توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508552
تذکر رییس شورای شهر به بلاتکلیفی پلاسکو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
رئیس شورای شهر تهران آخرین جزئیات ساختمان جدید پلاسکو را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران طی تذکری به اعتراض کسبه پلاسکو اشاره کرد و گفت: متاسفانه با اینکه چند ماه از حادثه پلاسکو گذشته است، اما هنوز کسبه نتوانسته‌اند فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه جلسه‌ای با مالک پلاسکو و مدیرکل بنیاد مستضعفان در استان تهران برگزار کردند که آخرین اقدامات در حوزه بازسازی پلاسکو را جویا شوند، تصریح کرد: مسئولان بنیاد مستضعفان توضیحاتی را درباره تأخیر در بازسازی اعلام کردند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه پلاسکو از نظر حقوقی مصادر شده است و متعلق به بنیاد مستضعفان است، گفت: اما سرقفلی تمامی فضاهای این پاساژ به سرمایه‌گذاران داده شده و متاسفانه هیات مدیره ساختمان نیز نسبت به بیمه کردن ساختمان اقدام نکرده و ساختمان بیمه نبوده است.

هاشمی با اشاره به اینکه برخی مالکان مایل هستند که در نیمه جنوبی پلاسکو که تخریب نشده، فعالیت کنند، گفت: دادستانی هنوز نظر خود در مورد سالم بودن نیمه جنوبی و قابل استفاده بودن را نداده و این در حالی است که مالکان مایل هستند در این قسمتی که تخریب نشده، فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه طرف سوم پلاسکو شهرداری و طرح تفصیلی است، ادامه داد: بر اساس طرح تفصیلی نمی‌توان در محل ساختمان قبلی پلاسکو، ساختمان بلندمرتبه ساخت و حداکثر هفت طبقه ساخته می‌شود و این در حالی است که موضوع ساختن پلاسکو بین مالک، سرمایه‌گذاران یا همان سرقفلی داران، قوه قضاییه و شورای عالی شهرسازی بلاتکلیف مانده است و به نظر می‌رسد از آنجایی که موضوع پلاسکو به یک موضوع عمومی در تهران تبدیل شده، شورای شهر پنجم باید جلسات ویژه‌ای را در این خصوص برگزار کند و کمیسیون‌های شهرسازی، بودجه، فرهنگی و سلامت می‌بایست جلسات ویژه‌ای را در مورد پلاسکو و ابعاد آن برگزار کنند.

وی افزود: تذکری نیز به بنیاد مستضعفان می‌دهیم تا پلاسکو را جدی‌تر بگیرند.
 
کلمات کلیدی : محسن هاشمی + شورای شهر تهران + پلاسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.