توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496655
قران ناجی زندانی محکوم به اعدام شد
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
خبرآنلاین نوشت: حکم زندانی «ع – ک » که به اتهام مواد مخدر مدت 3 سال در اردوگاه کاردرمانی استان مرکزی تحمل کیفر می نمود و منتظر اجرای حکم اعدام بود به دلیل شرکت در برنامه های فرهنگی و حفظ کل قرآن کریم با یک درجه تخفیف از اعدام به ابد تقلیل یافت .

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در مراسم جشن ویژه ولادت امام رضا (ع) و دهه کرامت در جمع زندانیان اردوگاه کاردرمانی استان با اعلام این خبر گفت : با توجه به گسترش برنامه های فرهنگی و قرآنی در زندانهای استان و گرایش گسترده زندانیان به این امر ارزشمند وبا توجه به حفظ کل قرآن کریم توسط این زندانی تخفیف مجازات نامبرده از اعدام به حبس ابد طی شرحی به معاون رئیس قوه قضائیه اعلام و نهایتا با موافقت آیت ا... لاریجانی نامبرده از مجازات اعدام رهایی یافت.

حجت الاسلام عبدالهی همچنین ضمن تقدیر از تلاش و زحمات شبانه روزی مجموعه مدیریت و کارکنان زندانهای استان به دلیل توسعه و گسترش برنامه های انسان ساز و معنوی قرآنی در زندانهای استان گرایش زندانیان به این امر اثر بخش را نمود مشخصی از معجزه کلام وحی در کمک به باز شناسی شخصیت انسانهای به خطا رفته و راه کاری مهم برای کلیه اقشار جامعه انسانی به منظور بهره گیری هر چه بیشتر از آموزه های نورانی قرآن کریم عنوان نمود.

مدیر کل زندانهای استان مرکزی نیز در ادامه ضمن تشریح برنامه های فرهنگی تربیتی و قرآنی زندانهای استان گفت : با توجه به استقبال خوب مددجویان از این برنامه ها زمینه توسعه و گسترش انها هر چه بیشتر فراهم شده است .

مدیر کل زندانهای استان مرکزی در خصوص یک زندانی مواد مخدر محکوم به اعدام اینچنین افزود که : «زندانی ع- ک 45 ساله با تحصیلات فوق لیسانس3 سال قبل به جرم نگهداری 2 کیلو گرم شیشه دستگیر و تحویل اردوگاه کاردر مانی و حرفه آموزی استان مرکزی شد که با تلاش و اراده و پشتکار خود با توجه به حفظ کل قرآن کریم و موافقت مسئولین قضایی استان و کشور مورد عفو از اعدام به ابد قرار گرفت.

به گفته فلاحتی مطلق طی چند سال اخیر که فعالیتهای قرآنی مورد توجه بیشتر قرار گرفته است این زندانی چهارمین مورد از افراد عفو گرفته در زمینه حفظ قرآن کریم در زندانهای این استان می باشد .
 
کلمات کلیدی : اعدام + مجازات علنی + عفو و بخشش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.