۰۹
اتفاقاً این کارها از جناب دکتر اصلا بعید نیست !!! (620037) (moderator7)
 
علی
Malaysia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۳:۲۲
درست است که این، نتیجه تلاشهای دکتر مهندس است اما بسیاری از دستگاه های نظام هم با آقای دکتر همراهی کردند و بی انصافیست که از زحمات دیگر عزیزان در این موفقیت عظیم غافل شویم. (620428) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۳:۲۸
درست می فرمایید، اگردستگاههای نظارتی نظام به وظایف قانونی خود در برخورد با قانون شکنی های مجریان قانون عمل کرده بودند، الان شاهد یکه تازی حضرات نبودیم. (621367) (moderator1)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۹:۰۶
حیف که شما قدر این دکتر را ندونستید!
میترسم که آمریکاییها او نو بدزدن ببرن آمریکا که بحران اقتادی غرب را مدیریت جهانی بکنه! (623862) (moderator1)
 
طناب بريده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸:۳۷
آدم حسابي امثال شماست كه به دكتر اعتمادبه نفس دادين تا خرخره تو گل فرو رفتيم.مدت هاست ايران اصول به روي خود نديده مثلا اصولگراها سره كارن ها. (620049) (moderator7)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۹:۴۲
بعید می دونم شما هنوز گنگ باشی. شما خودتو به خواب زدی و کسی هم نمی تونه بیدارت کنه. (620054) (moderator7)
 
آبدارچي سياسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۸:۴۶
دوستان من از اين نوع مديريت دولت حمايت نكردم . مثل اينكه بد رسوندم منظورم اينه ميشه گفت اين افزايش دلار مورد حمايت دولت و براي جبران كسري بودجه است نه آشفتگي و بي برنامگي (620400) (moderator19)
 
زهرخند
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۴۹:۲۳
سلام اقای ابدارچی سیاسی! یه مدت نبودید؛ تازه بیدار شدید؟ (621240) (moderator19)
 
سعید
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۱:۱۸
ببینید این نابسامانی، اولا خود یک «معلول» است و مثل خیلی از پدیده‌های دیگر اقتصادی، می‌تواند «علت» هم باشد.

پس بهتر است که علت های به وجود آوردنده‌ی این معلول را بیشتر از پیش مورد توجه قرار دهیم.
همه‌ی تدابیر اقتصادی دولت نهم و دهم به نوعی در این فضای نامبارک «سهیم» و «مؤثر» هستند.
فقط اثرات آنها کم و زیاد است.
از کوته‌نگری‌های در رویکردهای اصلی اقتصاد سیاسی گرفته تا میل سیری‌ناپذیر دولت در مصرف دلارهای نفتی... تا لج‌بازی‌های فردی در برابر توصیه‌های مصلحان و منتقدان و صاحب‌نظران.
بیفزاید بر فهرست بلند- بالای فوق، تسلیم در برابر دکترین شوک و سیاست شوک‌درمانی اقتصادی و تدابیر پیشنهادی لیبرالی - فریدمنی!

همه را باید با هم دید. (620067) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۷:۱۲
چرا حرف بیخود میزنی؟ چه ربطی به فریدمن داره؟ اصلا تو این بابا رو میشناسی یا یکی از کتابها و مقاله هاش رو خوندی؟ فریدمن مبدع تئوری پولی و مدافع نرخ تورم صفر بوده. شما برو با همون عقیده شریعتی فیلسوف بزرگ قرن و علامه جعفری کسی که برتراند راسل را در منطق شکست داد خوش باش. (621428) (moderator1)
 
Switzerland
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۷:۳۳
من بعید می دونم اشخاصی مثل شما(آبدارچی سیاسی) علاقه ای به بیرون اومدن از گنگی داشته باشید و اصلا نیازی به راهنمایی ، ولی برای شرط بلاغ یه سری حرفها رو بهت می رنم:
1- اون موقع که جیک جیک مستونتون بود ، فکر زمستونتون نبود.
2- مدیریت جهانی پس چرا الان چیزی نمی گه؟
4- اگه مدیریت جهانی واقعا اینقدر درایت داشته باشه که این بحران را خودش ساخته باشد و خودش هم بتواند جمعش کند ، من یکی از این به بعد هر چی بگه چشم بسته قبول می کنم.
5- مدیریت جهانی ، تمام هم و غمش تولید بحران و حاشیه سازی و بهره برداری از آن بود ، ولی الان چنان در بحران غرق شده که نمی تواند حتی کوچکترین اظهار نظری بکند.
مدیریت جهانی آیا واقعا ارزش برکشیدن داشت؟ (620086) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۹:۱۵
مگه اینکه خواب انو ببینیم که مدیریت بشه این قضیه دوست عزیز عزز دل دلار 2020 نیست در واقع ارزش دلار بالا نمیره و این اشتباهی است که همه دارن میکنند این ریال هست که در سراشیبی سقوط قرار داره والا همه میدونیم الان اروپا و امریکا تو بحران اقتصادی هستند والا شیب سقوط بیش از این حرف هاست دلار قطعا به 2500 خواهد رسید و با این دولت و برنامه هاش نه تنها پائین نمیاد که بالاتر هم میره اخه مگه کنترل دلار با امنیتی کردم ممکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ارزش ریال از اوایل دولت ایشون تا امروز یه چیزی حدود 130درصد سقوط کرده (620094) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۸:۳۰
آقای آبدارچس سیاسی عزیز
چی از شخصیتی مثل دکتر بعیده ؟ کاری بدون برنامه ؟ (620264) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۴۶
اونوقتا که میگفتن دکتر برو دکتر و کسی گوش نکرد باید به بفکر میبودیم . (620278) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۲:۴۰
یه مقداری از حالت آبدارچی خارج شو و به اصل موضوع بپرداز، شاید بهتر و واقعی تر نظر بدهی. (620426) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۴۶:۵۷
عزیزم آبدارچی عزیز تو تا وقتی که هنوز مدیریت دکترت رو قبول داری قابل راهنمایی شدن نیستی اول چشماتو باز کن ببین دکتر چه بر سر اقتصاد کشور اورده تا بعد... (621020) (moderator19)
 
سید رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۵۵:۰۲
چرا همه تقصیرها را گردن دولت میگذارید؟!! ... (621259) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۲۰:۲۰
به مرگ گرفتن به تب راضی شدی 1600 تومان !

ارزش واقعی دلار 900 تومان هم نیست (621574) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۵۲:۳۹
انسانی که افکارش و تحلیل هایش بر اساس ایدولوژی است چگونه گنگ می شود ؟ (622754) (moderator19)
 
نادره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۲:۳۷
من نمي دانم اين احمدي نژاد ديگر چكار بايد بكند تا مجلس بي كفايتي سياسي اش را به راي بگذارد و منصبي را كه لياقت و كفايت اش را ندارد از او بگيرد؟ (619959) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۷:۵۲
به فرموده ایشان: مجلس در راس امور نیست !!! (620042) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۵:۵۰
مجلس در راس که بماند در جریان امور هم نیست. (620311) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۶:۵۳
با نگاهی ساده به مصاحبه‌های یکسال اخیر رئیس جمهور و تحلیل‌ها و پیش بینی‌‌های ایشان در مسائل اقتصادی و سیاسی مانند نرخ ارز یا گذاشتن زنبیل توسط کشورهای جهان در صاف برای ایجاد رابطه با دولت ،ایشان به طور کلی‌ شرط مدیر و مدبر بودن را از دست داده و مجلس و کسانی‌ که به ایشان چک سفید حمایت داده‌اند باید پاسخ گو باشند. ولی‌ به هر حال ماهی‌ را هر وقت از آب بگیری مرده است!!!! (620083) (moderator22)
 
Malaysia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۳:۲۸
مجلس بی کفایت نمی تواند به ارزیابی کفایت دیگران بپردازد .

هم مجلس بی کفایت است هم دولت . (620167) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۴۹:۳۲
عزیزان هرچی دوست دارید بگید. کلکم آزاد!!
فقط مراقب باشید خارجی ها سوء استفاده نکنند D: (620761) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۴:۰۷
نمیخواهم ساده نگری کنم ولی ما از داخل داریم ضربه میخوریم اونوقت اونها که ضربه میزنن مرتب میگن مواظب خارجی ها باشید. بله اینطوری خائنین بهتر ضربه میزنن بدون دیده شدن. پس اول باید خانه خودمان را بپاییم نه خانه همسایه را. (621293) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۸:۳۵
این دوستانی که به این نظر - دادند. اون علامت خنده آخرش رو دیدید؟!!! (621440) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۱۹:۴۸
ما می خواستیم خارجیا سوء استفاده نکنند این عالیجنابان صد بار بدترش رو کردند. (622064) (moderator19)
 
پیام
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۰۱:۳۷
کاش یه بار هم به مسولین بگی کاری نکنن که خارجی ها سو‌ءاستفاده کنن. .. اونا سو‌ء مدیریت می کنن، از مردم توقع می ره که مراقب باشن کسی سوءاستفاده نکنه. (622669) (moderator19)
 
Korea, Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۹:۴۸
بعضی از کامنت ها عجب رای های تابلویی دارند! گفتند ساعتی چند می دن؟ 7000؟ برادرهای 7000 بگیر اینترنتی، لا اقل به همه کامنت ها رای بدید که رای ها یکنواخت باشه، نه اینجوری تابلو (620974) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۵:۴۵
شما تو فكر چي هستيد ما تو فكر چي ، يكبار ديگه عرض ميكنم دلار 2050 تومان سكه 1050 هزار تومان (621333) (moderator1)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۹:۲۴
متاسفم برای نوع نگاهتون/همه دوست ندارن در مورد تک تک بندها نظر بدن/خب مگه چیه؟ (621391) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۱۹:۳۱
عزیز جان چند دلار داری؟؟؟ (622290) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۱:۵۵:۰۷
به شعور من خیلی ها و خودت توهین نکن (623099) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۴:۰۱:۳۰
ساعتي 5200 بدن من مهندس ارشد هوافضاي دانشگاه اميركبير بيام وايسم! نرخ خوبيه! (623372) (moderator19)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۵:۵۰
مطمئنی فقط همین 2 تا؟ (621421) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۱۸:۱۶
مجلسی ها از دولت مقصرترند. دولت از مجلسی ها...هر دو از هم بدتر.. (622285) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۱:۱۲:۵۳
جمله تان راکامل کنید.ناظرین مسئول از هردو مقصرتر .یاد امام عزیز بخیر جملات ایشان چقدر شیوا وکار ا بودجمله ی معروف ایشان .امریکا از انگلیس بدتر انگلیس از امریکا بدتر شوروی از هردو بد تر. (624414) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۵۱:۳۰
خب مگه مجلس رو من و تو انتخاب نکردیم؟! (624846) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۶:۵۳
رييس‌جمهور:‌
هنر تعزيه مردمي‌ترين هنر شناخته شده است
مسوولان ذيربط از هنر تعزيه و هنرمندان اين عرصه حمايت جدي كنند
1390/11/03
امروز دوشنبه دكتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم ثبت جهاني تعزيه .....!!! (620190) (moderator22)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۲:۵۷
دولت باید دست از خیال پردازی بردارد و رو راست و علمی با مردم صحبت بکند چون
باید قبول کرد که حنای دولت رنگی نداره. (619963) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۵:۴۶
فردا روراست می گوید که اینها توطئه های استکبارجهانی به همراه مافیای قدرت ، ثروت و آقازاده ها است که قصد ضربه زدن به دولت خدمتگزار را دارند!!! (621378) (moderator1)
 
یک دردمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۴۴:۴۲
الان دیگه نوش دارو پس از مرگ سهرابه عزیزم (623203) (moderator19)
 
روراست
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۰۸:۴۵
روراست ؟ علمی ؟
از شمای عزیز با سواد خیلی بعیده این انتظارات رو از این دولت داشه باشی.
ظرف شش سال گذشته به کدام یک از این صفات متصف بودند که حالا باشند ؟ (624217) (moderator22)
 
مردغارنشین
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۳:۱۱
افزایش قیمت ارز و سکه و در قبال آن کاهش شدید ارزش پول ملی و به خطر افتادن تولید وتجارت به جایی رسیده که دیگر نمی توان در قبال آن نظری داد .
که شاید اگر قرار بود نظری داده شود دولت ، مجلس و حکومت در سکوت کامل فرو نمی رفتند.

تنها نظری که میتوان داد این است که همگان در خطریم (619965) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۴:۴۱
اين وضعيت نشون ميده هيچوقت لحن دستوري تو ايران جواب نميده و سياست دستوري احمدي نژاد واسه اقتصاد همين تباهي نتيجه اش ميشه. (619969) (moderator22)
 
از ساري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۴:۵۵
وقتي اعتبار فلان كشور اروپايي يك درجه كم مي شود تيتر خبر صداسيما مي شود و برايش تحليلگر مي آورند اما ارزش پول ملي ما به نصف رسيده ولي همين صداسيما خفه خوان مرگ گرفته جداكه اين ديگر رسانه ملي نيست رسانه ضدملي است (619971) (moderator7)
 
بی ادب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸:۵۲
از اینکه به جای خفه خون، خفه خوان نوشتید سپاسگزارم. (620050) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸:۱۵
روشون نمیشه ، از چی باید بگن ، کار از گفتن گذشته (620134) (moderator7)
 
صادق
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۶:۲۹
اقا استغفرالله روشون نمی شه؟ صدا و سیمای ما روش نشه؟ همچین ژست می گیرن انگار دنیا زیر دستشونه. (620247) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۸:۱۱
حرف ها می زنی. تنها چیزی که این صدا و سیما داه رو هست. (620335) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۵:۴۰
منتظر باشید احتمالا آقای خبرنگار معروف، نجف زاده را می گم، گزارشهای ویزه ای برامون بیارند!! (620710) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۴۱:۰۰
بابا اینا فقط واسه خارجی ها زرنگن.فقط دانشجو های شیلی و انگلیس رو نشون بدن که واسه 10 درصد افزایش شهریه چیکار کردن و پلیسشون چیکار کرد.کسی ندونه میگه ایران بهشته.حتی با این همه گرونی و وضع بد هم حق اعتراض به این دولت نور چشمی رو نداریم. (621450) (moderator1)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۵:۲۵
اهمیت زیادی نداره ، وگرنه امروز که دلار شده 2050 تومان رئیس جمهور در مورد تعزیه سخنرانی نمی کردو موضوع با اهمیت تر داریم الان تو کشور (619972) (moderator7)
 
ایران
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۶:۵۷:۳۶
بهتر بود ایشان (دکتر) یک تعزیه هم برای ریال(این واحدغرور آفرین پول ملی!!) برگزار کرده و بعد هم فاتحه اش را می خواندند! (626386) (moderator22)
 
بهزاد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۵:۴۴
به نظر بنده بحران امروز بیش از تحریم ها ناشی از سیاستهای غلط اقتصادی گذشته است. در رأس سیاستهای غلط، قانون تثبیت قیمتها بود که باعث دولتی تر شدن اقتصاد دولتی ایران شد. بعد از آن انفجار نقدینگی در داخل و نهایتاً سالها ثبات مصنوعی قیمت ارز علارغم تورم شدید باعث شارژ شدن این فنر قدرتمند بحران اقتصادی شد. امروز هم تحریم این فنر کشیده شده را آزاد کرد. خدا رحم کند! (619973) (moderator22)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۰۱
1-افزایش سود بانکی
2-مذاکره با امریکا به جای اتلاف وقت با کشورهای ورشکته اروپا و ترکیه و اعراب و....
3-استیضاح وزیر و رییس جمهور
4-نظارت مجلس بر دولت!!!!!!!!!(فراموش شده ولی چیز عجیبی نیست!) (619976) (moderator22)
 
نا شناس
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۱۵
شما را به خدا...
به داد اسلام برسيد.
به داد جوانها برسيد.
به داد اين مردم شهيد داده دربه در برسيد .
جوانان از هر چه بوي دين مي دهد فراري شده اند.
مردم از دروغ حالشان بهم مي خوردو از سياست توام با دروغ و بي كفايتي متنفر شده اند.
(619977) (moderator22)
 
صفورا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۳۶
در متن یادداشت به سیاستهای اقتصادی سر در گم اشاره شده ، آیا به عقیده شما اصلا سیاست اقتصادی داشتیم که حالا دنبال شکستش و دلایل ان بگردیم یا نه این قافله باری به هر جهت می رفت . نکته همین جاست که کلا ما کشوری هستیم که دور نما نداریم . تمامی سندها و چشم اندازهای کشور ، عبارات کلی و کاملا رئیس پسند بوده و هیچکدام پشتوانه اجرایی ندارند. نمونه آن در کشور زیاد هستش . و اما مفهوم سکوت ، سکوت به معنی رضاست پس دولتمردان هم شکست اقتصادی را پذیرفتن . فقط من کارمند میخوام بدانم افزایش حقوق سال 91 چقدره . و با این همه فشار بر مردم دولت میخواد عیدی را چقدر به کارمندها بده . از اون طرف بازم مانند 30 و اندی سال گذشته مشاغل آزاد یک شبه برد کردن و سرمایه شون چند برابر شد . (619979) (moderator22)
 
سعید اشیری
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۴۱
روزگاری، دوست عزیزی برایم «پیامک» فرستاد؛
سلامتی، تومن، باارزش‌ترین پول دنیا
چون هم «تو» توشی
هم «من»‍!

نمی‌دانم به تیرِ کدام بلای سیاست‌های ناکارآ و غیر کارشناسی، رویکردهای کوته‌نگر در رویه‌های اصلی دولت محترم، ترک‌تازی منویات شخصی در برابر توصیه‌های منتقدان و صاحب‌نظران، شاید نوعی لج‌بازی نوین در بستر مدیریت سیاست‌های حاکمیتی، تک‌سبب‌نگری در تحلیل و ارزیابی فضای اصلی اقتصاد سیاسی، اعتماد به دکترین شوک و توصیه‌های لیبرالیستی بانک جهانی و عدم روحیه‌ی پاسخ‌گویی در برابر ملت و نهاد‌های ارزیابی‌کننده، تسلیم به فساد سیستمی در عرصه‌ی ملی و پناه بردن به خودفریبی و دروغ...
و همه‌ی این‌ها را بگذارید در کنار روحیه‌ی تاریخی و اصیل دلّالی و فرصت‌طلبی برخی از ما؛ هم‌وطنان ایرانی...

همه‌ی این‌ها این‌روزها شده‌اند یک «سیستم» و مثل یک اسب تراوا، دارند زیر و بمِ اقتصاد و نظام‌های فرهنگی و اجتماعی ما را درمی‌نوردند.


شاید اگر دوباره روح اخلاق، در اقتصاد سیاسی ما، «حلول» کند، مقدمه‌ای باشد برای حرکت اصلاحی و صحیح نظام اقتصادی ما. (619980) (moderator22)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۵۶
سلام
بالاخره عدم مسئولیت مدیران دولتی بی لیاقتی و پیش بنی های کشکی نتیجه ای بهتر از این نخواهد داشت
از قدیم گفتن کار هر بز نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهدو مرد کوهن
بلاخره ادم شب بخوابه صبح که بلند بشه بکننش رئیس جمهور بدون برنامه میشه همین دیگه حالا شما فکر میکنید رئیس صدا وسیما بهتر از رئیس جمهوره فقط چهره هاشون فرق میکنه هردو بی تخصص
بلاخره صبر این مردم هم تمام شدنیه (619982) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۷:۳۴:۰۵
صبر مردم تمام شده ولی نمی دونن چکار کنن؟همه جوره در خطرن (623786) (moderator22)
 
کیوون
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۷:۰۰
لطفا این سوال رو از رییس جمهور بپرسید که پارسال مصاحبه کرده بودند و ارز جهانی رو به سخره گرفته بودند . از ایشون بپرسید که دغدغه این روزهاشون رفع مشکلات اقتصادی امریکای لاتین شده . (619984) (moderator7)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۱:۱۷
همه گناهها را به گردن دکتر نیندازید. بی کفایتی دولت امری ثابت شده است ولی یادم میاد کسی گفته بود که بعضیها یه نانوایی را هم نمیتوانند مدیریت کنند (620153) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۷:۲۱
خوب جهادی کردیم آقا جان ! خوب !!! (620254) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۷:۰۵
آیا این سقوط مترادف با سقوط رفاه، سقوط تسهیلات، صعود فقر، رشد فزاینده اقتصاد دلاللی، بالا رفتن آمار بیکاری در نتیجه ورشکستگی کارخانجات و کارگاه های صنعتی با توجه به گران شدن مواد اولیه وارداتی این کارخانجات نیست؟ و سرانجام منجر به بالا رفتن آمار جرم و جنایت نخواهد شد؟ (619985) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۰:۳۰
په نه په رشد اقتصاديه (620472) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۱۲:۲۵
دِ نه دِ ، فردا که بیست و سی رشد اقتصادی رو 100% اعلام کنه روت کم می شه. :دی (620853) (moderator7)
 
آبدارچي سياسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۵۰:۴۱
حتما هم اينطور نيست / اگر دولت به واردكننده هاي اصلي و رسمي ارز مورد نيازشون رو ارائه كنه اونوقت يك اتفاق ميمون مي افته و اون هم نابود شدن قاچاقچي هاي كالا به كشور هست . يعني بدون هرگونه درگيري دست اونها رو مي بنده .
البته اگر به واردكننده هاي رسمي ارز ارائه بشه / اين بهترين كاري است كه دولت مي تواند انجام دهد (623350) (moderator19)
 
سینا
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۰:۴۴:۵۳
این یعنی رانت ، یعنی چاق شدن سلاطین شکر و برنج و ...
آقایون با ارز دولتی وارد می کنند و در بازار بر اساس ارز آزاد به من و تو می فروشند و یارانه هنگفتی به تجار بزرگ یا همان آقا زاده ها پرداخت میشه که میلیونها برابر هدفمندی جریان مالی معکوس از اقشار آسیب پدیر به اغنیا جاری میشه
تک نرخی شدن تنها راه بدون فساد است (624927) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۷:۲۵
اگر مسئولین و کارشناسان محترم به میزان نقدینگی ریالی‌ موجود در کشور و مصرف ارزی در هر سال در بین سالهای ۱۳۴۰ و ۱۳۶۰، که نرخ ارز بیشتر اقتصادی و کمتر سیاسی بود، بپردازند به خوبی‌ میتوانند متوجه رابطه بسیار دقیق بین این داده‌ها و نرخ دلار به عنوان نرخ مرجع به اینصورت که در تمام این ۲۰ سال نرخ دلار در اقتصاد ایران حاصل تقسیم نقدینگی ریالی کلّ کشور بر مصارف ارزی در همان سال است.مطابق این رابطه که در ۵۰ سال اخیر بارها درستی خود را نشان داده و اگر میزان نقدینگی ریالی کشور در حل حاضر که حدود ۳۴۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد و مصارف ارزی سال ۹۰ که حدود ۱۲۰ میلیارد دلار تخمین زده میشود و از حاصل تقسیم آنها با توجه به الگوی بلند مدت ۵۰ سال اخیر با حدود ۱۰ درصد اختلاف به نرخی حدود ۲۶۰۰ تا ۲۸۰۰ تومن خواهیم رسید .باید گفت که هم اکنون تحریمها به طور جدی بر منابع در آمدی کشور تاثیر اساسی‌ نگذاشته ولی از حالا باید به فکر این بود که اگر واقعاً منبع ارزی کشور مثلا به نصف کاهش پیدا نماید آیا میتوانیم نرخ ارز را باز هم دستوری پایین نگهداریم؟ البته تا اینجا تحریمها حداقل این حسن را داشته که بانک مرکزی و دولت و لوو به اجبار این حقیقت را به پزیرند و از عرضه بی‌ مها بای ثروت کشور به زیر قیمت واقع ای خود داری نمایند (619987) (moderator22)
 
pejman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۷:۵۴
به خدا همه دارند ورشکسته میشن ، اگه اینطوری پیش بره همه از صاحبان کارخانه ... تا کاگر تا کارکنان شرکت ها ورشکسته و بیکار می شن ، بالاخره کی جوابگوی . (619989) (moderator7)
 
ایران
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۷:۲۵:۳۲
اینها مهم نیست! مهم این است که دولت هر سال مالیاتها را سنگینتر و جریمه ها را افزایش میده!و با این کار از تولید کننده و توزیع کننده حمایت میکنه!! شاید مثل کارتون رابین هود جناب داروغه پولها را واسه پرنس جان فقیر جمع میکنه! (626420) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۸:۳۳
سلام
من فکر میکنم اقتصاد ایران زیر عمل جراحی مرد وخدا ان را رحمت کند و راه برون رفت هم اگر باشد کی می تواند اجرا کند (619992) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۱:۴۱
نگاهی ساده به مصاحبه‌های یکسال اخیر رئیس جمهور و تحلیل‌ها و پیش بینی‌‌های ایشان در مسائل اقتصادی و سیاسی مانند نرخ ارز یا گذاشتن زنبیل توسط کشورهای جهان در صف برای ایجاد رابطه با دولت ،ایشان به طور کلی‌ شرط مدیر و مدبر بودن را از دست داده و مجلس و کسانی‌ که به ایشان چک سفید حمایت داده‌اند باید پاسخ گو باشند. ولی‌ به هر حال ماهی‌ را هر وقت از آب بگیری مرده است!!!! (620156) (moderator22)
 
شاعر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۳:۱۹
مرگ چنین خواجه نه کاری است خرد !!! (620164) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۷:۳۴
آخه همه اقتصادان ها گفته بودن كه با ساطور جراحي نميكنن دكتر (621341) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۸:۴۵
كشوري اينچنين غني با منابع خدادادي و معادن و خاك حاصلخيز نيروي تحصيل كرده فراوان و نخبه هايي كه يك به يك در هرجاي دنيا جا و امكانات دارند جز ايران، به دست چه كساني اداره مي شود كه هر روز وضع معيشتي مردم بجاي رشد در حال سقوط بوده و جسم و روان جامعه را اينچنين به ورطه نابودي مي كشانند؟
واقعا اين چنين مديريت كار دشواريست ، احسنت به همه مديران و مسوولان نظام كه اين امر فقط از عهده آنان بر مي آيد (619994) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۸:۵۲
زمانیکه ماهانه ۳۰۰۰ میلیارد تومان بین مردم توزیع می‌شود و این برای نقدینگی کشور فاجعه‌بار است و وقتیکه یارانه‌ی تولید داده نمی‌شود... نتیجه ورشکستگی اقتصاد مردمی است.

راستی دکتر پارسال گفتند صرفه‌جویی کنید » صادر می‌کنیم » پولش می‌آید در جیب خودتان... اینطوری؟ (619995) (moderator7)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۸:۵۹:۱۰
گفته بودند با پول يارانه ها كلي پالايشگاه و جاده و راه آهن مي سازيم بيمارستان مي سازيم و هيچ فقيري باقي نمي ماند و... چي شد؟!! از نتايج سحرش كه پيداست.! (626577) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۹:۵۰
کار هر بز نیست خرمن کوفتن.........
بابا کار را به کاردانهای دنیا دیده و دانشگاهی واگذار کنند.آخه این که نشد کارهر موقع انجام وظایف خود که میشود کم می آورند و از جان و ناموس مرد مایه میگذارند (619997) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۰:۳۲
تغییر قیمت ارز و بالارفتن قیمت دلار از حدود 1100 تومان به 2000 تومان ظرف شش ماه گذشته مرا به یاد خاطره ای می اندازد که بد نیست آن را بازگو کنم یادم هست چند سال پیش قیمت برنج که حدودای هزار و اندی بود بعد از اعلام خشکسالی به قیمت چهار هزار تومان و یا بالاتر در تهران رسید و آن موقع مسئولین می گفتن که این افزایش قیمت بخاطر خشکسالی است سال بعد شد و با اینکه خشکسالی در کار نبود قیمت ها همان بالا ماند با اینکه خشکسالی در کار نبود. حال حکایت ارز هم همینطور هست دوستان به این نکته توجه نمی کنند که با هر روز تاخیر در جذب پولهای سرگردان وضعیت بدتر می شود من که به شخصه به هیچ وجه متوجه نمی شوم که چرا آقای احمدی نژاد این مصوبه را ابلاغ نمی کنند و نظر خود را بر یک کشور تحمیل می کنند! به نظر بنده واقعا نمایندگان باید در این مورد پافشاری بفرمایند این مصوبه ابلاغ شود. اون هنگام که ارز به 1400 رسید بانک مرکزی مدعی شد که فقط حباب است حال می خواهد قیمت را تک نرخی کند و به 1400 تومان برساند. صرفنظر از اینکه باز این یک نوع قول یا شعار است که به تحقق می رسد یا خیر باید اول مصوبه قانونی که خود تصویب کرده را اجرا کند. (620000) (moderator22)
 
ارش
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۰:۴۴
علت بیکفایتی دولت هست نه تحریم ها (620002) (moderator22)
 
احسان
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۰:۵۴
بسم الله الرحمن الرحیم
به اعتقاد بنده این کاهش بسیار بی سابقه ، ناشی از عوامل مهم زیر می باشد :
1- دخالت دولت و بازی با ارز جهت جبران کسری بودجه
2- عدم ثبات اقتصادی و عدم بهره وری و سود دهی سایر مشاغل آزاد
3- وجود نقدینگی زیاد در دست مردم بدلیل عدم اجرای صحیح قانون هدفمندی و پرداخت با اصطلاح یارانه .
4- از کنترل خارج شدن بازار ارز و سکه و ناتوانی در مدیرت آن توسط دولت
5- فشار سیاسی دولت بر مخالفان و احتمالا بهره وری سیاسی از آشفته بازار ارز و سکه جهت تامین منابع مالی تبلیغات انتخاباتی گروهی خاص که مهمترین دلیل می تواند باشد .
چه باید بکنیم
1- دولت باصطلاح خدمت گذار پاسخگو می بایست واقعا پاسخگو باشد و شخص رئیس جمهور می بایست عذر خواهی کند
2- استعفای وزیر اقتصاد ، رئیس کل بانک مرکزی
3- تشکیل کارگروه منسجم و قوی زیر نظر رهبری
4- بازگرداندن آرامش و اعتماد مردم

و نکته جالب سکوت نمایندگان مجلس ، قوه قضاییه و سایر موارد بازرسی و غیره می باشد که بسیار مشکوک می باشد ...... (620003) (moderator22)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۱:۱۳
با سلام
عرصه كلان اقتصاد جاي سعي و خطا نيست امور واضحي مثل كنترل نقدينگي بازار وسود سپرده بانكي متناسب با نرخ تورم جامعه از بديهيات هستند كه رعايت نمي شوند وبا افزايش نرخ ارز مثل اين ميماند كه سد شكافته شده و همه چيز را با خود خواهد برد (620005) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۱:۴۸
مسلما استفاده از مديران متخصص و تحصيلكرده بجاي افراد متعهد!!!! و بي لياقت مي تواند راهكاري باشد، كه با توجه به اين مجلس فعال! فقط بايد در انتظار راي اعتمادهاي مشروط بود
راستي اين اختلاس چي شد؟ (620008) (moderator22)
 
مینی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۱:۵۶
قبل از این اتفاقات که به ظاهر پولمون ارزشمند بود مردم با مشکلات زیادی مواجه بودند. تورم بیداد میکرد. الان با وضع حاضر واقعا نمیدونم که چی در انتظارمون خواهد بود.... من خودم به شخص واقعا نگران سرنوشتم هستم. من یه جوون 23 ساله میدونم که چی بر سر جوونی و زندگیم میاد. به قدر کافی ما مشکل کار و تحصیل و ازدواج داشتیم... دیگه واقعا تحمل این وضع برامون سخته... چیزی که من دیدم تو این چند وقت دیدم بین دوستو آشنا اینه که واقعا جوونامون بعد این وضع، امیدشون و به زندگی و آیندشون از دست دادن. الان قشر متوسط و فقیر جامعه تحت فشار شدید اقتصادیه و این فشار با این وضع هر روز بیشترو بیشتر میشه... نگرانی از آینده رو تو چهره همه مردم میشه دید. من دولتو مقصر همه این اتفاقات میدونم. سیاست های غلط اقتصادی که حتی حاضر به قبول این اشتباهات و تصحیح اون نیستند. (620009) (moderator22)
 
France
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۱:۵۷
عوامل مختلفى باعث اين افزايش قيمت هست كه مجلس و دولت در آن مقصر ولى هيچكدام از اين به بعد با تصميماتى نظير تغيير نرخ بهره قادر به حل مسئله نيستند و متاسفانه عدم توجه به عواقب كار كليت سيستم را مجبور به جراحى دردناك خواهد كرد
خلاصه عواملي كه منجر به فشار بر ريال و فروش گسترده ريال در برابر ديگر ارزها ميشود
١-افزايش شديد پايه پولي و كاهش نرخ بهره، اقتصاد دانان بهتر ميدانند كه اين دو عمل باعث افزايش تورم در آينده است و امروز روز نتيجه تصميمات غلط است
٢-وجود حباب در نرخ ملك در ايران به قيمتهاى جهانى، در حقيقت اين حباب قيمت سكه نيست بلكه نرخ ملك در ايران در دهوازده سال گذشته بيش از ده برابر شده ولى نرخ ارز ثابت بوده
٣-تحريم: تحريم سيستم بانكى و بسته شدن مسير مبادلات الكترونيكي ما را مجبور به تكيه بر ضعيف ترين عامل پولى يعني اسكناس كرده، اين يك مشكل مكانيكي براى بازار ارز است و متاسفانه راه حلى جز برگشت سيستم به حالت قبل ندارد
٤- سياست هاى غلط در ديگر حوزه ها فرهنگي اجتماعى و سياسي باعث عدم سرمايه گذارى ،فرار نيروي كار نخبه ودر نتيجه تمايل به خروج ارز و سرمايه مادي و معنوي از كشور ديگر عامل بزرگ است

من به تمام مسئولين كه قدرت و نفوذ دارند شديدا هشدار ميدهم كه نگاه كردن بي تفاوت به اوضاع شما را بزودي به نقطه بدون بازگشت خواهد رسانيد، بهترين كاري كه شما اكنون ميتوانيد انجام بدهيد قيام بر عليه خود، پذيرفتن اشتباه بودن تصميمات چندسال اخير در حوزه هاي مختلف و اقدام قاطع در تغيير سياست هاست
اگر فكر ميكنيد كه اين مشكل با مانورهاي محدود و تغيير نرخ بهره حل ميشود سخت در اشتباهيد، بر عليه خودتان همان بازي كه غرب ميخواهد با شما بكند را زودتر اغاز كنيد (620010) (moderator22)
 
ایمان
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۰۸
با سلام و تشکر فراوان از سایت خوبتان
و تشکر فراوان از آقای دکتر توکلی که در علم اقتصاد خیلی قبولشون دارم
ببینید تنها راه برون رفت از این اوضاع زیاد کردن سود بانک هاست
همون مصوبه ای که شورای پول و اعتبار به تصویب رسید
اما آقای .... مخالفت کرد
از دکتر توکلی خواهش میکنم این موضوع را در مجلس مطرح کنند
ما که نمیتونیم جلوی این رانت خواری آقای م..... را بگیریم حداقل شما یه کاری بکنید (620011) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۳:۲۳
مجلس مي بايست با مصوبه اي دولت را ملزم به افزايش سود سپرده ها بكند . (620229) (moderator7)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۶:۴۵
مجلس محترم برای دومین بار به وزیر محترم اقتصاد رای اعتماد داد که ایشان اینگونه کارها را انجام دهند. هم اکنون نیز کلیه نمایندگان محترم باید در برابر ملت ایران پاسخگوی رای اعتمادی که دادند باشند !!! (620322) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۷:۲۳
لابد مصلحت در دادن رای اعتماد بوده است و حالا هم مصلحت در فرو بردن سر به زیر برف زمستانی است!! (621384) (moderator1)
 
محقق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۹:۳۲
به نظر من که یک محقق با تحصیلات فوق دکتری نیز هستم. باید چند کار زیر را انجام داد.
1. انتخاب افراد برای تمام مسولیت بر اساس توانایی علمی و اصول اخلاقی باشد. نه بر اساس قایفه و ظاهر و عضویت در برخی ارگان ها و ...
2. فرهنگ مردم مورد بررسی قرار گیرد. مردم باید خودشان را جز دولت بدانند با تمام تلاش کار کنند. و وظایف دولت را نظارت کنند. و در صورت نیاز به طور جدی و شجاعانع بازخواست.
فراموش نکنیم در حال حاضر در سازمان های مختلف افراد با مسولیت های پاین وجود دارند که به اندازه ده مدیر پول شویی و رشوه می گیرند.
3. نظام آموزشی به طور علمی بررسی و اصلاح شود. امروزه در دانشگاه های
ما واقعا کسی درس نمی خوانه. درس های خوب و کاربردی نیز داده نمی شود. بهتره این را هم بگم دانشجویان توانایی یادگیری را هم ندارند. چون اموزش و پرورش به شدت کوتاهی کرده و نظام دانش اموز سالار داریم!! چرا باید از نیمه اسفند مدارس و دانشگاه تعطیل بشه.؟؟؟؟؟؟؟
4. برای مدیر سه توانایی تعریف می شود.
الف. اگاه به امور باشد.
ب. مسیر حرکت سازمان و افراد را مشخص کند.
ج: افراد به مسولیت های خود عمل کنند و بدانند در غیر این صورت یا برخورد جدی مدیر مواجه خواهند شد. حالا در ایران چند مدیر وجود دارد.
5. ایا فکر می کنید نغبه های جامعه در مجلس حضور پیدا می کنند تا قوانین به روز تصویب کنند و ....
(623140) (moderator19)
 
اسمعیل
Serbia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۱۵:۴۰
فکر نکنم دیگر این کار هم سودی داشته باشد (621739) (moderator19)
 
محمد مهدی زمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۱۰
با سلام. به نظر بنده اگر چند چیز از کشور ما دست بردارد کشور ما آباد می شود.1-
1- پول شویی
2- رانت خواری
3- فامیل بازی
4- نظام اداری فاسد
5- نظام بانکی فاسد
6- بی عدالتی
7- بی اعتمادی
8- ترس و بزدلی
9- تعارفات و ملاحظات
10- ...
پیشنهاد: تمامی پرداخت ها و دریافت ها حتی 1000 تومان باید طبق یک سیستم ثبت شود و تا اینکار اتفاق نیفتد هیچ چیز اصلاح نمی شود. و دوم اینکه زمانی که دولت بین کارمندان خود تا چند برابر تفاوت قایل می شود , و نمی تواند عدالت را بین آنها برقرار کند پس چه انتظاری از مردم عادی می توان داشت. (620012) (moderator7)
 
kami
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۴:۴۲
رییس جمهور را جا انداختی (620175) (moderator7)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۶:۱۴
نعوذبالله در جمهوری اسلامی ؟ (620245) (moderator7)
 
صادق
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۲:۱۳
من حاضرم یک چیز را بگویم که کل این مشکلات و معضلات از آن ناشی می شود. من مشکلی با گفتنش ندارم. اما یک در میلیارد درج نمی شود. (620291) (moderator7)
 
کاذب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۷:۴۲
بگو آقا صادق. خدا را چه دیدی شاید درج شد ! (620390) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۴۰:۳۷
آقا صادق فدا سرت که درج نمیکنن فقط باید همه اسمشو بدونن که میدونن (621447) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۳۴:۳۹
مشکلات فقط با ایجاد رونق اقتصادی کم میشود که کار این دولت با این طرز تفکر نیست! (621631) (moderator19)
 
انصاف
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۶:۳۸
در اروپا تمام گردشهای مالی هر فرد مشخص است ولی در همین ایران دولت آمد یک مالیات بر ارزش افزوده بر طلا و پارچه بگذارد چه کردند ؟ مجلس کجا آمد کمک؟ وضع قوانین شفاف مالی و مالیاتی بر عهده مجلس است چرا وضع نمی کند می ترسد حمایت بازار را از دست دهد؟
مگر وضع قوانین مالیات بر مسکن زائد کمک به کنترل مسکن نمیکند؟ چرا یک حجره دارد گردش مالی دهها میلیاردی دارد ولی مالیات 100 تومانی می دهد؟ مجلس آقای توکلی قانون دست وضع کن بعد دولت را بازخواست کن جرات ندارید (620386) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۱۹:۲۲
مالیات بر ارزش افزوده چند جا گرفته میشود در مبدا ورود در عمده فروشی در خرده فروشی و....... اما چیزی که نمیدانیم نحوه هزینه کردن آن است ... (621569) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۹:۰۱:۱۵
دوست عزيز . چي ميگي؟ با تعطيلي سازمان مديريت و برنامه ريزي 60 ساله توي اين كشور توي همون اول كار دولت . ديگه دخل و خرج دولت مشخص نيست. رييس ديوان محاسبات كشور هم گفته هيچ كس درآمد واقعي كشور را نمي داند..! به نظر من فاجعه اي در كشور بالاتر از اين وجود ندارد. (626582) (moderator22)
 
د.ح
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۱۲
یادمه چند سال پیش ،پدر مادرمون یا خودمون اینطوری از قیمت بعضی چیزها یاد می کردیم که
"یادته10 سال پیش با 5قرون می تونستیم یه پفک بخریم اما امروز 5قرون ارزشی نداره"

ولی ایناروزها که از خواب بیدار میشیم و قیمت ها رو می بینیم باید بگیم یادش بخیر دیروز با 500تومان پفک میخریدیم امروز هزار تومان فردا............ (620013) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۲۰:۰۶
اگه مشکل شما خرید پفکه من تقبل می کنم (623152) (moderator19)
 
d.h
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۴۳:۳۰
عزیزم شما باید ادم خیلی سخاوتمندی باشید پس لطف کنید زحمت گوشت و مرغ و لبنیات و اب و برق و....بقیه رو هم بکش ،
با این جوابت یاد گوجه فرنگی و محله آقای رئیس جمهور افتادم
لطف کن اینقدر سطحی نگر نباش واقعا اگه توی این سه خط فقط پفکش رو برداشت کردی کلا متاسفم .......... (625666) (moderator19)
 
ایران
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۷:۴۷:۰۹
حالا که از این محبتها میکنی لطف کن واسه ما هم پفک بخر !$$ (626452) (moderator22)
 
سید صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۲۳
گران شدن ارز سه عامل دارد:
(۱) عدم کارآمدی و عدم توانایی دولت حاکم. به زبان ساده بیسوادی است و درک درستی از پیچیدگی مسایل ندارند. بنابراین بخشی از مسایل مربوط به این است که به دلیل عدم توان مدیریت، مهار از دست آقایان در رفته.
(۲) در این وضعیت پیچیده البته عده‌ای از چاپلوسانی که حول احمدی نژاد مانده‌اند، بدشان نمی‌آید بازارها را با اعمال و گفتار و کارهای خاصی به نفع خود دست‌کاری کنند.
(۳) عامل سوم هم آن است که، آقا جان! مساله «مال حرام» که قرار نیست شاخ داشته باشد! وقتی چیزی مصداق مال حرام است، معنایش این است که ادامه آن کار، وضعیت را به جایی می‌رساند که دینامیک اقتصادی جامعه منجر به جوابهایی از نوع وضعیت جاری می‌شود. بنابراین از دیدگاه ریاضی ما به زبان معادلات دیفرانسیل، «حرام» یک «شرایط اولیه‌ای» است که اگر به معادلات حاکم بر دینامیک اقتصاد اعمال شود، جوابش می‌شود وضعیت مفسده‌آمیزی که ما الان با آن روبرو هستیم. پس وقتی می‌گویند مال حرام نخورید، به زبان ریاضی به شما می‌گویند که به جوابهای اقتصادی‌تان گند نزنید! (620015) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۲۶
یکی به داد ما برسه دارم سکته میکنم به هوای خرید خانه حدود هفتاد میلیون دارایی خود را در حساب قرض الحسنه نگاه داشتم ولی الان قیمت یک آلونک در بدترین منطقه تهران شده هشتاد میلیون و ارزش پول من شده پنجاه میلیون و یک سال هم هست که من و همسرم به خاطر اینکه نمیدانیم آینده چه میشود هر کدام در خانه پدری خود جدا از هم زندگی میکنیم سال پیش خانه ای را چهل میلیون رهن کرده بودم و الان رهن آن خانه شده هشتاد میلیون پیش خود گفتم بجای رهن خانه یک خانه نقلی بخریم از آن روز تاکنون به انتظار پابت شدن قیمتها ماندیم ولی نه تنها قیمت پایین نیامد ارزش پولم هم به دو سوم یک سال پیش رسید یعنی ما که طبقه متوسط کامل بودیم به طرف طبقه فقیر سوق پیدا کردیم وا جالب اینکه حقوق اینجانب هفتصد هزار تومنه که با احتساب مالیات و بیمه و وام هر ماه سیصد هزار تومن پول نقد به بنده میرسد و خودم و همسرم هر دو دانشجوی دانشگاه آزاد هم هستیم دارم سکته میکنم خدایا نجاتمان بده آینده من و امسال من فدای چه میشود خبر هم دادن که اونور سال تعدیل نیروی سنگین داریم من از کسانی که مسبب این وضعیت هستند نمیگذرم که زندگی مرا تا ورطه شکست کامل پیش بردند آن دنیا از حق خود به هیچ وجه نمیگذرم به هیچ وجه......... (620016) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۱:۰۰
به نام حق

ببخشید ، ولی از نادانی خودتونه .

به جای اینکه بری پول پس انداز کنی ، یه کم فکر می کردی .

ای کاش می فهمیدید پول ارزش نداره و ارزش این کاغذ ها به پشتوانشه .

البته مطمئن هستم باز هم حداقل توی این سایت کسی نمی فهمه یعنی چی .


یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (620284) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۷:۴۰
واقعا نابغه ای! خیلی راهکاره خوبی ارایه دادی!
پس مردم همه برن طلا و دلار بخرند دیگه؟! (620452) (moderator7)
 
ولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۵۳:۵۵
نه اتفاقا حرفای جالبی زد.نادونی، کاش فکر می کردی، بی ارزشه وهیچکس غیرمن نمی فهمه (621252) (moderator1)
 
سید رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۷:۵۴
پ نه پ طلاهاشونم بفروشن تبدیل کنن به ریال که از بحران اقتصادی غرب در امان باشن (621305) (moderator22)
 
زهرخند
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۹:۰۶
حالا بفرمایید این پشتوانه رو کی باید ایجاد کنه؟ سرمایه گذاری سنگین در پروژه های زیربنایی به عهده کیه؟ توی مملکتی که بخش خصوصی فشله (فشلش کردند) کی باید موتور محرکه اقتصاد رو بچرخونه؟ کی باید قدرت تولید ملی رو افزایش بده؟ این اقا یا خانمی که پولش به باد رفته اگر هم در جایی سرمایه گذاری میکرد الان ورشکست می شد که! مگر اینکه طلا و زمین می خرید که این هم حتماً به تقویت ارزش پول ملی کمک می کنه!!!!!! برو بنده خدا، اون کسی که هیچی نمی فهمه توی اینه روبروت واستاده. (621308) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۹:۲۲
دکتر جونتون به دلار گفت کاغذ پاره، اونوقت شما که دیگه همین حرف را درباره پول ملی خودمان می زنید!!! (621390) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۴۳:۳۲
این شد راهکار برای نجات اقتصاد یک کشور؟! دست مریزاد مومن (621645) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۲۳:۰۷
نمیخواستم جواب بدم ولی وقتی آخر جملتون یا علی گفتین حیفم شد چیزی نگم اولا شما من رو هم نادان فرض کردین و شاید خیلی از افراد دیگه رو که مثل این آقا پس انداز کردن نادانی از ما نیست نادانی از سیاست غلط دولت محترم هستش نادانی از طرف کسانی هست که به اسم علی و مذهب کارهای اشتباهشان را میپوشانند اگه من ایرانی به عملکرد غلط این دولت اعتراض میکردم و به ضد دین و ضد نظام محکوم نمیشدم حال روز مان این نبود (624775) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۶:۳۳
خوب نباید با این حقوق زن میگرفتی.آمار ازدواج هم بیخودی نمی بردی بالا که این آقایون دولتی براش کیف کنن. (621493) (moderator19)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۳۱
یه جایی می خوندم که نوشته بود: اونهایی که بدلیل عدم پرداخت مهریه، در زندان به سر میبرند، به فکر حبس ابد باشن.
حالا ماهایی که هنوز مجردیم، فعلا دستمونو داغ کردیم تا صرافت ازدواج از کلمون بپره. این اوضاع تا کی ادامه داشته باشه، خدا می دونه.
موضوع سکه، بازار نابسامان ازدواج کشورمونو از اینی هم که هست، بدتر کرده. حالا شما دنبالشو بگیر که همین کاهش ازدواج خودش چقدر مشکل اجتماعی بوجود میاره. (620017) (moderator7)
 
صادق
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۷:۵۳
آقا من يك پيشنهادبه ذهنم رسيده.
من ميخوام خانومموطلاق بدم ولي نميتونم دونه اي1ميليون سكه بجاي مهريه بدم.مهريه هم100سكه است ميخوام بجاش بزنم زنموبكشم 40ميليوتن ميدم بجاي ديه وخلاص!!!
به نظرشماراه خوبي نيست؟؟؟!!!! (620129) (moderator7)
 
صمد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۷:۴۴
من مجردم حتما سكه مهر نخواهم كرد
در غير اينصورت كشتن بهترين راه هست (620196) (moderator19)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۱:۲۳
بکشی 40 میلیون نمیدی اعدام میشی. دیه مال قتل غیر عمده (620220) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۳:۰۰
نه قربان مواظب باش اون موقع هم ديه بايد بدهي و هم مهريه را!! يك راه ديگه پيدا كن. (620226) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۰۱:۱۴
درست می گه وقتی زنش بمیره که مهریه نمی تونه بگیره. شاید از زیر دیه هم یه جورایی فرار کنه (620807) (moderator19)
 
عبدالله
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۳۱:۴۰
دیه رو میدن به بابا و مامانش دیگه (622098) (moderator19)
 
آبدارچي سياسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۵۸:۱۰
مهريه به وراث مي رسه آقايون . نكشيد ها بدبخت مي شيد. (623365) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۳۳:۵۲
بعدازان هم مهریه قابل وصول است وراث میتوانند مهریه رامطالبه کنند. (621780) (moderator19)
 
سید رضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۷:۳۹
خب پس باید وراثشم کشت، یکمی هزینه زیاد میشه اما هنوز نسبت به مهریه به صرفس (624746) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۱۵:۱۳
با سلام ببخشید دیه نود میلیون شده ضمنا باید جوری بکشی که معلوم نشه قتل عمد بوده (621890) (moderator19)
 
Hassan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۰:۳۹:۱۶
خیلی با حال بود!!!! (624308) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۵۷:۵۲
مسمومش کن یا باهاش تصادف کن این جوری غیر عمد میشه! . اشکالی هم نداره . اون کسی که به خاطر سکه باهات ازدواج کرده حقش همینه. (624710) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۷:۴۹
متاسفانه اين با لا رفتن مهريه ازدواج را به قماري بزرگ براي مردان تبديل نموده است البته يك راه حل معقول دارد و آنهم متناسب نموده كل مهريه به سالهاي زندگي مشترك است مثلا 300سكه را براي هر سال زندگي مشترك 30سكه در نظر بگيرند .
ولي چون راه حلهاي اينجوري معقول است معمولا راه بجايي هم نمي برند تا مثل الزام به بالا بردن سود بانكي جهت كنترل نرخ دلار به اجبار به مسئولان تحميل شود. (620197) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۲۲:۳۰
تو برنامم بود که با وجود بدبختی هایی که دارم ولی حتما تا 6 ماه دیگه ازدواج کنم حداقل یه همدمی داشته باشم !
ولی این چند روز اخیر واقعا با آوردن اسم ازدواج وحشت می کنم هرچند که خیلی تنهام ...
شاید باور نکنین اما الان که دارم تایپ می کنم بغض ، بد جوری گلومو گرفته،نمی دونم باید چیکار کنم،شما رو به خدا به فکر ما جوونا باشین.خسته شدم دیگه آخه تا کی؟تا کجا؟به چه قیمتی؟ به خاطر چی؟
خدایا فقط به تو پناه می برم در حالی که هیچ کاری از دست من برنمیاد ... (623155) (moderator19)
 
شهروز
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۹:۵۵
عزيزم راههاي ديگري هم براي رفع مشكلت هست!يه كم فكركن حتماميفهمي!!! (623891) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۱:۰۵:۰۵
http://www.amazon.com/Mlf-Enterprises-Yourself-Masturbation-Kit/dp/B002IYC4Y6

این شاید بتونه مشکل شما رو حل کنه (624951) (moderator22)
 
Hungary
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۰۹:۲۰:۱۳
الان دیگه معنی این لینک رامیدانید و هنوز گذاشتیدش پس لعنت خدا در دنیا و اخرت بر شما باد که منافقین از کفار هم بدترند و شکر خدا که روی سیاهشان تا ابد پشت چهره به ظاهر زیبایشان نمیماند (627354) (moderator22)
 
Hungary
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۳:۵۴:۳۳
امیر الکی فیلم بازی نکن ان دختری که مثلا میخواستی باهاش ازدواج کنی اگر شعور داشته باشه موقعیت الان کشور را میفهمه و درخواستهایش را بنا به موقعیت موجودمطرح میکنه اگر هم شعور نداره که همین بهتر که قبل از ازدواج دنبال یک دختر فهیم باشی که یکی از حسناتش قناعت و درک واقعیتها باشد گرچه مطمئن هستم کامنتت فقط دروغی بیش نیست چراکه در خارج از ایران زندگی میکنی (627045) (moderator22)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۴۴
جذب سريع سرمايه هاي سرگردان و حجم نقدينگي بالاي ايجاد شده حاصل از پرداخت يكسال يارانه از طريق سرمايه گذاري در فضاهايي مانند بانكها، بورس و پروژه ها. اما براي اجرايي شدن اين موضوع:

براي جذب سرمايه گذاري در بانك ها لازم است سريعاً نسبت به پاسخگويي در رابطه با اختلاس هاي اخير اقدام شود تا مردم دو باره به بانك ها اعتماد پيدا كنند.
براي جذب سرمايه گذاري در امور پروژه هاي جاري و معلق بايد نسبت به بكارگماردن مديران لايق و بر كناري تمام مديران رابطه اي و بي سواد اقدام نمود تا مردم به انجام پروژه ها اعتماد پيدا كنند. وقتي مردم مي بينند پس از گذشت بيست ماه از واگذاري پروژه هاي پارس جنوبي به مديران نالايق هنوز حضرات در خم كوچه اول گير كرده اند چطور بايد اعتماد كنند و اوراق مشاركت بخرند.

شايد راهكارهاي فوق كمي آرماني بنظر آيد ولي مسلماٌ از راهكارهاي عجيب دولت محترم كه دائماً دنبال امور زودبازده است كليدي تر است. (620019) (moderator22)
 
REZA
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۵۴
با تشكر از ايده شما بزرگترين مشكل دولت كنوني عدم شنيدن حرف ديگران بوده و ثمره آن هم همينه
تذكرات لازم را اساتيد دانشگاه و اقتصاد دانان چند سال پيش در جلسه اي كه با دولت تشكيل دادند اعلام نمودند كه دولت به اين نظرات توجه نكرد
و امروز در گرداب بدي دچار شديم
سال گذشته با حقوق يك كارگر دو سكه خريداري ميشد
و امروز به نيم سكه رسيده است
اين تنها فشار به قشر مستضعف جامعه وارد ميكند و متاسفانه هيچ كسي پاسخ گو نيست
بعد از دولت هم صدا وسيما بزرگترين ظلم را به كشور نمود و در واقع نقش دوست نادان را به درستي اجرا كرد و با تمجيدهاي بي خود موجب كوري و كري دولت شد (620021) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۲:۵۶
وضعیت بازار ارز تا کنون دلیل اقتصادی داشته و نتیجه تثبیت اشتبأه نرخ دلار توسط دولت ,‌ به عبارت صحیح تر نظر شخصی ریس جمهور بوده است !!که حالا با توجه به جو تحریمها سر باز کرده و به سرعت نرخ ارز جبران ۶ سال تثبیت غیر علمی‌ را می‌کند. اما خطر اصلی‌ که کشور را تهدید می‌کند در سال ۱۳۹۱ و با ادامه سیاستهای خارجی‌ کنونی است که باید تمام دلسوزان کشور فکری برای آن بکنند. فقط تصوّر کنید که با روند کنونی تحریم بانک مرکزی و نفتی‌ درآمد کشور سال آینده حداقل به نصف کاهش خواهد یافت . (620022) (moderator22)
 
محسن
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۳:۱۴
به عنوان یک پیمانکار که معمولا" هم با کارفرمایان دولتی طرف قرارداد هستم فقط می تونم بگم که نابود شدیم. نه تنها تمامی لوازم قیمتی نزدیک به 2 برابر پیدا کردن بلکه هیچ فروشنده ای هم حاضر نیست جنس بفروشه. به امید روزی هستن که به قول خودشون تا 3 برابر هم میشه؟! مناقصات دولتی هم که کاملا" قراردادهایی یک طرفه دارند و هیچ تعدیلی نیز در کار نیست . یعنی تحت هر شرایطی موظفی کارت رو انجام بدی. سوخت شد دو برابر به خودت مربوطه. دلار شد چند برابر به خودت مربوطه اصلا" زندگیتون برای ما مهم نیست . مهم اینه که ما نمی خوایم چیزی شفاف باشه!؟ (620024) (moderator22)
 
Alireza
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۳:۱۸
من فکر می‌کنم جریان انحرافی میلیونها دلار اختلاس کرده و اکنون که دارن از صحنه حذف میشن سعی‌ دارند دلار را تا جائی‌ که میتواند بالا ببرند و بعد دوباره به صحنه با کمک پولها برگردند و در ضمن زمین سوخته تحویل دولت بعدی بدهند که حالا حالا‌ها نتوانند سر بلند کنند.از طرفه دیگر تمام این نابسامانیها را به گردنه حاکمیت و در نهیات رهبری بندازند. آنها برنامه‌های بلند مدتی دارند که مرحله به مرحله در حل اجرا هستند. (620026) (moderator22)
 
ایرانی فراموشکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۳:۴۰
جناب آبدارچی سیاسی آیا بیانات حکیمانه زیر برای جنابعالی آشنا نیست؟
1- دلار نخرید. 900 تومان هم ارزش ندارد.
2- در صورت لزوم بانک مرکزی در کلیه سوپر مارکتهای کشور سکه توزیع خواهد کرد.
3- نرخ سود سپرده های بانکی به 21 ٪ افزایش پیدا کرد.

آیا باز هم بگویم ؟؟؟ (620027) (moderator22)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۳:۵۱
این موضوع بسیار واضح و روشن است در حدود 7 سال است که کارشناسان اقتصادی و حتی بسیاری از مردم کوچه و بازار فریاد میزنند ادامه روشهای اقتصادی دولت آقای احمدی نژاد به سرنگونی کشور و سقوط کشور به سمت جاده نابودی خواهد بود . مسلما ادامه جراحی های اقتصادی بدون توجه به نظرات کارشناسان و دست اندرکارن امر اقتصاد به غیر از این نتیجه ای نداشته است . جراحی اقتصادی که آقای احمدی نژاد آغاز کرد به شک شبیه به یک انتحار اقتصادی بود . همچنین نبود دانش دیپلماتیک در برخورد با دنیا این موضوع را شدت بخشید . متاسفانه نه خود آقای احمدی نژاد و نه کابینه ایشان سواد اقتصادی و سیاسی نداشته و ندارند . باید توجه کرد که بعضی اصلاحات که در ادبیات کوچه و بازار برای خودش میتواند جالب باشد در ادبیات دیپلماتیک به زهری تبدیل میگردد که میتواند کمک کم به طوفانی برسد . ادامه وضعیت کنونی در اقتصاد و سیاست به جاریی خواهد رسید که در آینده خیلی نزدیک یک اتیوپی دیگر اما این بار در خاورمیانه به نام ایران به وجود خواهد آمد . نگویید این سیاه نمایی است زیر وقتی آسمان ابری است احتمان بارش باران بیشتر است و همیشه رابطه علت و معلول حفش شده است . ترا به خدا آقای احمدی نژاد بیش از این کشور را به ورطه سقوط نبرید . زمانی که بلا نازل میگردد شما و تیم اقتصادی و سیاسی و اعضای کابینه شما به راحتی با اولین پرواز کشور را به مقصد ونزوئلا ، کوبا یا چین ترک خواهید کرد . میماند در این کشور مردمی گرسنه و مفلوک . ترا به خدا رحم کنید (620028) (moderator22)
 
استعفا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۴:۰۷
آقاي رييس جمهور و همكاران گراميتان.آقا نتونستي مملكتو ادره كني و زدي مملكت خراب شد استعفا بده برو. (620029) (moderator7)
 
بهرامي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۷:۴۲
كجا بره؟ بايد بمونه جواب اين كارهاشو بده (620089) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۴۷:۰۹
با با بذارید بره ضررو از هرجاش بگیری منفعته (621659) (moderator19)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۷:۱۶
آقاي يعني چي استعفا بده و برو؟؟؟ ايشان بايد بايستند و پاسگوي اين همه افتضاح در بازار ارز باشند. (620328) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۰۵:۰۰
فقط ارز؟ نخیر باید پاسخگوی خیلی چیز ها باشد. (621711) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۲:۴۸
استعفا بده و محاکمه شو. کجا بره. (620358) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۱:۰۸
اين اتفاقات اگر در كشورهاي ديگه ميفتاد تمام كابينه خودشون استعفاء ميدادن ولي اينجا ؟؟؟؟؟؟؟ (621356) (moderator1)
 
سالار
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۴:۲۳
به نظرم دو تا ره موثر برای برون رفت از این بحران هست:
1. تعطیلیها بیشتر بشه.. چون هر چقدر هیات دولت آقای دکتر کمتر کار کنه خود به خود اوضاع فرهنگی سیاسی اقتصادی کشور بهتر میشه
2.از روش پالام پولوم پیلیش و ده بیست سی چل برای اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی استفاده بشه. چون مطمئنا کارایی اون روش ها بیش از تفکرات اقتصادی رییس جمهور و جمعیت خاموشان هیات دولت، خواهد بود.

لطفا این نظر رو روی سایت منتشر کنید تا واقعا ببینیم چند نفر باهاش موافق و مخالفند (620032) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۴:۲۵
با سلام

فعلا که بیشترین نفع از این فضا رو خود دولت می برد باضافه کسانی که سر رشته را یا در دست دارند یا میدونن که دست کیه!

با وضع تحریمهای بین المللی و نیز عدم مدیریت سرمایه های ارزی کشور که در طول چند سال گذشته بدست اومده، متاسفانه دولت بدجور توی منگنه قرار گرفته. چون هم باید هزینه های جاری ممکلت رو پوشش بده هم باید چیزی باسم یارانه رو برسونه دست مردم. هم باید مثلا یه جوابی هم بده بابت صندوق توسعه و صندوق ذخیره ارزی به مجلس بیحال!!! اگه مجال و جرات و همتی برای سوال داشته باشه که بعید میدونم اونم همچین وقتی!

خودمون میدونیم که درآمد حاصل از آزاد سازی حاملهای انرژی همونجایی رفته که دلارهای نفتی رفته! خودمون رو گول نزنیم. پس می مونه همین درآمد نفتی روزمره که باید یه جوری رسوندش به اخر سال.

اینجوری میشه که دولت با آزاد گذاشتن نمودار افزایش بهای دلار و طلا و استفاده یا سوءاستفاده از جو ملتهب و اوضاع روانی بازار و مردم بشدن نگرانی که سرمایه ریالی شون رو در حال نابودی می بینند، و باز کردن صندوقچه طلای بانک مرکزی و تزریقش به بازار ملتهب، داره کاسبی نون و آبدار و بدون دردسری رو انجام میده. (بعدش لابد میگن خدا بده برکت!) پس اصلا نگران کاهش ارزش پول ملی نیست. چون فعلا اون چیزی که دست دولته، دلار و طلاست که چوب تاراج به سرش خورده و از این رهگذر ریال بیشتری گیرش میاد.

من اقتصاد دان نیستم. اما به همون اندازه که اقتصاد خرد و کلان خوندم، میدونم که این مشکلات یه شبه عارض نمیشه و هیچ دستی قدرتمند تر از دست خود دولت نمی تونست همچین اوضاعی رو بوجود بیاره.
ناگفته نمونه که ما یه شبه و دو شبه نیست که تحریم شدیم. سی ساله که با انواع تحریمها دست به گریبان بودیم و اگه یه ذره منطق در دولت حاکم می بود، می شد مثل دولت های قبلی یه جوری عوارضش رو کمتر کرد.

ارزش پول ملی هم مثل خیلی ارزشهای دیگه پایین اومده. یعنی اول اون ارزشها پایین اومد تا رسید به این ارزشها. مهمترین ارزشی که پایین اومد، احترام به عقل، علم، تجربه، هنر مملکتداری، هنر مردمداری و ... است. اگه اونها پایین نمیومد، کار به اینجا و امروز نمی کشید. امروزی که برای جبران خیلی دیره. (620033) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۴:۲۹
تنها آرزویم این است که حذف صفر انجام نشود چراکه با این مدیریت تورم وحشتناکی ایجاد خواهد شد (بدتر از جنگ جهانی دوم) (620034) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۷:۰۲
اگه یادتون باشه در جریان مناظرات آقای محسن رضایی صراحتا به احمدی نژاد گفت که این راهی که شما در پیش گرفتید کشور را به لبه پرتگاه میبرد. حالا معنی این حرف را با تمام وجود میشود حس کرد. مردم حق دارند نسبت به وضعیت موجود و آنچه که در پیش رو قرار دارد نگران باشند. ضمن اینکه نمیتوان از تحریم جدید نفتی و اثرات آن بر اقتصاد به راحتی عبور کرد (620040) (moderator7)
 
علی اصغر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۴۷:۲۱
آقای رضائی چند تئوری اقتصادی بر اساس فرهنگ بومی داده است؟ (622175) (moderator19)
 
ایرانی فقیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۰:۵۸:۱۹
حالا اون هیچی داداش.اینو یادت هست که تو همون مناظره آقای محسن رضایی برداشت گفت آقای احمدی نژاد فکر میکنن که در همه چیز استادن.بعد یهو آقای محترم بهش برخوردو گفت؛بله پس چی.باید رییس جمهور تو همه چیز استاد باشه(منظور خودش بود) و از همه چیز بدونه.... (622985) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۷:۳۳
به نظر من بايد جايزه نوبل شيمي رو به آقاي احمدي نژاد داد. (620041) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۱:۰۳
فیزیک عزیزم ، ارزش پول ملی با سرعت n به گند کشیده شده ، شتابش رو حساب کنید (620149) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۴۱:۱۷
ذوق ملي ما هنوز خوب كار ميكنه
حيف اين مردم با صفا كه چنين دولت بي لياقتي برشون حكومت ميكنه (620735) (moderator7)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۰۱:۲۱
دعوا نکنین هم نوبل شیمی رو بهش میدن هم فیزیک و هم اسکار بابت بهترین بازیگر و بهترین کارگردان!! (623574) (moderator19)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۰:۳۱
بگو استفان هاوکینگ برات حساب کنه. (624719) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۳:۳۰
دوستان صبر داشته باشید ، تا 5 سال دیگه جزئ 5 قدرت برتر جهان هستیم . تازه فهمیدم چی میگفت (620168) (moderator7)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۶:۱۵
جهان پنج سال آینده:
کومور، توگو، بیافرا، سومالی، ایران (624740) (moderator22)
 
ستاره شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۹:۴۹
حالا کجای کار را دیده‌اید؟ قرار است به زودی موجودات زنده به فضا ارسال کنیم !!! (620341) (moderator7)
 
قلیزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۸:۰۶
لطفا يك نفر بروي تحقيق كند ببيند اين آقاي "آقامحمدي" روي چه حسابي گفت نظر شوراي پول و اعتبار افزايش نرخ سودبانكي نيست؟ چون هفته پيش پس از تصميم شوراي پول و اعتبار، نرخ ارز داشت مي آمد پايين كه ناگهان اين آقا آمد آن حرف را زد.

براي رمز گشايي از اتفاقات اخير در بازار ارز، اين مصاحبه و شخصيت و ارتباطات گوينده اش را رمز گشايي كنيد (620044) (moderator7)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۹:۱۹
جناب الف شما هم که از خوشحالی در پوست نمیگنجید که دلار و سکه گران شده صبخ تا شب به این دکتر مظلوم ما حمله کنید، به قول معروف اگر بهتر میزنی بستان بزن،
برای این که برم ته مطلب و داستان سرایی نکنم باید بگویم فرض کنید همین فردا تحریمهای ایران حذف مبادلات بانکی برقرار و برگردیم به وضعیت قبل تحریم ببینید دلار و سکه چه سقوطی میکند مشکل همین جا است،
حال تحریم برقرار است دیگر این جا اقتصاد ازاد جواب نمی دهد و باید مثل دوران جنگ سهمیه بندی کرد که در هر صورت بحث دو نرخی پیش می اید و گریزی از نرخ ازاد و دولتی نیست
خداوندا نیت خیر و صفای دل را به همه مومنین عطا تا کمی انصاف داشته باشیم والسلام
درود بر احمدی نژاد شهید زنده عدالت و انقلاب (620051) (moderator22)
 
انصاف
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۹:۳۴
جناب الف شما هم که از خوشحالی در پوست نمیگنجید که دلار و سکه گران شده صبخ تا شب به این دکتر مظلوم ما حمله کنید، به قول معروف اگر بهتر میزنی بستان بزن،
برای این که برم ته مطلب و داستان سرایی نکنم باید بگویم فرض کنید همین فردا تحریمهای ایران حذف مبادلات بانکی برقرار و برگردیم به وضعیت قبل تحریم ببینید دلار و سکه چه سقوطی میکند مشکل همین جا است،
حال تحریم برقرار است دیگر این جا اقتصاد ازاد جواب نمی دهد و باید مثل دوران جنگ سهمیه بندی کرد که در هر صورت بحث دو نرخی پیش می اید و گریزی از نرخ ازاد و دولتی نیست
خداوندا نیت خیر و صفای دل را به همه مومنین عطا تا کمی انصاف داشته باشیم والسلام
درود بر احمدی نژاد شهید زنده عدالت و انقلاب (620053) (moderator7)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۷:۳۷
آلمان چه خبر، خوش مي گذره
منهم اگه اونجا رفته بودم (احتمالاٌ با پول دكتر جون) حتماً بر احمدي نژاد دورود مي فرستادم (620087) (moderator22)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۰:۵۸
بنده خدا توکلی هنجرشو داغون کرد. می خواست بزنه. اما نذاشتن بزنه. حالا شما میگی بستان بزن.؟ (620105) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۵۲:۴۰
نفرمایید. حتما حنجره دارند که دوباره کاندیدا شدند. ایشون فقط اعتراضشون رو درگوشی اعلام می کنند ولی رای به همان می دهند. (621050) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۳:۵۱
شهید زنده عدالت؟؟؟؟؟؟؟؟
شهید از جون و مالش میگذره دوست عزیز ضرر اینهمه بی تدبیری و سوتدبیری این آقای عدالت شمارو چخ کسی غیر مردم میدهد؟ ایشون چقدر هزینه داده اند؟تو این روزهای بی سامان مملکت که مشغول آمریکای جنوبی گردی بودند این آقا؟لطف کنید منزلت اسم شهید رو پایین نیارید

چه دلیلی داره وقتی تو جنگ نیستیم شرایط جنگی داشته باشیم همیشه تحریم بوده
(620120) (moderator22)
 
شمقدر
France
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۶:۵۲
بالاخره همه چیزش باید به همه چیزش بیاد؟ (620189) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۴:۵۰
خداوند همچنین قدری قدرت درک و توانایی تشخیص درست و غلط را به بندگانش عطا کند تا اشخاص نا حق رو حق نپندارند. (620303) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۴:۲۶
دوست عزیز
ما که دیروز تحریم نشدیم ، حجم بالای نقدینگی که وارد اقتصاد ما شده ، درست اجرا نکردن طرح هدفمندی یارانه ها ، رانت افرادی منصوب نزدیکان دولت ، خود رایی های جناب دکتر ،و .... تمام این مشکلات رو سال قبل اقتصاددانان به ایشون تذکر داده بودند ، شما تصور میکنید این طرح چرا تا حالا اجرا نشده بود ، چون همه از عوافبش هراس داشتند نه از اجراش ، ولی دوستمون اجراش کردو ما رو به اینجا رسوند ÷س لطفا از انصاف نفرمائید که بی انصافیه (620368) (moderator7)
 
انصاف
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۸:۲۲
ما هیچوقت چنین تحریم بانکی ارزی و این مشکلات را نداشتیم حتی در دوران جنگ،
بحث نقدینگی همیشه وجود داشته ولی مردم به خاطر احساس ناامنی اقتصادی از شرایط بین المللی پولهای خرد خود را دارند از اسکناس تبدیل به کالا میکنند که طبیعی است که این بخش مالی مردم همراه شده با باند بازی باندهای قدرت و ثروت بازار و وابسته
از طرفی آیا به نظر شما طبیعی است که باندهای ثروت و قدرت وابسته به دولت باشند بعد در این شرایط بیایند به دولت هم ضربه بزنند؟ پس قبول کنید که وابسته به دولت نیستند (620455) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۴۹:۱۹
آقای ..... انصاف . هنوز اثرات تحریم مونده تا قابل لمس بشه . تا منظور شما از پولهای خرد چی باشه؟!راستی قیمت نارنگی پاکستانی قراره کیلویی چند به بازار عرضه شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (621239) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۴۲:۵۳
اقای انصاف لطفا انصاف داشته باشید رییس جمهور محبوب حرفها هر کجا خوب از اب درامده به نظر خودش این کارا دولت انجام داده است هرکجا مثل بازار ارز وسکه و گران فروشی و...... دست عوامل درکار هست کمی انتقادی فکر کن کمی به قانون گریزی و خود محوری دولت فکر کن کمی به شعار بی عملش فکر کن کمی کمی کمی کمی کمی کیم (621455) (moderator1)
 
حسن
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۹:۱۹
دکتر مظلوم شما؟ تا جایی که من خبر دارم تمام فک و قامیل ایشان از داماد و پسر و پدر زن پسرش تا برادر زاده ها و خواهر زاده ها و حیت دوستان هم مدرسه ای ایشان به لطف ملت مظلوم ایران در حال حیف و میل آبرو و دارایی ایران میباشند (620404) (moderator19)
 
زهرخند
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۳:۳۷
ای واااااااااای !!! هنوز متوجه نیستی که منبع هر چی رانت و یه شبه پولدار شدنه، همین دونرخی بودنها و سهمیه بندیها است؟ (621324) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۴:۵۷
بابا باانصاف! انگار یادت رفته که دکتر جانتان فرمودند تحریم ها کاغذ پاره است، البته به دلار هم گفتند کاغذ پاره!! حالا چطور این کاغذ پاره ها اینقدر مهم و اثرگذار شده اند؟؟!!! (621419) (moderator1)
 
پویا
Poland
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۹:۵۴
واقعا چرا مجلس هیچ واکنشی نشان نمی دهد،الان اگه از احمدی بپرسید می گه صرافی سر کوچه ما دلار ۱۲۰۰ می فروشه.
من فکر می کنم نماینده اگه بتونند کاری بکنند و نکنند بهتر واقعا برای انتخابات مجلس کاندید نشوند جون واضح هستش که توانایی کافی ندارند. (620055) (moderator7)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۲۰:۲۸
دکتر احمدی نژاد چه کار کند وقتی دلالها گران می فروشند.مردم خودشان باید رعایت کنند و از دلالها و صرافی های گرانفروش نخرند و متخلفین را معرفی کنند و گرنه همانطور که بانک مرکزی اعلام کرده قیمت دلار 1450 تومان ثابت است (621144) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۴۸:۱۱
خوب معلومه ديگه چون در ارس امور نيست (621235) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۰:۱۶
تنها راه نجات اقتصاد ايران اين است كه تيم دولت محترم رسما شروع به مديريت جهاني كنند.كمتر از شش ماه كشورهاي غرب و آمريكا ارزش پولشان سقوط مي كند و ارزش ريال افزايش پيدا مي كند و دلار را انشاءالله مي خريم هزار تومن. (620058) (moderator22)
 
رضا دشتستانی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۰:۵۲
از دوستان می خوام سری به پاساژ پایتخت بزنند. تنها چیزی که پیدا نمی شه انصافه. رقابت بر سر گرون فروختنه. (620063) (moderator7)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۱:۰۸
من توي يكي از انجمن هاي اينترنتي اقتصادي عضو بوده و هستم
چند سال پيش كه اين آقا شد رئيس جمهور و دستور داد كه نرخ سود پايين بياد، ما كه سواد اقتصادي درست و حسابي نداريم نتيجه گرفتيم كه اين كار غلط ترين حركتي هست كه روي اقتصاد مملكت ميشه انجام داد. يعني رئيس جمهور دستور غلط ترين كار ممكن رو داد. فدرال رزرو (مرجع مستقل تصميم گير بر روي اقتصاد امريكا) هميشه در حال بازي كردن با نرخ سود بانكي هست تا جلوي نوسانات تورمي رو بگيره و ... . اين سياست اثبات شده هست و چون تكرار پذير هست در نتيجه ميتونيم اسمش رو بگذاريم علم. اما رئيس جمهور ما كه خودش رو كارشناس كارشناسا ميدونه قبول نداره كه اقتصاد علم هست. اين هم نتيجه ها و بازخوردهاي اين غلط و ندانم كاري ها و دستورها...

نميدونم چرا ما نبايد از ملل گذشته و سياست هاي گذشته خودمون درس بگيريم و بايد خودمون بشيم عين تاريخ. داريم ميشيم مثل كشور زيمباوه. اسكناسهايي با يه عالمه صفر .... (620065) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۹:۱۶
با نگاهی ساده به مصاحبه‌های یکسال اخیر رئیس جمهور و تحلیل‌ها و پیش بینی‌‌های ایشان در مسائل اقتصادی و سیاسی مانند نرخ ارز یا گذاشتن زنبیل توسط کشورهای جهان در صف برای ایجاد رابطه با دولت ،ایشان به طور کلی‌ شرط مدیر و مدبر بودن را از دست داده و مجلس و کسانی‌ که به ایشان چک سفید حمایت داده‌اند باید پاسخ گو باشند. ولی‌ به هر حال ماهی‌ را هر وقت از آب بگیری مرده است!!!! (620143) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۵:۱۰
اگه ما از گذشته درس میگرفتیم که به این بابا رای نمیدادیم.. (620703) (moderator7)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۲۱:۳۲
بانک ها با سود بالا مافیا درست کرده بودند و داشتند پول ربا می دادند دولت اسلامی جلوی رباخواری را گرفت ناراحتی شما از چیست دوست عزیز؟ (621148) (moderator1)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۲۰:۰۴:۴۰
عزیز دل جان برادر ! شما اول بهتر است معنی تورم را از لغتنامه دهخدا در بیاورید و بعد در مورد رباخواری بانکها حرف بزنید. در تمام کشورها میزان سود بانکی بر اساس میزان نرخ تورم محاسبه می شود.ولی در ایران جناب دکتر بدون توجه به آن و به صورت دستوری بانکها را موظف به کاهش سود بانکی کرد که نتیجه آن فرار سرمایه ها از بانکها و هجوم سرمایه های سرگردان به سمت دلار و سکه و ... بود که نتیجه آن بر همه روشن است.
متاسفانه دکتر کشور را با آزمایشگاه عوضی گرفته و در حال آزمون و خطاست و جورش را هم ملت می پردازند. (628210) (moderator22)
 
hosein
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۵۹:۲۷
تو کشورهای خارجی که دائم صدا وسیما تو سرشون میزنه به خاطر اقتصادشون شما تازه برای نگهداری پولت تو بانک باید پول هم بدی چه برسه یه سود تمام پولشون در بخش تولید هست نه مثل ایران دلالی و اوراق مشارکت و سود بانکی (621500) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۶:۳۷
جالب اینجاست که نرخ سودی که بانک به مردم پرداخت می کرد پایین اومد ولی نرخ سودی که بانک روی وام میگرفت تکان نخورد (623322) (moderator19)
 
mrh
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۱:۴۸
در تاریخ خواهند نوشت که اولویت های کاری رئیس جمهور در زمان بحران اقتصادی کشور وتورم عنان گسیخته ودقیقا در زمان تصویب تحریم ها چه بوده است ویاد اور آش نذری های سلطان حسین صفوی دزرزمان حمله افغانها وحسرت وافسردگی امین در زمان محاصره بغداد بخاطر از ذست دادن ماهی قرمزش می باشد (620068) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۴:۲۴
دلیلش ساده اما باور نکردنی است.با توجه به اینکه مجلس جلوی برنامه های آقای احمدی نژاد برای گران کردن سوخت و پرداخت یارانه به مردم از طریق نابودی سرمایه های ملی را گرفت ایشان هم گران کردن طلا و ارز که هر دو در انحصار دولتند رو به عنوان جایگزین دور از دسترس مجلس انتخاب کرده.به نظر میرسد آقای احمدی نژاد با سو استفاده از اختیاراتش به عاملی در مقابل مجلس و منافع ملی تبدیل شده و برای پیشبرد اهدافش از هیچ کار باور نکردنی از جمله بیچاره کردن مردم رویگردان نیست. دلیلش را خدا میداند. (620073) (moderator22)
 
ابراهيم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۵:۲۹
من شخصا تصور مي كنم رئيس جمهور مثل ماجراي مصلحي قهر كرده و موضوع را به حال خودش رها كرده.
مجلس هم كه تقريبا توان مقابله با حتي كارمندان رياست جمهوري رو نداره و البته حال اين كار رو هم نداره.
صدا و سيما رو هم كه ولش كن
اقتصاد دانان هم كه حرفشون خريدار نداره
دشمنان هم كه از هميشه متحد تر
مردم هم كه نجييييييييييييييييييب!
نتيجه مي گيريم كه احتمالا هنوز روزهاي خوبمونه (620077) (moderator7)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۰۷:۳۳
دوست عزیز چرا صدا و سیما رو ولش کنی؟ اونا بنده خدا دارن کارشونو انجام میدن. دیشب دو خبر اول و اصلیشون مربوط به مشکلات اقتصادی و سقوط شدید ارزش پول بود.... (623263) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۳:۵۳
اگه صدا وسیما اینهمه ملاحظه کاری نمیکرد وضع مملکت اینطور نبود (623854) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۷:۵۰
الف جان مردم در هیچ جای دنیا تا این حد با سکه و دلار مانوس نیستند مثلا در هند و پاکستان با آن جمعیت عظیم و فعال و سرانه پایین صد ها میلیون نفر در شادی و شادمانی زندگی می کنند کافی است سری به شهر پر جمعیت بمبئی یا کویته پاکستان زده شود تا ببینید چقدر سر زنده و شاداب هستند و این قدر به دلار و سکه فکر نمی کنند و جمعیت هم روز به روز زیاد می شود. اصل شادی و رضایت از زندگی است و بقیه همه حرف است. باید نگاهها را تغییر داد و از خط دلار و سکه در آمد. ما هم به تحول اساسی احتیاج دازیم. (620090) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۸:۲۰
آخه مجبورت کرده بودن نظر بدی؟ (621201) (moderator1)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۹:۴۳
اونهایی که هند رفته اند از دیدن اونهمه گدا و افراد ژولیده در خیابانها آزرده خاطر شده اند، فاصله طبقاتی در هند وحشتناک است. حتما صحنه های سوار قطار شدن آنها را در اینترنت دیده اید. (621444) (moderator1)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۲۹:۱۲
دلیلش اطمینان به دولت و آینده هستش و اگر این عدم اطمینان اونجا هم بود همین اتفاق میوفتاد (624792) (moderator22)
 
Tohid
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۷:۵۵
چرا باید امروز در برابر هم بایستیم و از حقایقی که اتفاق می افتد فرار کنیم....
فردا همین امروز است پس چرا آن را با بی تدبیری عده ای خراب می کنید . عده ای توان مقابله با مشکلات فعلی راندارند! پس بدیهیست چه کسی باید جواب گوی آنها باشد؟ یا دمان نرود آقای دکتر احمدی نژاد که با شعار مردی از جنس مردم آمدی آیا واقعا همین بود؟ فردا نزدیک است همین بود! مردم منتظر هستند
مردم دلشان را به امثالی مثل شما روشن نگه می دارند (620091) (moderator22)
 
مقداد
Malaysia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۹:۰۱
من در مالزی تحصیل می کنم

زمانی که آمدم مالزی پول ملی مالزی رینگت، 3 و سی و پنج بود برای هر دلار و آقای نخست وزیر مالزی (آقای نجیب)گفت که پول ملی رو تقویت می کنم که به قیمت 2 و نود چهار هم رساند .(گرچه الان رو سه تقریبا ثابت شده)

در همان زمان که آمدم مالزی دلار 1135 بود و آقای رئیس جمهور فرمودند هر دلار معادل یک ریال ما باید باشد و الان تقریبا پنج ماه دیگر فارغ التحصیل می شم که دلار شده 2050 .

من واقعا موندم که چه اتفاقی داره می افته ؟ سکوت آقای احمدی نژاد بزرگترین بی احترامی به ملت است .

اکاش این سکوت رو آقای احمدی نژاد زمان انتخابات داشت ؟ (620092) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۹:۲۶
حالا احمدی نژاد یه شوخی کرد ولی شما چرا جدی گرفتی.مگه نگفت دلار کاغذ پاره هستش ولی حالا همه دنبال کاغذ پاره هستند (620725) (moderator7)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۲۲:۴۱
گزارش بولتن نیوز را با دقت بخوانید متوجه دلیل سخن ریس جمهوری می شوید و تازه مشخص خواهد شد ایشان با چه دیدی قبل از کارشناسان متوجه این امر شده بودند (621152) (moderator1)
 
علی اصغر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۵۶:۴۶
ما در حال یک جنگ تمام عیار هستیم لذا علم اقتصادی که قادر به شناسائی و ارائه برنامه متناسب را بدهد لازم داریم نسخه دیگرات نمی تواند واقیت های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ما راتعریف کند و راه حل بدهد. (622210) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۹:۱۲
تواين شرايط ديگه از دولت كاري بر نمي ياد.
فاتحه.....
استعفا بده
استعفا نده
فرقي نمي كنه
--
حتي استفعا هم بدن ديگه كسي جرئت نداره بياد زمام امور رو به دست بگيره
البته اين آقايوني كه من مي شناسم الان دارن اينا رو مي خون و به ريش ما مي خندن. (620093) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۹:۵۸
وقتی که متخصصین در کنج عزلت نشسته باشند و و اتاق فکر اقتصاد ایران یعنی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در حال نابودی باشد....(ارجاع به نامه استادان آن داانشکده)...اوضاع بهتر از این نمی شود.....یاد دوران رشد اقتصادی بالای 10 درصد بخیر...... (620097) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۰:۱۵
مگه انتظار بيشتري از آقاي ريس جمهور داشتيم؟
اين دولت در همه امور ركورد زني كرده است از جمله :
1- نرخ بيكاري
2- تورم
3-بي ارزشي پول ملي
و....
حالا با اين همه ركورد ايشان امروز درباره تعزيه سخنراني كردند. پيدا كنيد پرتغال فروش و دولت عدالت محور و .... (620100) (moderator7)
 
سعید
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۵۶:۰۴
رکورد بزرگترین اختلاس در تاریخ بشریت یادتون رفت 3000000000000 (624176) (moderator22)
 
ل محمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۳:۳۹
دلم براي عكس امام خميني روي اين اسكناس بي ارزش سوخت...
اقلا براي حفظ احترام روحانيت و رهبر انقلاب هم كه شده عكس ايشان را از روي اين پول نكبت زده برداريد (620118) (moderator7)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۵:۱۵
این همه نظر تند نظر من یکی فقط غیر قابل انتشاره؟ من که دوباره می گم این دولت لیاقت سکانداری اقتصاد ایران رو نداره. از همون اول هم سیاست های اقتصادیش نامعلوم بود. (620125) (moderator7)
 
علیزاده ازتبریز
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۶:۰۱
سیاست اقتصادی دولت مثل سیاست بنی صدر در جبهه های جنگ تحمیلی است که عقب نشینی می کند که دشمن را گاز انبری محاصره کرده وبه کمند بیاندازدزهی تاسف برخیال باطلشان (620126) (moderator7)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸:۱۱
در ایات قران آمده است اموال خود را در اختیار سفیهان قرار ندهید لذا حتی در اموال شخصی نیز سفیهان از تصرف در اموال خود منع گردیده اند واین نیست مگر اینکه تصرفات انان منجر به کاهش دارایی های انها می گردد لذا با توجه به این تورم لجام گسیخته ،مدیریت اقتصاد کلان کشور حتی برای یک لحظه صلاحیت باقی ماندن را ندارد و اولین پیش نیاز رفع اثار این تحقیر پول ملی برکناری مدیریت کلان اقتصادی کشود است.هر چند اعاده اعتماد ملی وبین المللی به پول ملی ابی است که به این اسانی به جوی باز نمی گردددر تاریخ خواهند نوشت که اولویت های کاری رئیس جمهور در زمان بحران اقتصادی کشور وتورم عنان گسیخته ودقیقا در زمان تصویب تحریم ها چه بوده است شرکت او در مهمانی های دوره ای خارج وداخل کشورو مراسم تعزیه یاد اور آش نذری های سلطان حسین صفوی درزمان حمله افغانها وحسر ت وافسردگی امین در زمان محاصره بغداد توسط مامون بخاطر از دست دادن ماهی قرمزش می باشد (620133) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۹:۱۰
شما با استکبار جهانی نسبتی ندارید؟ اینها همه توطئه جهانی است؟ ما در حال مدیریت جهان هستیم و می توانیم مدل مدیریتی احمدی نژآد را به جهان صادر کنیم؟ فقط ای کاش می شد زودتر خودش را صادر می کردیم می رفت یکی این جزایری که بدست خودش کشف شده بود مادام العمر حاکم بود. (620209) (moderator22)
 
فقیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۷:۳۰
اگر سفیهان به زور اموال ما را گرفتند چه کار باید کرد؟؟؟ (620255) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۷:۳۵
امروز دوشنبه
دكتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم ثبت جهاني تعزيه :
مسوولان ذيربط از هنر تعزيه و هنرمندان اين عرصه حمايت جدي كنند (620256) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸:۲۴
به یه نکته توجه داشته باشید قیمت دلار 2020 تومان نیست 20200 ریال میباشد یعنی به عبارتی باید 20200 تا یه قرونی ببری تا یک دلار بگیری فکر کتم 2تا فروغون بشه واین فاجعه ست. (620136) (moderator7)
 
عباس از مشهد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸:۳۶
آقا احمدی نژاد و تیم اقتصادی ایشان باید محاکمه شوند. (620138) (moderator7)
 
عین ا... باقرزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۷:۵۳
بابا به رئیس جمهور چرا گیر میدین . این اوضاع از زمان هاشمی خراب بوده ، میگین نه ، مدارکش هست (620259) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۶ ۰۸:۲۷:۱۸
كو؟مداركشو بيار!مرديم از بس اين مداركو تو سرمون زديد (627294) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸:۴۹
دولت مقصر اصلی است ولی دشمن هم بیکار ننشسته است (620139) (moderator7)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۴۶:۲۸
دوست عزيز كسي كه خواب است را ميشه بيدار كرد كسي كه خودشو به خواب زده نه!!! و شما از دسته دوم هستيد ما دشمن غير از بي تعهدي و نا كار آمدي و نا شايسته سالاري در اين مملكت نداريم . (621015) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۵۳:۰۶
دشمن تراشي نوعي سياسته كه تقصير بي تدبيرو گردن دشمن يندازند بازم اگر اين اتفاقها تقصير دشمن فرضي باشه بازم بي تدبيري مسولين باعث شده بايد فكري مي كردند اينها همه حرفهه براي لاپوشاني خودشون (621249) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۴۲:۱۳
این مقامات بی کفایت همانهایی هستند که داشتن یک دوست مانند آنها، ما را از صد دشمن بی نیاز می کند!!! (621452) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۹:۲۵
از دشمن که توقعی نداریم (623865) (moderator1)
 
سید رضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۳:۱۴:۱۶
چین هم جزء دشمنا حساب میشه؟ آخه انگار خرید نفت رو از ایران نصف کرده (624763) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸:۵۸
دولت خدوم استعفا دهد... (620142) (moderator7)
 
یی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۹:۳۵
یا شما خود نمیفهمید یا خود را به نا فهمی میزنید من باورم نمیشود که اقتصاد ما انقدر ویران باشد در عرض چند روز اقتصاد مملکت درهم بریزد تفکری جدی میجخواهد (620144) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۶:۲۳
درسته. ذخایر به حدی هست که موقتا بازار را آرام کند. ولی موقتا تا دو سال. دولت هم منتظر هست تا ثل همیشه مثلا ضربتی عمل کنه و به به و چه چه. بعد دو سال هم که بیخیال مملکت.... (620382) (moderator1)
 
محسن
France
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۹:۴۳
اينها بخشي از مديريت جهانيه الف تو حاليت نيست! (620145) (moderator7)
 
M
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۰:۱۲
اقا چرا جو درست میکنید؟سر کوچه دکتر. سکه 420 تومن.دلارم 1040 تومنه
بریداز سرکوچه دکتربخرید (620147) (moderator7)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۵:۲۸
تازه دکتر گفته سر کوچه ما صرافی نوشته 2تا سکه بخر 3 تا ببر!!! (620707) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۱:۰۷
فقط می تونم بگم که مبارک مجلس و دولت باشد. دیگه دیر هست نظر مردم رو می خوایی. باید خودتم استعفا بدی مجلس بی کفایت. (620151) (moderator7)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۱:۰۷
دولتمردان ما نه سیاست بلدند و نه از اقتصاد چیزی سر در میآرن .تورو خدا اگه بلد نیستید به خاطر خدا به خاطر مردم به خاطر انسانیت به خاطر شرافت به خاطر ........ بیایید از پیشگاه خدا و ملت عذر خواهی کنید و کار را به کاردان پسپارید. (620152) (moderator7)
 
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۳۹
مجلس محترم کار را به جای کاردان به کارشناس ارشد سپرده است. (620275) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۷:۵۲
عذر خواهی کنید و استعفا دهید. (620393) (moderator19)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۱:۱۹
باسلام
به نظر بنده هم مجلس کوتاهی کرده در این مورد و موارد دیگر . قیمت ارز هم برای جبران کسری بودجه بالاست . حالا که کلی ارز به قیمت بالا فروخته شده داشتند یک دلار هم قاچاق محسوب میشه . خوب به نظر این طرح یه ظرح دولتی بوده . (620154) (moderator7)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۳:۲۱
عوامل مختلفی در بروز شرایط کنونی اقتصاد کشور دخیل هستند که برخی از آنها نتیجه تصمیمات غیر کارشناسی و برخی دیگر نتیجه تحریم های کشورهای غربی می باشند. در نتیجه تنها دولت را نمی توان علت بروز تمام مشکلات دانست. باید به مذاکره مثبت با کشورهای تحریم کننده نیز اندیشید. (620165) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۵:۱۸
گویا استرس در وجود ما ایرانی ها برای همیشه جا خوش کرده است. تا زمانی که نگاه درست متخصصین و مردم تیزبین را نگاه مغرضانه و سیاه بازی تلقی کنیم این هم می شود نتیجه آن؛واقعا با شنیدن قیمت دلار 2050 تومانی دل می لرزد و هر ایرانی از شنیدن چنین خبری شوکه می شود.
به نظرم راه کارهای مختلفی جهت برون رفت از این وضع می توان اتخاذ بست.

1 - نظرات اقتصاددانان و نخبگان اقتصادی اعم از هر جناح و تفکری جمع بندی گردد.
2- اخلال گران سریعا شناسائی و به مجازات برسند.
3- دلار تک نرخی شود و کسانی که از این قوانین تخطی کنند مجازات های سنگینی لحاظ شود. قیمت تک نرخی آن بین 1100 تا 1200 تومان تعیین شود.
4- سکه از حالت پیش فروشی خارج و بصورت روزانه عرضه گردد.
برخورهای قاطعانه و توام با منطق و دوراندیشی می تواند راهگشا باشد.
در پایان بایستی بگویم آ قای رئیس جمهور گرامی یادتان رفته که حتی علم اقتصاد را نمی پذیرفتید.بدانید که سیاستهای نابجا و دور از تدبیرتان تا کی و کجا می تواند ادامه داشته باشد. (620179) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۰۴:۱۷
لطفا اخلال گران را تعريف نماييد با يك مثال ؟
لطفا برخورد ان هم از نوع قاطعانه را تعريف نماييد با رسم الشكل ؟؟ (620817) (moderator19)
 
حسین زاده
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۵:۳۷
با سلام بعضی در این بازار وانفسا دنبال علت و معلول می گردند . علت و معلول دست خود دولت است . دولت حدود دو ماه است که اقتصاد و بازار را مدیریت نمی کند . همین ارزش پول ملی چه بلاهای خانمانسوزی که بر سر مردم فقیر و مستضعف نیاورده است . درست ثروت آنها از نصف هم کمتر شده است . کارمندان و کارگران با حقوق ثابت ، ارزش حقوقی که دریافت می کنند نسبت به دو ماه قبل 50% کاهش داشته است . (620180) (moderator7)
 
آتیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۵:۴۳
به خدا قسم اگه تو هر کشور دیگه ای غیر از اینجا این اتفاقات می افتاد تا حالا دولتش سقوط کرده بود رییس جمهور عزل شده بود مجلس منحل شده بود ولی در کشور ما معیاری برای یرآورد شایسته گی مقامات تعریف نشده یا حاشیه هاست والا این اوضاع عیر قابل پیش بینی فضاحت است خدایا بدادمون برس خفه شدیم اینهمه مشکلات حالا میری تلویزیون نگاه کنی میبینی همس از اخبار تحولات آمریکا و اوروپا و انگلیس و هر جا میگه الا ایران زمانی میشه مشکله حل کرد که اون و باور کنیم شما حالا برو پیش سران بگو در یه هفته سکه اینطوری شده دلار اینطوری قبول میکنن؟! (620182) (moderator7)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۷:۳۸
من یک سوال از آقای توکلی دارم. بعنوان کسی که در تمام دوره های انتخابات چه ریاست جمهور چه مجلس به ایشان رای داده.
سوال من این است که جناب توکلی! درست است که دولت مردم را در سردرگمی تنها گذاشته، اما شما لااقل بفرمایید که دلیل این همه سکوت و انفعال مجلس در برابر این اشتباهات دولت چیست؟ ما که خیلی وقت است امیدی به دولت نداریم،ولی شما چرا ملت را تنها گذاشتید؟ دیگر چه بلایی باید سر حیثیت و اقتصاد کشور بیاید که شما به وظیفه ذاتی مجلس مبنی بر نظارت بر عملکرد دولت و عزل دولت بی کفایت عمل کنید؟ ای کاش لااقل شما جواب بدهید. (620195) (moderator22)
 
حمیدرضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۸:۳۳
سلام وخسته نباشیدمن امروز دوشنبه وقتی قیمت سکه وارز روشنیدم واقعاشوکه شدم اخرمگرمیشودچون بگفته مجلس اصولگرای ماکه جناب احمدی نژاد هم موردتایید همه شمابودتحریم هیچ تاثیری برمانمیگذاردبس چطور شده که یک دفعه قیمتها سربه فلک زده صداوسیمای ماهم که دراین مملکت زندگی نمیکنند وخبرندارن !!!!!ماموندیم قسم حضرت عباس راباوربکنیم یا دم....درکل همه سرکاریم وبدبخت مردم شماکه برایتان خیالی نیست!!!!! (620203) (moderator22)
 
امیر
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۸:۴۷
قضیه همونی هست که میگن " به مرگ میگیره تا به تب راضی بشی " ، دلار 1200 بود ، میخواستن بکننش 1600 ، گفتن اول میرسونیم به 2200 بعدش 600 میاریم پایین همه بگن خدا پدرشونو بیامرزه به به چه دولت مقتدری ... (620206) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۹:۳۴
انگار بايد با قسم و آيه به آقايان بفهمانيم که اقتصاد در همه جاي دنيا داراي اصولي است که خدشه ناپذير است. تحليل اين تورم لجام گسخته در حوزه طلا و ارز بسيار ساده است مشروط به آنکه خودمان را به ندانستن نزنيم! تحليل اين است: وقتي ماجراي اختلاس 3000 ميلياردي عيان ميشود آقايان نه تنها خودشان را از همه چيز مبرا مي کنند بلکه مي کوشند شعله هاي اين آتش را گسترده تر کنند شايد دامان ديگران را هم بگيرد غافل از اينکه وحشت و اضطراب مردم آنها را چون سيل مهار نشدني به خارج کردن نقدينگي از بانکها (که به قول مردم سمبل اختلاس نام گرفته اند)روانه مي کند تا با خريد طلا و سکه دست کم از سوختن اندک سرمايه هايشان رها کند. پيش بيني اين اتفاق را چند ماه پيش بسياري از کارشناسان اقتصادي کردند اما انگار گوش شنوايي نبود تا فکري براي جمع آوري اين نقدينگي افسار گسيخته شود...هيهات...افسوس... (620214) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۱:۱۹
آقای دکتر : "خیلی از کشور ها از ما خواستند که برویم اقتصادشان را درست کنیم "

لطف فرموده بروید اقتصاد آمریکا را به روش فعل کشور درست کنید .خواهید دید

یک سال بعد بدون جنگ و خون ریزی آمریکا نابود خواهد. واز مسلمین هم کسی

لطمه نخواهد دید .و شما قهرمان بلامنازع تاریخ بشریت خواهید شد . (620219) (moderator1)
 
France
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۱:۲۴
من چند نمونه ديدم شما نظرات رو عوض ميكنيد، الان فكر ميكنم نظر ٦٢٠١٤٥ مال من هست ولي محتواش رو شما عوض كرديد (620221) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۲:۰۰
تحریم ها اثری ندارند (620222) (moderator1)
 
رضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۲:۰۷
به نظر من بزرگترین مشکل و عامل بوجود اورنده .. فرد گرایی هستش!

بها دادن به یک شخص یا یک فرد با هر اسمی .. (از دینی گرفته تا روشنفکر و فقیه و غیره ) نتیجه اش میشه این !

و جالب اینه که وقتی به اون شخص بها میدیم به همون سرعتی که میبریمش بالا به همون سرعت هم میاریمش پایین .چون بارش میکنیم و توقع داریم باری را که باید چندین گروه ببرند یک نفر باید بکشد و خوب طبیعتا نمیتونه !

حال این فرد رو بر میداریم فرد بعدی به همین منوال !

تا زمانی که از شخص گرایی .. شخص پرستی و بزرگ کردن یک نفر دست بر نداریم از این بدتر هاش رو هم خواهیم دید!...

باید افسوس خورد برای مردمی که برای ورزشکارانش بیشتر از دانشمندانش بها میدهد. (620223) (moderator7)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۶:۱۷
با تشكر فراوان از رضا كه مابين تمامي نظر ها ريشه تمامي مشكلات جامعه را به زيبايي هرچه تمام تر بيان نمود . اميدوارم با اشتراك دانش و فرهنگ صحيح ميان مردم سرزمينمان فراي مشكلات روز بتوانيم جلوي اشتباهات آينده را بگيريم.
به نظر من آن روزي ميتوانيم همراه دنيا قدم برداريم كه به خرد جمعي برسيم (620499) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۵۵:۳۴
عزیزم متاسفانه اون که شما می گویئد از فردگرایی در کشور ما گذشته است به فرد پرستی رسیده است. (623999) (moderator1)
 
میلاد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۲:۱۴
واقعا واسه کسائیکه اهل سیاه نمایی هستند متاسفم،همین کشور زیمبابوه نگاه کنید 22 تا صفر از پول ملیش برداشته ، ولی ما هنوز برنداشتیم،واقعا همینکه کشور ما از زیمبابوه جلوتره باید خدارو شکر کنیم و دولت خدمتگذار حلوا حلوا. (620224) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۲:۵۵
این همه بدبختی ایران فقط از ناحیه بی تدبیری و بی سیاستی آقایون هست و بس وقتی که در دولت ایشون به روی علم بسته است وقتی که دور اول انهمه استاد اقتصاد این مملکت رو به باد انتقاد گرفتند و خانه نشین کردند وقتی شب میخوابند و صبح تصمیم میگیرند یهو فلان قانون 50ساله یاران رو لغو کنند همین میشه
وقتی وزیری که 3000میلیارد در زیر مجموعه اش دزدیده شده است به جای محاکمه رای اعتماد میگیرد
اینها هم اثرات این همه بی تدبیری است تا کی ملت باید رر و زیان گنده گویی و هذیان گویی اقایان رو باید بدهند شعار ایشون عدالت بوده فقط بیاد و به ملت ایران بگویند تعریفشان از عدالت چیست
هرچند ما کملت هم انقد بی عرضه شده ایم تو کدوم کشور اینهمه گند بالا میاد و مردم ساکت میمونند؟؟؟؟؟این که دیگه نمیدون مسائل سیاسی و از این قبیل نیست که این معیشت اقتصاد خون دل خوردن فقیران نابود شدن قشر متوسط و پولدارتر شدن پولدارهاست من تو این مدت یکبار ندیدم این اقای به اصطلاح دکتر یکبار بیاید بگوید اینها دلیلش این است و آن است فقط گزافه گویی و هزینه کردن از جیب ملت رو بلدند اون یکی دم از بستن تنگه هرمزمیزنه اونیکی میگه ما میتونیم بریم لبنان یه حکومت دلخواه درست کنیم با هزینه کی و از کی مایه میزارند ملت؟

آقای احمدی نژاد امریکای لاتین خوش گذشت؟ سر هم همه انوهارو بزارید رو هم اندازه یه کشور تو دنیا تاثیرگذار هستند؟چرا عقلانیت رو پارک کردید در پارکینگ هذیان گویی؟ (620225) (moderator1)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۳:۱۹
با توجه به گرانی سکه زبانم لال اونهایی که درحال طلاق دادن زنشون هستند با صرفه تر است دیه پرذاخت کنند!!! (620227) (moderator7)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۴:۲۹
22000 ایرانی = 1آمریکایی (620234) (moderator22)
 
حميد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۴:۳۴
خائنين به اين مملكت چه كساني هستند به غير از مسوليني كه ايران را به اينجا رسانده اند. (620235) (moderator7)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۴:۵۹
دنیا شانس آورد مدیریت جهان را به دکتر ندادن!!!!! (620236) (moderator7)
 
دکتر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۵:۵۰
بهتر است از برادران سومالیایی تقضای کمک بلا عوض کنیم. هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. (620241) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۶:۲۶
از یه رنگ غیر سیاسی استفاده کن (620383) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۵۸:۳۱
ابی و قرمز هم رنگ های سمبول کشور امریکاست پس نا خوداگاه آن نیز می تواند سیاسی باشد. (621273) (moderator1)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۵:۵۳
دولتی که از بدو تاسیس خود تا کنون چندین وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی تعویض کرده باشد ، و هر کدام از ایشان هم یک سری قوانین و مقررات باری بهر جهت برای سیستم مالی و پولی وضع کرده باشند ، و اقتصاد کشور را مبدل به موش آزمایشگاهی کرده باشند ، و پشیزی هم ارزش برای نقطه نظرات اقتصاد دانان و خبرگان قائل نباشند و تمام زیر ساختهای اساسی کشور را منحل کرده باشند ، به هیچکس و هیچ کجا هم پاسخگو نیاشند ، و در بحرانی ترین لحظات مشغول گشت و گذار و مسافرت به کشور های آمریکای لاتین باشند
و یک ماه مانده به آخر سال هنوز لایحه بودجه را ارائه نکرده باشد و.........
چگونه میتواند به وضعیت اقتصادی و پولی و مالی کشور سر وسامان بدهد . (620242) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۵۶:۵۹
دولت احمدی نژاد با علم ضدیت دارد به همین دلیل با هرچه علم است مقابله می کند. بیشتر به دور برگردان علاقه دارد. (624005) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۶:۰۸
واقعا" اگر دلار روي 1500تومان و سكه روي 800 تومان توسط مردي شجاع و دليرثابت شود،وهمزمان هم ميزان يارانه ها افزايش يابد،چنيني شخصي ودورو بريهايش درافكار عمومي قهرمان نخواهد بود؟جواب مثبت است و اين را از حافظه تاريخي بسيار موقتي شده ايراني ميتوان نتيجه گرفت.مسائل سخت و دشوار تنهاچند روز درحافظه و افكار عموم خواهد بود.
هيچ بعيد نيست دولت دريك ژست قهرمانانه ....وارد ميدان شده و آنچه كه دربالا ذكر گرديد را عملي كرده و بظاهر كارنامه بسيار موفقي را درانتخابات نزديك براي خود دست و پا كنند . (620244) (moderator7)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۲۱:۲۳
معمولا تو این بازار اینطوریه که:
اگه نرخ اولیه سکه 100تومن باشه
بعد از یه سری تنش و کرنش بشه 200 تومن
حالا یه قهرمان پیدا بشه و بکندش 150 تومن همه براش کف میزنن که ماشاءالله سکه رو 50 تومن اوری پایین بارک الله به این سیستم مدیریتیت (621577) (moderator1)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۴۷:۴۱
همه نظر ها رو خوندم فقط این نظر بود که تحلیل درست رو داشت . تنها نتیجه و تحلیل سکوت ریس جمهور همین ژست دم انتخابات هست و گرفتن سهم از مجلس . میگی نه ببین (622177) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۱۶:۵۲
حتی اگر سکه را به 100 و دلار را به 200 برساند رای نخواهم داد. (622280) (moderator19)
 
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۶:۳۸
وقتی ما مدیرانمان را برای روزهای راحتی و بدون دردسر تربیت میکنیم دیگر توقعی بیشتر از این نباید داشته باشیم. (620249) (moderator7)
 
رضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۳:۵۴
آقا اصلا ما مدیر تربیت میکنیم؟؟؟؟!!! ماجرا همون چندتا کارگر ساده برا اداره مملکته.... شایسته سالاری سالهاست که تو این مملکت مرده. (620364) (moderator7)
 
HASN
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۷:۴۲
به نظا من این حباب می ترکه به زودی
دولت که به روی خودش نمیاره لاقن مجلس فکری کنه (620257) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۸:۵۰
تمام کسانی که در انتخاب احمدی نژاد دست داشته اند در این قضیه مقصرند .
راستی احمدی نژاد کجاست ؟ ! (620267) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۲:۰۶
ایشان در حال بررسی اوضاع اقتصادی کشورهای بولیوی و بورکینافاسو تانزانیا گواتمالا گوام تیمور شرقی و غربی شبه جزیره ... میباشند (620479) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۸:۵۸:۴۴
احمدی نژاد همین جاست و در مورد تعزیه سخنرانی می کند (624012) (moderator22)
 
اسير در تعصب
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۸:۵۹
كاشكي مشكلات اقتصادي ايران بستري اقتصادي داشت تا ميشدآنرا با علم اقتصاد حل كرد.عزيزان من در كشوري زندگي ميكنيد كه در آن همه چيز سياست زده است من جمله اقتصاد.ريشه مشكلات اقتصادي ايران سياسي است و تا اين مشكلات سياسي حل نشود بعيد است مشكلات اقتصادي حل شدني باشد .علماي قوم در هر رشته يا زنداني اند يا صداي رسايي ندارند و يا خاموشي گزيده اند و بلا نسبت عده اي شيرين مغزسر رشته امور در دست دارند و با آينده ايران و ايراني آش رشته درست ميكنند . فقط دعا كنيم خدا عاقبتمان را ختم بخير گرداند. (620268) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۹:۱۱:۰۲
ياد خاتمي بخير. همان سالهاي اول مي گفت توسعه سياسي و چقدر تاكيد مي كردند. الان دارم مي فهمم كه دموكراسي و توسعه سياسي و آزادي نقد و بيان و ملزم كردن مسوولان به پاسخگويي از نان شب هم واجبتر است. (626598) (moderator1)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۱۰
وای به حال ما که سکه بعلت مهریه پرداخت می کنم (620269) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۱۴
صبح به خیر آقایان !! (620270) (moderator1)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۱۶
سلام به هر کسی که دلش برای مردم وایرانی می تپه و خدمت میکنه . مردم از این

نا بسامانی خسته شدند هر مسولی که کاری از دستش بر میاد و سکوت کنه

خیانت کرده . من از فرروش طلاهام سه برابر سود کردم و خیلی از طلا فروشها رو

می شناسم که سرمایشون چندین برابر شده ولی در کل این نابسامانی به کل

کشور تاثیر گذاشته توی واردات و صادرات و تولید به خصوص مواد اولیه وارداتی و در

زندگی مردم تاثیر مثبت گذاشته که نمونش احتکار بعضی از مواد اولیه و غذایی و

کامپیوتر و حتی ماشین . خدایا به داد مردم برس و فرج امام زمان عج را برسان .
صلوات (620271) (moderator1)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۲۳
فعلا"که می گویند مربوط به تحریمهاست ولی مطمئنا"تانزدیک شدن به انتخابات می گویند کارجریان انحرافی یا جریان فتنه است (620272) (moderator7)
 
رکوردشکن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۸:۳۹
پیشنهاد می‌کنم رکورد دولت ایران را برای نصف کردن ارزش پول ملی در کمتر از یک سال در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند تا برای آیندگان مایه عبرت گردد. (620460) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۷:۵۳:۱۹
یکسال؟ منظورت یک‌ماه بوده!!! البته این یک تمرینه به زودی ظرف یک‌ثانیه ارزش پول ملی را هزار برابر کاهش خواهد داد. این است معجزه!!! (623828) (moderator1)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۲۵
سلام به هر کسی که دلش برای مردم وایرانی می تپه و خدمت میکنه . مردم از این

نا بسامانی خسته شدند هر مسولی که کاری از دستش بر میاد و سکوت کنه

خیانت کرده . من از فرروش طلاهام سه برابر سود کردم و خیلی از طلا فروشها رو

می شناسم که سرمایشون چندین برابر شده ولی در کل این نابسامانی به کل

کشور تاثیر گذاشته توی واردات و صادرات و تولید به خصوص مواد اولیه وارداتی و در

زندگی مردم تاثیر مثبت گذاشته که نمونش احتکار بعضی از مواد اولیه و غذایی و

کامپیوتر و حتی ماشین . خدایا به داد مردم برس و فرج امام زمان عج را برسان .

صلوات (620273) (moderator7)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۱:۰۴
واقعا ای خدا فرج امام (عج) رو نزدیک کن که بد جوری بهش احتیاج داریم بیشتر از هر زمان دیگه اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم (620524) (moderator19)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۰۲:۵۲
سلام الف جان لطفا بررسی کنید و ببینید جریان چیه:یه عدد بالا توی بعضی از منفیها هست که وقتی روش کلیک میکنی مثلا ۵۶۴ میشه ۴ / من چند تا منفی رو برای ازمایش زدم این جوری بود /لطفا رای من رو به مثبت ها اضافه کن / با تشکر (621519) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۲۹
خوبه والا، بالاخره یه چیز تو این مملکت ارزون شد. ریال رو میگم. (620274) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۴۴
حالا كه كارد به استخوان رسيده كاسه چه كنم چه كنم دست گرفته ايد اقتصاد دانان خيلي وقته در مورد سياستهاي غلط بانك مركزي هشدار داده بودند كسري بودجه ناشي از توزيع يارانه ها مدتهاست نقل زبان مجالس كارشناسي ميباشد اگر در حوزه داخل تصميمات سنجيده و كارشناسي شده باشد اختلاس مالي نباشد شايسته سالاري جاي رانت بازي بر سر پستهاي مديريتي را بگيرد انوقت ميتوان گفت عوامل خارجي تاثير خيلي كمتري ميتوان بر اقتصاد بگذارند ولي تا وقتي عوامل فوق برقرار نيستند فشارهاي خارجي هم تاثير زيادي بر اقتصاد ميگذارند شما يك فرد سالم و ورزشكار را در نظر بگيريد پر واضح است كه ويروسهاي محيطي و عوامل بيماري زا تاثير كمتري بر روي اين شخص ميگذارد تا يك شخص بيمار و ضعيف و نحيف كه با كوچكترين ويروسي به بستر بيماري مي افتد !!!!!!!!!! (620276) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۹:۴۴
من فکر می کنم دولت یا به عبارت بهتر حکومت جمهوری اسلامی داره برای مصالحه در موضوع هسته ای آماده میشه و نیازه که افکارعمومی رو برای این کار آماده کنه این آشفته بازار رومیندازه گردن تحریم ها تا برداشته تحریم خواسته تمام مردم بشه
من فقط فکر می کنم نفت 100دلاری این سالها می تونست ایران رو کجا ببره . حالا کجاییم . (620277) (moderator1)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۱:۱۰
با سلام خدمت جناب دکتر توکلی
یادتان نرود خود شما نیز در خیلی جاها سازکارهای اقتصاد ازاد را قبول نداشتید ومیخواستین بهر و کارمزد را صفر کنید . این نتیجه اش. (620285) (moderator1)
 
حق گو
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۱:۴۴
سقوط ارزش ریال سناریوی است که از ماه ها پیش شروع شد و در هفته های گذشته فقط شیب ان تندتر شده .
وقتی مجلس استضاح وزیر مسبب را با چاق سلامتی ماست مالی میکنه و به شعور ملت فهیم ایران توهین مکنه از کدام نهاد مردمی میتوان انتظار کمک داشت.
این روزها فقط شاهد سقوط ارزش ریال نیستیم در واقع شاهد سقوط ارزش ایران وایرانی هستیم .
فقط امیدوارم وعده های خبر های خوش ارزی مثل وعده های قبل نباشه چون این بار صبر وشکیبا یی مردم در حال سقوطه.  (620287) (moderator7)
 
شهسوارانی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۳:۱۷
سختی اش همین صد سال اوله بابا ملت ایران متحد شویم خواهیم دید مشکلی پیش نیومده مشکل اصلی تفرقه است و سوء استفاده دشمنان از این تفرقه بخدا هرچی فریاد و نفرین بلدین بر سر امریکا و نوکراش بکشید مرگ بر امریکاه (620299) (moderator7)
 
سید رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۷:۳۲
قرآن میگه در آن روز گروهی از کافرین گروه دیگری را مقصر اعمال زشتشان میدانند. حکایت تو دوست عزیزم همینه که مقصرو یکی دیگه میدونی!دشمن دشمن دشمن دشمن!!!دشمن میخاد به ما ضرر بزنه، دشمن میخاد مارو نابود کنه!دشمن خیلی بیتربیته!دشمن آدم بدیه!دشمن جیزه (621431) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۳:۲۰
وظیفه مجلس هست صدای مردم رو به گوش رئیس برسونه، نه اینکه بیاد بیانیه صادر کنه، شعار بده، به وزیر اختلاس رای دوباره بده. (620300) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۲۴:۵۳
اقا درخواست استيضاح نكنيد كه خود رييس جمهور ميشه سرپرست وزارت اقتصاد... (620652) (moderator19)
 
حسنی
Australia
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۵۱:۴۹
و دلارو می رساند به 20 هزار تومان!!! (622752) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۴:۵۹
با سلام.اساس هر کاری اگر دروغ شد نتیجه آن همین میشود که الان پیش آمده. این دولت از زمانی که سرکار آمد همه کار های انجام شده در سه ده گذشته را زیر سئوال برد. همه را نادان و جاهل خواند و خود را عقل کل. طی این شش سال فقط هزینه های سرسام آوری صرف سفر های داخلی و خارجی بی نتیجه کردند.وعده های تو خالی اشتغال زایی دادند . دنیا را علیه ایران متحد کردند. به حرف هیچ مصلحی گوش نکردند و نتیجه آن متاسفانه بزرگترین اختلاس تاریخ ایران ورشکستگی اقتصادی.بیکاری بیشتر تورم بالا گرانی و هزار و یک بدبختی دیگر که هرچه بگوئیم کم است.آقای احمدی نژاد باید شهامت این را داشته باشد که با توجه به ناتوانی خودش و هیتت و زیرانش استعفا بدهد و بگذارد که کار به دست کاردان بیفتد. بخدا قاطبه ملت ایران با این سیاست های غلط ولج بازی شما بدبخت شده اند.مجلس محترم هم خواب تشریف دارد و این سلاح استیضا را که مخصوص روز مباداست فراموش کرده است. بخدا اگر ساکت بنشینید مقصرید و باید در محضر خداوند جوابگو باشید. (620305) (moderator1)
 
منصوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۵:۱۵
عزیزان من شما فکر میکنید مملکت اینقدر شیر تو شیره که نرخ دلار بی خیال از هر چی توی کشور بالا بره ؟
نه اینطور نیست که فکر میکنید . مگر غیر از این است که بانک مرکزی روزانه 40 میلیون دلار به بازار تزریق میکند ؟
خب این تفاضل کجا میره ؟
بلاخره عده ای خرج دارند ! انتخابات مجلس نزدیک است و باید پول خرج کرد .
یک نماینده عزیز که قرار تلاش کنه و در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 تاثیر گذار باشد . باید هزینه کنه بره مجلس .مگر مفت ومجانی میشه رای جمع کرد.
تازه کجاش رو دیدی قرار آقای معاون معاون دوباره بیاد تفضل کنه و دلار بشه 3000 تومان تاروی اوباما سیاه بشه فکر نکنه میتونه دلار رو 2000 بکنه . تازه آب از آب هم تکون چی ؟ نمیخوره (620309) (moderator1)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۵:۵۹
من فقط موندم اين وزير اقتصاد توي كدوم سوراخي قايم شده؟
يادتون مياد همين چند هفته پيش بادي به سينه انداخته بود و مي گفت مي خواستند مرا بردازند ولي هرچه زور زدند نتوانستند...

تف توي روح اوني كه نگذاشت استيضاح اين موجود ذليل راي بياورد (620314) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۴۴:۲۵
جواد جون منظوره تويي . متوجه هستي !!
- كي من !! نه بابا منظور ايادي استكبار ه (621221) (moderator1)
 
خسن
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۶:۲۲
آسوده منم که خر ندارم
از قیمت جو خبر ندارم (620317) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۴۳:۳۹
تو هم خبر دار میشی. صبر کن به تو هم می رسه. (620997) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۰:۲۱
از قیمت نون شب چی خبر داری؟؟؟؟؟؟؟؟ (623592) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۶:۳۱
دوستان چقدر به مسائل مادی چسبیده اند ؟! یکم معنوی تر باشید ! دلار و سکه که نمی‌خواهید بخورید ! نون و پنیر بخورید . حالا گیرم نون بربری 2000 تومن شد و پنیر کیلویی 10 هزار تومن ! (620320) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۷:۳۲
بله حال که زندگی مردم را به باد بی کیاستی خود ویران کردید برای دسر ظاهرآ از شنیدن درددل مردم لذت ببرید (620330) (moderator7)
 
حمید گودرزی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۷:۴۰
به نظر میرسد قوانین ما مشکل اساسی دارد زیرا در چنین مواردی که یکی از قوا یا یکی از دستگاه های دولتی اجرای قوانین را مسکوت میگذارد یا از اجرای آن سر باز میزند سایر قوا بلکه ملت باید معطل بمانند ! متاسفانه مسکوت نگه داشتن و عدم اجرای قوانین در تمام قوای کشور حتی در مجمع تشخیص مصلحت و غیره کاملا مثال زدنی ست ! (620333) (moderator7)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۸:۳۳
سال جهاد اقتصادي را به دكتر و تمامي دلالان دلاو ارز و سكه تبريك عرض ميكنم
والسلام (620337) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۹:۵۰:۵۷
واقعاً نامگذاری فوق العاده ای بود (622858) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۹:۰۴
از جناب دکتر توکلی و سایر نمایندگان شجاع ملت تقاضا داریم با عنایت به جایگاه خطیرشان به عنوان نماینده ملت، به وظیفه قانونی، شرعی و ملی خویش در این برهه حساس زمانی عمل کنند و دولت را به استیضاح بکشانند (620338) (moderator7)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۱۱:۴۱
تو هم دلت خوشه ،این نمایندها به فکر همه چی هستند جزءملت (622035) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۹:۱۶
بعد از خواندن تمام نظرات و باغمی که بی ثباتی بازار در دلم انداخته بود به یکباره دست به دامان اقامون صاحب الزمان شدم چرا که انگار کار از کار گذشته و هیچکس پاسخگو نیست . یا مهدی ادرکنی (620339) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۰:۵۵
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر به اراده خود آن ملت (620474) (moderator7)
 
کاوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۹:۵۵
سلام فقط می تونم بگم دریغا ایران که ویران شود کنام پلنگان و شیران شود . دریغا و صد دریغا (620342) (moderator7)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۰:۰۹
ای بابا/خب دنیا هم از این سیاست شیر تو شیر ما شاخ در آورده و ظاهرا جلسه محرمانه ای شاید!!! تشکیل داده اند و در حال برسی این موضوع بسیار شگفت انگیز و عجیب اقتصادی دولت هستند که نکنه دولت ما برای سردرگمی و ضربه زدن به دولت های خارجی به عمد این شاهکار قرن را انجام داده اند!!!!!!!! (620343) (moderator7)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۲:۲۱
یاد دارم در غروبی سرد سرد میگذشت از کوچه ما دوره گرد داد میزد فرش وقالی میخریم کاسه وظرف سالی میخریم گر نباشد ظرف خالی میخریم اشک در چشمان بابا حلقه زد عاقبت اهی کشید بغضش شکست بوی نان تازه هوشش برده بود اتفاقا مادرم هم روزه بود خواهرم بی روسری بیرون دوید گفت آقا سفره خالی میخرید سفره خالی میخرید.......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخرید؟؟؟؟؟؟؟؟ (620354) (moderator7)
 
رحمان
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۵۴:۱۲
بخدا با خوندن این .. اشکم در اومد !!!
بیچاره ملت ایران (621680) (moderator19)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۲:۳۲
ای بابا/ خب یک تحلیل دیگه ایی که این روزها بین مردم قوت گرفته اینه که شاید به عمد دولتی ها بپیوست خانه نشینی 11 روزه مجددا و از یک کانال دیگه قصد تخریب و تضعیف کل نظام و کشور را داشته باشند شاید!!!!!!!!!!!!1 (620356) (moderator7)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۲:۳۴
احسنت به دولت خدمتگذار و آفرين بر مجلس قوي !!!!!
مجلس فقط يک نماينده دارد آن هم آقاي مطهري . اگر همه نمايندگان مثل آقاي مطهري بودند کار به اينجا نمي کشيد . (620357) (moderator7)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۵:۲۰
اين ناشي از بي كفايتي دست انداركاران در كنترل بازار است و بنظر من ربطي به

قيمت جهاني و امثال آن ندارد (620378) (moderator7)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۵:۲۳
بيشتر نظرات خوانندگان به دليل فشار و سردرگمي و نا اميدي از آينده به صورت تند و پرخاشگرانه است . اما جاي اين پرسش باقي است كه سكوت سران نظام كه در بسياري از مسائل كم اهميت تر همچون پست و مقام معاونين دولت اظهار نظر فرموده اند نشان از چه ميتواند داشته باشد. (620379) (moderator1)
 
محمدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۵:۵۶
دولت با ملت رو راست شود مشکل حل میشود (620380) (moderator7)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۶:۳۱
عليييييي دااااايييي....علييييييي دااااااييييي... (620384) (moderator7)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۶:۵۲
رسانه ملی که بایدمنعکس کننده وپیگیری مشکلات اقتصادی اخیر ملت باشد متاسفانه فقط رسانه دولتی شده است خدایا تو کمک کن (620387) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۵۸:۲۵
رسانه ملي!!!!!!!!!! (621272) (moderator22)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۵:۰۸
ففقط اون دوره خاتمی بود که با هر افزایش قیمت جزیی، گزارش های دلسوزانه صداوسیما از افزایش مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه شروع می شد و بعدشم که در سخنرانی ها برادران ارزشی، خواستار توجه به مشکلات محرومان جامعه می شدند ولی با آمدن احمدی نژاد، آنها هم مانند کفن پوشان به تاریخ پیوستند. (621296) (moderator1)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۹:۱۳:۵۵
اتفاقا بخشي از آن كفن پوشان الان در دولت صاحب پست و مقام و مكنتي شده اند! (626600) (moderator1)
 
علی اف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۷:۴۸
وقتی کار تخصصی به فرد غیر متخصص واگذار شود- وقتی ملاک سنجش صورت باشد ن سیرت - وقتی نگاه ها عوام فریبانه باشد - وقتی به نخبه تهمت ضد انقلابی زده شود - و با عرض شرمندگی چیزهای دیگری نمی شود گفت : چون آنوقت کافر می شویم و جرم تشویش اذهان عمومی - ...... - تازه روزهای خوش ماست . (620392) (moderator1)
 
محمود شفیعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۸:۰۸
سلام

چه کسی مسول نظارت بر دولت است؟... (620394) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۳۱:۴۱
نظارت فقط برای مردم است . هر جا بری 4 تا چشم دارن میپانت (622099) (moderator19)
 
برادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۸:۱۷
خود این دوستان چیکار میکنن؟
برادر توکلی
برادر کواکبیان
برادر مطهری
و..
شما دیگه چرا ساکت نشستین؟!
این برادران که میبینید اینجا دردل میکنن صداشون به جایی نمیرسه (620397) (moderator1)
 
mahdi
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۸:۱۹
از قدیم گفتند، خلایق هر چه لایق.
با این نوشتنا که چیزی حل نمیشه، باید کاری کرد، نه اینکه فقط حرف زد. به نظر شما سکوت جواب میده؟؟؟؟ الان تو هر کوچه بازاری بری همه از این اوضاع به شدت ناراحتند. اما دریغ از یه حرکت. (620398) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۸:۳۸
احمدي نژاد از روز اول هم اشتباهي بود ،اما اقايان او را رجل سياسي تشخيص دادند!!!!!!!!!!و حكومت و اصولگراها هم تمام قد از او حمايت كردند و امروز بايد پاسخگو باشند (620399) (moderator1)
 
امير110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۹:۱۶
بزرگترين معضل كشور ما ، وجود مسئولین ..مدعي. خود شيفته. مقام پرست اما مدعي خدمت . ......... (620402) (moderator19)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۲:۴۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: محمود بهمنی، رئیس بانک مرکزی اعلام کرده است توانایی کنترل بازار سکه و ارز را دارد و به زودی با تزریق سکه به بازار ، جلوی افزایش حبابی و غیر واقعی سکه را خواهند گرفت بنابراین باید منتظر بود و دید./
آقا جوون مادرت نمیخواد کنترل کنی. همین که دخالت نکنی خودش کنترله. (620427) (moderator7)
 
ناامید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۳:۱۷
مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان !!! (620533) (moderator19)
 
آرش
United Arab Emirates
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۴:۱۵
جناب آقاي توكلي

با سلام

دولت فخيمه احمدي ن‍ژاد اعلام كرده ارز را به نرخ دولتي به واردكنندگان رسمي به هر ميزان مي دهد كه بنوعي جلوي قاچاق كالا را هم بگيرد . اعلام شده مقدر محدودي درهم و يورو در امارات ، لير در تركيه و يورو در چين و روبل در روسيه يا حواله مي زند يا گشايش اعتبار مي كنه .

يك عده از كارمندان بانك و صاحبان سرمايه ، به تعداد زياد كارت بازارگاني بنام اشخاص حقيقي كه اكثرا افراد بي بضاعتي هستند در اختيار گرفته اند و بعضا اجاره ساليانه 5 تا 12 مليون تومان به صاحب كارت مي دهند .
شرط حواله يا گشايش اعتبار برون مرزي :

ثبت سفارش
اظهار پروفورما در نزد بانك حواله كننده
تعهد ارائه اسناد واردات ظرف 6 ماه


اين افراد پروفورماهايي را از امارات و چين و ... دريافت مي كنند با رقمهاي نجومي
و بنام صاحبان كارت بازرگاني ثبت سفارش انجام داده و تعهد نامه را هم در نزد بانك براي ارائه اسناد قرار مي دهند . پروفورماها همگي صوري بوده و حتي بارنامه هاي
دريايي نيز همه جعلي است .كالاهايي را بعنوان مواد اوليه در پروفورما اظهار مي كنند كه تعرفه گمركي آن 4 درصد است كه با احتساب 4 درصد حقوق ورودي كلا 8 درصد مي بايد پرداخت شود . اغلب كانيترهاي خالي يا پر شده با مواد ديگر را رهسپار ايران مي كنند تا فقط بارنامه دريايي را دريافت كنند . بدينطريق انتقال ارز به نرخ دولتي صورت مي گيرد و به نرخ آزاد فروخته مي شود .
هيچ تعهدي براي واردات هم نيست معمولا كارت بازرگاني را به نام روستاييان يا افرادي كه تعهدشان هيچ ضمانت و پشتوانه ندارند دريافت مي كنند .
مديران بانك هم سود 10 تا 20 درصد براي انجام حواله قرار داد مي بندند و در يافت مي كنند و توجيه انها اين است درخواست زياد است براي اينكه نوبت در اختيار شما قرار گيرد مي بايد سهم المشاوره پرداخت گردد

از ما گفتن بود ، بعدا دادستان نگويد سيستم اينها پيچيده بود . به همين سادگي كه عرض كردم روزانه حواله ها انجام مي شود (620437) (moderator7)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۴۷:۲۴
اقای توکلی لطفا پیگیری نمایید (621830) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۰۰:۵۷
واقعا کنار این همه عصبانیت ها از این نکته بینی لذت بردم . این هم از رانت بعدی دوستان (622227) (moderator19)
 
سعید 57
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۴:۰۵:۱۳
با سلام

این مطلب قابل پیگیری است الف ، لطفا پیگیری کنید. (623381) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۶:۱۷
صحبت من با مسئولان اقتصادی دولت این است که با توجه به به وضع اقتصادی دنیا و تحریم های همه جانبه دشمنان ایران , کارتون درسته .
ما در مقابل تحریم ها و هجمه ها در صف واحدیم . العاقبته للمتقین (620450) (moderator19)
 
نسل سوخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۸:۳۴
عزيزم از كي به يك نفر ما مي گن ؟ (621439) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۰:۲۸:۲۷
میشه فقط خودتون هزینه شو بدین؟ (622323) (moderator19)
 
Australia
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۸:۳۴
مدیری که در زیر مجموعش فضاحت اختلاس سه هزار میلیاردی پیش میاد کسی کاری بهش نداره تازه جشنم می گیره که یا رانه ها با موفقیت هدفمند شد ایا پیشنهادات مردم تواینجا براش مهمه !!! (620457) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۸:۳۶
نظر من: هم مجلس و هم دولت مقصر هستند. البته خود مردم هم کم تقصیر نیستند.


خطاب به مسئولان :

الم یعلم به ان الله یری

خطاب به مردم :

خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر به اراده خود آن ملت (620458) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۹:۲۶
هر گونه تغيير در حوزه هاي اقتصادي مستلزم سيال بودن فضاي سياسي است و در شرايطي كه در بن بست سياسي هستيم و قورباغه ها هفت تير كش فضاي سياسي كشور هستند اقتصاد از اين هم بدتر خواهد شد (620464) (moderator22)
 
بي نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۴۹:۳۲
آقا به پيرو و به پيغمبر طلا توي دنيا هم به اين سرعت بالا نرفته و نمي رود .اصلا" چرا وفتي راكد مي شه و يا پايين مي آيد توي ايران اين اتفاق نمي افتد و فقط وقتي بالا مي رود سكه و طلاي ايران با سرعتي بسيار بالاتر بالا ميرود. پس مشكل داخلي است . نه قيمت جهاني طلا .
فقط توي اين آشفته بازار كارمند و كارگر كه تازگي به دليل تحريم شركتهاشون توانايي پرداخت حقوق ندارند حتي به نون شب نيازمندند ببينيد چه آسيبي را متحمل مي شوند . (620465) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۰:۰۰
حیف از عکس امام روی پول ملی. (620468) (moderator7)
 
خسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۰:۰۱
می ترسم از روزی که مردم از رو گرسنگی بریزن تو خیابونا اون هیچ اسم فتنه ای روشون نمیشه گذاشت . یه کم دیر شده از نظر سنجیو این حرفا . نمی دونم چرا ما ایرانیا همیشه 10 15 سال دیرکرد داریم. (620469) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۹:۰۹:۵۱
مطمئن باش اون روز هم یک اسمی پیدا می شه برای مقابله با این حرکت (622785) (moderator19)
 
یه نفر
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۰:۰۶
بزرگتزین خدمت تیم اقتصادی دولت ودر راس انها شخص رئیس جمهور در حال حاضر کناره گیری از قدرت است (620471) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۵:۱۸
بابا ساده ای ! ... این دولت و اطرافیانش از هر حریه ای برای باقی ماندن در قدرت استفاده می کنند حتی ... قبلا این موضوع ثابت شده تو یکی دو سال آینده هم به وضوح خواهید دید ... فقط خدا به مردم رحم کنه همین ! (621420) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۹:۱۶:۲۶
بزرگترين خدمت را در اين 6 سال اين دولت غيركارشناس و لجوج و غيركارشناس به دشمنان قسم خورده نظام اسلامي ايران از جلمه اسرائيل كرد. (626603) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۱:۱۱
بسمه تعالی
اهانت و توهین دردی را دوا نمی کند بر خلاف آموزه های شرعی و عرفی است به جای فضای احساسی اساتید اقتصاد دان و مدیران با کفایت سیاسی کشور در هم اندیشی مشترک به مسایل بپردازند رسانه ملی به جای پخش مسایل بی ربط کشورهای خارج به مسایل مهم داخلی بپردازد توکل به خدا (620475) (moderator7)
 
Mahmoud
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۰۹:۱۷
بسمه تعالی
مگه اون موقع که کارشناسان هشدار چنین روزایی رو میدادند کسی بهشون میگفت خرت به چند؟خیالت راهت الان اینجا کارشناسی و اساتیدی نمونده اگه اونایی هم که موندن بعید میدونم باز بهشون مجال کار کردن بدن. (625575) (moderator22)
 
عین الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۲:۵۸
وجدانم آرزوست...! (620485) (moderator7)
 
محسن
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۴:۲۶
و جالبتر از همه اینها سکوت اکثر نماینده های مجلسه که از ترس خیلی چیز ها لب فرو بسته و اونها هم تماشاگرندو بس این بود انقلابی که امام مد نظر داشت اقشار فقیر جامعه دارن له میشن اونها به فکر مجلس بعدی و لابد بخور بخور جدید افسوس و صد افسوس به عمر ما که چگونه تلف میشه (620490) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۵:۴۳
دوست داشتم كه يك تلويزيوني خصوصي خارج از نظارت دولت بود و جيك و پوك اين وضعيت را ميريخت روي تشت و همه چيز را بر ملا ميكرد چي ميشد نه مثل صدا و سيماي ما كه همه اش اخبار تاريخ مصرف گذشته به خورد ما ميدن اينها حتي جرات پي گيري اون 3000 ميليارد تومن دسته گل آقايان را هم ندارندچه رسد به ارزش پول ملي آخ اگر يك كانال فقط يك تلوزيون خصوصي بود چي مشد. (620495) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۰۱:۵۰
همچی میگی انگار مجبوری فقط صدا و سیما ببینی و تا حالا فقط صدا و سیما دیدی. (620810) (moderator19)
 
Korea, Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۱۲:۲۷
مگه تلویزیون دیگه ای هم هست؟ سردار رادان فرمودند استفاده از ماهواره خیلی کم شده. (621114) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۶:۵۷
بعضیها در شرایطی هستند که بدشان نمیاید مملکت را در یک مخمصه قرار دهند وگرنه اگر همه چیز آروم باشه باید در مورد غارت بیت المال پاسخگوباشند اگر از دیوار سفارت بالا رفتند هدفی دارند که قدم به قدم دارن به اون نزدیک میشن انقدر هم از همه آتو دارند که هیچکس جرات حرف زدن نداره . (620504) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۶:۵۷
با این اوضاع دلار الان هست که اختلاس گر 3000 میلیارد تومانی بیاد 3500 میلیارد تومن بده و منت هم بذاره و تازه 1000 میلیارد تومان هم کاسب بشه. (620505) (moderator7)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۸:۴۲
این روزها چقدر منافق زیاد شده !
تمام نظرات رو با دقت خوندم ؛ اکثراً قصد تخریب دولت رو دارند که توی 33 سال پس از پیروزی شکوهمند اسلامی به گفته خیلیها از پاکترین دولتهاست
من تعجب میکنم چرا کارهای مثبت دولت رو نمیبینید و مشکلاتش رو فقط در بوق میکنید؟!
فتنه انواع مختلف داره و اینهایی که چنین نظراتی میدن هم نوعی از فتنه هستند
من از سایت الف تعجب میکنم که چرا چنین نظرات رو منتشر میکنه !
متاسفم براتون (620510) (moderator22)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۲۶:۵۳
با سلام

لطفا کلاتو یکم بالاتر بذار و یه سری تو سایتهای اقتصادی (ارز و سکه) و سیاسی بزن تا اوضاع دستت بیاد رفیق. (620913) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۸:۰۴
خدمات دولت را شما بفرمایید، اگه فایده ای هم داشته غیر از تبلیغات (620965) (moderator19)
 
بنده خدا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۴۶:۳۷
تو برای خودت متاسف باش که پله های نردبان . . . هستی.
در ضمن امثال شما تعریف کلمه منافق رو نمدونند . . . (621018) (moderator19)
 
Korea, Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۱۶:۰۳
به گفته خودش منظورته؟

بعدش هم؛ مردم حق ندارند دولتی که کشورشون رو تخریب کرده تخریب کنند؟!

می شه چند تا از اون کارهای مثبت واقعی رو نام ببری؟ شعاری و مثل بیست و سی جواب نده ها، یه چیزی بگو که مردم خودشون حس کرده باشن. (621124) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۳:۰۳
كي گفته پاكترين دولته يزرگترين اختلاس ايران تو اين دولت بوده حالاببين چقدر تخلف شده كه اين كوچيكش بوده گفتن (621287) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۱:۴۸
رسول گرامی اسلام فرمود : سه خصلت از علامتهای منافق است اول هنگامی که خبری را می گوید دروغ می گوید دوم آنگاه که به او اطمینان شود خیانت می کند سوم وقتی وعده ای می دهد تخلف می کند. (621316) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۰:۲۸
کدام دستاورد؟ حیف که با امثال شما داریم تو یک کشور عمرومون رو تلف میکنیم
نصف شدن ارزش پول ملی میدونی یعنی چی ؟ اونم با نفت 100 دلاری (621350) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۲:۵۳
لطف کن خصایص این دولت رو که منجر به پاکی اون شده برای ما یکی یک بشمار تا بصیرتمون زیاد بشه .... فعلا که این دولت و طرفداراش از همه منافق ترند ! (621411) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۰:۰۶:۴۹
داداش همش درست! بعله دولت خیلی کارهای مثبت داشته!
اما اولاً این صفحه راجع به سقوط بی سابقه ارزش پول هست. انتظاری داری از چی چیش تعریف کنن؟
ثانیاً اگر یکی بهت گفت وضع جیبت خوب نیست، برو دنبال کاروکاسبی بهتر... (621533) (moderator1)
 
مسعود
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۱۰:۳۳
عزیزم زیاد تلویزیون نگاه کردی حالت خراب شده (622034) (moderator22)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۲:۲۲:۴۱
من تلویزیون را نگاه کردم اخبار میگفت برف امده و مردم را نشان میداد که برف بازی میکردند وخوشحال بودند خبری نشده که چرا شلوغش می کنید!!! (623156) (moderator19)
 
راشد
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۲۷:۴۷
عباس جان . اوضاع اقتصادی اروپا و آمریکا دائما در حال بد تر شدنه . یورو روزی 10 بار سقوط میکنه . میزان بیکاری اروپا و آمریکا روزی 80 درصد بالا میره . انقریب در غرب انقلاب بیداری اسلامی وال استریت تمامی ارکانها را فرو میپاشه و تنها جاهای سالم و مرفح دنیا ایران و سوریه است . صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قاهره شبکه خبر

بعدم انتظار دارن مردم ماهواره نبینن چون بد آموزی آگاهی داره (624094) (moderator22)
 
پیام
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۳۴:۳۵
20:30 بدم خدمتتون؟ (622721) (moderator19)
 
محمدعلي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۹:۳۹:۳۵
...
يادم چند سال قبل كه به عراق رفته بودم زيارت تنها  ريال وهزارتومني ايران ارزش داشت هفته گذشته يكي از دوستام از سفر كربلا برگشت ميدونين چي مي گفت ؟

توعراق جنگ زده هم ريال ايرانارزش نداره وفقط دلار ميخوان
... (622838) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۱:۰۵:۳۲
لطفآ شما یه ذره .. از کارهای مثبت این دولت رو بگو ما هم بدونیم (622999) (moderator19)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۱:۰۷:۱۳
ما كه نمي دونيم شما يه تعريفي از پاك بودن بده ما آگاه شيم. (623005) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۳:۵۴:۳۰
شما که کارهای مثبت دولت رو می بینید دو تاشون رو هم نام ببرید ما هم یاد بگیریم! (623353) (moderator19)
 
راشد
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۴:۴۳:۰۲
از حق نگذریم به بعضی ها خیلی خدمت کرده و همانها هم علی رقم همه شواهد . مدافع هستند (623448) (moderator19)
 
عباس
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۷:۵۸:۱۲
شما که اکثر نظرات رو خوندی و میگی که اکثراً قصد تخریب دارن، چجوری میشی که از طرف دیگه میگی، "به گفته خیلیها از پاکترین دولت هاست." این اکثرا همون خیلی ها هستن یا نیستن؟
مگه ما چندتا اکثراً و زیاد داریم. نوشته هاتم نون به نرخ روز خوره. (623840) (moderator1)
 
alii
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۱۴:۲۱
شونصد نفر نظر دادند از بین مردم از اقشار مختلف ... و قریب به اتفاق از دولت ناراضی اند اون وقت مرد حسابی با این حرفت همه بینندگان این سایت منافقند جز شما . انصافم آرزوست ... (624578) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۹:۴۱:۳۵
هر بار میام یه منفی به تو میدم
منافق تویی و امسال تو که مملتتو به این وضع کشیدید (625378) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۹:۱۷:۴۹
به گفته خيليها از پاكترين دولتهاست؟!!! شايد منظورت اختلاسهايي است كه كمترين مقدارش هزار ميليارد تومان است؟!
راستي اين خيليها شايد منظورت افراد كابينه دولت است؟!! (626605) (moderator22)
 
سبحان
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۹:۰۰
درود به خوانندگان گرامي: نظر من اينست كه با اتحاديه اروپا بنشينيم و صحبت كنيم تا جيب روسيه(لا مذهب) پر نشه و چين جنس اشغال به نفروشه..راه هاي بيرون رفتن از بحران و فشار اقتصادي ، سياسي
- مذاكره و همكاري با اتحاديه اروپا
محدود كردن واردات بي وقفه و غير استاندارد
-تخفيف مالياتي بلند مدت كارخانه هاي توليدي زير نظر موسسه مطمئن
-بالا بردن سود بانكي و نظارت كامل بر بانك ها جديد تسهيلات به سازمان و موسسات
- امتياز گرفتن بالا از كشور هاي همسو با امريكا
-دريافت نمودن معوقات و بدهي سازمان ها به بانك هاي خصوصي و دولتي (620512) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۱:۰۵
بازارها اگر تعطیل بشن خوبه ؟ (620525) (moderator19)
 
محمود از آمل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۶:۵۴
با این قیمت ارز، الان یه معتادِ کارتن خوابِ کراکی که تو جوب‌های نیویورک میخوابه؛ میتونه با ته‌مونده جیبش تو هتل داریوش کیش زندگی کنه (620552) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۸:۳۷
با سلام
زمانیکه نرخ فروش سکه در بانک ناشر اسکناس هر هفته عوض خواهد شد پیشنهاد میشود اسم این سایت نیز هر عفته عوض شود شاید تغییری حادث شود. (620559) (moderator19)
 
کمیل
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۱۵:۱۸
سلام

اینکه اکنون ریال ایران به این شدت سقوط کرده نمی‌تواند فقط به خاطره بد بودن مدیریت باشد.

ایران مدت زیادی ریال خود را حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد در سال نسبت به تورم با ارزش تر کرد.

اکنون یا این خود دولت است که می‌خواهد از این موضوع استفادهٔ ریالی ببرد

یا این که این جریان تحت تاثیر بایکوت نفت ایران و احتمال حملهٔ نظامی به ایران می‌باشد

در صورت دوم اگر آمریکا بخواهد به ایران حمل کند مقایسه آن با عراق جالب است

در آن زمان دینار عراق از ۰.۳۳ سنت به ۰.۰۰۰۲۷ سنت رسید (۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴).

اگر دولت از جّو روانی دوم می‌خواهد استفاده کند و پول یارانه را در بیاورد می‌توان

آن را مثل گل به دروازهٔ خودی تشبیه کرد.

با تشکر (620595) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۲:۴۴
آیا هیچ عامل خارجی وجود داشته که ارزش پول ایران تا این حد سقوط کند؟ احتمالا خیر تحریمها هم مساله جدیدی نیست. بنابراین به دنبال عوامل داخلی باشید.... اگر واقعا میخواهید همه عواقب وضع را بدانید باید عوامل آنرا هم بدانید...
بیشترین فشار به اقشار زحمتکش کارمند و کارگر وارد خواهد شد و تورم شدید یعنی افزایش اختلاف طبقاتی و معضلات اجتماعی ناشی از فقر و رکود اقتصادی و ورشکستگی تولید و افزایش بیکاری و رکود پروژه های عمرانی و افزایش فساد و رانت خواری و..... جبران تورم و برگشت به وضع قبلی هم خیلی دشوار خواهد بود...
با کنترل نرخ برابری پول ایران و ارزهای خارجی نرخ طلا هم خودبخود کنترل میشود و یکی از راهها عرضه نامحدود ارز به نرخ واقعی توسط بانک مرکزی است البته اگر ذخایر ارزی اجازه این کار را بدهد... (621182) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۰:۴۸
از سیاست های این دولت انتظاری جزء ای نیست!!!! (620682) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۲:۲۳
این همه میگین نقدینگی پس چرا من و همه اطرافیانم محتاج 1 ریال پولیم؟ (620689) (moderator19)
 
زهرخند
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۲:۳۸
نه عزیز برادر! نقدینگی بنده و شما را نمی گویند. نقدینگی فلان حجره دار بازار را می گویند که یک قران مالیات نمی دهد ولی می تواند یک شبه 1000 سکه بخرد. (621410) (moderator1)
 
سامان
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۱:۱۳:۵۵
نقدینگی وجود داره برادر، اما دست من و شما نمیرسه. وگرنه بعضی ها خوب استفاده میکنند و مردم بیچاره هم این وضعشونه. (621735) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۱۹:۲۴:۲۳
راس میگه واقعا دست ما که خالیه پس کو این نقدینگی که میگین (624084) (moderator1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۵:۳۸
تا وقتبكه سرمايه بسمت توليد هدايت نشود سرمايه سركردان به سمت واسطه كري باشد وضع از اين بهتر نخواهد شد امروز سكه فردا مسكن .......... (620709) (moderator19)
 
نقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۸:۲۸
با سلام

آقای احمدی نژاد

امیدوارم که سر کوچه شما گوشت گوسفند کیلوئی 20 هزار تومان و مرغ کیلوئی 4 هزار تومان نمی فروشند و دلار در سرکوچه شما همون 880 تومان سال 84 است
خلاصه آقای دکتر خواستین یه زحمتی به خودتون بدین اینکه بیاین سرکوچه ما ببینید که قیمتها چه جوریه

خلاصه بازم ببخشید تا شلاق بعلت توهین به رئیس جمهور نخوردیم شما و سرکوچه تون رو به خدا میسپارم (620722) (moderator7)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۹:۴۸
اگر نگاه کنید قیمت طلای دنیا اونس این چند وقت ثابته و به خاطر دلاره که دلار میرود بالا

بیایند ببینند دلارهای رجیستر شده ای که بانک مرکزی میریخت تو بازار را چه کسانی میخریدند و حالا هم تا نون سالهای بعدشان را درنیاورند ول کن نیستند
واقعا فکر میکنید که دولت نتمیتونست جلوی افزایش دلار و طلا را بگیره
نه میتوانست هم خودش بدس نمی آمد و هم جیبش و جیبانشان
ببینید ما که بچه نیستیم ولی کاش یکی بود و می فهمید که بابا خوردن اندازه داره اونقدر نخور که بترکی (620728) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۴۶:۳۶
معجزه هزاره سوم همینه همینه ! (620751) (moderator7)
 
پویا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۱۵:۰۳
سادگی را کنار بگذارید.

دو ماه پیش می گفتند هدف دولت جبران کسری بودجه است گفتم سادگی نکنید تورم پنجاه درصد در سال پیش از انتخابات ضررش برایشان به مراتب بیشتر خواهد بود. اینها کنترل بازار از دستشان خارج شده.

بعد از وتوی سود بانکی باید عرض کنم کنترل دستشان هست. دلار دو هزار تومانی، که یعنی تورم صد درصدی در تابستان 91، به اضافه انتخابات ریاست جمهوری، این یعنی سقوط نظام.

عده ای در دولت، به سردمداری "دکتر" دارند ترتیب کودتا می دهند. ولی چون اقتدار نظامی اشان آنقدر نیست، با ایجاد نارضایتی عمومی دارند زمینه ای می سازند که با به انتها آمدن دوره ریاست ایشان نظام جمهوری اسلامی هم به انتها برسد.

اینها نه بیلیاقتی است و نه کم فهمی. دیگه دلار 1200 بشه 1600 بشه 2000 و بره بالاتر که ای.کی.یو بالای 70 نمی خواهد. (620862) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۴:۲۲
نظر من هم همین است. و تا دیر نشده باید احمدی نژاد استعفا دهد... (620949) (moderator19)
 
عبدالعلي
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۲۶:۰۸
اگه مجلس عرضه داشت دولت اين همه جولان نمي داد.


... (620911) (moderator19)
 
ali
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۲۸:۳۴
این سیاست کل جهانه که به این وسیله مردم طمع کنند پولاشونو رو کنن تا دولت ها
بفهمن هر کی چقدر پول داره (620921) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۴۶:۳۶
حتما با کل جهان مشورت کردید و به این نتیجه رسیدی! یا شایدم خودت تنهایی فکر کردی (621017) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۰۰:۲۸
فکر کنم شما پولاتو تو بالش نگهداری میکنی که اینجوری رو میشه!!مرد مومن به راحتی از گردش بانکی هرکس بانک مرکزی میتونه بفهمه اوضاعش چجوریه لازم نیست کل کشور رو واسه این موضوع نابود کنن (621277) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۴:۴۰
لابد همه جهان طرح خوشه بندی برای پرداخت یارانه ها دارند؟؟!! (621331) (moderator1)
 
عبدالله
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۴۸:۳۰
شما پولاتو رو نکن تا حساباشون غلط از آب در بیاد. (622181) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۹:۲۳
بی خیال نظر ما که ارزش ندارد صلاح مملکت خویش خسروان دانند (620971) (moderator19)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۷:۵۱:۳۸
با تشکر از شما که حداقل درد دل این صاحبان واقعی انقلاب را منتشر میکنید فقط خدا 2-3 ماه دیگه بعد از انتخابات و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به فریاد ما برسد محمود جان تورو خدا عدالت نخواستیم همان وضعیت بی عدالتی زندگیمان بهتر بود حداقل استرس کمتری داشتیم (621047) (moderator19)
 
زهرخند
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۳۷:۵۷
با "ع.ا.د.ل.ت" می شود "تعادل" ساخت . در تعادل همه چی خوب است فقط عدالت نیست. اگر تعادل را به هم بریزی می شود "عدالت". ولی دیگه از تعادل خبری نیست. شیر تو شیر می شود و بعد خود عدالت هم نابود می شود. در تعادل شاید بتوان کمی عدالت داشت و لی در عدالت تعادلی وجود ندارد و خودش نیز از بین می رود. (621435) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۰۱:۰۰:۰۴
محموود ولم کن محمود ولم کن عدالت محمودی نمی خوام نمی خوام .... (622403) (moderator19)