توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436552
جزئیات بخشنامه دولت برای تشویق سرمایه گذاری خارجی
بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای ضوابط تشویق سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد. بر این اساس، شرکتهایی که با مشارکت ایرانی-خارجی در کشور ایجاد می شوند، برای۳سال به عنوان ذینفع واحد قلمداد خواهندشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
به گزارش مهر، بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای ضوابط تشویق سرمایه گذاری خارجی با رویکرد صادرات محور و با هدف حمایت از سرمایه گذاری های مشترک با سرمایه گذاران خارجی در داخل کشور را اعلام کرد.

در بخشنامه بانک مرکزی آمده است:
مدیران عامل محترم بانکها و موسسات اعتباری
با سلام؛

احتراماً، به استحضار می رساند شورای محترم پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیست و هفتمین جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر تشویق سرمایه گذاری خارجی با رویکرد صادرات محور و با هدف حمایت از سرمایه گذاری های مشترک با سرمایه گذاران خارجی در داخل کشور به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای خروجی از تنگنای اعتباری و رکود در شرایط کنونی کشور، مقرر نمود:

«کلیه شرکت هایی که با مشارکت ایرانی-خارجی و با حداقل ۵۰ درصد سرمایه گذاری طرف خارجی در کشور ایجاد می گردد، برای حداکثر سه سال به عنوان یک ذی نفع واحد مستقل قلمداد شوند، مشروط بر اینکه نسبت سرمایه گذاری طرف خارجی ظرف مدت مذکور از ۵۰ درصد کمتر نگردد.

بدیهی است شرکت تاسیس شده ایرانی-خارجی به عنوان یک ذی نفع واحد مستقل، مشمول مفاد مقررات و آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان می گردد».

با عنایت به مراتب فوق، خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع به تمامی واحدهای آن بانک/ موسسه اعتباری غیر بانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل آید. همچنین مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود تا نسخه از بخشنامه ابلاغی به واحدهای ذی ربط، به مدیریت کل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری بانک مرکزی ارسال گردد.
مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی
اداره مطالعات و مقررات بانکی
عبدالمهدی ارجمندنژاد  حمیدرضا غنی آبادی
 
کلمات کلیدی : دولت+بانک مرکزی+سرمایه گذاری خارجی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.