نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 272851
مقایسه ۲عکس برای اثبات همکاری آمریکا با داعش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۴
عراقی ها برای نشان دادن چهره واقعی آمریکا در جنگ علیه داعش، یک کار مقایسه ای تصویری انجام داده و ۲ ستون خودرویی در جاده های عراق را با فاصله زمانی ۲۴ ساله کنار هم قرار داده اند تا افکار عمومی جهان درباره بی توجهی آمریکا به ستون های خودرویی داعش در جاده های عراق قضاوت کنند.

به گزارش ایرنا ، خبرگزاری المعلومه در گزارش خود تصاویری از تردد ستون های خودرویی متعلق به داعش در جاده های عراق را که در ماه های اخیر زیر دید جنگنده های مدرن نیروهای ائتلاف بین المللی ضدداعش به رهبری آمریکا تردد می کنند، در کنار یک تصویر تاریخی از بمباران ستون نظامیان عراقی، هنگام عقب نشینی از کویت در سال ۱۹۹۱ میلادی، برای قضاوت به نمایش گذاشته است.

در جریان بمباران ستون نظامیان عراقی در زمان خروج از کویت، ۲۰۰ تن کشته شده و یک هزار و ۵۰۰ ارابه جنگی منهدم شد؛ درحالی که خط سیر این ستون مشخص بود که در حال خارج شدن از کویت است؛ آن جاده بعدها به همین دلیل به جاده مرگ در عراق معروف شد.

تصاویر دیگر اما مربوط به ستون های خودرویی داعش است که بدون دردسر در جاده های صلاح الدین، دیالی و الانبار تردد می کنند و جنگنده های ۷۰ کشور عضو ائتلاف هم آنها را می بینند و با آنان کاری ندارند.

این گزارش در روز دوشنبه، پس از یک سلسله انتقادهای پراکنده شخصیت های عراقی منتشر شد که آمریکا را در سقوط الرمادی مقصر معرفی کرده و سرزنش کردند.

تندترین انتقاد را قاسم الاعرجی رییس فراکسیون بدر در پارلمان عراق دردیدار سفیر آلمان کرد که گفت: ائتلاف بین المللی یک دروغ آمریکایی است.

آمریکایی ها هفته گذشته در مسیر حرکت ستون های داعش از خاک سوریه به سمت الرمادی، حتی مانع هم ایجاد نکردند و اجازه دادند تا آنان به سلامت وارد این شهر شوند و پس از آن اعلام کردند که ارتش عراق انگیزه و اراده جنگیدن ندارد و بهانه آوردند که طوفان شن بود.

یکی از انتقادهای جدی عراقی ها به آمریکا این است که آنها برای جلوگیری از حضور و مشارکت نیروهای مردمی در عملیات الانبار و کمک این نیروها به ارتش و نیروهای امنیتی به دولت عراق آنقدر فشار وارد ساختند تا سرانجام الرمادی سقوط کند.

شخصیت ها و جریان های سیاسی عراق، اعتماد خود را به شعارهای آمریکا درخصوص جنگ علیه داعش و تروریست ها در منطقه و عراق، از دست داده اند و نسبت به آن تردید دارند زیرا جنگنده های این کشور در ماه های گذشته روزانه بیش از سه تا پنج سورتی پرواز برفراز خاک عراق نداشته اند و آن هم به طور مستمر نیروهای عراقی و مردمی (الحشد الشعبی) را بمباران کرده اند و آنطور که در گزارش المعلومه آمده، آن را «شلیک دوست یا آتش اشتباهی» می خوانند.

سیاست های نامتوازن و غیرمتمرکز واشنگتن، این روزها در عراق، بازتاب های تندتری پیدا کرده بطوری که باعث شده حتی شخصیت های معتدل که همواره سعی داشته اند در ارتباط با آمریکا محتاطانه تر برخورد کنند، روی دربایستی ها را کنار بگذارند.

آمریکایی ها در جنگ عراقی ها با داعش از خردادماه پارسال تا امروز مشارکت ملموسی نداشته اند؛ آنها در ابتدای بحران که بغداد در آستانه سقوط قرار گرفته بود، برای کمک به دولت عراق شرط گذاشتند و اعلام کردند که تنها درصورتی به کمک خواهند آمد که مالکی دیگر در قدرت نماند.

اما آمدن حیدرالعبادی هم باعث نشد که آمریکایی ها آستین بالازده و برای نشان دادن جدیتشان در شعارهای ضد تروریستی وارد عمل شوند.

آنها تا امروز از تعهداتشان در قبال عراق براساس توافقنامه امنیتی امضا شده میان دو کشور طفره رفته و حتی از تحویل تسلیحات خریداری شده به دولت عراق که پول آن نیز پرداخت شده، امتناع کرده اند.
کلمات کلیدی : همکاری آمریکا با داعش
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۱:۰۱:۴۷
اقا اءتلافو ول کن یعنی عراق دوتا هواپیمای جنگده نداره که اینجا خراب شه رو سرشون!!؟؟ (2914130) (alef-13)
 
بیژنگ
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۱:۰۵:۴۰
آخه کدام آدم عاقلی میاد جریانی را که با خون دل بوجود آورده با دستان خودش از بین ببره که آمریکا و ائتلاف بیاد داعش را نابود کنه؟شما خودتون باشید چنین کاری می کنید؟ (2914155) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۰:۵۳
امریکای کثیف نجس خودش سردسته تروریستها وجنایتکاران جهان هستش وباهمین جنایتهاوغارتهای سایرکشورهاازجمله ایران تونسته به این پیشرفتهابرسه ملعون . (2914175) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۸:۵۹
انشا.... سر خودشون بیاد به حق همین روزهای عزیز (2914325) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۲:۵۲:۵۱
از وقتی رفت و آمد مسئولین دو کشور ایران و عراق در روزهای اخیر انجام شده طرح حمله به استان الانبار و تصرف بزرگترین استان عراق در دستور کار آمریکا و داعش قرار گرفت.بنظر میرسه باید سنجیده تر عمل کرد .شرط آمریکا برای کمک به ارتش عراق و مبارزه با پدیده داعش قطع ارتباط دولت عراق با ایران است (2914606) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۳:۴۵:۴۰
اونایی که از امریکا طرفداری می کنن حالا جوابی دارن. (2914838) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۴:۰۲:۳۶
کاری به رفتار آمریکا ندارم اما واقعا" برام سوال است که این عراقیها پس چکاره اند؟ (2914915) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۵:۵۱:۵۴
اینها هدفشان فقط ایران هست بعد از عراق نوبت ما میشه
اما ما دگ عراق نیستیم
اما نباید بذاریم بیان نزدیک مرزها
نیروی هوایی باید از الان اونها رو تو خاک عراق نابود کنه (2915322) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۱:۵۲
کسی که به شیطان تکیه کند آخرش همین ست (2915447) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۶:۴۸:۰۹
در اینکه امریکا میخاد داعش رو حفظ کنه من شک ندارم ولی دقیقا نمیدونم چه نقشه ای دارند حدس هایی البته میتونم بزنم. (2915500) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۸:۳۲:۰۷
آمریکایی ها در جنگ عراقی ها با داعش از خردادماه پارسال تا امروز مشارکت ملموسی نداشته اند؛ آنها در ابتدای بحران که بغداد در آستانه سقوط قرار گرفته بود، برای کمک به دولت عراق شرط گذاشتند و اعلام کردند که تنها درصورتی به کمک خواهند آمد که مالکی دیگر در قدرت نماند. (2915873) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.