توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417157
دیدار آتی رئیس جمهوری اسلامی ایران از آفریقای جنوبی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۴
هیات اقتصادی آفریقای جنوبی که به تهران سفر کرده است، با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، هیات اقتصادی آفریقای جنوبی مرکب از خانم «چیکانگا» معاون وزیر حمل و نقل و آقای «ماگوانیشه» معاون وزیر شرکت‌های دولتی این کشور که برای دیدار با همتایان خود در ایران و پیگیری مصوبات مربوط به حوزه حمل و نقل دوازدهمین دوره کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به تهران سفر کرده است، با جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

هیات آفریقای جنوبی در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات فنی بین آفریقای جنوبی و جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های حمل و نقل هوایی و دریایی ارائه و با برشمردن ظرفیت‌های موجود در دو کشور بر ضرورت تلاش جهت گشودن فرصت‌های جدید همکاری اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاکید کرد.


معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران و دیدار آتی رئیس جمهوری اسلامی ایران از آفریقای جنوبی، اظهار کرد: روسای جمهور دو کشور، سنگ بنای مرحله جدید همکاری‌ها را گذاشته و بر اراده سیاسی رهبران دو کشور برای گسترش روابط تاکید کرده‌اند و اینک مسئولیت ما پی گیری و اجرای این توافقات است.

جابری انصاری ضمن استقبال از تبادل هیات‌های فنی و کارشناسی، نقش کارگروه معاونین وزرای خارجه دو کشور در پایش مسیر صحیح همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به سفر اخیر خود به آفریقای جنوبی به منظور برگزاری نشست کمیته سیاسی پیگیری روابط دو کشور افزود: وزارت امور خارجه برای کمک به گسترش همکاری‌ها در همه حوزه‌های اقتصادی و تجاری آمادگی دارد.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور ایران+رئیس جمهور آفریقای جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.