توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469358
داعشی ها در عراق به جان هم افتادند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۷
منابع وابسته به حشد شعبی عراق از درگیری و کشمکش داعشی های روس با دیگر تکفیری های حامیان ابوبکر البغدادی در مناطق باقیمانده تحت اشغال داعش در این کشور خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از النهرین، جبار المعموری از فرماندهان حشد شعبی عراق از کشمکش و درگیری های شدید داخلی میان سرکرده های برجسته داعش خبر داد.

وی افزود: سرکرده های  روسی، چچنی و قرقیزستانی با همپیمانان ابوبکر البغدادی سرکرده داعش؛ اعم از عراقی ها و داعشی های عرب در شهرهای تلعفر و البعاج در استان نینوا درگیر هستند.

المعموری تاکید کرد: ابوبکر البغدادی اقدام به برکناری برخی سرکرده های روسی داعش در مناطقی از استان نینوا که هنوز  تحت اشغال داعش است، کرده است. علت این اقدام البغدادی ترس از شورش این داعشی های روسی ضد وی است.

این فرمانده حشد شعبی بیان کرد: اختلافات داعشی ها به سوریه به ویژه به الرقه و دیرالزور که سرکرده های برجسته آن را اتباع روسی تشکیل می دهند، کشیده خواهد شد.

وی افزود: داعشی های روس بر سمت های مهمی در تلعفر و البعاج در استان نینوا مسلط هستند و به دنبال سیطره بر بقیه سمت ها هستند که این موضوع درگیری میان آنها و بقیه سرکرده های عراقی و عربی داعش که  به داعشی های روس با دیده شک می نگرند را تشدید کرده است و احتمال ترورهای داخلی در داعش و افزایش آن می رود.
 
کلمات کلیدی : داعش+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.