نظر منتشر شده
۷۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 183355
۷ اتفاقی که پس از حمله کره شمالی رخ خواهد داد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۹
 اگر کره شمالی همانگونه که در روزهای گذشته تهدید کرده است دست به حمله به همسایه جنوبی بزند این هفت اتفاق رخ خواهد داد.

 
در روز های گذشته تهدیدهای کره شمالی نسبت به آمریکا و کره جنوبی جدی تر شده است. عده ای از تحلیلگران بر این باورند که رهبر جوان کره شمالی راهی به غیر از جنگ ندارد.روسیه و چین نسبت به گذشته حمایت کمتری از کره شمالی دارند و با توجه به مانور جدید مشترک کره جنوبی و آمریکا، کیم جونگ اون حکومتش را در خطر دیده است و می خواهد بجنگد تا بیشتر زنده بماند.عده ای هم معتقدند که کره شمالی با استفاده از قدرت هسته ای خود در پی باج خواهی است و در نهایت می خواهد به مشوق های جدید غرب در پی تعطیلی برنامه هسته ای کشورش برسد. جمع دیگری از تحلیلگران این تهدیدات را محصول اعتماد به نفس کاذب رهبر کره شمالی می دانند و عده ای هم بر این عقیده اند که او قصد دارد به رویای از دست رفته پدر بزرگش رنگ حقیقت ببخشد. رویای کیم ایل سونگ برای یکی شدن دو کره و تشکیل یک حکومت کمونیستی واحد که در سال 1950 با شکست مواجه شد.

هرکدام از تحلیل ها هم که درست باشد در نهایت نمی توان احتمال حمله نظامی کره شمالی را در نظر نگرفت و نسبت به یکی از مکان های کاملا نظامی دنیا بی تفاوت بود. نیروهای نظامی سه ارتش از هشت ارتش اول دنیا در این منطقه حضور دارند.آمریکا، چین و کره جنوبی و همچنین نباید ارتش کره شمالی را دست کم گرفت که با رتبه 23 در جهان جزء ارتش های قدرتمند و غیر قابل پیش بینی است. {1}


نگاهی کوتاه به ارتش دو کره :

اول آنکه این جنگ می تواند یکی از مرگبارترین درگیری ها در تاریخ معاصر باشد. کره شمالی دارای یکی از ارتش های بزرگ جهان است.این کشور دارای بیش از یک میلیون سرباز است در حالی که همسایه خود در کره جنوبی تقریبا ششصد هزار سرباز را در اختیار دارد. ایالات متحده همچنین حدود 30000 سرباز پیاده نظام در کره جنوبی مستقر دارد و در صورت حمله به کره جنوبی موظف به حفاظت از آن کشور است. اگرچه کره شمالی از لحاظ تکنولوژی پایین تر از کره جنوبی و ایالات متحده می باشد اما در جنگیدن سطح پایین تری ندارد. ارتش کره شمالی به خوبی آموزش دیده و کارشناسان نظم بسیاری را برای آن ارتش پیش بینی می کنند و معتقد هستند که آنها مانند ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم تا لحظه مرگ خواهند جنگید. کره شمالی مقدار زیادی از تولید ناخالص داخلی اش را صرف سلاح و مصارف نظامی کرده است. این کشور همچنین چندین دهه است که برای واکنش احتمالی از سوی ایالات متحده و کره جنوبی آماده شده است و پناهگاه های پنهانی زیادی ساخته است.


اما ارتش کره جنوبی که اکنون هشتمین ارتش قدرتمند جهان است در این جنگ تنها نخواهد بود و آمریکا و ژاپن اولین کشورهایی هستند که مواضع کره شمالی را هدف گرفته و از کره جنوبی دفاع می کنند. اما خود ارتش کره جنوبی هم امکانات زیادی دارد. فن آوری نظامی کره جنوبی هم سطح و یا حتی در برخی موارد فراتر از ایالات متحده بوده است. مسلط به تکنولوژی موشک های بالستیک، فن آوری هسته ای جت های جنگنده (از نوع کره جنوبی از F15k ) و سایر تجهیزات پیشرفته نظامی که در اختیار ارتش این کشور است. سلاح های کره جنوبی نسبت به کره شمالی کمتر ولی به لطف تجهیزات مدرن ارائه شده توسط ایالات متحده به مراتب پیشرفته تر است.این در حالی است که گفته می شود بخش عمده ای از تجهیزات کره شمالی به طور جدی منسوخ شده است، عمر برخی این تجهیزات به زمان اتحاد این کشور با اتحاد جماهیر شوروی سابق در دوران جنگ سرد بازمیگردد.


هفت اتفاقی که پس از حمله کره شمالی رخ خواهد داد

 
نخست: کره شمالی از طریق زمین حمله خود را آغاز می کند

لئون پانتا این هفته در مصاحبه ای با CNBC هشدار داد که ما به اندازه کافی بینش و اطلاعات لازم از آنچه در کره شمالی اتفاق می افتد نداریم. اما بر اساس ارزیابی های محرمانه ایالات متحده و سازمان ملل متحد و تجزیه و تحلیل مستقل توسط دانشمندان نظامی، می توانیم برخی از حدس ها را ارائه کنیم. وی در خصوص چگونگی حمله کره شمالی گفت : برتری نیروی انسانی با نسبت حدودا 3 به 2 به نفع کره شمالی است و به همین خاطر کره شمالی با حمایت آتش توپخانه زمینی حمله خواهد کرد. تعداد نفرات نظامی پیاده کره شمالی با توجه به ارزیابی اطلاعاتی سازمان ملل متحد و ایالات متحده 1.100000 نفر است که از این حیث در جهان چهارم است. البته کره جنوبی در مقابل، با حدود 690.000 نفر قوی خواهد بود. البته کره شمالی با همان نسبت تانک، توپخانه، هواپیما و موشک بیشتری دارد. {2}


دوم؛ کره جنوبی سریع تر و هوشیارانه تر واکنش نشان می دهد

در کل، نیروهای مسلح کره جنوبی تبدیل به یکی از ارتش های توانا جهان شده است که بیشتر قادر به ارائه دفاع رو به جلو است که وضعیت بسیار خوبی در مقابل هر گونه حمله احتمالی کره شمالی خواهد داشت.{3}


سوم، با مداخله آمریکا، ژاپن و سایر کشورها جنگ به ضرر کره شمالی پیش می رود

کره شمالی می تواند آغاز گر جنگ باشد اما نمی تواند پایان دهنده آن باشد.پر واضح است که کشورهایی مانند ژاپن و امریکا در اولین لحظات درگیری به دفاع از کره خواهند برخواست و مواضع کره شمالی را هدف قرار خواهند داد. دیگر کشورهای عضو ناتو هم به تبعیت از امریکا کره شمالی را هدف قرار خواهند داد. سربازان پیاده کره شمالی در وهله اول برای رسیدن به جزیره جنوبی باید به دیدار حدودا 28000 سرباز آمریکایی که در منطقه غیرنظامی بین دو کشور مستقر هستند بروند.این سربازان آمریکایی از طریق ژاپن و یک پایگاه نظامی بزرگ در گوام از از سمت هوا حمایت می شوند. اما در آن سو کره شمالی تنها است. چین و روسیه دیگر حامیان سابق کره شمالی نیستند. پس از فروپاشی شوروی، کشور روسیه که مشی سرمایه‌داری را در نظر گرفته بود مانند سابق از متحدانش حمایت نکرده است و اکنون روسیه در موقعیتی نیست که در چنین شرایطی به کره شمالی کمک نظامی بدهد.


چهارم؛ سیاستمداران چین وضعیت سختی برای تصمیم گیری خواهند داشت

چین در این بازی عاملی غیر قابل انکار است.چین که تاکنون نقش آرام بخش را در منطقه ایفا کرده است باید دید که آرامش و خونسردی اش چه قدر دوام می آورد چین با وجود اصلاحات اقتصادی متحد کره شمالی برای چند دهه بوده است. همچنین چین در سال 1950 در جنگ کره به کمک کره شمالی آمد و حمایت های نظامی زیادی را از پدر بزرگ رهبر کنونی کره شمالی اعمال کرد. پس از آن دوران دولت چین نیز چنان رشد اقتصادی خود شد که نمی‌توانست مثل گذشته یاور برخی از این کشورها از جمله کره شمالی باشد و اکنون شاهد این موضوع هستیم که چین دیگر حمایت خاصی از کره شمالی نمی کند. پکن پس از تحریکات اخیر کره شمالی نارضایتی خود را از وضع ایجاد شده اعلام کرد و اخیرا به قطعنامه سازمان ملل متحد در پاسخ به اعلام کره شمالی از آزمایش هسته ای در ماه فوریه رای مثبت داد.در همین زمینه و در پی فاصله گرفتن چین و کره شمالی، پی جی کراولی دستیار وزیر امور خارجه در دوره اول اوباما در اخبار NBC گفت که رفتار نامنظم کیم اصلی "سرخوردگی" در پکن ایجاد کرده است و چین نمی خواهد یک انفجار اتمی از کره شمالی ببینند.{4}


چین نیز می داند که در صورت در گرفتن جنگی همه جانبه و سخت در منطقه، کره شمالی در نهایت توان مقابله با کشورهای روبه رو را ندارد و جنگ به احتمال زیاد به ضرر کره شمالی به پایان برسد. اما نکته ای که تصمیم گیری را برای سیاستمداران چین سخت خواهد کرد نفوذ گسترده آمریکا در امتداد مرز خود است که پس از جنگ نفوذ امریکا را در این منطقه بیش از پیش خواهد کرد.لذا برخی از تحلیلگران که البته نظرشان در اقلیت است می گویند که چین به همین دلیل در این جنگ به نفع کره شمالی دخالت خواهد کرد.


فراموش نکنیم که ارتش 2300000 نفری چین در جهان بزرگترین ارتش از حیث نفرات است. وزارت دفاع ایالات متحده امریکا در سال گذشته در گزارش سالانه خود به کنگره امریکا اعلام کرد که پس از رخ دادن چنین جنگی احتمالا بسیاری از نیروهای چینی در کره شمالی مستقر خواهد شد. البته چین اعلام کرده است که برنامه‌های ارتش کشورش شامل آماده باش برای ورود به کره شمالی جهت کسب اطمینان از تامین امنیت تاسیسات هسته‌ای و پیشگیری از هر نوع بحران هسته‌ای است.


پنجم؛ بحران غذایی در کره شمالی بیداد می کند

بحران غذایی همواره از مشکلات کره شمالی است و گفته می شود میلیون ها نفر در آن کشور از گرسنگی رنج می برند. برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد و موسسات تحقیقاتی آمریکا درباره وقوع فاجعه انسانی در اثر کمبود مواد غذایی در کره شمالی هشدار دادند. لازم به ذکر است در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، این کشور با قحطی شدیدی در دهه 1990 میلادی رو به رو شد که به مرگ حدود نهصد هزار تا دو میلیون نفر انجامید{5} این موضوع نگرانی ها را برای وضع گرسنگان کره شمالی جنگ زده بیشتر می کند.


اما برخلاف کره شمالی، جزیره جنوبی دارای یک اقتصاد صنعتی با تکنولوژی بالا است که شرکای تجاری بسیاری در سطح جهان دارد و از آنجا که زیرساخت های شهری از جمله مخابرات و سیستم های حمل و نقل در شهرهای کره جنوبی فوق العاده هستند رسیدگی به وضع مردم جنگ زده کشور راحت تر خواهد بود.


ششم؛ کشتار میلیونی مردم

پیش بینی می شود اگر این جنگ با همین کیفیتی که اعلام می شود رخ بدهد نابودی مطلق و هرج و مرج در هر دو طرف از شبه جزیره ایجاد شود. کره شمالی طبق گفته رهبرانش در حمله به کره جنوبی از سلاح اتمی استفاده می کند. در عین حال اگر کره شمالی توانسته باشد به فناوری ساخت کلاهک هسته‌ای قابل نصب در موشک بالستیک قاره‌پیما دست یافته باشد این کار می‌تواند امنیت امریکا را نیز با تهدیدی واقعا جدی روبه رو کند و در صورت استفاده از چنین موشک هایی علیه امریکا، امریکا به حمله متقابل هسته ای دست خواهد زد. تقریبا 3 میلیون نفر کشته برای چنین جنگی که طرفین می خواهند از سلاح هسته ای هم استفاده کنند تخمین زیادی نیست. قدرت تخریبی سلاح های اتمی کره شمالی هم نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.


کره شمالی در سال‌های 2006، 2009 و 2013 میلادی، آزمایش‌های هسته‌ای را در عمق زمین انجام داد.اما آزمایش سوم کره شمالی که همین امسال در سال 2013 انجام شد حاکی از افزایش قدرت تخریب سلاح های هسته ای این کشور بود. وزارت دفاع روسیه گفته است که قدرت آزمایش اتمی پیونگ یانگ در سال 2013 بیش از 7 تا 10 کیلوتن بوده است که نسبت به سال 2009 افزایش زیادی داشته است.پیش بینی می شود که اگر کره شمالی فرصت این را داشته باشد که به شهر سئول حمله هسته ای کند و چندین بمب 10 کیلوتنی را به کار ببرد حداقل حدود نیمی از مردم سئول با خطر مرگ روبه رو هستن. دما و فشار گرمای چند ميليون درجه اي وحشتناکی که تا فاصله حدودا 1000 متري از مركز انفجار باعث مرگ تمامی موجودات زنده می شود.


هفتم، فروپاشی حکومت کمونیستی در کره شمالی

همان طور که گفته شد کره شمالی آغاز کننده جنگی است که پایان دهنده آن نخواهد بود. کره شمالی قطعا در این جنگ خطرناک ظاهر می شود اما بسیاری از کارشناسان اشاره دارند بر این نکته که غرب به احتمال زیاد برنده این جنگ خواهد بود و شاید به همین دلیل است که مقامات در واشنگتن برنامه ریزیکاملی دارند برای آنکه ابتدا با تهدید مقابله کنند و سپس غافلگیرانه نقشه سقوط دولت کیم جونگ اون را در خاک این کشور پیاده کنند.

علاوه بر هفت مورد بالا، احتمال رخ دادن اتفاقات زیاد دیگری هم وجود داردکه اشاره به همه آنها در حوصله این مقاله نمی گنجد اما از مهمترین آنها می توان به آوارگی مردم دو کره و حرکت پناه جویانه آنها به سمت چین و ضربه به اقتصاد جهان و افزایش قیمت نفت اشاره کرد.

منابع :

1-http://www.globalfirepower.com

2- By M. Alex Johnson, staff writer, NBC News

3- the British-based International Institute for Strategic Studies concluded in 2011

4- By M. Alex Johnson, staff writer, NBC News

5- Famine may have killed 2 million in North Korea CNN, 1998

 
 نویسنده: محمد جواد موسوی زاده
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۲۲:۰۸
نه آقا این حرف ها چیه ! اصلا کل دنیا به پشتی بانی از کره شمالی برای انهدام غرب به پا می خیزند و تمام مواضع امریکا در کهکشان با یک اشاره جومونگ در کره شمالی از بین خواهد رفت و امریکا از هم خواهد پاشید ( تحلیلی به سبک بعضی نشریات داخلی از این ماجرا ! ) (1218334) (alef-13)
 
قلی
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۲۹:۰۲
خدا واقعا خرو دید که بهش شاخ نداد

کره شمالی و بعضی ها اگه قدرت مند بودن چه بلاهایی که سر مردم نمیاوردن

تجهیزات کره شمالی که مال جنگ جهانی قبله

خدا رو میلیاردها بار شکر که قدرت دست بعضی ها نیست (1218345) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۳۳:۳۰
این شکل پیش بینی رویدادها نیست چرا که میتوان خیلی احتمالات دیگر را هم در نظر گرفت

چیش بینی ها باید مطابق واقعیات باشد

واقعیت این است که کره شمالی تنهاست و در صورت جنگ حکم مرگ خود را امضا کرده و شاید با شروع یک جنگ دنیا از دست یک دیوانه دیگر رهایی یابد

حداکث کاری که کره شمالی میتواند انجام دهد پرتاب چنیدین موشک مجهز به کلاهک هسته ای است که در صورتی که موفقیت امیز باشد جان ملیونها بیگناه را به خطر می اندازد

بیگناهانی که تنها گناه شان متولد شدن در کنار دیوانه ای چون رهبر کره شمالی هست (1218351) (alef-13)
 
كارشناس مسائل استراتژيك
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۰:۴۱
كره شمالي كمتر از 30 روز در برابر ارتش ايالات متحده آمريكا دوام خواهد آورد . (1218364) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۳۰:۳۰
یعنی ایرانه 8 سال طول بکشه. خیلی طول بکشه 5 روز. (1218828) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۵۳:۲۰
به نظر من کمتر از یک هفته دوام میاره...!! (1218880) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۲۰:۳۰
3 روز ! شاید 3 ساعت ! 30 روز ؟! چه خبره ! 2قدم کشوره به رهبری یک بچه 20 ساله با تجهیزات ماموت ها می خواد 30 روز دوام بیاره ؟! (1218926) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۲:۵۲
مردم كره شمالي در هفته اول جنگ ، از گرسنگي ناشي از فقر غذايي در دو دهه اخير ، جان خواهند باخت . (1218367) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۴:۰۷
آمريكا بايد يك بار براي هميشه نسخه كره شمالي رو بپيچه . (1218369) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۴:۳۵
كره شمالي عددي نيست در برابر آمريكا . (1218370) (alef-13)
 
آينده نگر .
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۸:۵۰:۱۶
احتمال هشتم نيز هست و اون اينكه " اون " رو از كانال هاي فاضلاب شهر پيونگ يانگ خارج كنند .
مثل قذافي كه فقط بلد بود رجز بخونه . (1218377) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۰۰:۳۱
اگر كره شمالي دست از حماقت بر نداره ، هر لحظه به سمت نابودي پيش خواهد رفت . (1218387) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۷:۵۴:۰۲
كاش حماقت كند ولجاجت مثل همه ديكتاتورهاي ديگر تا طومار وجودش از كره زمين برچيده شود. (1219146) (alef-6)
 
محمد دانا
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۰۹:۵۲
فوق العاده بود . دمتون گرم (1218414) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۰۵:۳۹
این مقاله مثل پیش بینی وضع هواست که یا صافه یا ابری یا برفی یابارانی

آخه 7 تا هم گزینه میشه ؟
اینو که منم بلدم (1218773) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۱۱:۰۷
خوب آمریکا اینو نمیخواد
آمریکا برای اینکه اقتصاد اول جهان باشه دست به هر کاری میزنه

اینم تحلیل من :
آمریکا کره شمالی رو تحریک کرده تا جنگ راه بندازه و بعد از براه افتادن جنگ 4تا کشور که اقتصاد خوبی دارند رو با هم درگیر میکنه
1. کره جنوبی
2. ژاپن
3. چین یا روسیه یا هر دو
و در آخر هم ناتو میاد، و کارو یکسره میکنه

چند تا نکته داشت این قضیه
1. کره شمالی خیلی راحت از سر راه برداشته میشه
2. به اقتصاد شرق و اروپا (ناتو) ضربه میخوره خصوصا به شرق
3. اقتصاد آمریکا روند صعودی میگیره به خودش

چرا جنگ باید هر چه زودتر رخ بده ؟
چون خود کره شمالی هم مطمئن نیست که موشکهاش به آمریکا میرسه یا نه اما اگر 2 سال دیگه جنگ رخ بده اصلا به نفع آمریکا نیست. (1219013) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۱۱:۳۴
جناب موسوی زاده،عالی بود
خدا قوت (1218417) (alef-13)
 
محمد جعفر
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۷:۲۸
اگر کشورهای غربی به کره شمالی فشار زیاد وارد نمیکردند و بجای تحریم به اقتصادش کمک میکردند الآن رهبران کره شمالی به این بن بست نمیرسیدند که مجبور بشن به جنگ متوسل بشن (1218454) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۲۲:۵۷
بعله اونوقت تا هرکی می گفت بالا چشت ابروه این جومونگ 20 ساله تحدید می کرد بمب اتم تو کلش خالی می کنه! (1218932) (alef-10)
 
Netherlands
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۴:۰۳
به اندازه کافی مردمش را عذاب داده وقتشه اون بیچاره ها آزاد بشن (1218969) (alef-15)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۹:۱۲
وقوع جنگی احتمالی در شبه جزیره کره تماما به ضرر چین و اقتصاد بزرگ آن خواهد بود .از اینرو چین نقش مهمی در کنترل این جوان بی تجربه کمونیست دارد. (1218457) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۴:۲۷
بی شک چین و روسیه حضور امریکا را در نزدیکی مرزهایشان را تحمل نخواهند کرد
خوش خیالی است که بگوئیم کره شمالی به همین راحتی فرو بریزد چرا که با حمله اتمی این کشور طرف مقابل خسارات به مراتب شدیدتری خواهد دید و به معنای واقعی کلمه اقتصاد ژاپن و کره جنوبی در حدود 80 درصد نابود خواهد شد در حالی که در آن ور ماجرا کره شمالی چیزی برای از دست دادن ندارد (1218466) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۲۳:۴۳
کره جنوبی و ژاپن مرز محسوب نمی شن ؟! فقط کره شمالی مرزه ؟! (1218935) (alef-10)
 
الف ر
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۶:۱۹
با توجه به شكاف طبقاتي ونارضايتي عميق در مردم ورفاه زدگي در سطوح بالا ارتش در اولين در گيري قواي نظامي كره شمالي از هم گسيخته واز درون خود متلاشي خواهد شد (1218468) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۵۳:۴۴
علاوه بر مغایرت آماری ارتشهای طرفین که در دو پاراگراف مقاله ذکر شده ، نویسنده مقاله از قدرت ناتو مرعوب وسعی القاء آن به مخاطب دارد. (1218479) (alef-13)
 
طاهری
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۳۳:۰۳
دوست عزیز آون مغایرت نیست و رقم دوم رو لئون پانتا گفته که آمارش حتما فرق می کرده.نویسنده که نمیتونه آمار پانتا رو دست کاری کنه.ضمنا منظور اینه که پیاده نظام ها ی کره شمالی بیشتر هستند دیگه (1218834) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۵۸:۲۲
وقتی سرنوشت یک کشور دست یک جوان 24 ساله و بی تجربه بیفتد و دیکتاتوری هم حاکم باشد همه چیز محتمل است (1218486) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۰:۰۱:۵۸
کره شمالی 2 روزه پودر میشه این پسرک جوان هیچی حالیش نیست (1218492) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۰:۱۸:۰۸
آغازکننده اصلی جنگ نه کره شمالی بلکه آمریکاواستعمارگران غرب هستندوهمچنین برنده جنگ هم امریکاست.چراکه این شیطان بایدهمه دنیاراتحت استعمارخودداشته باشدوچه شوروی سابق یاروسیه هیچگاه ازهیچ یک ازمتحدانش درعمل حمایت نمی کندوفقط درآغازباحرفهای دلگرم کننده خودکشورهارابه دردسرمی اندازد.باطناب پوسیده این پیردروغ هیچوقت نبایدبه چاه رفت. (1218515) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۶:۲۰
اگر دقت کنی می بینی که کره شمالی به دست روسیه و چین افتاد بعد از جنگ جهانی و کره جنوبی را بقول شما آمریکای شیطان گرفت الان وضع زندگی کدام کشور مناسب تر است؟ (1218974) (alef-15)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۰:۲۶:۴۳
خدا به ملت دو کره رحم کند (1218530) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۰:۲۹:۳۸
درسته که کره شمالی یک میلیون سرباز داره اما اینا شامل نیروهای وظیفه اش هم هستن.اما جنوبی 700هزار نیروی حرفه ای دارند.یعنی حرفه شان نظامی است.
شاید بچه گانه بنظر بیاد ولی بنده که امیدوارم در اولین فرصت در جنگ احتمالی،یک تیم از نیروهای عملیات ویژه ارتش امریکا بتونن رهبر بی عقل کره شمالی رو دستگیر کنن و ازش بعنوان گروگان درجهت جلوگیری از کشتار غیرنظامی ها استفاده کنن.اینجوری خیلی هم خونریزی نمیشه :)) (1218533) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۳۳:۲۳
خیلی ایده آله. ولی ای کاش اتفاق بیفته (1218835) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۰:۳۵:۱۲
فراموش نکنید شکست و پیروزی در جنگ، بستگی به روحیه مردم دارد. و مردم کره شمالی تحمل یک جنگ فرسایشی را خواهند داشت. پس شاید ویتنام دیگری در پیش باشد. (1218544) (alef-13)
 
صارم هلالي
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۰:۳۶:۵۳
اين مشيئة خدا كه اينطور ميشود براي اين كه خدا ميخواهر را امريكا نابود كونه انشاالله اين علامة از ظهور صاحب العصر والزمان عجل الله تعالى فرجه الشريف
انشاالله خير در راه است (1218547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۰۲:۳۱
این حرف کاملا غلطه و اصلا مبنای دینی نداره. چرا مسائل رو با هم قاطی میکنید؟ شرط ظهور امام زمان آمادگیه مردم دنیاس نه جنگ و کشتار. (1218898) (alef-16)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۱:۰۰:۰۵
بر خلاف میل باطنی ام که مخالف جنگ هستم ولی در این مورد کاملآ موافق جنگ هستم و دوست دارم امریکا یک پس گردنی از نوع دو نبش به این بچه پرو بزنه که رب و ربش بیاد جلو چشمش تا برای بقیه هم درس عبرت بشه وقتی گفته میشود چاقو دست بچه نباید داد نتیجه اش همین می شود (1218581) (alef-13)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۱:۴۳:۴۴
در صورت رخ دادن جنگ کره شمالی قطعا" بازنده آن خواهد بود و این جنگ را برای دور نمودن ذهن مردم کشورش و جهان از فقر و فلاکت اقتصادیش به راه خواهد انداخت به قول معروف می داند که جنگ برایش بهتر از وضعیت فعلی است (1218625) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۱:۴۸:۵۱
پس من دعا می کنم این جنگ رخ بده تا ملت کره ی شمالی از شر این بچه شیطان خبیث بن خبیث نجات پیدا کنن و به این حکومت توتالیتر سراسر توحش و وقاحت پایان داده بشه! (1218633) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۲:۰۹:۱۸
دلیل اصلی ایجاد تنش این بود که امریکا رهبر کره شمالی را ترور کرد ولی او زنده ماند و حالا میخواهد انتقام بگیرد. (1218651) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۰۱:۰۵
کره شمالی تحمل چاپلوسیهای دیگر کشورهارا درمقابل امریکا رانداردو
همین که رودر روی شیطان بزرگ می ایستد برنده است.( مرگ بر امریکا) (1218762) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۳۵:۴۶
در سیاست ما عبارت چاپلوسی نداریم.هرگز نماینده گان یک کشور نمی توانند در مقابل کشور دیگر مثل روابط معمولی مردم رفتار کنند . (1219039) (alef-10)
 
بیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۰۴:۱۹
همه این آتیشا از گور آمریکا در میاد. آمریکا در آسیای شرقی در حال ایجاد ناامنی میباشه که از آب گل آلود ماهی بگیره برای آمریکا نون خوبی داره. (1218770) (alef-13)
 
علي برپور جانباز جنگ
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۱۰:۲۸
رهبر كره شمالي يك جوان بازيگوش است خيال ميكند جنگ يك چيزي مثل بازي است اينجانب جنگ كره شمالي را چنين پيش بيني ميكنم ; 1 - جنگ بسيار شديد خواهد بود 2 - جنگ بيشتر موشكي و هوايي خواهد بود تا زميني 3 - مدت جنگ كوتاه خواهد بود 4 - آمريكا به كره جنوبي كمك خواهد كرد 5- ‍بيشترين آسيب را كره شمالي خواهد ديد 6 - جنگ ويران گرانه خواهد شد 7 - جنگ ابتدا در مناطق نظامي سپس به مناطق غير نظا مي كشيده خواهد شد 8 - غير نظامي بيشتر از نظامي كشته خواهد شد 9 - كشته كره جنوبي بيشتر از كره شمالي خواهد شد چون كره شمالي كاملا بي ملاحظه به شهر ها هجوم خواهد كرد 10 - در طول جنگ مردم كره شمالي با استقامت تر از مردم كره جنوبي خواهد بود 11 - متحدين آمريكا به كره جنوبي كمك تسليحاتي خواهند كرد اما نه به اندازه آمريكا 12 - مناطق نظامي كره شمالي از مناطق غير نظامي بيشتر آسيب خواهد ديد بر عكس كره جنوبي 13 - در آخر چين و روسيه و برخي كشور ها ميانجي خواهند شد جنگ بدون هيچ دستاوردي به پايان خواهد رسيد با توضيح اينكه هر دو كره بعد از مدتي جنگ به آتش بس راضي خواهند بود ولي بخاطر اينكه كم نيارند هر كدام ادعاي پيروزي خواهد كرد 14 - بعد از جنگ مدتهاي مديدي كره شمالي در افلكه خواهد بود 15- بازسازي كره جنوبي زودتر از كره شمالي به پايان خواهد رسيد 16 - انشاالله در هيچ جاي دنيا جنگ نباشد (1218782) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۲۱:۰۶
کره شمالی اگر دست به این کار بزند ، نابود میشه

قابل توجه خیلیا آمریکا هم نیروی آنطور قدرتمندی ندارد بلکه با این رسانه است که خود را غول کرده و مردم هم از او بهترین ارتش نام می برند (1218803) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۲۶:۰۷
با تبلیغ عراقو یک هفته ای کله پا کرد ؟! (1218941) (alef-10)
 
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۲۸:۳۷
عزیز دل برادر! کسی الکی حرفی نمیزنه! حالا خوبه آمریکا مثل خیلی از کشورهای دنیا چپ و راست رژه نظامی راه نمی اندازه و مانورهایش رو رسانه ای نمی کنه و اگرنه اون موقع چی می خواستی بگی؟! اونها که احتیاجی به تبلیغات ندارن، همه دنیا میدونن چه خبره! همین که بودجه نظامی آمریکا یک تنه به اندازه مجموع بودجه نظامی ده قدرت بعد از خودشه کافیه تا بفهمی جریان چیه! (1219032) (alef-10)
 
خودم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۲۳:۳۱
اگر در منطقه کره جنگی اغاز بشه ممکنه که سوریه ازاد بشه خوب مرد حسابی رو چه حسابی اینارو نوشتی ما اگه تحلیل گر خوبی بودیم اقتصاد خودمونو حل میکردیم در کل جنگ از ان ابر قدرتهاست کره شاید بتونه ضربهای کاری به امریکا وارد کنه ولی هیچ وقت نمیتونه پیروز بشه این تحلیل نیست یک واقعیته..... (1218806) (alef-13)
 
خودش
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۰۵:۴۴
ضربه کاری؟ کره شمالی چون که ضعیف تهدیده میکنه ضربه کاری کجاش بود. (1218901) (alef-10)
 
مری جین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۲۸:۵۴
سلام
کره شمالی قویتر از اون چیزی هست که فکرشو میکنید! (1218823) (alef-10)
 
سرور
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۳۳:۳۴
کره شمالی هیچی کمتر از امریکا و کره جنوبی نداره در ضمن این جنگ بیشتر به ضرر کره جنوبی و امریکا تمام خواهد شد (1218836) (alef-10)
 
مهدي
China
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۴۰:۴۸
رهبر كره شمالى جرات داره جلوى جومونگ اينجورى رجز بخونه؟؟؟؟؟؟ (1218857) (alef-15)
 
رزمنده
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۴۲:۲۰
کره شمالی مثل ایران دربرابر زیاده خواهی های امریکا ایستاده ومطمئن باشید آمریکا ، ژاپن وکره جنوبی را هدف هسته ای خود قرار خواهد داد وبه قول فرمایشات مقام معظم رهبری فرمودند که هرگلو له ای به سمت ایران از هر کشوری شلیک بشه همان منطقه را ویا کشور را هدف آماج موشکی خود قرار خواهد داد کره شمالی هم چنین کاری به دشمنان قسم وخورده خود قرار خواهد داد وقدرت چنین کاری را دارد وآقایون تحلیل گر یه نظامی یا کارشناس نظامی بایستی نظر بده نه شماها (1218860) (alef-15)
 
پدر سياسيت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۴۸:۵۲
يه تحليل ديگه هم مي شه كرد : روسيه داره سوريه رو از دست مي ده و منافع اش رو تو سوريه (به خاطر حمله آمريكاه به سوريه) اينجا هم آمريكا بخواد يه قدم ديگه برداره هم چين و هم منافع روسيه به خطر مي افته پس نمي شه با اطمينان گفت كه يه جنگ كوتاه مدت رخ مي ده. ممكنه يه جنگ فرسايشي براي آمريكا ايجاد كنند تا عقب بكشه. (1218873) (alef-10)
 
الماسها ابدیند
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۵۰:۵۰
کسی به یاد داره بحران موشکی کوبا چطور با عقب نشینی روسها به اتمام رسید؟ (1218877) (alef-10)
 
طاها
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۵۵:۱۹
کشورهایی مثل کره شمالی که به دور خود دیوار کشیده اند با جنگ خارجی از بین نمی روند بلکه بدلیل ساختار نا مناسب اقتصادی و وحشت از جنگ با سیاست امنیتی و خشونت خود را از بین می برند و هدف امریکا تنها تحریک کره شمالی و تخریب چهره این کشور است . دامی که کره شمالی زود در آن گرفتار شد . کره شمالی چاره ای جز اصلاحات ندارد . کشور گرسنه ای که با موشک خود را حفظ کرده است به همین زودی از هم می پاشد چون مدل رائه شده در این کشور جوابگوی جهان جدید نیست . (1218885) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۲۳:۵۸:۵۳
این دوستانی که به دفاع ار کره شمالی به کامنت ها رای منفی میدهند رو باید بفرستیم کمک کره شمالی (1218889) (alef-15)
 
مهدي
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۱۶:۰۹
با سلام.در اين مقاله از همه جيز كفته شد جز بمبهاي سنكر كاف ده تني امريكا كه توسط بمب افكنهاي B52 حمل ميشود و اين هوابيما توانايي حمل زيادي از اين بمبها را دارد( اين بمب افكن توسط هشت فروند جنكنده اسكورت ميشود) شما حساب كنيد جند تا از اين هوابيماها خاك كره شمالي را بمباران كنند جه اتفاقي مي افتد.به نظر من روسيه و جين زياد دخالت نمي كنند جون در اين صورت امريكا در سوريه به صورت مستقيم كمك ميكند يا دخالت ميكند و اكر فرض بكيريم كه يك مدت كوتاه امريكا و متحدانش از جين وادرات نداشته باشند جه بلايي سر جين ميايد.به نظر من روسيه به اندازه جين نكران نيست زيرا اكر مشكل كره شمالي به طور كامل حل شود امريكا و ناتو هيج بهانه اي براي استقرار سبر موشكيشان در شرق اروبا ندارند. (1218919) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۲۱:۴۰
مرگ بر شیطان بزرگ آمریکا که مردم هیچ جای دنیا از شر دسیسه هایش آسایش ندارند (1218929) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۳۹:۰۳
سلام..من میگم انشاالله هیچ جنگی نشه ویااگه شد زود تموم شه ........من معتقدم ارتش ایران ازهمه قویتره..........یاعلی مدد (1218954) (alef-15)
 
بهزاد
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۲:۵۸
به احتمال زیاد جنگ روی خواهد داد . مدت زمان جنگ کوتاه خواهد بود . با بمباران اتمی از سوی دو طرف به پایان خواهد رسید. (1218965) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۷:۱۰
مردم کره شمالی به این راحتیا بخاطر گرسنگی (1218979) (alef-15)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۷:۵۵
به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
حضرات طوری از آمریکا دفاع می‌کنند که گویی حضرت شیطان بزرگ غلطی هم می‌تواند بکند!
زیاد نگران این حضرت آمریکاتون نباشید چون هیچ پ.ی نیست
ابله نقشه داره با گرفتن کره شمالی و انداختن دو کره به جون هم به شبه جزیره کره سلطه کامل اقتصادی و نظامی و سیاسی پیدا بکنه
امام خمینی فرموده‌اند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
بعضیا مثل اینکه حرف ایشونو خیلی جدی نگرفته‌اند
فکر می‌کند راکی و رامبو و آرنولد و هالک واقعی اند!
خاک بر سر ا........که در برابر رژیم صهیونیستی آمریکا سر تسلیم فرود بیاره کدوم قدرت ؟
برید در مورد لاف‌های آمریکا تحقیق کنید (البته بیشتر در داف‌های آمریکا تحقیق می‌شه و فدرت پوشالی آمریکا!) (1218982) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۰:۵۰:۴۹
مردم کره شمالی به این راحتی به خاطر گرسنگی پشت رهبرشونو خالی نمیکنن اونا تا آخرین لحظه مقاومت میکنن.در ضمن پیروزی راحت آمریکا یعنی سلطه گری و تهدید بیشتر ملل دیگر.بهتر این وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشه نه جنگ بشه نه آتش بس تا یکمی از زور گویی آمریکا کم بشه ولی مردمم درگیر جنگ نشن. (1218988) (alef-10)
 
22
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۰۶:۳۵

در اینکه رهبر کره شمالی دیوانست شکی نیست اما از ته دل امیدوارم که حداقل یکی از موشک های هسته ای کره شمالی بخوره به آمریکا تا اون حرومزاده ها بفهمن که توی چند دهه ی اخیر چه بلایی سر بقیه مردم دنیا آوردن .

آقایون اینجا ژست روشنفکری می گیرن و طرف آمریکا رو می گیرن . یادشون رفته که این امریکاست که تو کار همه ی دنیا دخالت می کنه . نمونش جنگ ایران و عراق - حمله به افغانستان - حمله به عراق - حمله به ویتنام و این همه تحریم که هر روز نسخشو واسه کشورای مخالفشون می پیچن . (1219007) (alef-10)
 
ظهور
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۰۸:۲۶
یکی از نشانه های ظهور متصاعد شدن نوری شدید در شرق زمین است که احتملاا همون نور تشعشعات جنگ هسته در کشور کره شمالی یا جنوبی است. پس جنگ هسته ای در پیش است. (1219009) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۱۰:۴۱
بدون شک امریکا قدرت اول جهان است و تهدیدهای کره شمالی به جنگ علیه امریکا یکی از خوشگل ترین جوکهای سال 92 میباشد !!! فکر کنم رهبر کره در عالم توهم به سر میبره !!!! (1219012) (alef-10)
 
محمد
Germany
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۲۱:۵۱
اگه ایران کره شمالی به عنوان یک متحد به دنیا اعلام کنه و با کمک هم به جلو برن نه امریکا حتی دنیا جلو دارشون نیست دنیا خودش این میدونه و نباید کره دست کم گرفت (1219026) (alef-10)
 
ابرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۱:۴۸:۴۱
رهبر کره شمالی اگر ذره ای ازمغزش با خرد آشنا باشد که هست اغاز گر جنک نخواهد بود چون مردم کشور در تامین نیاز اولیه خود وا مانده اند. تفکرش در ایجاد این جنجال بزرک فقط یک کوری خواندن است بنظر بنده جنگی صورت نخواهد گرفت خیال همه راحت باشد (1219049) (alef-10)
 
fox
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۳:۱۴:۰۸
...نویسنده این مقاله با القاء غیر مستقیم موضع انفعالی ارتش کره شمالی از بسیاری حقایق و وقایع لابی رفته و خواسته تا خواننده خود به این نتیجه برسد که مقابله با آمریکا و ناتو نتیجه ای جز شکست ندارد ...ولی واقعیت عین حقیقت است گرچه آمریکا 30000 هزار از ارتش خود را در کره جنوبی مستقر کرده که صد البته این تعداد واقعیت ندارد بلکه امارهای واقعی حکایت از تعداد ناچیزی از آنهاست . در خبرها و بولتن خبرگزاریها آمده که آمریکا ناو هواپیما بر خود را به سواحل کره جنوبی رسانده تا بتواند ا نیروهای کره شمالی مقابله کند ...جالب است ناوهواپیمابری که در یک مانور با ژاپن (در چند روز پیش ) دچار نقص های فراوانی شده و حتی بیلان عملیاتی این ناو طوری بوده که آمریکا این ناو را از رده خارج کرده تا به آمریکا برگشت کند در راه فرمان می گیرد که برای عملیات با کره شمالی اعزام شود .درحالیکه فرمانده ناو اصرار دارد که بدلیل نقص در سیستم ناوبری مجبور شده ایم مانور باژاپن را ترک کنیم چگونه می توانیم در مقابل سیل موشکهای کره شمالی مقاومت کنیم؟ که دستور می گیرد که به هیچ وجه تکرار نشود ؟ آمریکا دیگر مثل سابق قادر به لجستیک نیروهایش نیست .در حالیکه برد موشکهای مجهز به کلاهکهای هسته ای کره شمالی بیش از 800 کیلومتر است و پایگاه مهم گوام دقیقا:" با رها شدن تنها سه موشک اتمی کره شمالی اصلا" پودر خواهد شد معلوم نیست سربازان آمریکایی چطوری می توانند با لباسهای قشنگشان تازه دفاع موشکی داشته باشند ...نکته دیگر اینکه به محض شروع سیل موشکها به طرف آمریکا و حتی سواحل و ایالتهایی از آمریکا و پایگاههایی که در ژاپن دارد در یک چشم به هم زدن منهدم می شود موشکهای کره شمالی طوری دقیق هدف گیری شده اند که خطای آنها کمتر از یک متر است ...جنگ در شبه جزیره کره جنگ بیشتر با آمریکاست نه با کره جنوبی و ستون پنجمی که در داخل خاک کره جنوبی است که اتفاقا" متمایل به اتحاد دو کره هستند سریعا" حکومت کره جنوبی را سرنگون و خود مجال امور را بدست خواهند گرفت و عجیب اینکه فلش جنگ بطرف دشمن دو کره یعنی آمریکا گرفته خواهد شد ...نقش چین در این وسط حیاتی است .چینی ها دوست ندارند آمریکا مالک بلامنازل شبه جزیره شود لذا در ابتدا سعی می کنند تا بی طرف باشند در صورت تغییر معادله جنگ بسوی نادمعادله شکست کره شمالی سریعا" وارد عمل می شوند ولی ورود آنها باعث سقوط و تغییر ناگهانی ارزش تجارت جهانی و بالرفتن شدید و ناگهانی نفت خواهد شد ...آمریکا بدلیل کم آوردن در جنگ مجبور به فراخوان کردن بسیاری از نیروهای زبده خود است اما کره شمالی با فرسایشی کردن جنگ و ضربات مهلکی که به سربازان آمریکایی وارد می شود اما و اگر هایی را پیش خواهد آورد ... (1219088) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۷:۱۲:۵۰
با سلام .شما بكه اين موشكها را ازمايش كرده ايد.ياد اور ميشم اين است كه اين كشور اطلاعاتي به هيج عنوان به خارج بروز نميدهد مخصوصا موشكهاي دوربرد ،بس نمي توان با اطمينان درباره دقت موشكها كفت .در مورد امريكا ،شركتهاي بزرك تسليحاتي امريكا از جنك استقبال ميكنند تا جديدترين تجهيزات ( موشكها و بمبهاي ) خود را ازمايش كند.( اشتباهات و خطاهاي تجهيزات خود را در مي يابند و فروش تجهيزاتشات را افزايش ميدهد) با يك تير دو نشان مي زنند. (1219133) (alef-15)
 
سپهر
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۳:۴۳:۵۴
کره شمالی در جنگ ایران و عراق طرف ما بود و از نظر صلاحهای نظامی به ما کمک کرد,امیدوارم جنگی رخ نده که ما شرمندشون نشیم. (1219103) (alef-10)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۳:۴۹:۲۳
غرور امریکا شکسته میشه
امیدوارم ایرانم از کره حمایت کنه و منو بعنوان اولین نفر بفرسته به جنگ امریکا
زنده باد بهار (1219105) (alef-10)
 
همتی
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۰۷:۱۲:۲۱
بسمه تعالی
سلام
به نظر من اگر جنگ رخ بدهد حتی اگر کره شمالی هم نابود بشه غرب از پا در میاد چون آمریکا و غرب در موقعیتی نیستند که بتونند هرینه یه جنگ با این وسعت رو تامین کنند
دلیل مدعای من واکنش سرد و منفعلانه آمریکا و غرب در برابر تهدیدات صریح کره شمالی است
به نظر میرسد کره شمالی به خوبی به ضعف غرب و آمریکا پی برده و این تهدیدات رو شروع کرده تا بتواند به اهداف خود برسد
رهبران کره شمالی به خوبی متوجه شده اند که غرب و آمریکا به خاطر بحران اقتصادی توانایی مدیزیت جنگ را نخواهند داشت
گرچه کره شمالی صراحتا از قریب الوقوع بودن جنگ حرف میزند ولی به نظر میرسد کره شمالی قصد جنگ ندارد بلکه میخواهد با جنگ روانی و اظهار قدرت مانع جنگ روانی غرب در برابر خود گردیده و کارهای خود را پیش ببرد (1219132) (alef-15)