توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412251
انفجار خط لوله صادرات نفت شل در جنوب نیجریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵
شبه نظامیان نیجریه اعلام کردند که خط لوله نفتی شرکت شل در پایان فورکادوس در جنوب این کشور را منفجر کرده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این انفجار سومین حمله به خطوط نفتی نیجریه ظرف هشت روز گذشته بوده است.

اولین مورد انفجاری ساعاتی پس از گفت و گوی محمد بوهاری رئیس جمهوری نیجریه با سهامداران این شرکت روی داد.
این مذاکرات با هدف جلوگیری از خرابکاری شبه نظامیان در خطوط نفتی برگزار شد.
شبه نظامیان نیجریه خواستار سهم بیشتری از درآمدهای نفتی این کشور هستند، درآمدهایی که منطقه دلتای نیجر در جنوب این کشور را به ناآرامی کشانده است.
در همین حال، گروهی از شبه نظامیان نیجریه موسوم به انتقام جویان دلتای نیجر که مسئولیت موجی از حملات به تاسیسات نفتی در منطقه دلتای نیجر را برعهده دارد، اعلام کرد که انفجار خطوط لوله، با هدف هشدار به شرکت های نفتی انجام می شود تا بازسازی تاسیسات تخریب شده را متوقف کنند.
منطقه ناآرام دلتای نیجر از آغاز سال جاری میلادی با انفجار خطوط نفت و گاز مواجه بوده که این مساله تولید نفت نیجریه را کاهش داده است.
برقراری آتش بس در این منطقه دشوار است، زیرا این منطقه در دست گروه هایی است که تحت سلطه جوانان بیکاری هستند که کنترل شان حتی از سوی نظامیان، سخت است.
شورشیان دلتای نیجر همچون دیگر گروه های شبه نظامی در نیجریه دچار چند دستگی شده و شناسایی مهره های اصلی این گروه از سوی دولت برای مذاکره، امری دشوار است.
 
کلمات کلیدی : خط لوله نفت+شل+نیجریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.