توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426454
روحانی: روابط ما با کشورهای ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان قابل توسعه است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵
رئیس جمهور کشورمان تاکید کرد که ایران روابط اقتصادی خوبی با ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان دارد که قابل توسعه است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ترک تهران برای انجام سفری سه روزه به سه کشور ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در جمع خبرنگاران درباره اهمیت این سفر و اهدافی که دنبال می‌شود، گفت: از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران روابط نزدیک با همسایگان است که از نظر اقتصادی و امنیت ملی برای ما اهمیت فوق العاده‌ای دارد.

وی ادامه داد: در منطقه شمال ایران، آسیای میانه و قفقاز، این سه کشور همسایه ما هستند و این سفر به یک معنا در پاسخ به سفر روسای جمهور این سه کشور در سال‌های گذشته و دعوت رسمی آنها برای سفر به این کشورها است.

روحانی با بیان اینکه ایران روابط اقتصادی خوبی با این کشورها داشته و قابل توسعه است تصریح کرد: در زمینه خدمات فنی مهندسی جمهوری اسلامی آمادگی خوبی دارد تا در این کشورها فعال‌تر شود. در عین حال این سه کشور هر سه عضو مجمع اقتصادی اوراسیا هستند و ما در سال‌های اخیر روابط نزدیک‌تری با این مجموعه برقرار کردیم و در پی روابط اقتصادی با این کشورها و نهایتا تجارت آزاد هستیم.
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی + سفر به ارمنستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.