نظر منتشر شده
۶۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 28265
آقای دادستان، کمی آهسته‏تر!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۸۷ ساعت ۰۷:۲۵
 در پی انشار مطالبی در روزنامه ایران مورخ 87.3.29 که متضمن نسبت‏هایی به دادستان عمومی و انقلاب تهران بود، آقای مرتضوی، دادستان تهران، با صدور بیانیه‏ای مطبوعاتی  حملاتی را به یکی از نمایندگان تهران روا داشت. در این باره نکات زیر در خور توجه است:

1. دادستان با مدعی العوم وظایف سنگینی را به عهده دارد که عبارتند از: کشف جرم، تعقیب متهم به جرم، اقامه دعوی از جنبه حق‏اللهی و حفظ حقوق عمومی و حدود اسلامی ، اجرای حکم، ریاست و نظارت بر ضابطین دادگستری و صدور کیفر خواست (مستفاد از قانون تشکیل دادگاههای عمومی انقلاب مصوب 1373 با اضافات بعدی). لذا دادستان از باب حفظ حقوق عمومی باید نسبت به رعایت قوانین کشور مراقبت نماید، بکار بردن عباراتی همچون؛
 "حالت اعتدال روانی خود را از دست داده ..."
 "مطالب موهن و بخشنامه نویسی"
 "عمق نارسایی روحی و روانی و شخصیت نویسنده"
"مطالب کذب و واهی و مطالب غیر واقعی"  که در بیانیه دادستان عمومی و انقلاب تهران بکار رفته که تماماً انتساب مطالبی نیازمند تحقیق و بررسی و حتی انتساب جرم است، آنهم به عنوان بیانیه نه کیفر خواست، در شان دادستان نیست.

2.    حتی اگر تمامی ادعاهای دادستان تهران صحیح باشد، شأن دادستان در مقام مراقبت حقوق عمومی و حدود اسلامی، حقی برای توهین و انتساب عدم تعادل روانی به دیگران، برایش ایجاد نمی کند. وظایف دادستان در قوانین مختلف احصاء می‏شود و بنظر می رسد توهین به افراد یا انتساب جرم به آنان، بدون ارجاع پرونده به بازرسی و  صدور کیفرخواست و رسیدگی قضایی، خلاف صریح  وظایف نامبرده باشد.

3.    این نوع نامه نگاری و تهدید ضمنی در آن مانند "برخی اعضای تحقیق و تفحص در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی و اقدامات خلاف قانون و مجرمانه آنان..." شائبه‏ای ایجاد می کند که دادستان تهران و یا قوه قضاییه در مقام تسویه حساب با نمایندگانی است که مبادرت به تحقیق و تفحص نموده و گزارش اقدام خود را قرائت کرده اند. رعایت  شان والای قوه قضاییه و پاسداشت حقوق عمومی، رعایت حقوق و مصونیت نمایندگان در ایفای وظایف نمایندگی و حفظ امنیت اجتماعی اقتضا دارد که قوه قضاییه این نحو شائبه را از خود بزداید نه اینکه با صدور بیانیه های بحث برانگیز بر آن دامن زده و خود را در مظان اتهام قرار دهد.

4.    اقدام دادستان تهران در انتساب اعمال مجرمانه و توهین و افتراء به نماینده تهران، صدور یک بیانیه و نه کیفرخواست، خروج از حیطه اختیارات دادستان تلقی شده و خود فعلی مجرمانه است. ظاهراً ایشان به وظایف والای قوه قضاییه در رعایت اصل 158 قانون اساسی یعنی پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و مسوولیت تحقق بخشیدن به عدالت، احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع و ... توجه نداشته‏اند.
   قابل توجه کاربران: به دلیل مشکل فنی، کامنت‏های روز دوم تیر این مطلب و تعداد دیگری از مطالب به طور ناخواسته حذف شده است. کاربران عزیزی که نظر خود را ارسال کرده اند، در صورت تمایل نظر خود را بار دیگر ارسال کنند.  
 
ر.م
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۷:۵۹:۳۴
صرفنظر از گرایش سیاسی مجلس حرمت مجلس و نمایندگان آن باید حفظ شود مجلس قوی باعث شکوفایی کشور خواهد بود. آقای مرتضوی نباید بگونه ای رفتار کند که بظر آید مقابل مجلس موضع گرفته است. (68609)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۰۸:۱۳:۲۰
وقتي نماينده اي مرتكب جرم علني و فساد اخلاقي مي شود بايد دادستان تماشا كند و كف بزند ؟ (68798)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۲۳:۲۱:۰۰
مرتضوی محبوب سابق شما اقایان بود مرتضوی همان مرتضوی است برای اهانت به مخالفانتان خوب بود نوبت دوستان بد استاندارد دوگانه را فقط بوش انجام نمیدهد (68940)
 
علی محمد
۱۳۸۷-۰۴-۰۵ ۰۷:۳۳:۰۰
به نظر می‌رسد جناب آقای قاضی مرتضوی نیاز به بازخوانی قانون و شرکت در کلاسهای بازآموزی قانون اساسی و قوانین مربوط به شغل خودشان را داشته باشند. بهتر است رئیس محترم قوه قضایی دستور برگزاری کلاسهای بازآموزی و تقویتی جهت ایشان را صادر فرمایند که جناب مرتضوی با اشراف کامل به قوانین مهم کشوری بتواند به وظایف خطیر خود بهتر عمل نمایند. ظاهرا ایشان با روح قانون آشنایی ندارند. (68960)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۸:۰۰:۰۶
انشاءالله صحبتهای دادستان فصل الختام شایعه پراکنی ها باشد (68610)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۸:۲۴:۵۳
قوه مقننه در عمل از راس امور به قعر امور تنزل مقام پیدا کرده است و غیر از این هم انتظاری نبود. (68615)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۲۱:۵۵:۱۱
مگر پس از مجلس ششم مجلس دیگری داشتیم (68939)
 
غ
۱۳۸۷-۰۶-۲۶ ۱۴:۳۱:۳۰
موافق-آقای توکلی وقتی مجلس 6 را از کار انداختند چرا حرفی نزدید ؟ وقتی نمایندگان استعفا دادند و اخبار آن توسط سیما توسط آقای لاریجانی بایکوت شد سکوت کردید؟ (80038)
 
جابري
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۸:۳۱:۴۹
بسمه تعالي
هيچ كس در مقابل افترا . تهمت و جرم مصونيت ندارد حتي نماينده مجلس. (68617)
 
ابراهيم
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۸:۳۶:۳۵
نحوه برخرد قاضي مرتضوي حرف و حديث ها و شبهات موجود در خصوص قوه قضاييه را تقويت مي كند.
متأسفانه پاسخگويي به افكار عمومي موضوعي است كه هرگز در قوه قضاييه مورد توجه نيست و عكس العملهاي شديد به موضوع تحقيق و تفحص از نشانه هاي بارز اين امر مي باشد! (68619)
 
بلال
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۱:۵۱
سلام
برخورد، درست است نه برخرد. این معلمها نمره دیکته را چطور می دهند خدا می داند. (68645)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۲۴:۵۳
چد سال دير بيدار شده‌ايد
بايد بدانيد که با اقدامات هماهنگ و دورانديشانه اصولگرايان در مجلس هفتم، راس امور شخص رييس دولت شده است و ديگر هيچيک از قواي سه‌گانه راس امور را متولي نيست. (68634)
 
حمید
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۲۵:۳۵
بنده از جوابیه جناب مرتضوی لذت بردم مگر آقای زاکانی چه کاره این مملکت هست که همه افرادو متهم میکند. بلاخره یکی پیدا شد که ترمز زاکانی رو کشید (68616)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۳۰:۵۲
یکی هم باید ترمز شما را بکشد .منظور از متهم کردن همه افراد رو هم فهمیدیم (68666)
 
اخمد
۱۳۸۷-۰۶-۲۸ ۱۴:۱۶:۴۹
آقای زاکانی نماینده مردم هستند چه بخواهید چه نخواهید (80837)
 
ولائي
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۳۲:۱۴
متأسفانه احساس می شود دستگاه قضائي تبديل به . كه پرونده‌هاي اطافيان خودش را سريع رفع و رجوع مي‌كند و بقيه را يا ترتيب اثر نمي‌دهد يا تخفيف مي‌دهد يا مرور زمان...
يادتان هست طلبه‌هايي كه در سخنراني هاشمي در قم اعتراض كردند ظرف چند رو زبه سرعت متهم به زندان و تبعيد شدند؟!
و يادمان هست كه سيروس ناصري را در عين اينكه از اتهامات تبرئه نشد به 5 سال انفصال از خدمات دولتي محكوم كردند‌(يعني سال پايان اين دولت را .)
فكر مي‌كنم .. (68631)
 
علوی
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۳۶:۵۶
انتظار می رود آقای دکتر مرتضوی شایعات مطمئنا نادرست منتشر شده مبنی بر دین ایشان به آقای جاسبی درباره تحصیلاتشان را با رسیدگی مناسب به این پرونده که غیر از این نیز انتظار نمی رود خنثی کند. باید اضافه کنم که در همه جای دنیا دستگاه قضایی مشکلات دارد در ایران هم به همین صورت، اما مسولان باید توجه داشته باشند که بلافاصله به سوالات و شبهات جامعه پاسخ دهند تا تصویر این قوه و قضات مبهم نشود (68643)
 
فرهنگ ادیب
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۱:۰۹:۲۶
در تایید صحبتهای جنابعالی میخواستم عرض کنم که دادستان محترم بایستی خیلی هوشیارتر عمل نماید . در ادامه ، مطلبی هنوز هم برای من بصورت سوال باقی مانده ااست . چرا اقای مرتضوی جوابیه استعلام اقای سلیمی نمین در مورد اقای جاسبی را نداده است ؟ زمانی که مسئول دولتی در یکی از دانشگاههای ازاد تهران تدریس هم می کنند بایستی اتفاقا خیلی دقیق تر برخورد نماید .
بنده شهروندی هستم که کوچکترین الودگی سیاسی و مالی ندارم . همراه با بسیاری از اقشار ملت در حال تحمل مشکلات هستم . مگر نه اینکه به قول همه مسئولین انها خدمتگذار ملت هستند ( حتی فراتر از ان میگویند که نام نمی برم و پیش کش ) پس این حرکت ها یعنی چه ؟خیلی ها از چندو چون مسائل دانشگاه ازاد مطلع نیستند ولی زمانیکه جوابی برای یک استعلام صریح و شفاف دریافت نمی کنند حق دارند بد بین شوند . به هر حال انشالله شاهد اجرای قانون برای همه باشیم. یکصد هواپیمای اسراییلی که سهل است تمامی هواپیماهای ناتو به پرواز در ایند جای نگرانی ندارد مواظب باشیم ما در این شرایط درست عمل کنیم و مراقبتهای لازم برای اینده را بعمل بیاوریم و گرنه جایگاههای مسئولی که دوام ندارد. منکه از ایشان بسیار گله مند و مکدرم امیدوارم کامنت مرا پخش کنید.
در بسیاری از موارد که ما شاهد بودیم( نظیر موضوع جاسوس هسته ای) گفتند به قانون احترام بگذارید و ببینید قانون چه میگوید . قانون که بخودی خود مقدس و متشکل از تعدادی بند و تبصره است .ضابطین قانون مراقبت کنند که حرمت ان حفظ شود .
ضمنا طبیعی و بدیهی است موارد پالیزدار و اسناد محرمانه نظامی بسرقت رفته و ... بایستی پیگیری و رسیدگی شوند . نماینده مجلس که سهل است بالاتر از انهم اگر خطا کرده مجازات شود ولی در چهار چوب قانون . مسائل را هم نبایستی باهم خلط کرد و اتو گیری شود . (68674)
 
امیری
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۳۸:۴۸
نامه . آقای دادستان برای شخص ینده کاملاً غیر منتظره بود و احساس شرمندگی به وجود آورد. من هیچ کاری به محتوای مورد اشاره آقای زاکانی و نظر آقای مرتضوی ندارم، اما برای دادستان و نماینده قانون و قضای کشور که به این روش و با این ادبیات وارد جو سیاسی کشور می شود واقعاً متاسفم!
آقای زاکانی اگر جرمی مرتکب شده که باید پس از شکایت طرف مقابل مورد تعقیب قضایی قرار گیرد، اگر هم ایراد تحلیلی و استدلالی و سیاسی دارد که باید مخالفان ایشان با نگارش مقالات و استدلالات متقابل به وی پاسخ دهند ..... اما توهین چرا!؟ (68636)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۳:۵۶
با تمام خاطرات بدی که از برخورد قاضی مرتضوی با مطبوعات در زمان اصلاحات دارم اینبار این عملکرد و گفتار ایشان ستودنی بود (68648)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۷:۰۷
آقای زاکانی باید بداند ایشان فقط در مسئله قانونگذاری نماینده مردم است و بابت تهمت به دیگران نماینده نیست. تشکر از آقای مرتضوی (68650)
 
حسين
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۶:۲۰
نحوه برخورد آقاي مرتضوي با موضوع شائبه ارتباط ويژه ايشان وساير مسئولين ارشد قوه قضائيه با حاكمين دانشگاه آزاد و برخورداري از رانت هاي تحصيلي را تقويت مي كند . بعوض پاسخ دادن منطقي به مطالب متاسفانه تهديد و ارعاب و وعده تقابل برخوردار از رانت هاي قضايي باب روز شده است . (68652)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۲:۰۷
اقای مرتضوی در مواقع زیادی تفاسیر خاصی از قانون ارائه داده و ب اساس همین تفاسیر به شدت عمل کرده اند. متاسفاته در این امر هیچوقت نظرات دیگر کارشناسان حقوقی مد نظر قرار نگرفته و تفسیر ایشان، تفسیر نهایی و به حق در نظر گرفته میشود. لذا معتقدم باید ساز وکاری مناسب برای جلوگیری از چنین مواردی در قوه قضائیه اتخاذ شود تا هم جایگاه دادستان و قاضی مشخص تر و مجزا تر باشد، و هم مردم به عدالت دستگاه قضایی اعتقاد بیشتری پیدا کنند. (68655)
 
علی
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۵:۳۱
متاسفانه در بسیاری از موارد ، قدرت آنچنان بر انسان چیره میشود که انسان از عیوب و نقاط ضعف خود غافل میماند . بسیار بجاست مسئولین محترم نظام بالاخص کسانی که در رأس حکومت (خصوصا جایگاه مقدس قضاوت )قرار گرفته اند ، توصیه های این چنین را به عنوان آینه ای جهت توجه و رفع عیوب خود بنگرند . و خدا را در جایگاه قضاوت ، ناظر بر اعمال خود نیز بدانند . (68657)
 
م
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۹:۴۳
بله به نظر من هم این جوک با مزه ای است که سيروس ناصري با سمت نايب رئيس هيات مديره شركت كيش اورينتال كه شريك شركت هاليبرتون با مسئوليت ديك چني معاون رئيس جمهور آمريكا است و با توجه به اینکه این آقا که اصلي تيم مذاكرات هسته‌اي هم بودند به جرم پرداخت رشوه های چند میلیون دلاری را تنها 5 سال انفصال از خدمات دولتي محكوم كردند‌ ولی چند تا جوان را به بهانه مدلهای غربی موهایشان در خیابان دستگیر میکنند (68658)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۲:۲۸
آقای مرتضوی کی و چه موقعی از مردم رای گرفته که به عنوان مدعی العموم اینقدر . با نمایندگان ملت که با رای مستقیم انتخاب شده اند صحبت میکند. من از آقای زاکانی میخواهم به نمایندگی از ملت اگر خود را محق میبیند باید به دیوان عدالت اداری و یا به دادسرا شکایت کند و از این تهمتها و افتراها مبری شود و اینکه اگر تبرئه شد آقای دادستان را به سزای قانونی خود برسانند. (68660)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۷:۰۲
زمانی اینگونه کارهای آقای مرتضوی، ستودنی بود و به حق !امروز چطور شد..... کمی اهسته تر .! (68670)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۱:۵۵:۰۱
آن هنگام كه به اصلاح طلبان مظلوم گير داده بود كجا بوديد؟ حالا نوبت شما شده است. اگر آن وقت با قانون شكني هاي وي برخورد مي كرديد و سرتان را در برف فرو نمي كرديد كار به اينجا نمي كشيد. (68680)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۱:۵۷:۰۸
لطفا\" اتهام را با اتهام جواب داده نشود.اگر کسی را متهم کنند باید رفع اتهام شود تا افکار عمومی روشن گردد برچسب گروهک خطرناک و غیر ه بزنند اصلا\" صحیح نیست (68685)
 
22
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۱:۵۷:۱۷
اين كاملا طبيعي است كه هر كس خلاف جريان عدالتخواهي حركت كند درانظار عمومي وبخصوص انقلابيون مطرود است . اقاي دادستان بدانند جريان عدالتخواهي بستر تفكر انقلاب وتشيع است وحمايت از هر حركتي به غير از جريان "دفاغ از مستضعفين"يعني بيگانگي با اصول وارزشهاي ولايي وهر كس در هر مسئوليتي بايستي اولين شعار وشعور او فرياد برائت از مرفهين بي دردوكاخ نشينان باشد.جاي بسي تاسف است افرادي در برخي از مسئوليتها گاه چننن عنان از كف مي دهند كه به راحتي به دلسوزان وبسيجيان مدرسه شهادت براحتي انگ زده و . وهم انان بودن كه در هجمه دوم خرداد بيشترين حمايت را از قوه قضاييه عليرغم ضعف ان انجام دادن وشايد ماندن برخي در مسند به خاطره تلاش هم انان بوده-شاخ وشانه مي كشند.من از اظهارات سخنگو قوه قضاييه ودادستان بشدت يكه خوردم مگر اتفاق خاصي افتاده مگر خداي ناكرده ان قوه كودتاه كرده .. (68669)
 
مجيد
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۱:۵۸:۳۹
من نميدانم اين چه رسمي است ذر اين مملكت كه به محض اين كه از رفتار مسولي انتقاد مي شود بدون ارايه كوچكترين پاسخ در مورد مسيله ي مورد بحث بلافاصله همه صفات مذموم منتقد بر ملا مي شود! من فكر ميكنم همه مردمان اين مملكت و . هستند كه بر ملا شدن جنايات و زشتي هاي آنها بيك اظهار نظر در مورد يك صاحب اقتدار بند است من واقعا مي ترسم فكر كنم ! (68667)
 
محمد صباغ
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۳:۰۹:۴۴
آقای زاکانی وظیفه خود را در تحقیق و تفحص مجلس ناقص انجام داده اند و چون توان آنرا نداشته اند نمایندگان ملت را به پذیرش تحقیقاتشان مجاب کنند با فریاد وااسلاما مسئله را به جراید کشانده اند.
از نظر حقوقی اگر ادعایی به محکمه ارائه نشود و در بین مردم نشر داده شود به آن اتهام نمی گویند بلکه نام آن اادعا است و اگر مدعی به شکایت کند حق دارد و در صورت عدم اثبات در محکمه آن ادعا افترا است.
نشریا ت دادگاه نیستند و ما عوام الناس که ما بجای قاضی گرفته اند حتی در صورت رویت کل پرونده مجاز به صدور حکم نیستیم. ادعاهای فساد و اختلاس و تبانی فقط و فقط باید در دادگاه و یا نزد مراجع صالح قانونی رسیدگی شوند.
مفتری باید محاکمه شود. چرا پشت سر هم به نمایندگان دلسوز ملت تبانی با مفسدان را افترا می بندید. چرا قضات را بدنام می کنید. اگر ادعای قانونی دارید به یکی از ده ها مرجع قانونی ارائه کنید تا بررسی و تفهیم اتهام شود. مفتری حتی اگر نماز خوان هم باشد و حتی از زمره مجاهدان هم باشد در آتش الهی گرفتار است. حرمت افراد را نگهدارید. فکر نکنید که شما عاقل ترین مردمید. مثلا اگر به کسی افترا ببنددید و از او بخواهید برای دفاع از خود به جمع دوستان شما بیاید و در حال هو شدن توسط همفکران شما از خود دفاع کند بدانید که بسیار ظالمانه می اندیشید. قرآن بخوانید، به درس اخلاق علما بروید شاید هدایت شوید. نمیخواهم بگویم همه مفتریان اهل یک حزب هستند ولی میگویم که شیوه هایشان یکی است. ببینید چه ظلم هایی به سر دکتر توکلی، دکتر رضایی، دکتر قالیباف، حجه الاسلام مسیح مهاجری، دکتر عماد افروغ، دکتر خوش چهره، دکتر جاسبی، دکتر لاریجانی، دکتر حداد، آقای رفسنجای و بسیاری از علما و سیاستمداران اصولگرا و متعهد کشور نرفته است. باید نهضتی بپا شود تا بدکنشان مفتری را سر جای خود بنشاند. والسلام (68695)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۳:۱۸:۴۳
..حالا که نظرات امام تحریف می شود پس: مجلس در دون امور است. وگرنه قاضی مرتضوی چنین نماینده مجلس را مورد توهین قرار نمی داد. مردم که مظلوم هستند بماند، نماینده آنان هم که مصونیت سیاسی باید داشته باشد تا بدون واهمه اظهارنظر کند چنین بیرحمانه مورد توهین واقع می شود. (68693)
 
جزئي از مردم كوچه بازار كه در انتظارآمدن نفت در سرسفره است
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۳:۲۳
كار اقاي دادستان كاملا قانوني است و تحقيق و تفحص از قوه قضائيه و قرائت آن در دقيقه 90مجلس كاري است كاملا سياسي
اجازه بدهيد كه جلوي متخلف گرفته شود در هر سطحي كه باشد
ضمنا شايد مطلع نباشيد كه براي مردم كوچه و بازار مجلس ابزاري است در دست دولت و مجلس هفتم شعبه اي از دولت بوده و رئيس مجلس آن بعنوان كارمند رياست جمهوري محسوب مي گرديد
اميدوارم مجلس هشتم چنين رويه اي نداشته باشد
باتشكر (68704)
 
كم فهم
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۴:۳۷
من با اين فهم كمي كه دارم يه چيزي را فهميدم ؟!
چرا دادستان عزيز اينقدر عصبي شده از اينكه چند نفر پرونده هاي مفاسد اقتصادي قوه قضاييه رو در دسترس دارند.
پس كي بايد به جرم اينا رسيدگي كنه؟
وام چي فهميدم؟
ميترسم نظرمو نزنين
نميگم مگه اينكه اصرار كنين ... (68705)
 
ابو محمد
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۴:۱۱:۲۲
به نظر من همان موقع كه دادستان عليه مطبوعات اصلاح طلب اعلام جرم مي كرد و هر روزه ما شاهد سر بريدن مطبوعات اصلاح طلب بوديم و امثال آقاي زاكاني به عنوان بسيج دانشجويي از اين كارها حمايت مي كردند هرگز فكر نمي كردند كه به دليل حذف اصلاح طلبان بايد هزينه پرداخت كنند البته اگر اين دعواها جنگ زرگري نباشد. (68708)
 
محمد میرزایی
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۴:۳۰:۱۹
به نام خدا
سلام
واقعا مهم است که تمام مسئولین آرامششان را هنگام نوشتن نامه ها و بیانیه ها حفظ کنند. پاسخ آقای مرتضوی فارغ از درستی و غلطی بسیار ناراحت کننده بود.
از مقاله ی وزینتان متشکرم. (68714)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۴:۳۲:۴۹
هشدار
پروژه عجيبي در دو ماهه اخير اتفاق افتاده كه جاي تحقيق دارد
1 - انتقاد ميشود كه با حذف تعرفه برنج به كشاورزان كشور صدمه سنگين وارد ميكند ناگهان تب كمبود برنج راه مي افتد وبعد ميگويند اين نتيجه مخالفت با واردات برنج است !
2 - گفته ميشود كه با واردات بيش از نياز كشور وبا حذف تعرفه شكر وارد كردند وبه كشاورزان چغندر كار ونيشكر كار وكارخانجات توليد شكر ضربه سنگين وارد كردند ، ناگهان موضوع كمبود شكر وقند وبازار سياه آن بيش ميآيد ، ميگويند : آنهايي كه گفتند چرا شكر وارد كرديد جواب بدهند !
4 - ميگويند با واردات بي رويه چاي ، چايكاران و چايسازان كشور را به بدبختي انداختيد ، ناگهان پروژه بازار سياه چاي اتفاق ميافتد وميگويند ...!
5 - نتيجه تحقيق وتفحص از قوه قضائيه منتشر ميشود ، آقاي عباس پاليذدار علم ميشود و پشت سر آن مجلس مورد حمله قرار ميگيرد و تحقيق وتفحص ها زير سؤال ميرود وميگويند مسخره است !
6 - موضوع دانشگاه آزاد مطرح ميشود ، اين علم شنگه ، آنهم توسط مامور اعمال قانون بپا ميشود ! بيچاره زاكاني !
و...
بابا كي تواين مملكت بايد اين بازيها را تمام كند . مواظب باشيد سرنخ از دستتان در نرود ويك باره ببينيد آش باجاش رفت .
بجاي اين همه كوليگريهاي سياسي فكر زندگي مردم باشيد .كه اگر خشم مردم درگيرد نه از تاك نشان ماند ونه از تاكنشان (68716)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۵:۱۸:۴۱
وقتی این بابا داشت پدر اصلاح طلبا رو در می آورد هیچ کسی به فکر آهسته و تندی اش نبود چی شده حالا؟شأن نمایندگی اش پایین اومده؟ما که (68727)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۵:۲۱:۰۲
سلام چوب خدا صدا نداردیادمان نرفته است برای مصونیت نداشتن نمایندگان دوره ششم چگونه دلیل ومدرک میاورید فقط بخاطر اینکه از قوه قضایه اتنقاد میکردند حالا که نوبت خودتان شد با دادستان محترم درشتی میکنی ؟! (68731)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۵:۴۷:۲۱
خدار را شاکرم که ترکش جناب مرتضوی به اصولگرایان هم خورد . تا حالا طعم رفتارهای ایشان را که برای اصلاح طلبان امری عادی شده بچشندو عواقب جانبداری از ایشان در برخوردهای سیاسی خود با اصلاح طلبان را ببینند و بدانند که همیشه در روی یک پاشنه نمی چرخد (68734)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۵:۵۷:۲۶
آقای زاکانی در بسساری از موارد مثل ماجرای تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد وتحقیق و تفحص از قوه قضاییه خارج از حدود قانونی خود عمل کرده است.(بنا به شکایاتی که از ایشان حداقل در این دو موضوع شده است).
چطور وقتی ایشان با سابقه تذبذب به دیگران انواع و اقسام تهمت ها را می زد و باز هم تکرار می کند شما به ایشان نمی گویید.\"آقای زاکانی کمی آهسته تر\"
درود بر قضات صالح و با ایمان
درود بر رییس قوه قضاییه که خدمات زیادی حداقل در این سه سال برای کشور و حفظ آبروی خدمتگزاران این مملکت انجام داده اند. (68737)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۶:۴۱:۱۷
اقاي دكتر زاكاني، خداوند پشتيبان شما و همه نمايندگان سالم و دستهاي پاك در اين كشور باشد. از تهمتها و ناسزاهاي اين افراد غمي به خود راه ندهيد. روشن است كه اين فريادها و اين عكس العملهاي غيرقابل انتظار از يك دادستان، خود بيانگر . است كه شايد كوچكترين آن . ما شما را به سلامت فكر و دست مي شناسيم. در راه حق خود از كمي عده هراسي به دل راه ندهيد. (68738)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۶:۵۴:۴۸
در مسند قدرت بودن و اینگونه صحبت کردن کار شاقی نیست . (68745)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۱۷:۵۳:۲۴
چرا اقای مرتضوی جوابیه استعلام اقای سلیمی نمین در مورد اقای جاسبی را نداده است ؟
کارها پشت و رو شده. آقای سلیمی نمین و آقای زاکانی جواب استعلام می خواهند!
قاضی کیست؟ نماینده مجلس چکاره است؟ محقق تاریخ چه جایگاهی دارد؟
نقد و غوغاگری، افشا گری و توطئه، اصلاح و تخریب، اصولگرایی و زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی چه نسبتی با هم دارند؟ (68754)
 
فرهنگ ادیب
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۲۲:۳۰:۴۰
اقای ناشناس
متهم حق دارد براساس حقوق قانونی خود سول کند .قاضی و ضابط قضایی هم حق دارد بر اساس وظایفش سوال و جواب کند و در راستای قانون عمل نماید . ان گونه که شما دلیل اوردید مربوط به زمان رضا شاه و استدلال پادگانی است . اقای سلیمی سوال بسیار بجایی را مطرح کرده است . جواب ان هم بسیار ساده است یا بلی و یا خیر . نوع مثبت و یا منفی جواب راه را شفاف تر نمی کند ؟
چرا سکوت کرده اند ؟ما که فقط دیدیم شما به زمین و زمان زدید و اسمان را به ریسمان بافتید ولی به اصل قضیه هیچ اشاره ای نکردید . شما بگویید چکاره هستید که نمایندگان ملت را هیچکاره میدانید ؟ اقا جان و یا خواهر عزیز بالاخره جواب اقای نمین بلی و یا خیر است ؟و یا بایستی مشی متکبرانه ای را در پیش گرفت و حق متهم را نادیده فرض کرد و به او جوابی نداد ؟شما چکار دارید که طرف
محقق تاریخ است و یا رییس جمهور . رفته گر ی ساده است یا رهبر ؟ چرا از موضع متکبرانه برخورد میکنید ؟ (68941)
 
کمیل
۱۳۸۷-۰۴-۰۳ ۲۱:۲۴:۲۰
این هم تاییدی بر گزارش تحقیق مجلس ازقوه قضاییه (68766)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۰۷:۱۷:۰۴
جناب دكتر زاكاني، انصافا از اينكه در هنگامه اين مسابقه دنيا زدگي و دنياپرستي، نمايندگاني با اين جرات كه حاضر مي شوند با مافياي اقتصادي (كه يك .) درگير شوند، هنوز وجود دارند،‌به خود مي بالم. كاش مي شد كه كمكي در راه اين مبارزه نفس گير انجام مي داديم. نصرت الهي بدرقه راهتان باد. از تهمتها و فحاشيها نترسيد كه پيش از شما به افرادي بهتر از شما هم چنين تهمتهايي زده شده است: وَلَقَدِ اسْتُهْزِئَ بِرُسُلٍ مِّن قَبْلِكَ فَحَاقَ بِالَّذِينَ سَخِرُوا مِنْهُم مَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُون: سورة الأنبياء - آيه 41 (68749)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۰:۵۲
چوب خدا صدا نداره!
اصولگرایان عزیز وقتی این ترکش ها به پر اصلاح طلبان می خورد شما دم از اطاعت از قوه قضائیه و فصل الخطاب بودنش می زدید. حالا بفرمایید! به شما که رسید غیرقانونی شد.
حقتونه بخورید نوش جان (68784)
 
مخبر
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۱:۵۴
همه ما به راحتی بازی های سیاسی که دراه صورت میگیره رو میبینیم اما واقعا چه کسی از این بازی ها سود میبرن ؟
شاید بد نباشه چند مورد رو با هم به یاد بیاریم :
* جلوگیری از پروژه های عمرانی در غرب ایران توسط افراد بعضی از خوانین محلی در بهار 86
* گروگانگیری افسران سپاه توسط چند نفر از سران طوایف د زمستان 86
* کشته شدن تعدادی از پرسنل شرکت نفت در بویراحمد بهار 87
*بمب گذاری در مسلی شیراز بهار 87
* و بسیاری اخبار مشابه که به دلایل زیادی منتشر نشدند و در دادستانی ها رسیدگی نشدند
حالا چرا محاکمه نمایندگان مجلس را میخواهند جنجالی و علنی کنند اما در همان زمان محاکمه برخی مسکوت میشود بماند ، آیا بر (68772)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۳:۴۲
آقاي دادستان
اگر ز باغ رعيت ملك خورد سيبي
برآورند غلامان او درخت از بيخ

توصيه مي كنم قسم نامه اي را كه در هنگام گرفتن مدرك قضا گرفته ايد را دو باره مروري بفرمائيد . (68791)
 
جمال- ميرداماد
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۰۸:۴۰:۳۴
خيلي ها در زمان پيامبر افراد خوبي بودند ولي رفته رفته عوارض قدرت و يا نزديكي به قدرت در آنها ظاهر شد و از مسير حق غافلانه و يا آگاهانه (و همراه با توجيه) فاصله گرفتند و دچار فساد شدند.
اينكه كسي در دوره مدعيان اصلاحات خوب عمل ميكرده و تا ابد هم خوب عمل خواهد كرد فرض صحيحي نيست .
آقاي زاكاني هم بغضي به ايشان نداشته و در گير و دار تحقيق و تفحص از دانشگاه آزاد متوجه اين روابط و مسائل شده و وظيفه نمايندگي هم اقتضا ميكند كه انسان تا هر جاي ممكن از فساد نظام جلوگيري نمايد و در چارچوبهاي خشك گروهي و حزبي اسير نشود . (68805)
 
حيران زده
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۱۰:۴۳:۳۱
برادر گرامي آقاي مرتضوي

شما كه دادستان اين مملكت هستيد،و اگر فردي مورد تظلم قرارگيرد بايد به نزد شما بيايد با اين ادبيات شما مواجه مي شود واي به حال اين دستگاه قضايي واي به حال اين مردم.
بيچاره آقاي سليمي نمين كه اسناد را پيش شما آورده است! همچنين اظهارات آقاي ذاكاني فقط در جواب شبهات بوده و لاغير ، اما شما چطور متوجه عدم تعادل رواني نامبرده بعد ازحدود 20 روز از چاب نامه ايشان در روزنامه ايران و بعد از گزارش تحقيق و تفحص از قوه قضائيه شديد حيران مانده ام.
به نظر بنده نحوه صحبت شما نشان از چند مورد احتمالي دارد كه مي تواند موارد ي از قبيل 1- فساد در قوه قضائيه 2- وامداري شما به دانشگاه آزاد و 3-فراموش كردن تقواي سياسي باشد.
اميدوارم ما كه مدعي جامعه ديني هستيم در همه موارد تقوا را اصل قرار دهيم.

آقاي مرتضوي اين نحوه بيان در شان دستگاه شما نيست. (68822)
 
خ.خير خواه
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۱۲:۱۷:۳۴
تمامي اين داد و فريادها از بي تقوايي نشات ميگيرد. متاسفانه اغلب ما و كساني كه مدعي سلامت نفس و با تقوايي هستند در كوران حوادث تحت فشارها و شرايط خاصي متوجه يك واقعيت ميشوند و آن اينكه ذره ذره ،آرام و نامحسوس ، فرسنگها از دين و تقوي فاصله گرفته اند و گرفته ايم . اگر كبر و غرور و خود بزرگ بيني را كنار بگذاريم و در تمام افعال و گفتارمان خدا را حاضر و ناظر ببينيم، اين اختلافات بروز نخواهد كرد. بزرگي فرمود : اگر تمام پيامبران و امامانرا يكجا جمع كنند هرگز بين آنها اختلاف و درگيري پيش نخواهد آمد.
مسئولين محترم ، قضات محترم نمايندگان محترم
بياييد و كمي به رفتار و گفتارتان بينديشيد و ببينيد در كدام آنها شيطان رخنه كرده و نقش داشته اگر به نتيجه رسيديد ، اعتراف كنيد و استغفار (68840)
 
زنبور
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۱۳:۴۶:۳۲
با سلام به الف كه بسيار مدبرانه و فكورانه و هوشمندانه جواب مرتضوي را داد تبريك مي گويم امابايد خدمت آقاي مرتضوي گفت اول اينكه آقاي زاكاني نماينده مردم است و كساني هم كه به شما قدرت توهين داده اند قدرت خويش را از مردم گرفته اند خوب نيست نماينده مردم را رواني خطاب كنيددوم اينكه حاجي زاكاني يا آقاي دكتر از سرداران بنام جنگ و در چند عمليات مسئول محور بوده واز يادگاران شهداست صحيح نيست بخاطر. انطور به سردار بتازيدسوم اينكه شما خود رافراتر از همه چيز و همه كس ميدانيد واين پارادوكس براي شما واخرتتان خطر ناك است بايد بدانيدحضرت امام و مولايمان مقام رهبري فرمودند مجلس در راس امور است در آخر توجه اقاي مرتضوي را به نكته وحديث جلب مي كنم كه قاضي كه براي خدا حكم نكند خداوند عذابي بس عظيم تدارك ديده است (68856)
 
کوروش
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۱۶:۰۲:۱۷
قوه قضائیه بهتر است مشکلات مردم را حل کند به جای در گیری در چنین بازی هایی.مثلا با توجه به مقالات آقای محمد مطهری در سایت تابناک قانون «تشهیر» را احیا کند و آبروی فاسدان اقتصادی رانت خوران و تجاوز کاران جنسی و...را ببرد تا اعتماد مردم را جذب کند. (68902)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۱۷:۴۸:۵۳
وقتي جناب مرتضوي بعنوان دادستان عمومي و انقلاب تهران در پاسخ به مطالب نماينده اي كه داراي مصونيت قانونيست چنين اختيار از كف ميدهد و با شتم و غيض سخن مي گويد و فردي را در لباس نمايندگي بخاطر نقد خود( چه واقع چه كذب) به بيگانه و ضد انقلاب مرتبط مي كند مي شود حدس زد كه با متهمان سياسي و مطبوعاتي در اين سالها چگونه تعامل داشته ! (68921)
 
از ترس دادستان نام محفوظ
۱۳۸۷-۰۴-۰۴ ۱۸:۵۲:۳۰
انتظار می رود که جناب رییس قوه قضاییه این آقای دادستان را به اعتدال توصیه فرمایند.
بر آشفتگی و عصبیت جناب دادستان حیرت آور است گویی او مساله دار است که چنین به دفاع از خود می پردازد. چون چنین نامه ای -بخوانید تهدید نامه ای- توسط دادستان که خود میداند محتوای آن به لحاظ قضایی قابل پی گیری است به هیچ وجه قابل توجیه نیست. دادستان به چه مجوزی نماینده مردم تهران را فاقد اعتدال روانی- بخوانید دیوانه- می خواند؟
خوب است حضرت آیت ا.. شاهرودی عنایت بفرمایند. (68929)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۵ ۰۱:۰۵:۱۸
به جای جنگ قدرت -از معیشت مردم بگویید - از خاموشی-از گرانی- از.........
توهین به نماینده مجلس ازطرف دادستان و توهین به دادستان ازطرف نماینده مجلس برای مردم همیشه در صحنه نون و آب و برق وگاز نمیشه تورو خدا مچ همو ول کنید دست مردمو بگیرید (68946)
 
۱۳۸۷-۰۴-۰۵ ۰۲:۵۲:۳۵
یعنی باید اصلا اظهار نظری هم کرد ؟ اصلا یک سئوال دارم که راستی نظر سایت اصولگرای الف به طور واضح چیست و اصلا چرا موضعگیری بیش از آنچه که نوشته اند نکرده است و نمیکنند ؟نکند آنها هم میترسند که اتفاقی برایشان بیفتد ، نه ؟ (68950)
 
اشكان
۱۳۸۷-۰۴-۰۵ ۰۶:۲۹:۵۴
راستس چرا اقاي مرتضوي الان بد شدند؟ وقتي مطبوعات دوم خردادي را تعطيل ميكردند و نمايندگان دوره ششم را به دادگاه فرا مي خواندند خوب بود؟ ولي حالا كه نوبت به خودتان رسيد بد شده است؟ (68957)
 
غريبه آشنا
۱۳۸۷-۰۴-۰۶ ۰۸:۵۶:۰۲
سلام عليكم

همه جا دادستان مدعي العموم است . يعني به نفع مردم و به ضرر متهم كار مي كند .

ولي در اين مورد ، دادستان با بكار بردن \"حالت اعتدال روانی خود را از دست داده \" در حقيقت به جاي وكيل مدافع عمل كرده است. يعني انگيزه و جنه معنوي از وقوع جرم را از نماينده سلب نمده است.

در حقيقت هم اكنون خود دادستان به دليل مجنون اعلام كردن نماينده محترم راي به برات ايشان داده است.

خدايا اين هم از عجايب است كه دادستان به جاي وكيل لايحه دفاعيه صادر مي كند. (69074)
 
hajreza
۱۳۸۷-۰۴-۰۹ ۱۲:۱۳:۱۵
هوالمحبوب
ظاهرا دادستان محترم یادشان رفته بود دادستان هستند و در دادستانی (69298)
 
۱۳۸۷-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۱:۰۷
اقای دادستان شما هم در این جهان زندگی میکنید و قانون نظام انرا نمی توانید عوض کنید
فواره چون بلند گشت سرنگون شود
به گذشته ها کمی بنگرید و خودرا بیابید (72464)
 
مهم نیست????
۱۳۸۷-۰۵-۲۵ ۱۹:۵۴:۱۰


دست مریزاد که گل گفتی (77192)
 
سید علی سنائی
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۲:۰۷:۵۳
اصلا هم معذرت خواهی هم نکنید یا تاسف نخورید که کامنت ها پاک شده... (76802)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۶-۱۸ ۱۱:۰۰:۴۸
درست است که ایشان دادستان و مدعی العموم است ولی از نظر حقوقی وفقهی هر مدعی برای اثبات ادعای خود باید شاهد و بینه ارائه کند (البینة علی المدعی والیمین علی من انکر) حتی مدعی العموم .لذا پیشنهاد میشود نماینده محترم که مورد اتهام واقع شد برای پیگیری موضوع دادخواستی علیه دادستان به دادگاه انتظامی قضات ارائه نماید و برای اثبات اتهامات وارده از نامبرده مستندات مطالبه نماید. (78319)
 
نمک
۱۳۸۷-۰۷-۰۷ ۱۱:۰۳:۰۴
هرچه بگندد نمکش می زنند وای به وقتی که بگندد نمک (82704)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.