نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387151
وجود ۷۳میلیون سیم‌کارت غیرفعال در کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱
گزارش‌های دوره‌ای متکی بر بررسی‌های فنی اقتصادی نشان می‌دهد که در حال حاضر ۷۲۸۹۷۱۸۳ سیم‌کارت غیرفعال در بازار کشور وجود دارد.

به گزارش تسنیم، تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده در کشور با رشد ۰.۱درصدی به‌نسبت سال ۹۴ در سه ماه ابتدایی سال جاری به ۱۵۰ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۲۰۲ رسید اما مجموع مشترکان فعال اپراتورهای موبایل ۲.۱ درصد رشد کرد.

در حال حاضر ۷۷ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۱۹ سیم‌کارت فعال در کشور وجود دارد که حاکی از ضریب نفوذ ۹۷.۴۸ درصدی مشترکان فعال موبایل است. ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور تا پایان سال گذشته ۹۶.۵۸ درصد بوده است.

همراه اول با در اختیار داشتن ۴۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۸۴۳ مشترک فعال توانسته بازار غالب را با ضریب نفوذ ۵۶.۰۲ درصدی در دست گیرد و سهم بازاری معادل ۵۷ درصد از ارتباطات سیار کشور داشته باشد.

ایرانسل هم به‌عنوان دومین اپراتور بزرگ کشور با در اختیار داشتن ۳۰ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۴۵ مشترک فعال توانسته به ضریب نفوذ ۳۸.۸۴ درصدی برسد و سهم بازاری معادل ۴۰ درصد از ارتباطات سیار کشور داشته باشد.

رایتل در حال حاضر ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۱۸۷ مشترک فعال دارد که ضریب نفوذی معادل ۲.۷۳ درصد است و سهم سه‌درصدی از بازار ارتباطات کشور دارد.

به گزارش تسنیم، در مقایسه این آمار و ارقام با مدت مشابه سال گذشته متوجه می‌شویم مشترکان فعال تلفن همراه در کشور با رشد ۹.۴ درصدی مواجه شده است.

ضریب نفوذ تلفن همراه نیز از ۸۹.۸۲ درصدی در سه‌ماهه ابتدایی سال ۹۴ به ۹۷.۴۸ درصد در مدت مشابه سال ۹۵ رسیده است.

اپراتور اول ارتباطی ایران در مقایسه با فصل ابتدایی سال گذشته رشد ۴.۰۲ درصدی در ضریب نفوذ مشترکان را تجربه کرده است.

ضریب نفوذ اپراتور دوم کشور نیز رشدی ۲.۷۲ درصدی را تجربه کرده است و اپراتور سوم هم توانسته تنها یک درصد بر ضریب نفوذ خود بیفزاید.

مروری بر نمودار "سهم بازار اپراتورهای موبایل" تا پایان خرداد ماه سال گذشته که توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی وزارت ارتباطات تهیه شده، نشان می‌دهد که ایرانسل توانسته سهم ۴۰درصدی خود را در بازار ارتباطات کشور حفظ کند اما همراه اول که در سه‌ماهه ابتدایی سال گذشته سهم ۵۸درصدی داشته، امسال با یک درصد افت مواجه شده است.

رایتل در مدت یک سال توانسته یک درصد افت همراه اول را جبران کند و بر وسعت بازار خود بیفزاید.

تا پایان خرداد ماه سال جاری ایرانسل ۵۳.۷۲ درصد از مجموع خطوط غیرفعال کشور را در اختیار داشته در حالی که سهم همراه اول و رایتل به‌ترتیب ۴۱.۴۱ و ۰.۶۴ درصد بوده است. باقی سیم‌کارت‌های غیرفعال نیز در اختیار سایر اپراتورهاست.
 
کلمات کلیدی : سیم کارت غیر فعال+مخابرات
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۱۶:۵۰:۴۹
سیم کارت غیر فعال نداریم . تعداد نجومی و کثیری از اینها اعتباری و متعلق به ایرانسل هستند که فبلا نیز اعلام شده که به دلیل استفاده نشدن غیر فعال است و همین باعث گردیده صاحب اول آن ، آنرا به حال خود رها نماید .
---------------------------
بهترین کار اینست که در یک اعلام یک ماهه همه اینها در اختیار اپراتور قرار گرفته و در ضمن مسئولیت آن نیز از صاحبش سلب گردد . (3913294) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.