توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 218752
هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی با ۲۳۹ سرنشین سقوط کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۵
یک مقام نیروی دریایی ویتنام اعلام کرد: هواپیمای خطوط هوایی مالزی که با ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه ناپدید شده بود، در آب های سواحل ویتنام سقوط کرد.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از هانوی، افسر نیروی دریایی ویتنام تایید کرد: این هواپیما در ۱۵۳ مایلی آب های برون ساحلی جزیره «ثو چو» در جنوب ویتنام سقوط کرده است. این افسر نیروی دریایی ویتنام گفت: قایق ها و نیروهای امدادی ویتنام در محل سانحه حاضر هستند و درصدد انجام عملیات امداد هستند.

هنوز گزارشی در مورد جزییات این سانحه منتشر نشده است.

این هواپیما متعلق به شرکت هوایی مالزی بود که با ۲۳۹ مسافر از کوالالامپور پایتخت مالزی عازم پکن پایتخت چین بود. ارتباط رادیویی این هواپیما از اوایل صبح شنبه قطع شده بود.

در این هواپیما ۱۲ خدمه، ۲۲۷ مسافر، از جمله دو کودک، از ۱۳ کشور حضور داشتند. شبکه های تلویزیونی چین اعلام کرده بودند که ۱۵۸ مسافر این هواپیما چینی بوده اند. این هواپیما از بویینگ ۲۰۰-۷۷۷ بوده است و در مسیر کوالالامپور - پکن از طریق شبه جزیره ایندوچاینا حرکت می کرد.

شرکت هوایی مالزی (مالیزیا ایرلاین) پیش از این نیز چندین حادثه ناگوار هوایی را تجریه کرده است.در سال ۱۹۷۷ یکی از جت های این شرکت در مناطق جنوبی مالزی دچار سانحه شد که در اثر آن ۹۳ مسافر و هفت خدمه جان خود را از دست دادند.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته