توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502053
بیانیه وزیر کشورعراق درباره درخواست عربستان برای میانجیگری در رابطه با ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
وزیر کشور عراق در حالی که روز یکشنبه در نشست مشترک با وزیر کشور ایران اعلام کرد که عربستان به طور رسمی از وی در خواست میانجیگری میان ریاض و تهران کرده است، دیروز اعلام کرد که عربستان از نخست‌وزیر عراق درخواست میانجی‌گری نکرده است.

شبکه السومریه نیوز در بیانیه‌ای که به نقل از قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق منتشر کرده، اعلام کرد: عربستان از حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق درخواست میانجیگری میان ایران و عربستان نکرده است.

به گزارش ایسنا، وزیر کشور عراق روز یکشنبه در نشست مشترک با عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران با اشاره به سفر اخیر خود به عربستان و دیدار با ولیعهد این کشور گفت: محمد بن سلمان رسما از من درخواست کرد تا عراق واسطه‌ای بین ایران و عربستان برای کاهش تنش‌ها باشد. پیش از این نیز ملک سلمان این درخواست را داده بود. من هم به آن‌ها گفتم که شما باید با احترام و بهترین وجه با حجاج ایرانی رفتار کنید و اجازه دهید آنها وارد قبرستان بقیع شوند که طرف عربستانی هم وعده‌هایی در این زمینه دادند و الان هم بقیع به روی حجاج ایران باز است. ما معتقدیم روابط دوستانه ایران و عربستان به تامین امنیت منطقه کمک می‌کند.
 
کلمات کلیدی : عربستان، عراق، ایران، میانجیگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.