نظر منتشر شده
۱۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466757
چرا مردم را می ترسانید؟ /روحانی نباشد چه می‌شود
ناصر ایمانی/9 اردیبهشت96
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
یکی از روش‌های بسیار مذموم برای تبلیغات در زمان انتخابات «ترساندن» مردم است که روشی کاملاً پوپولیستی و عوام‌فریبانه است‌.

در این روش‌، کاندیدای انتخابات چون استدلالی برای مردم ندارد که چرا بهتر است به او رأی بدهند‌، به تهدید کردن و ترساندن مردم روی می‌آورد که اگر من نباشم‌، چنین و چنان می‌شود. این روش، بسیار توهین‌آمیز و تحقیر‌کننده برای مردم و نظام سیاسی نیز هست. تو گویی اگر یک فرد و گروهش بر مسند ریاست جمهوری ننشینند‌، مردم قدرت دفاع از خود و بازسازی اقتصاد و فرهنگ و امنیت را ندارند و فقط آن جماعت هستند که می‌توانند کشور را نجات دهند.

در تاریخ کشورهای دیگر و همین کشور خودمان نیز شاهدهای زیادی داریم که مثلاً اگر من نباشم‌، ایران فلان می‌شود. در‌حالی‌که کاندیداها به‌جای روی آوردن به تهدید و ترساندن مردم، باید با استدلال و ارائه برنامه و دفاع از عملکرد گذشته خودشان‌، افکار عمومی را اقناع کنند. دولتی‌ها و رسانه‌های وابسته به آنان، اخیراً این رویه را پیشه کردند.

از یک طرف مرتباً و بدون ارائه هیچ‌گونه دلیل و مدرکی اعلام می‌دارند که اگر ما نباشیم‌، ایران ونزوئلا می‌شود. گویی فقط این جماعت از اقتصاد و تجارت و... سر در می‌آورند و کشور مدیون درایت و فهم این‌هاست. این در حالی است که شرایط اقتصادی و سیاسی ونزوئلا به‌کلی با ایران متفاوت است و معلوم نیست که چرا این کشور را با ایران مقایسه می‌کنند.

 آیا اینکه دولت قبلی با ونزوئلا رابطه نزدیک سیاسی داشت، دلیل بر آن است که با ونزوئلا مقایسه شویم‌؟ و اگر امروز شرایط اقتصادی ونزوئلا این‌گونه نبود‌، آیا باز هم این مقایسه صورت می‌گرفت‌؟ 

نکته دومی که دولتی‌ها در تبلیغ خود مردم را می‌ترسانند‌، موضوع جنگ است که اگر ما بر سرکار نباشیم‌، کشور دچار جنگ می‌شود. یعنی عدم حمله نظامی کشورهای دیگر به جمهوری اسلامی نه به‌دلیل قدرت دفاعی باز دارنده ایران و نه به‌دلیل نقش استراتژیک ایران در منطقه است، بلکه صرفاً مردم به این دلیل هم اکنون آرامش و امنیت دارند که آقایان برمسند قدرت هستند!

به راستی آیا برجام قدرت بازدارندگی از جنگ را به ایران اعطاء کرد یا قدرت دفاعی ونظامی ایران کشورهای غربی را مجبور به توافق با ایران در موضوع برجام کرد‌. پاسخ این سوال را بارها وزیر محترم امور خارجه و گروه مذاکره‌کننده داده‌اند.

پس چرا آقایان مردم را از شروع یک جنگ به هراس می‌اندازند که فقط به آنها رأی دهند‌. دولتی‌ها مفهوم مخالف این حرف خود را می‌دانند که اگر آنها نباشند‌، سایه جنگ بر کشور حاکم می‌شود  ؟ مگر خبری از غربی‌ها دارند که ما نداریم‌؟ 

بهتر است آقایان از تهدید و ترساندن مردم درست بردارند و برهان اقامه کنند اگر صادق هستند.
 
 
کلمات کلیدی : دو قطبی جنگ و صلح+ناصر ایمانی+روحانی+انتخابات96
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۰:۰۷
از همه عزیزانی که احساس تکلیف کرده و برای ریاست جمهوری ثبت نام نموده‌اند انتظار می‌رود برای اعتلای کلمه‌الله حول محور ولایت ائتلاف نمایند تا ان‌شاءالله ریشه دروغ کنده شود و فردی شجاع، ساده‌زیست، ولایتمدار و خادم ملت نه ارباب ملت بتواند در جایگاه ریاست‌جمهوری قرار گیرد و منشأ خیر و برکت برای ملت و ریشه‌کنی فقر، فساد، بیکاری، رکود و... باشد. (4295001) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۱:۱۱
خسته نباشی ، ظاهرا این نظرو همه جا کپی پیست میکنی (4295471) (alef-2)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۲:۳۸
اگه ماست سفید باشه شما می گی ترشه، اگه تر نباشه میگی شله، اگه شل نباشه میگی سفته...
شما فقط دوست داری ایراد بگیری.
فرض کن کپی پیست کرده. خب که چی؟ شما مطلب رو بگیر. البته اگه دنبال گرفتن مطلب باشی. (4295707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۱:۱۸
مگه مطلب قابل استفاده ای هم داشت که بگیریم. این شعارزدگی رو قبلا کم تجربه کردیم؟؟ : یعنی پیش به سوی پراید 100 میلیونی؟؟ (4299616) (alef-13)
 
ماهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۶:۱۳
«این روش، بسیار توهین‌آمیز و تحقیر‌کننده برای مردم و نظام سیاسی نیز هست. تو گویی اگر یک فرد و گروهش بر مسند ریاست جمهوری ننشینند‌، مردم قدرت دفاع از خود و بازسازی اقتصاد و فرهنگ و امنیت را ندارند و فقط آن جماعت هستند که می‌توانند کشور را نجات دهند.»

این جمله را درست می فرمایین چون مردم بالاخره احمدی نژاد را از قدرت کنار زدند. اما بحث بر سر هزینه ها هم هست. چرا وقتی می توانیم با a تومان سرمایه گذاری، یک واحد رشد به دست بیاوریم، همان را برویم با 4a تومان به دست آوریم؟

چرا باید با دنیا درگیر شویم و هزینه بدهیم؟

کم هزینه بودن پیشرفت و توسعه و آرامش فضای کشور هم مهم است و باید از پرهزینه شدن ها هم ترسید!

ضمنا نویسنده لطفا اثبات کنند چرا نباید نگران ونزوئلایی شدن باشیم؟ (4295501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۳:۲۳:۳۷
ما یکبار منشا خیرات را زمان احمدی نژاد درک کردیم. کاندیداها دست از شعارهای پوپولیستی بردارند و یک برنامه درست و حسابی بدهند. نه اینکه پول می دهیم. شغل درست می کنیم. برنامتون چیه از کجا پول میارید از بودجه عمرانی و ... می زنید. چطور اشتغال درست می کنید. اگه با فشار کلید اشتغال درست می شد که همه این کار رو می کردن. اگر جای روحانی جلیلی اومده بود همین ثبات نسبی و فروش نفت رو هم نداشتیم. (4298178) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۰:۴۵
آقای روحانی، وعده‌های جدید را به پشتوانه کدام برجام دیگری می‌دهید؟ همان برجام که با تعامل و گفت‌وگو، بر سر برنامه هسته‌ای قرار بود اقتصاد را شکوفا کند ولی خودشان گفتند که تقریبا هیچ بود؟ (4295005) (alef-2)
 
سید
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۱:۳۹
دو قطبی سازی انتخابات کار کسانی است که از رای آوری خود در شرایط عادی نگرانند . برای همین مردم را میترسانند که اگر ما نباشیم بدبخت می شوید . (4295591) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۱:۱۵
آقای جهانگیری و آقای روحانی لطفا قاعده مناظره را با قاعده عقده‌گشایی اشتباه نگیرند. این نحوه حمله‌ور شدن به دیگران در مناظره‌های تلویزیونی که اکثریت مردم بیننده آن هستند فقط واقعیت‌ها را بیشتر از گذشته نمایان می‌کند. (4295010) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۴:۰۹
به نظر میامد بیشتر اقای قالیباف به جهت انتقام گیری امده باشند .

اقای قالیباف تهمت هایی رو میزنند که با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوان به دروغ بودن انها مطمئن شد . (4295421) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۲:۰۳
چی شد چرا ترسیدین؟ شما که لحظه شماری میکردین برا مناظره تازه جهانگیری بعد مناظره گفت مناظره ها باید جوندارتر بشه اگر واقعیتها رو بیشتر نمایان میکنه که دیگه چرا ناراحتین؟ مناظره برای اشکار کردن واقعیته دیگه
با مقاله وشته شده هم موافق نیستم به نظر من اصولگراها قالب تهی کردن و میخان قاعده بازی که خودشون 88 ابداع کردن رو به هم بزنن مناظره باید جوندار باشه (4295477) (alef-13)
 
amin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۸:۱۹
تلافی که دیروز واضح بود آقای قالیباف اومده بود گازنبری 4سال پیش را پاسخ دهد !!!!!!!!! ما دیدیم شما ندیدید؟؟؟؟؟ (4295678) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۴۱:۲۵
در هر صورت الحق و الانصاف که خوب تلافی کرد دست بعضی ها رو شد (4297132) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۱:۲۹
آقای جهانگیری به جای این که مثل کاندیداها به برنامه‌ها بپردازد بیشتر همانند یک وکیل مدافع مافوق خود رفتار می‌کرد! مردم وقتی فردی را به عنوان کاندیدا می‌شناسند انتظار دارند برنامه‌های فرد را بشنوند نه تزیین عملکرد نازیبای دولت محرمانه‌ها را. (4295013) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۲:۴۷
امیدوارم اقای جهانگیری تا اخر انتخابات در صحنه باشد خیلی ها به جای روحانی به او رای خواهند داد (4295598) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۳:۵۴
اگر هم به نفع روحانی کنار بشه اشکالی نداره همه کارها رو با یک سمت دیگه انجام می ده. این دو نفر یک تیم هستند. (4295780) (alef-13)
 
ثنا
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۳:۴۶
سلام علیکم
خوب مرتب توسط آقای قالیباف موردحمله قرار میگرفتند مجبور ب دفاع بودن، فرصت برای ارایه برنامه نداشتند احتمالا. خوب جهانگیری هم چهارسال کار کرده،درجریان بوده، باید هم ازعملکرد و تلاشهاشون دفاع کنه (4295957) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۵:۲۵
آقای جهانگیری در دولت یازدهم نزدیکترین شخص وموثر ترین فرد در تصمیم گیری های روحانی بوده اند ودر مناظرات بساری از انتقادها به ایشان هم بر می گردد پس بسیار طبیعی است که در قالب حمایت ازعملکرد دولت یازدهم بر آید . (4296358) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۱:۴۴
آقای روحانی اگر برای جمع‌آوری رأی به مناظره‌ها نیامده‌اید پس علت آوردن کاندیدای ضربه‌گیر و پوششی چیست؟ چرا آقای جهانگیری برای دفاع از دولت بی‌کارنامه یازدهم سعی در فرار به جلو و حمله به دیگر نامزدها را داشت؟ (4295014) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۰:۰۹
به دلیل تهمت های دروغ قالیباف (4295760) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۲۴:۴۶
خود روحانی مثلا خیلی راست میگه؟؟؟؟ (4297830) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۲۵:۴۸
تا وقتی بی اخلاق هایی مثل ایشون هستن هر ادم باید چند تا ضربه گیر داشته باشه!!! (4297833) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۱:۵۶
آقای روحانی در مناظره از اخلاق سخن گفتند. آیا ادب یک سیاستمدار اجازه می‌دهد در میان سخنان فرد دیگری سخنی بگوید؟ آقای روحانی چگونه می‌خواهد مردم به ادعاهای بی‌عمل این دولت رأی دهند؟ (4295015) (alef-2)
 
ناهید
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۴:۳۴
اقای روحانی کم حافظه شده یا بنا دارد هر چه وعده داده و عمل نکرده را تکذیب کند . چرا باید محکم بگویید که من نگفتم 4 میلیون شغل درست میکنم در حالی که ویدیو و متن ان حرفها هست (4295613) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۹:۵۲
اگر هست الف پخش کند ! (4296380) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۰:۱۲:۰۰
لابد اخلاق از آن قالیباف است که خطاب به روحانی می گوید :
شما غیر از عقل، صداقت هم ندارید. (4297705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۸:۴۳
وقتی طرف دارد دروغ می گوید و حرفی را به وی نسبت می دهد که نگفته چه کار کند سکوت کند؟ ان وقت نخواهید گفت طرف چون سکوت کرده پس حتما حق با قالیباف بوده؟ (4298986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۲:۲۳
دولت روحانی وعده‌های نجومی و نسیه را به مردم داد و حقوق‌های نجومی را به مدیرانی که اشرافی‌گری پیشه کرده بودند! (4295019) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۶:۴۷
دولت روحانی وعده داد !!!!

وعده 250 هزار تومانی رو کی میده ؟؟؟

وعده ایجاد 5 میلیون شغل رو کی میده ؟؟؟؟

چه کسی جلوی حقوق های نجومی رو گرفت ؟؟؟

چرا اینقدر شما جماعت بی انصافید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4295442) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۳۸:۳۹
با انصاف محترم
حقوق های نجومی که برای دولت امید بود و صنعت گردشگری ایجاد شغل هم که برای آقای روحانی بود و بیکاری و ورشکستگی و تعطیلی کارخانجات هم برای مردم
بی برنامه گی و دروغ هم ...
قضاوتش با مردم اگر خوب کار کردن با این همه تریبون و سفر استانی پس از چی میترسن که کاندیدای پوششی بیارن و به این و اون حمله کنن (4295933) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۱۰:۳۳
حقوق های قانونی رو پس گرفتن املاک نجومی رو هم پس گرفتن؟! (4297948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۷:۳۷
آقای روحانی که با حقوق های نجومی برخورد کردند ولی پرونده ی آقای قالیباف بدون نتیجه مختومه شد!!!!!!! (4298003) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۲۶:۱۷
اره جان خودت.روحانی خیلی جلو حقوقای نجومی رو گرفت. ذخیره نظامت رو برم (4297834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۲:۳۸
رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی در ایلام به ساحت مقدس امام رضا(ع) اهانت کرده است! مردم انقلابی باید بزرگ‌ترین تودهنی را به این جماعت، در روز 29 اردیبهشت بزنند. (4295023) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۴:۵۷
توهین یک نفر ربطی به بقیه ندارد . (4295426) (alef-2)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۵:۰۷
چک زدن یک نفر در فومن لابد به شهردار تهران ربط داره؟ (4295669) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۷:۱۷
کلیپ رو گوش کن هیچ توهینی نکرده..گفته آقا از طرف شما به اسم شما دارن سیب زمینی پخش می کنن. (4295740) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۷:۰۹:۰۷
پس معلوم شد که شما فیلمش رو ندیدی یا دقت نکردی عزیز (4298610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۵:۳۹
برادر عرزشی
شما خیلی دلت برا دین و ایمون و انقلاب میسوزه زمان دولت قبل باید دار و دسته احمدی نژاد رو دار میزدی.
مثل آب خوردن دروغ می گفتند و تهمت می زدن. اونموقع احساس وظیفه نمی کردی؟ (4295789) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۲۷:۱۳
کارهای اون دولت چه ربطی داره به قالیباف (4297837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۵:۱۳
فقط دکتر قالیباف (4295034) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۸:۳۴
فقط روحانى با معاونت اولى اقاى جهانگيرى (4298008) (alef-13)
 
محمد
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۶:۴۳
چون کشور تا زمان دولت قبل به سمت ونزویلا شدن پیش رفت. در زمان دولت فعلی به ثبات نسبی رسید.این خیلی واضحه (4295045) (alef-2)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۹:۵۸
از رشد 2 درصدی بیکارا معلومه یا ثبت نام 97 درصدی واسه یارانه ها؟ خخخخ (4295646) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۰۸:۲۷
دعوت از دولت یازدهم برای مناظره درباره ونزوئلا

لیبرال‌های ایرانی از ادعای خود درباره این‌همانی مسیر ایران و ونزوئلا در دولت سابق دست برنمی‌دارند. گویا پس از به بن بست رسیدن همه تلاش ها برای دستاوردتراشی برای برجام، قرار است ونزوئلا نشدن ایران، به عنوان دستاورد برجام تحویل امت شود.
اینجانب برای یک مناظره با هر مقام دولتی یا اقتصاددان حامی دولت، درباره ریشه‌های وضع امروز ونزوئلا اعلام آمادگی می‌کنم؛ تا این واقعیت تلخ برای مردم روشن شود که کسانی که مردم را از ونزوئلا شدن می‌ترسانند، دقیقا همان سیاست‌های ویرانگر ونزوئلا را پی گرفته‌اند.
مثل این جماعت، مثل همان دزدی است که با مال دزدی به دوش، فرار می‌کرد و فریاد می زد "دزد! دزد!"...

یاسر جبرائیلی (4295054) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۹:۰۸
اگر به شما بود که الان ما به برنامه نفت در برابر غذا رسیده بودیم .

همه کشورهای دنیا هم داشتن برای حمله کردن به ما برنامه میریختن (4295454) (alef-13)
 
تاجیک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۶:۱۵
دقیقا حرفهای احمدی نزادی می زنید

زمانی که دلار1200شد 3000
خانه 100میلیونی شد ... 250 میلیون
خبرنگار گفت چرا رفت بالا مردم فقیر چه کنن

گفت برای یه ده دیگه که بد نشد!!!!

بله تفکر ونزویلایی همینه
برای یه عده کاسب تحریم همانند شما بد نشده بود
اما الان بده (4295730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۲:۰۲
اگر سیاستهای ونزوئلا را اتحاذ می کردند که الان تورم ما هم بالای 400 بود نه زیر 10 درصد مگر می شود دو سیاست یکسان نتیجه عکس بدهد؟ (4298994) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۱:۱۲:۴۲
با کمال احترام حاضر به مناظره هستم (4301203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۵:۰۹
برخی فقط با فریب و وعده دروغ به قدرت میرسند و یک جمعیت 4 درصدی رانتی هم حامیانشان هستند (4295086) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۰:۰۵:۱۲
اگر توی بطن زندگی سران و میدان دار های منتقد و مدعی برائت از مقوله ی (اشرافی گری) و مدافع و در زمره ی (96 درصدی ها) در برابر (4 در صدی ها) اند ، سرکی بکشید ، ملاحظه خواهید که خودشان از همان قماش (4 درصدی) و بلکه، سردم-داران آنهایند و در کمال پر روئی و به کمک تریبون-های (کابلی !) و پر-شمار جبهه ی (زر و زور و تزویر) ، جا نماز به اب می کشند و خود را مدافع مسضعفان و در زمره ی آنان جا می دهند ... باشد که به زودی به قدرت خداوند قهار،مشت شان باز می شود و رسوا تر از قبل، رسوا خواهند شد ...
اَ لَیسَ صبح و قریب = اندکی صبر، سحر نزدیک است (4297692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۴:۱۲
چه کسی با تخفیف های چند ده میلیونی املاک را به خودی ها واگذار کرد؟ اگر این اسمش رانت نیست پس چیست؟ چرا به من نوعی نداد؟ (4299004) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۶:۴۰
در ویژه‌نامه اقتصاد مقاومتی روزنامه جوان که ان‌شاءالله ۲/۱۲ منتشر می‌شود،طی مقاله "ونزوئلا؛قربانی پوپولیسم یا نئولیبرالیسم" نشان داده‌ام که دولت روحانی چگونه در حال تبدیل ایران به ونزوئلاست. به نقل از کانال تلگرامی یاسر جبرائیلی (4295094) (alef-2)
 
منادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۷:۴۷
آقای جبرییلی


گویا خیلی داری تبلیغ میکنی خودتو


خودت با دست خودت میای می نویسی نظرات رو بنام دیگران....

افرین افرین
مشخصه دنبال چی هستی (4295746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۷:۰۳
چرا نترسانند مردم باید آگاه شوند نه ترسیده.جناب نویسنده ی محترم (4295098) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۰:۰۹
برای مقابله با سایه جنگ هم شجاع ها را باید به میدان فرستاد ،ترسوها که در برابر سایه جنگ دستاهای خود را برای تسلیم بالا می برند
برجام دست بالا بردن برای تسلیم بود و به همین دلیل دستاوردی نداشت. (4295649) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۴۱:۴۶
دمت گرم. شما دیگه از اطلاع و اطلاع رسانی به مردم صحبت نکن وقتی حتی قرارداد پژو هم محرمانه است (4297875) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۸:۱۱
می گویند ادمی را که خود را بخواب زده نمی توان بیدار کرد از سال 60 تاحالا بدلیا تحریمهای اولیه امریکا ما نتوانستیم هواپیمای نو را بصورت مستقیم از کارخنجات سازنده بخریم نومنه اش قرارداد زمان جناب خاتمی که بدلیل مخالف امریکا لغو شد اما الان قرارداد مستیم داریم 3 تا ایرباس تاحالا امده 4 تا ATR هم بزودی می اید کشتی های ما را به بنادرشان راه نمی دادند اما الان بدون محدودیت می رفتند انها را بیمه نمی کردند اما الان انجام می دهند فروش نفت ما به زیر 800هزار بشکه در روز رسیده بود اما الان بالای 3 میلیون است ایا می توان بدلیل این که هنوز با بانکها مشکل داریم چشم بر حقیقت ببندیم و همه چیز را نفی کنیم در ضمن من هنوز نفهمیده ام اگر برجام اینقدر به ضرر ما بوده پس چرا اسرائیل از ان ناراحت است واصرار بر پاره کردنش دارد؟ (4299052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۹:۰۱
شما یک نگاه به آقایان رییسی و قالیباف و اطرافیان این دو نفر بینداز بعد بگو که نمی ترسی که روحانی رییس جمهور نشود.
مرد حسابی وزرای دولت احمدی نژاد را گرد رییسی نمی بینی؟
همانها که ویرانه ای از اقتصاد تحویل مردم دادند.
شعارهای و وعده های کیلویی قالیباف را نمیبینی؟ همانها که زمانی احمدی نژاد میداد. نتیجه کار این آدمها و آن شعارها وضعیت فلاکت بار مردم و اقتصاد شد.
باید ترسید و باید رای داد به روحانی (4295108) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۴۳:۴۹
سبد کالا.
ذخیره نظام
ریز گرد
زانو زدن در برابر امیر کویت در حادثه منا تا جاییکه با پررویی نمیخاستن جنازه ها رو هم تحویل بدن
برجام بی فرجام
افزایش یارانه ها در نزدیکی انتخابات
و
..... (4297879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۲۰:۳۶
تصمیم های دفعی و متهورانه بود که کشور را دچار تحریم و فلاکت کرد. زنده باد عقل و تدبیر. (4295115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۲۱:۵۷
اگر روحانی نباشد،
عده ای با جرات بیشتر سفارت آتش می زنند،‌قطعنامه پاره می کنند،‌با پول مردم در خارج از کشور کارخانه (ونزوئلا) و ساختمان مجلس (جیبوتی) می سازند،‌با بیان مسئله هلوکاست که ارتباطی با منافع ملی ایران ندارد موجب انزوای کشور و فرار سرمایه خارجی می شند و .............. (4295119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۲۷:۵۴
ما دیدیم احمدی نژاد
آمد و چه کرد و واقعاً هم ترس داره. (4295155) (alef-2)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۱:۳۲
اخبار كره شمالي و شرق اسيا رو بخون ،، ببين داره چي ميشه (4295181) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۵:۱۳
اگر صادق هستند! خوب این چند هفته مشخص شده که صادق نیستند دیگه چه انتظاری داری؟ (4295205) (alef-2)
 
محسن
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۳:۲۸
ما از نبودن اقای روحانی نمی ترسیم از آ مدن امثال شما می ترسیم آقای ایمانی که دستاوردهای اقتصادی دولت اصلاحات را با پشتیبانی متعصبانه حزبی از احمدی نژاد در مدت 8سال به باد دادید و جالب این که هیچ مسئولیتی را هم قبول نمی کنید و حالا هم آ مده آید تا با همان حرفهای پوپولیستی پشت یک نفر دیگر در آ یید تا او هم دستاوردهای این چهارسال را خراب کند و باز هم شما مسئولیت قبول نخواهید کرد و حتی همین نوشته امروز را هم فراموش خواهید کرد ... (4295248) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۲۸:۵۰
دولت 8 ساله اصلاحات چه دستاوردی داشته؟ (4297840) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۴:۳۲
پخش کلیپ سخنان دکتر ناصر نوبری سفیر باسابقه و اصلاح طلب در مورد سایه جنگ و دروغ بزرگی که بنام جلوگیری از جنگ توسط مذاکره کنندگان ناکام برجام مطرح میشود در این رابطه قابل تامل است . (4295253) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۵:۵۳
مردم ديگه گول نمي خورند دولت 4 درصدي تمام ميشه انشاا... (4295257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۹:۲۶
حتما به جایش دولت املاک نجومی خواهد امد؟ (4299058) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۶:۵۲
نباشه آفتاب تابان برجام غروب می کند.
(4295261) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۹:۵۷
تکرار دوران احمدی نژاد میشود.مردم دیگه تحمل اون دوران رو ندارن. (4295278) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۱:۴۶
مدیریت و کار که بلد نیستیم کاسبی جنگ که بلدیم (4295283) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۲:۳۱
یه جوری میگن ما نباشیم جنگ میشه ادم احساس میکنه تو این سی و هشت سال کلا اینا جلوی جنگ رو گرفتن (4295289) (alef-2)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۴:۱۸
موضوع بودن یا نبودن یک فرد نیست بلکه موضوع حاکم بودن یک سیاست و طرز فکر است
اگر اقای روحانی نباشد یا جانشینش باید راه او را در تعامل با دنیا ادامه دهد یا برعکس راه تقابل و تحریم و تهدید و غیره

مردم راه ارامش و پرهیز از تهدید و تحریم را میخواهند که روحانی اثبات کرده اینگونه است (4295300) (alef-2)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۱:۰۴
الان ترامپ و بوش در دوران کی به ما تروریست و محور شرارت گفتند؟ (4295655) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۹:۵۸
دو راه بیشتر وجود ندارد
۱- راه تسلیم و سازش به اسم تعامل با دنیا
۲- راه مقاومت و ایستادگی

راه اول را سادات در مصر تجربه کرد و یاسر عرفات در فلسطین
هم خود را بدبخت کردند و هم ملت مصر و فلسطین را.

مدل جناب روحانی و اصلاح طلب ها راه اول است.

و اما راه دوم که راه مقاومت است، در دفاع مقدس تجربه شد ، جواب داد، در تامین قدرت دفاعی کشور تجربه شد جواب داد ، در لبنان توسط حزب الله تجربه شد جواب داد ، در غزه توسط حماس تجربه شد جواب داد ، در سوریه و عراق در برابر داعش تجربه شد جواب داد.

این راه دوم مدل امام خمینی ره و مقام معظم رهبری و ملت شهید، پرور و استوار و پرصلابت ایران است

البته در ایران عده کمی ضعیف و ترسو و بی اراده وجود دارند که همواره از ترس دشمن به دامن دشمن پناه می برند. (4295689) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۳۱:۰۶
راه اول را ميتوان با سياست نرمش قهرمانانه و منطق و خرد و اعتدال پيش برد . (4298023) (alef-13)
 
محمد زمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۹:۰۷
آقای ایمانی عزیز مردم ما برای اینکه تا به اینجا برسند 40 سال هزینه های بسیار سنگینی داده اند دیگر توان و قدرت آزمون و خطا را ندارند بندذه خودم 46 سال سن دارم در این مدت 38 سال انقلاب هیچ روی خوشی ندیدم و دائم در هول و هراس فردا زندگی کردم ما دیگر نیاز به این نداریم که شخصی مثل احمدی نژاد بیاید و در عرض 8 سال زحمات 30 ساله این انقلاب را به باد دهد. ما خواهان ثبات در سیاستهای کلان کشور و عدم تلاطم در زندگی روزمره مردم هستیم. با این افرادی که شورای نگهبان تایید صلاحیت می کند مردم دائما در هراس از آینده بسر می برند که فلانی چه بکند یا چه نکند بگذارید سطوح مختلف جامعه به یک آرامش نسبی برسد. خواهشاً اینقدر هیزم به آتش این انتخابات نریزید. بخدا آخرت که نه همین دنیا باید جواب پس بدهید. (4295319) (alef-13)
 
جمشید هادی خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۰۵:۰۷
حرف های نگارنده منطقی است. ما نمیتوانیم کشور خودمان را با ونزوئلا مقایسه کنیم و دستاورد برجام را توقف جنگ بدانیم چون فلان شخص بر مسند قدرت است . ولی وقتی از یک منظر دیگر به قضیه بنگریم کاملا منطقی است که بگوییم اگر فلان شخص بر مسند قدرت نبود و یکی مثل معجزه هزاره سوم رئیس جمهور بود که تحریم ها را کاغذ پاره میدانست و در دولتش فساد و رانت و دکل دزدی و ... به همان میزان بود چه بسا ماهم ونزوئلایی بودیم که ایضا درگیر جنگ هم بود. (4295370) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۳:۱۴
بله اگر احمدی نژاد سرکار بود ونزوئلا که هیچ، ایران بدتر از لیبی میشد، ولی چه کسی حلقه انحرافی را در نطفه خفه کرد ؟؟؟؟ به جز رهبر عزیز و حکیم و فرزانه انقلاب، فاتحه احمدی نژاد در همان آغاز ریاست جمهوری دومش خوانده شد،
این یک سفسطه شیطانی و ناجوانمردانه است که هرکسی را کپی و مدل احمدی نژاد فرض کنیم ، هیچکس جز بقایی و مشایی و چند نفرانگشت شما پیرامون آنها مدل احمدی نژاد نیستند، شبیه سازی برای احمدی نژاد نه علمی است ، نه واقعی است و نه اخلاقی است و نه جوانمردانه،
متهم کردن رییسی و قالیباف به مدل احمدی نژاد یک خیانت آگاهانه است،
رسیدن به فقرا و محرومین یک دستور دینی و الگوی رفتاری امیرمومنان ع است، این نهایت ناجوانمردی است که هرکس بخواهد این مدل رفتاری را ترویج و اعمال کند به مدل احمدی نژادی متهم شود

یا هرکس از مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی دم بزند ، حامی جنگ و تحریک کننده بیکانگان به جنگ معرفی شود

اگر کسی با الفبای سیاست آشنایی داشته باشد می فهمد که قدرت ، مانع جنگ و تضمین کننده امنیت کشور است، ترس از جنگ و عقب نشینی و امتیاز دادن ، چراغ سبز دادن به دشمن متجاوز است برای وسوسه شدن دشمن به حمله و جنگ.

رهبری، نیروهای مسلح و رهبری، بازدارنده دشمن از حمله و تجاوزند،

ظریف و روحانی که در خدمت اوامر کدخدا برای بتون ریزی صنعت هسته ای و خورد و نابود کردن سانتر فیوژها بودند
کلاه خودشان را محکم بگیرند از سرشان ندزدند،

برطرف کردن سایه جنگ پیش کششان. (4295603) (alef-2)
 
جمشید هادی خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۳:۱۳
دوست عزیز. فقط قدرت مانع جنگ نیست. مثالش در تاریخ فراوان است. کشور های حوزه اسکاندیناوی چه قدرت نظامی دارند که حداقل یک قرن است از جنگ بدور بودند. جالب است که شاخص اقتصادی و کیفیت زندگی در این کشورها بسار بالاست. سویس و سوئد و نروژ و فنلاند و ... فقط با تعامل با دیگر کشور ها و حفظ منافع ملییشان است که راه ترقی و توسعه پایدار را پیش گرفته اند. زیر سلطه هیچ قدرتی هم نیستند. به نظر من تعامل و پافشاری در حفظ منافع ملی به اندازه قدرت نظامی کارساز است. حمایت از محرومان هم وظیفه هر حکومتی است و نیاز به شعار دادن ندارد. آنچه مهم است ارايه برنامه و راهکار هایی شفاف و منطقی است که به معیشت مردم در این وضع کمک کند و به افزایش تعداد محرومان نینجامد.
حفظ استقلال و غرور ملی همراه با تعامل با سایر دنیا به جهت رشد اقتصادی نیازمند رعایت یک موازنه هوشمندانه بین تفکر توسعه نظامی و تفکر گوفتگو و مذاکره و امتیاز دادن و گرفتن است. شما بفرمایید کدامیک از کاندیدا های محترم به این مهم اعتقاد دارند. (4295777) (alef-13)
 
کاکو شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۲:۵۴
حتما نگارنده یادشان نرفته که در سال 88 محسن رضایی خطاب به احمدی نژاد گفت:مملکت 2 بار تا مرز حمله آمریکا و جنگ پیش رفته اما با تدبیر رهبری این اتفاق رخ نداده است. این حرف یکی از ارشدها نظامی و مدیریتی مملکت است.
هم اکنون نیز آمریکا از حمله به ایران ابایی ندارد و با این رییس جمهور جدیدش این احتمال خیلی بالاست.آمریکاییها به عمد حماقت ترامپ را بزرگ نشان داده اند تا اگر جنگی راه انداخت همه را به گردن حماقت او بیندازند نه مردم و نخبگان آمریکا.
حتی اگر این فرضیه هم غلط باشد کشورهای عربی و همسایه ما هر ان مترصد ضربه زدن به ما هستند.در مقابل آنها باید با تدبیر و سیاست عمل نبود.با دادن شعارهای آرمانی و بلندپروازانه نمیتوان سیاست را پیش برد.دولت نهم و دهم دارای پرونده قطوری در این زمینه هستند.حرکات نامعقول آنها باعث شد دنیا به حمایت اسراییل برخیزد و اعراب برای دفاع از خود به فکر تولید داعش و... بیفتند.
مسلمان باید زیر باشد.دوره سخنرانی های آرمانی و تهییج افکار عمومی گذشته است .اکنون باید با پنبه سر دشمنان ایران را برید.پنبه سیاست پنبه زیرکی پنبه ترفند... (4295413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۴:۰۰
رییسی و قالیباف = افزایش تحریم ها و قیمت دلار (4295418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۱۶:۱۴
باید پرسید روحانی بود چه شد
چنان به مشکل خوردن که بجای تبلیغ عملکردشان دنده معکوس می روند و می گویند اگر ما نبودیم (4295437) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۱:۳۳
رای ما روحانی و جهانگیری (4295473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۲:۱۲
چرا از حضور جهانگيري ترسيديد؟؟؟؟؟ (4295537) (alef-2)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۷:۵۷
قوری: آکادمی اسکار از جهانگیری به عنوان نامزد درییافت اسکار برای نقش مکمل مرد نام برده است!
ایشون که اصلا برنامه نداشت. فقط اومده بود واسه دفاع (از نحوه ی ثبت نام کردنش معلوم بود.) (4295675) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۳۸:۴۶
دمت گرم (4297863) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۳۸:۳۲
شما چرا از قالیباف میترسید?
رئیستون اگه زبون داشت خودش بلد بود از خودش. دفاع کنه لزومی به مدافع نداشت. پس معلومه هیچ حرفی برای گفتن نداره (4297862) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۰:۲۳
واقعا برات متاسفم الف (4295582) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۳۷:۰۳
منم برای تو متاسفم (4297859) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۱:۰۴
فقط روحانی و کاهش تنش با دنیا (4295586) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۲:۰۴
دلیلش واضح است آقای ایمانی و نیازی به گفتن دولتی ها نیست
چون مردم و حتی موافقان معجزه هزاره به چشم خودشان دیدند که این معجزه هزاره مورد تایید شما مملکت را به ورطه سقوط کشاند (4295593) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۲:۵۷
اقاي ايماني عزيز اره ميترسيدم چون دولت قبل از ونزوعلا بدتر شده بود شب ميخوابيديم صبح بيدار ميشديم ي قيمت ديگه ي داستان ديگه عزيزم به نظرم شما چشمات رو باز كن يا ي مرور دولت قبل رو بكن (4295664) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۳۵:۴۰
شما تو این 4 سال با نشاط تر شدی؟ (4297854) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۹:۳۹
شما از کدوم بخش صحبت های جنابان روحانی و جهانگیری این استنباط رو ردید. ایشون در کجا و چطور مردم رو ترسوندن و وعده جنگ دادن در صورت رای نیاوردن خودشون؟ الف مرد باش چاپ کن (4295686) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۱:۳۳
شما از کدوم بخش صحبت های روحانی و جهانگیری این اصتنباط رو کردی؟ در عرصخ انتخابات کجا ایشون مردم رو از جنگ ترسوندن برای رای جمع کردن؟
این سطح از جانب داری از یک رسانه مدعی عقلانیت و شفافیت تعجب اور است (4295698) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۸:۰۲
استفاده از کاندیدای پوششی به نوعی تقلب در انتخابات است چون عملا وقت یک کاندید دو برابر کاندیداهای دیگر میشود. ای کاش حامیان آقای روحانی کمی واقع بین تر بودند. (4295747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۳۰:۲۴
آقای روحانی گفتند که اگر 10 میلیون توریست وارد کشور بشه 4 میلیون شغل قابل ایجاده... (4295881) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۳۵:۱۰
بله طبق امار گردشگری.در این 4 سال حدود 20 میلیون گردشگر داشتیم که با فرمول روحانی تا الان باید 8 میلیون شغل ایجاد میشد. پس کو؟؟؟؟ (4297851) (alef-13)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۲:۳۴
البته 10 میلیون توریست علاوه بر توریست های موجود قبل از به آتش کشیدن سفارت و و اینکه هر سال 10 میلیون توریست وارد شود، من نمیدونم چطور بعضی ها اینقدر راحت دروغ میگویند. (4299771) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۲:۳۵
واقعا حاکمیت تفکر مقابل آقای روحانی ترس ندارد؟؟؟؟؟؟ (4295774) (alef-13)
 
حزب باد نیستیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۳:۳۴
ترس من از عوض شدن دولت این است که دولت جدید به جای شهروند جامعه من را فتنه گر بببیند در حالی که اون بخش از جامعه که اصولگرایان فتنه گر و خاشاک می نامند بخشی از همین جامعه هستند ، همین فتنه فتنه کردن باعث شد اصولگرایان در تهران رای نیاورند چون در تهران اون بخش از جامعه بیشتر از بقیه است . (4296068) (alef-13)
 
کوهیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۸:۳۸
صرف نظر از اینکه چه کسی غیر از آقای روحانی رای بیاره ، مردم فهیم در این دوره با توجه به عدم گشایش در حوزه اقتصاد و به تبع آن در سایر بخش ها ، می بایست با عدم رای به آقای روحانی یک اخطار تاریخی به سایر نامزدها مبنی بر اینکه مردم با کسی عهد اخوت نبسته اند و اگر هر مسئولی به وظایف خودش عمل نکنه با عدم اقبال عمومی مواجه خواهد شد بدهند. در خانه اگر کس است یک حرف بس است. خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار (4296321) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۰۱:۰۱
ترامپ یک دیوانه تمام عیار است . به جهت عشق به ایران ترساندن مردم از حمله این مرد به کشورم را بحق می دانم . تنها کسی که اعتدال و عقلانیت لازم برای جلوگیری ازاعمال نابخردانه در مقابل ترامپ را دارد روحانی است . (4296387) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۱:۴۴:۱۵
مردم از این که روحانی نباشد نمی ترسند از این که چه کسی جای روحانی باشد می ترسند (4297880) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۳:۲۶
بر اساس اعلامی که خبرگزاری ایرنا(خبرگزاری رسمی دولت) داشته است کشور ما در زمان دولت یازدهم میزبان حدود۲۰ میلیون گردشگر خارجی بوده است. و طبق گفته های اقای روحانی در سال ۹۲ باید به ازای هر ۱۰ میلیون گردشگر ۴ میلیون شغل ایجاد می شده است . یعنی باید در مجموع حدود ۸ میلیون شغل ایجاد شود . ایا واقعا این تعداد شغل ایجاد شد؟؟؟؟؟؟ خودتان قضاوت کنید حالا بگویید چه کسی دروغ گفته است؟؟؟ (4297935) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۳۶:۳۴
این برادرهای گلم که تو این سایت کامنت میذارید و با استدلال از کاندید خودتون حمایت میکنید خودتون را خسته نکنید رئیس جمهور بعدی توسط ماها انتخاب نمیشه توسط مردمی انتخاب میشه که از فضای مجازی سر در نمیارن و دنبال پیگیری و بدست اوردن اطلاعات هم نیستن

همین موضوع متن را امشب تو مسجد محل به چشم خودم دیدم تعداد شون هم خیلی زیاد بود و حرف از جنگ و روحانی و .... میزدن که نشون دهنده اینه که واقعا این اقدامشون در سطح جامعه تاثیر خودش را گذاشته و روحانی رای میاره (4298045) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۲:۴۶:۲۱
همین که روحانی این همه تحریم را از سر راه برداشت باید از او تشکر کرد. بیایید قدری منصف باشیم. (4298068) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۲۵:۴۵
باید ترسید. نگاهی به کشور های سوریه و عراق و افغانستان و کشور هایش افریقایی بکنید. این سخنان هیجانی و خود بزرگ بینی ها و عشق به جنگ را پایان دهید. لقب ترسو بودن را هم به کسانی که دانا و منطقی هستند،ندهید. شعار های جنگ طلبانه ،بدون دیدن پیامد هایش ،نادانی
است و یا شما دارید با نقشه های همان امریکا و اسراییل،که کشور ها را به جنگ و سپس تجزیه،کشانده امد،همکاری می کنید.شما هنوز خرابه هایجنگ را در خرمشهر و ابادان،اباد نکرده اید، (4298757) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۸:۱۰
همین که امروز کشور آرامش دارد وهر روز تصمیمی احساسی گرفته نمیشود همینکه با روان و اعصاب مردم بازی نمیشود هر روز یک قطعنامه جدید علیه ما صادر نمیشه کافیه ما راضی هستیم امنیت روانی حتی از امنیت نظامی هم مهمتر است ضمنا اگر اقای ایمانی و دوستانشان از ونزوئلا شدن ترسی ندارند تشریف ببرند مطمئناً خوش میگذرد (4298842) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۱۰:۵۰
دیدیم وقتی نخواستید هاشمی باشد و به احمدی نژاد روی آوردید چه شد؟ حالا روحانی هم نباشد همان بلا بر سر مردم می آید! بار بر دوش مردم است البته شما سیاسیون ککتان هم نمی گزد! همیشه مورد التفاتید و امنیتتان برقرار!!! (4299296) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۷:۴۹:۴۲
در کشوری که که سازمان‌های غیر دولتی از سیستم رانت خواری استفاده میکنند که مبارزه با آن نه درتوان دولت است و نه اراده‌ای از بالادست برای مبارزه با آن وجود دارد، امکان شکوفایی اقتصاد و متعاقب آن رفع معضل بیکاری حداقل در حال حاضر وجود ندارد. کشوری که نه در عرصه کشاورزی خودکفاست و نه در عرصه صنعت عایداتی ندارد (صدرات محصولات صنعتی) چگونه انتظار داریم رییس دولت معضل بیکاری را که عمده مشکل کشور است حل نماید؟ضمناً بر مطالب فوق بهره وری پایین نیروی انسانی و سطح زندگی تجملی شهروندان ایرانی را نیز اضافه بفرمایید. (4301942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۷:۴۰:۵۵
باور کنید این کشور بدون رییس جمهوری مثل روحانی و وزرایش بهتر اداره میشود . (4305172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۷:۴۵:۲۵
من کاری میکنم که مردم محتاج این 45/500 تومان یارانه نباشند و بسوی دولت دست دراز نکنند بلکه این دولت است که به طرف مردم دست دراز کند طوری بشود که خود مردم بیایند و مالیاتشان را بپردازند ، مردم زندگی شرافتمندانه ای داشته باشند وووووو. درامد دولت روحانی 3 تا 4 برابر دولت احمدی نژاد از صادرات نفت و میعانات گازی بود ، فاز چندم و چندم عسلویه افتتاح شد ولی چی گیر مردم اومد آقای دولت تدبیر و امید جز فلاکت .. (4305184) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.