توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442357
مازیار میری:مسئولان پای خطایشان نمی‌ایستند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۹
کارگردان فیلم سینمایی سارا و آیدا با انتقاد ازمشکلاتی که روز نخست جشنواره برای ورود یکی ازهنرپیشه های سینما ، تئاتر و تلویزیون به برج میلاد پیش آمد گفت: در میان بی اخلاقی های امروز هنوز امید وجود دارد.

 به گزارش ایرنا نشست خبری فیلم سینمایی سارا و آیدا با حضور مازیار میری تهیه کننده و کارگردان، شیوا رشیدیان طراح صحنه و لباس، احمد مرادپور تدوینگر، همایون اسعدیان مجری طرح، پگاه آهنگرانی، غزل شاکری و مصطفی زمانی به عنوان بازیگران در برج میلاد برگزار شد.
کارگران فیلم سارا و آیدا با اشاره به اینکه برای این فیلم سینمایی دو پایان فیلم برداری کرده است خاطر نشان کرد: تصمیم آخر فیلم را طوری انتخاب کردیم که نشان دهنده وجود امید باشد.
وی افزود: در روزگاری زندگی می کنیم که مردم و مسئولان پای خطایی که می کند نمی ایستد و با فکر کردن به خود و موقعیت هایشان اخلاق را کنار می گذارند.
میری با تاکید بر اینکه پایان فیلم نشان می دهد امید به اخلاق مداری وجود دارد گفت: فیلم سازان اجتماعی در روزگار امروز در تلاش برای ثبت زمانه و شرایط هستند و نمی خواهند واقعیت جامعه را جور دیگری نشان دهند.
کارگردان فیلم سینمایی سارا و آیدا اظهار کرد: شرایط فعلی زمانه جدا از فیلم سازان نیست بی اخلاقی نهادینه شده و این اتفاقی در حال رخ دادن است.
وی خاطر نشان کرد: سینمای ایران در تلاش است که شرایط را تغییر و در میان تمام بی اخلاقی ها روزنه های امید را باز کند.
در این نشست مازیار میری با اشاره به فیلم های کوتاهیکه درفضای مجازی منتشر شده تصریح کرد: در این فیلم ها به بهزاد فراهانی اجازه ورود به برج میلاد داده نمی شود و به او می گویند که ما شما را نمی شناسیم.
وی تاکید کرد: همه ما بهزاد فراهانی و خانواده هنرمندش را می شناسیم اگر مسئولان برج میلاد شناختی از او ندارند تاسف برانگیز است زیرا سینما و تئاتر این کشور به بهزاد فراهانی مدیون است.
وی اضافه کرد: به همین دلیل امروز علاقه ای برای حضور در برج میلاد نداشتم و من از بهزاد فراهانی برای برخوردها عذرخواهی می کنم.
مازیار میری ادامه داد:‌ پیش از حضور در برج میلاد از عوامل فیلم خواستم برای من بزی که شاخ داشته باشد پیدا کنند هر چه گشتند برای راه اندازی کمپین حمایت از شاخ بز همچین چیزی را پیدا نکردند انگار آن عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران آنقدر فعال شده که دیگر هیچ شاخ بزی پیدا نمی شود.
همایون اسعدیان مجری طرح فیلم سارا و آیدا نیز با بیان اینکه اکران در برج میلاد بسیار خوفناک است گفت: فیلم بسیار آبرومندی ساختیم می توانستیم فیلم را برای تشویق عده ای جور دیگری به پایان ببریم زیرا برای این موضوع با ما تماس هم گرفتند اما این کار را نکردیم.
وی با بیان اینکه در روزگاری زندگی می کنیم که همه چیز به سرعت سیر نزولی دارد و در حال سقوط است اظهار کرد: شاید فیلم به گونه ای شعاری به نظر برسد اما باید به آینده خوش بین بود و با پایبندی به اخلاق از نا امیدی دور شد.
وی خاطر نشان کرد: نه می گوییم که ده سال دیگر می فهمید چه ساخته ایم و نه می گوییم که جملات فیلم را در آینده حفظ می شوید حرف ما فقط این است که فیلم آبرومندی ساخته ایم.
سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر 9 بهمن افتتاح شد و تا 21 بهمن ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : مازیار میری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.