توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410451
پنتاگون کشته شدن رهبر القاعده را تائید کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
منابع خبری افغانستان گزارش دادند که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ، کشته شدن «فاروق القحطانی» رهبر القاعده در شرق افغانستان را در حمله هواپیمای بدون سرنشین این کشور تایید کرده است.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» افغانستان روز شنبه اعلام کرد که پنتاگون اعلام کرده است که این رهبر ارشد القاعده دو هفته پیش در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در استان «کنر» در شرق افغانستان کشته شده است.

القحطانی متولد عربستان سعودی و تبعه قطر بود و از ماه فوریه گذشته در فهرست سیاه تروریستی آمریکا قرار گرفته بود.

پنتاگون در باره کشته شدن «بلال العتابی» معاون القحطانی چیزی نگفته است.

منابع دولتی افغانستان پیش از این اعلام کرده بودند که القحطانی و معاون وی «بلال العتابی»، همراه با 15 جنگجوی دیگر القاعده در حمله‌ هوائی 23 اکتبر میلادی نظامیان خارجی به شهرستان «غازی آباد» استان کنر، کشته شدند.

آمریکا در چند روز گذشته گزارشی به سازمان ملل متحد ارائه کرده که در آن، از افزایش همکاری القاعده با گروه طالبان خبر داده و افزوده است که همکاری القاعده با طالبان در زمان رهبری «اخترمحمد منصور» آغاز شد و در حال حاضر رو به افزایش است.

در این گزارش افزوده شده است که گروه تروریستی داعش در افغانستان بطور قابل ملاحظه ای ضعیف شده است.
 
کلمات کلیدی : پنتاگون + کشته شدن رهبر القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.