نظر منتشر شده
۱۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 103353
مشایی‌ها؛ ماجراهای آرش و اسفندیار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۲۲
بخش خبری الف

 

آرش کوشا، برادر زاده اسفندیار رحیم مشایی، (علت عدم تشابه نام فامیلی، تغییر نام است) است.

 

به گزارش «الف»، از سوابق آرش در اسناد عمومی در دسترس تا قبل از دهه هشتاد خبری نیست. منابع محلی به الف می گویند که او قبلا در اداره منابع طبیعی و جنگلداری تهران کارهای ساده دفتری همانند کارهای مربوط به نشریه و... انجام می داده است. وی مدتی نیز بیکار بوده و در مغازه یکی از اقوام کار می کرده است.

 

با راه یابی اسفندیار رحیم مشایی به شرکت های مختلف وابسته شهرداری و پس از آن انتصاب به ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، راه برای ارتقای آرش باز می شود.

 

آرش رحیم مشایی (کوشا) به همراه اسفندیار در سال 1382 به سمت عضو هیات مدیره شرکت فرهنگسرای بهمن، وابسته به شهرداری، منصوب می شوند. اسفندیار در این زمان رییس هیات مدیره شرکت است. در سال 83 و با گسترده شدن فعالیت های اسفندیار در شهرداری، او از فرهنگسرای بهمن می رود و آرش جای او را در ریاست هیات مدیره می گیرد.

 

آرش تا اندکی بعد از انتقال اسفندیار به سیستم میراث فرهنگی در دولت احمدی نژاد، در این شرکت (شرکت فرهنگسرای بهمن به شرکت توسعه عمران بهمن تغییر نام پیدا کرده بود) باقی می ماند، به گونه ای که به سمت نایب رییس شرکت عمران تجارت خاوران، از مجموعه شرکت های زیرمجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری، نیز به نمایندگی از توسعه عمران بهمن منصوب می شود.

 

با آغاز دولت جدید، شرایط برای آرش مساعدتر می شود، مقصد: سایپا. به استناد صورتجلسه مجمع عمومي عادي به طور فوق‌العاده مورخ 84.10.24 آقاي آرش کوشا عضو هيئت مديره امداد خوردو سایپا شده است.

 

اکنون اسفندیار در میراث فرهنگی مستقر شده و آوازه قدرت او در مجموعه دولت به تدریج در حال همه گیر شدن است. سال 85 به نیمه رسیده که آرش به عنوان مشاور اسفندیار و دبير كميته ملي طبيعت گردي كشور در رسانه ها صحبت می کند.

 

اول مهر 85، کوشا از تشکیل قریب الوقوع باشگاه طبعیت گردان خبر می دهد.

 

ده روز بعد، شرکت طبیعت گردان جوان میراث را تاسیس می کند:

 

«آگهي تاسيس شرکت طبيعت‌گردان جوان ميراث پارس سهامي خاص

- موضوع شركت: ايجاد سايت اينترنتي چند زبانه پويا در زمينه طبيعت گردي و اكوتورسيم ايران- اجراي پروژه‌هاي تخصصي در زمينه‌هاي مرتبط با اكوتوريسم و طبيعت گردي- برگزاري گشت‌هاي طبيعت گردي- حمايت و پشتيباني از تشكل هاي غير دولتي جوانان مرتبط با طبيعت گردي- ايجاد كانون‌هاي طبيعت‌گردي جوان استان‌ها در مراكز استان- دعوت از نخبگان و دانشمندان از سراسر جهان در برنامه‌هاي فوق به منظور انتقال تجربيات- شناسايي جوانان علاقمند در خصوص طبيعت گردي و اكوتورسيم و ايجاد بستر لازم جهت توسعه طبيعت گردي در بين جوانان- توليد و حمايت از انتشار كتاب در زمينه‌هاي طبيعت گردي و اكوتورسيم- برگزاري نمايشگاه‌ها، مسابقات و جشنواره‌هاي مرتبط با موضوع طبيعت گردي و اكوتورسيم

- اولين مديران شركت: آرش كوشا به سمت رئيس هيئت مديره ... براي مدت دو سال انتخاب گرديدند.»

 

این شرکت به میراث فرهنگی  وابسته بوده وپروژه های مشترک با میراث فرهنگی انجام خواهد داد.

 

شرکت تحت مدیریت کوشا زیر نظر معاونت گردشگری میراث فعالیت می کند. محمد شریف ملکزاده، معاون گردشگری میراث در مصاحبه های مختلف، از پروژه های مختلف شرکت تحت مدیریت آرش حمایت می کند.

 

اواخر 85، عضویت آرش در هیات مدیره امداد خودرو، به مدت دوسال تمدید می شود.

 

از سال 85 تا سال 88 فعالیت های او در میراث فرهنگی تشدید می شود. اخبار متعددی که در رسانه ها منتشر شده است، از گسترش چتر فعالیت های کوشا در میراث فرهنگی حکایت می کند.

 

عضویت کوشا در هیات مدیره امداد خودرو در سال 88 به مدت دو سال دیگر تمدید می شود. سال 88 برای آرش، سال پرکاری است. آرش در این سال به شرکت ورزشی سایپا هم می رود و در آنجا ضمن انتصاب به عنوان عضو هیات مدیره، مدیر عامل می شود.  آرش در این سال، رئيس هيئت‌مديره شرکت فرهنگی ورزشی سایپا شمال نیز می شود.

 

در آن سال، رسانه ها نوشتند که یکی دیگر از اعضای خانواده مشایی به نام رضا رحیم مشایی نیز به عنوان مدیر اداری شركت سرمایه گذاری سایپا منصویب شده و برادر آرش (کوروش) نیز به عنوان کارشناس یا مدیر دفتر توسعه مدیریت سایپا منصوب گشته است.

 

(همزمان با انتصاب مشایی ها در سایپا در زمان مدیریت عاملی آقای پوستین دوز که به گفته رسانه ها از چهره های نزدیک به آقای مشایی است، سایپا در سال 89 طی فرایندی عجیب و "بدون عکس العمل مقامات دولتی"، خودش خودش را می خرد. رسانه ها در آن سال نوشتند که جریانی خاص از این فرایند نفع خواهد برد. نام آقای پوستین دوز که مدیرعامل ساپیا در جریان "خودخریدی" سایپا - نمایی از فرایند - بوده است، به عنوان نامزد اصلی وزارت جدیدی که از ادغام وزارت بازرگانی و صنایع حاصل می شود، مطرح شده است.)

 

از سوی دیگر، منابع محلی به الف گفتند: رضا سماعی، پسرخاله آرش مشایی است. بنابر تحقیقات محلی و اطلاعات عمومی در دسترس، او قبلا در سیستم بانکی بوده اما در دولت جدید مدارج ترقی را طی کرده و به ریاست بانک بین المللی توسعه ونزوئلا (فعال در ایران و ونزئولا) رسیده است. صد درصد سهام این بانک به بانک توسعه صادرات ایران تعلق دارد. این بانک در کاراکاس فعالیت می کند.

 
***
 

گسترش چتر رانتی خانوادگی آقای مشایی محدود به این موارد نمی شود و ابعاد بیشتری از این سری اطلاعات در آینده در الف منتشر خواهد شد.

 

امیدواریم این موارد و موارد مشابهی همانند ماجرای خانه ایرانیان، سمگا، دخالت در ماجرای العقیلی و موارد تکان دهنده تری که در آینده منتشر خواهد، زنگ هشدار را برای آقای احمدی نژاد به صدا درآورده باشد تا از همراهی با جریان انحرافی (اقتصادی – عقیدتی) که همزمان با استفاده از رانت قدرت سیاسی، منافع اقتصادی خود را دنبال می کند و از سوی دیگر با عوامفریبی سیاسی در تلاش برای توسعه قدرت سیاسی خود است، دست بردارد.

 
***
 

الف آماده انتشار توضیحات آقای آرش مشایی (کوشا) در مورد اطلاعات منتشر شده و توضیح روند شایسته سالارانه ارتقاء وی در سیستم اداری است.

    

مرتبط: 

رانتخواري بزرگ در شركت خصوصی متصل به حلقه قدرت - ثروت

  احمدی‌نژاد افشا می کند؛ مشائی حمایت! + سند
  ***


ساعاتی پس از انتشار این مطلب، بانک توسعه صادرات با ارسال توضیح زیر به الف گفت که انتصاب آقای سماعی (لینک فعالیت آقای سماعی در BID در سایت بانک توسعه صادرات دارنده صددرصد سهام بانک مذکور، لینک در رسانه های ونزئولا) بر اساس گردش مشاغل و بوده است. این بانک نسبت خانوادگی آقای سماعی را رد نکرد. متن توضیح بانک مذکور به به شرح زیر است:

با سلام و احترام،با عنایت به مطلب منتشر شده در تاریخ 19/2/1390 با عنوان مشایی ها،ماجراهای آرش و اسفندیار با کد مطلب شماره 103353 و اشاره به نام آقای رضا سمایی شاغل در بانک بین المللی توسعه ونزوئلا موارد زیر جهت اطلاع و انتشار در آن سایت اعلام می گردد.خواهشمند است دستور مقتضی صادر فرمایید.

"گردش مشاغل از جمله تدابیر مدیریتی در حوزه مدیریت منابع انسانی است که این تدبیر با هدف بهسازی،نگهداری و کاربرد موثر نیروی انسانی سازمانی می تواند مفید واقع شود.در همین راستا موضوع گردش مسئولین در حوزه مدیریت بین الملل بانک توسعه صادرات ایران،همواره در دستور کار قرار داشته است و از تجارب کارکنان با سابقه و متخصص برای تصدی مسئولیت در حوزه برون مرزی استفاده می شده است.آقای رضا سمائی نیز به مدت 12 سال در بخش بین الملل بانک سابقه داشته اند بر اساس همین گردش شغلی که در سیستم بانکی مرسوم است با توجه به توانمندی های شخصی و مدیریتی و تخصص در امر بانکداری بین الملل به کشور ونزوئلا منتقل شده و به عنوان کارشناس بانک بین المللی توسعه ونزوئلا منصوب و مشغول به کار شده اند.ضمن اینکه تیمی از کارشناسان خبره بانک توسعه صادرات ایران علاوه بر ایشان برای دوره جدید خدمت با توجه به خاتمه ماموریت گروه قبلی به این بانک انتقال یافته اند".

 
فردوسی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۹:۴۲:۰۳
آرش، اسفندیار و.... پس کو رستمشون؟
امیدوارم شاهنامه اینا آخرش سهراب و سیاووش کشی نباشه (441325)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۹:۴۶:۲۳
با مشایی باش و نعوذبالله پادشاهی کن (441327)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۱۶:۳۱
عجب صبری خدا دارد. این همه پارتی بازی و ناشایسته سالاری با شعار عدالت محوری چه سنخیتی دارد؟ (441470)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۹:۵۲:۴۴
چهارتا دعوای دیگه بشه پته همه رو آبه!
ایول الف!!! (441331)
 
ايليا بياتي
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۰۰:۲۱
چتر خانوادگي چيه آقا خدا وكيلي تو جاي اون بودي از اين كارها نمي كردي ؟ (441335)
 
بنده خدا
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۱۰:۵۰
سلام
تمامی موارد فوق دروغ است. مگر ممکن است در دولت مهرورز و عدالت پرور موارد فوق اتفاق بیافتد؟ (441336)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۰۷:۴۷
یک نفر این بنده خدا را بیدار کند البته اگر خودش را بخواب نزده باشد. (441555)
 
مائده
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۱۷:۵۶
جناب نویسنده اینهمه داریم داد میزنیم بابا رئیس جمهور و مشایی یکی اند و اینقدر نخواید از هم جداشون کنید بازهم قبول نمیکنید نه؟!

اگه تا اخر این 2 سال مونده کوچکترین تغییر موضعی دیدید!
اونموقع ابروی رفته رو میخواید چیکار کنید؟! (441343)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۴۷:۴۹
خوب پسر احمدی نژاد از سر سفره مشایی هم نان میخورد پس این نون اونجا هم رفته پس همه یکی هستند (441454)
 
آرش
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۱۸:۵۶
زمامداری که بخاطر مصلحت و گذر ناچیز زمان از ریشه های فساد در گذرد و مهلت دهد آلوده میشود و ترحم بر پلنگ تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان
----------------------
آیا اگر علی (ع) به توصیه ابن عباس عمل میکرد و به دلیل مصلحت مدتی بیشتر با معاویه مدارا میکرد متهم نمیشد که از ریشه فساد دفاع میکند و معاویه نیز وجه خود را قانونی نمیکرد
---------------------
هر روزی که به فساد قدرت نفس کشیدن داده شود بصورت آوار این فساد روزها در جامعه گسترش میابد و ریشه هایش را محکم تر میکند
---------------------
فساد در ادارات و قسمت های بالای نظام مثل ویروس ایدز است که سیستم ایمنی را از کار انداخته و فساد های کوچک نیز رشد پیدا میکنند (441345)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۱۹:۵۴
چرا به شرکتهای دیگر سری نمی زنید همه می دانند که تمامی شرکتهای خصوصی مرتبط با دولت را کارمندان ویا....تشکیل می دهندو جوانان هرگز سر کلر نخواهند رفت (441346)
 
جعفر گنابادي
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۱:۵۷
من نمي دانم چرا كسي به دنبال ريشه هاي اين عدم شايسته سالاري ها نمي گردد يعني شمافكر مي كنيد اگر اين امكان براي من و شما فراهم بود از آن به هيچ وجه استفاده نمي كرديم مجلس و ناظرين ما بجاي گير دادن به اين معلول ها بايد ريشه ها را بررسي كنند و در جهت خشكاندن آن ريشه ها مصوباتي را به كشور تصويب كنند و قوه بجاي تهديد نمودن هركس كه حرفي بر عليه مصالح ما بزند به مصالح كل مملكت فكر كنند (441348)
 
ابراهيم قنبري
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۳:۲۷
به نام خدا
الف عزيز ، باور كن كه اين گونه خبر رساني و بهره گيري از تكنيكهايي اين چنيني ( تفحص در احوال افراد ) در شان رسانه اي وزين چون شما نيست و تنها منجر به ايجاد بازخوردهاي منفي نزد خوانندگاني ميگردد كه طي همه اين سالها به اصالت الف معتقد و پايبند بوده اند. (441349)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۵:۳۹
آقا خبر رساني چيه؟ اين رسانه هم يه منافعي توي اين نوع گزارش دادن داره ديگه حتماً. تازه مگه اين رويه ها توي كشور ما تازگي داره؟ مگه تشكيلات و چتر خانوادگي تو بقيه جاها وجود نداشته و نداره؟ چطور از آقايوني كه مواضعشون مشتركه نمي نويسند؟ حالا اين بابا حداقل با ابزار اسلام به اينجاها نرسيده. از آقايوني كه با اسم و لباس اسلام به كجاها كه نرسيدند بگيد... (441590)
 
saeed
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۹:۲۱:۵۰
احتمالا به جنابعالی هم خوب رسیدن که این حرف رو می زنی
ابراهیم جان تا حالا چون حرف نزدیم و کنکاش نکردیم اینجوری شده
اگه از هم.ن اول یکی جلوی اینها و امثال اینهارو می گرفت دیگه بدهی بانکها 6000 میلیارد تومان نمیشد
این پول مگه مال من و تو نیست
سرمونو توی برف نکنیم (441896)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۹:۴۲
جالب بود اینهمه ترقی از مغازه داری تا ......... (441352)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۵:۰۶
بازم میگی نواره ؛ نوار که پا ندارد .
خدا تمامی عزیزانی که فقط و فقط به فکر این مملکت و اعتلای نام ایران و نه به فکر رانت ( پر کردن جیپ ) هستن ؛ خیر دهد. (441353)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۶:۴۵
سلام.البته در مورد آقای پوستین دوز خبرها حاکی از این است که نامبرده چند روزی است که به محل کار خود نرفته و فل حال در نهاد ریاست جمهوری مستقر شده و برخی از علمای کوفه ( شما بخوانید نمایدگان مجلس )به جهت احوال پرسی و بیعت با ایشان در حال آمد و شد می باشند.به قول معروف تقلبل الله... (441354)
 
عظیم زاده
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۷:۱۱
یک سال پیش یکی از دوستان قدیمی بیکار و الاف خودم را دیدم که به یکباره ترقی کرده و کارهای بزرگی انجام میدهد و دیگه خدا رو بنده نیست (جویای کار به این شرکت مراجعه کرده بودم)
گفتم چطوری ممکنه : بعد از کلی حرف به یک نتیجه رسیدم که :
پسر عموی او وارد یکی از سازمانها شده و بودجه را بین شرکتها تقسیم میکرده و به این رفیق قدیم ما گفته بیا برو شرکت ثبت کن و بیا با تو قرارداد میبندیم و کار میدهیم و چرا به غریبه بدهیم و اکنون قرارداد های رقم بالا میگیرد و بصورت پیمانکاری با دادن حقوق ناچیز به کارگرانش کار میکند و تا ابد کارش تضمین شده است
جالب اینجا بود که میگفت برای جلب کار با یک سازمان دیگر که پارتی نداشتیم بعنوان کارشناس و شغل دوم مسئول قراردادهای آن سازمان را استخدام کردیم و در سازمان دیگری مجبور شدیم بعنوان کارشناس و ناظر سهمی بعنوان دستمزد به یک نفر دیگر بدهیم
بالاخره سفره ای باز شده و همه داریم نان میخوریم

من متعجب نگاهش میکردم و به معصومیت از دست رفته اش فکر میکردم و تاسف میخوردم که چگونه روزی عجیب خود را پاک شمرده و توجیه میکند (441355)
 
آرش
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۹:۰۰
امیدوارم شما را تهدید یا تطمیع نکنند

شجاعت شما قابل ستایش است (441356)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۰:۴۶
خدایی چند نفر تو این مملکت براساس شایستگی تو سیستم رشد کردن که این یکی نکرده به نظر شما به صد نفر می رسن؟ (441359)
 
خشن
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۹:۴۷
انشاالله به همین منوال بگذرد، از مفاسد اقتصادی در زمان سازندگی و اصلاحات که برخی در مورد آن گلوها پاره کردند و فریاد وا بیت المال سردادند و کفن به تن کردند و ... دوستان عدالت گستر و اصولگرا و ارزشی پیشی خواهند گرفت. (441362)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۵۰:۵۹
ببخشید ، من یه سوال دارم .
این اطلاعات رو تا حالا کجا نگه داشته بودید که الان رو میکنید ؟
همه رو تو همین دو سه هفته بدست آوردید ؟!!!! (441363)
 
منصور
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۵۲:۵۵
با توجه به رشد قارچ گونه خاندان مشایی ایا اقدامی از سوی قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور جهت مقابله با این بی عدالتی ها شده و چرا این مباحت در برنامه هاو میز گردهای سیاسی و اقتصادی صدا و سیمای اقای ضرغامی مطرح و به بحث گذاشته نمیشود. (441365)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۵۴:۴۶
متاسفانه آقای احمدی نژاد اصرار دارد سرنوشتش را به مشایی گره بزند

ما او را دوست داشتیم ولی او نمی خواهد که در بهشت حزب الله باشد.
(441329)
 
قصری ضرغامی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۰:۵۵:۴۱
به به مملکت چه خبره از خوردن و بردن بعضی ها اقای توکلی تو عمق قضیه بری از این چیزها بیشتر پیدا خواهی کرد (ترا بخدا ببینید خوانواده های مسئولین رده بالا چه میکنند ولی پسر فوق لیسانس من مثل هزارن تحضیلکرده دیگر بیکارند )اسامی را نگاه کن ارش .کوروش .... (441367)
 
پسرک
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۲:۲۶
انشالله این خبرها به گوش آقای احمدی نژاد برسد
تا ببیند آقای مشایی که او را بهترین فرد در دنیا می داند ماهیت واقعی اش چیست (441342)
 
ساده
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۲۴:۰۲
فکر می کنید آقای رئیس جمهور خبر ندارد.
او البته خود را ظاهرا پاک نگه می دارد تا بتواند آبروی هرکس فرقی نمی کن بالاتر و یا پایینتر را ببرد. ولی آخر همه دور بری ها به وی ختم می شود. (441441)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۸:۰۹
خیلی ساده انگاری است که احمدی نژاد را مستقل و جدا از مشایی و بی خبر از همه جا بپنداریم. (441489)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۱۰:۲۶
ديگه بد تر ! يعني رييس نميودونه نزديكترين شخص بهش داره چيكار ميكنه؟؟! پسرك ساده اي ! (441518)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۰۸:۱۵
اگر گوشی برای شنیدن باشد. همه عالم و آدم فهمیدند این وسط رئیس جمهور نفهمیده؟ ساده دل (441558)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۳:۱۸
نوش جونش وحال کرد و باید بکنه چون همچین پارتی گردن کلفتی داره.
خاک بر سر امثال من که با مدرک فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های خوب دولتی باید غرورمون رو جلو هر بی سواد نتراشیده ای خرد کنیم.
خاک بر سر من .خاک بر سر من. (441372)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۸:۳۶
بابا اسم پسران هاشمی بد رفته (441377)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۸:۳۷:۴۶
از آب گل آلود ماهی نگیر، اونا کارشون تمومه (442356)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۹:۰۴
دوست گرامی که مطلب بالا را نوشته اید امید وارم که امروز وارد این کشور نشده باشید . متاسفانه سالهاست که این روش وجود داشته و هرکس درهر منصبی که وارد شده اول از همه به جای ذات باریتعالی بستگانش رامد نظر قرارداده است . آقای رحیم مشایی نیز ادامه دهنده راه آن بندگان خداست . زیاد خودتان را ناراحت نکنید . فایده ندارد. (441378)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۱۴:۴۸
بین احمدی نژاد ورژن سال 90 با مشایی دیگر هیچ فرقی نیست

یاد احمدی نژاد 84 بخیر (441374)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۱:۰۳:۰۰
احمدی نژاد 84 هم همین بود
فقط اون وقت نیاز به تقیه داشت (441982)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۲۳:۱۷
خوبه والا
دیگه چی میخوای بدونی آقای احمدی نژاد؟! (441389)
 
سمیه
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۳:۱۳
خداییش همین دیروز میگفتم حالا مثل قدیم نیست که بچه اشپزصدراعظم بشه
ولی حالا فهمیدم امکانات بیشتر هم شده
امیرکبیربخاطر هوش واستعداد بالا رفت اما امروزه با استفاده از رانت ازهیچ به همه چیز خواهی رسید. (441400)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۴:۳۹
الف جان این قدرروزها وماه ها درباره رحیمی نوشتی و اسناد ومدارک روکردی جزاینکه اعصاب مردم رابیخودی خوردکردی به کجارسیدی؟ که حالا اومدی سزاغ مشایی (441405)
 
سیدعزت
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۵:۰۱
نظر شما محترم وموردقبولتراگرمیخواهیدباشدازنهادی تاییدیه بگیرید تاشایددادستان مجرمان اقتصادی وسیاسی رابه میز محاکمه بکشاندچون هر کسی را بحر کاری ساختن؟ (441407)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۶:۲۰
خدایا پناه می برم به تو و به عدالتت در روز قیامت (441409)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۴۲:۱۸
سلام، شما از توانایی های مردی به نام کوشا تعریف نموده اید!اگر آنقدر که شما گفتید فعال بوده که جای تحسین دارد!حال می خواهد قبل از سال 80دستفروش باشد مگرشهید رجایی دستفروش نبود؟ولی اگر رانت خواری کرده وبی خاصیت بوده مانند بعضی از مدیران سی سال سابقه که نمی توانند یک استکان جابجا کنند بگوییدتا ما هم بدانیم ما هم با این جریان منحرف دشمنیم. (441412)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۴۴:۱۸
واقعا برای خودم به عنوان یک استاد دانشگاه متاسفم که چه هزینه هایی برای حمایت از اقای احمدی نژاد و به نیت اینکه دولت و طیف ایشان طرفدار مستضعفین است متحمل شدم . اقای احمدی نژاد اکتریت طرفداران خود را از دست داده ای . دیگه امثال من و ملینوها نفر مثل من حساب تو را نه تنها از مشایی جدا نمیکنند که شما را یکی میدانند. ببین نفرین این ملت مستضعف چگونه دامان تو را خواهد گرفت . .. (441414)
 
سرباز ولایت
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۴۵:۰۱
خدا از شما نگذزد که این چنین در پی تخریب بنیان های نظام جمهوری اسلامی هستید.
برای انتشار این تهمت ها باید جوابگوی امام زمان باشید. (441416)
 
جانباز دفاع مقدس
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۵:۰۰
عزیز من از جانمان نگذشتیم که امروز همچون کبک سر در برف کنیم وغارتمان کنند وبعد خودمان را سرباز ولایت قلمداد کنیم چه ظلمی بالاتر از این به ولایت. (441544)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۰:۲۸
خدا از امثال شماها نگذرد که جشم و گوش بسته و بدون هیج دلیلی کلیه اعمال اینها را درلوای اسلام تائید میکنید اگر منصفانه کمی فکر کنید این شمائید که باید پاسخگوی امام زمان(عج) باشید. (441586)
 
رحمانی
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۹:۲۳:۵۱
اگر منظور از بنیان های نظام آقای مشایی است بگذارید هزاران هزار از این بنیان ها تخریب بشود . ولی اگر بنیان نظام که امام راحل بنا نهاد را می خوهید بدانید، ساده زیستی مسئولین و دوری از اشراف زدگی خانوادگی  است که متاسفانه در هر دوره ای به دست امثال آقای مشایی تخریب شده است.
در ضمن اگر قرار باشد برخورد با کسی که به بیت المال تعدی می کند، مذموم باشد، برخورد امام علی علیه السلام با عثمان بن حنیف که نامه آن حضرت به وی در نهج البلاغه ثبت است هم باید مذموم باشد. (441897)
 
س
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۱:۰۶:۰۱
عزیزم این تخریب نیست تلاش برای آدم کردن است!!!! (441988)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۵۲:۴۲
عدالت.شایسته سالاری.خدمتگذار.مهر پرور...چه کلماتی یادش بخیر چقدر با اعتماد مردم بازی شد که آخرش بشه این؟افسردگی گرفتم (441419)
 
sina
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۰۰:۱۳
اگربامشایی مشکل دارین چرابه بستگانش تهمت میزنیدمگر این آقادردادگاه محکوم شده به این راحتی این اتهامات بهشون میزنین کمی حرفه ای کار کنید (441425)
 
اتهام
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۳۴:۱۷
دوست گرامي چه اتهامي
الف داستان زندگي سياسي و اجتماعي يه مسئول رو منتشر كرده
بايد بررسي كرد كه چرا شما شرح حال رو تهمت مي‌دونيد؟... (441530)
 
از کارکنان پارس خودرو
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۰۴:۳۷
با سلام
می خواستم یکی جواب بدهد که چرا می خواهند معاونت فروش پارس خودرو را با سایپا ادغام کنند؟ آیا غیر از این است که از این ادغام، فروش سایپا بالا رفته و مشایی ها که ذینفع هستند، بتوانند پول بیشتری برای تبلیغات آینده خود در اختیار داشته باشند؟ آیا غیر از این است که دکتر ملک (مدیر عامل سابق پارس خودرو) که در مقابل این ادغام مقاومت کرد توسط پوستین دوز برکنار شد؟ در حالی که هنوز مدت کوتاهی از مدیرعاملی دکتر ملک نگذشته بود! (441426)
 
مشتري الف
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۱۷:۵۹
بنظرم اعلام اسامي اشتباه است وممکن است باعث حق الناس شود .بهتر است رابطه فاميلي را بگوييدواول اسم ها را .به هر علتي اگرحتي بخشي از اطلاعات ارائه شده غلط باشد مصداق تهمت وحداقل غيبت است ونمي توانيد پاسخگو باشيد . (441434)
 
میلاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۲۱:۱۷
افشاگری جالبی بود.
فقط یک سوال از الف دارم. امیدوارم جوابی بگیرم.

آیا بنظر شما این خانواده تنها و بزرگترین خانواده رانت خوار بین سیاسیون ما هستند؟
و با توجه به اینکه جواب سوال بر همگی روشن است، لطفا تشریح کنید چه عاملی باعث شده اینقدر روی آقای مشایی تمرکز و تحقیق کنید؟ دلسوزی برای نظام و مردم، یا بهره برداری سیاسی؟ (441436)
 
كامران
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۲۱:۳۷
برادران گرامي! آيا تا به حال خواب بوديد؟ و آيا فاميل ايشان فقط اينگونه پيشزفت كرده است؟اين اطلاعات الان به دست شما رسيده يا قبلا هم اطلاع داشتيد؟
خواهش مي كنم جواب دهيد چرا الان به فكر افتاده ايد؟ايا اين مصداق بازي كردن با لفظ عدالت نيست؟مردي نبود فتاده را پاي زدن! با تشكر (441437)
 
ا س
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۲۷:۳۱
چراکسایی که پارتی ندارند باید همیشه در حال چه کنم چرا باشن.چرا سرمایه های این مملکت دست یه سری افرادیه که لیاقتشو ندارن.چرا چرخ دنده های این مملکت باید زنگ زده باشن.چرا.چرا.چرا.اون کامنت فوق لیسانسو ببینید/منم یکی دیگه...هزاران مثل ما.... (441443)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۱۴:۴۱
خوش بحال خومون که از اول سر کار نرفتیم و حالا هم افسرده نیستیم و داریم حال میکنیم (441567)
 
مختاریانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۳۲:۳۷
واقعا جای تاسف دارد که شما صحبت های دیروز دکتر در دفاع از ولایت را اصلا منتشر نکرده اید شما اگر حامی ولایت بودید باید از این که موضوعات اخیر ختم به خیر شده است خوشحال باشیم اما اینکه حتی خبرش را هم ذکر نکرده ایم به روشنی اثبات می کند که همه مطالبی که به اسم دفاع از ولایت مطرح شد در واقع یک سری عقده گشایی های سیاسی بوده است . اگر دین نداریم لا اقل آزاده باشیم (441448)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۳۳:۵۸
کوروش برادر تنی اسفندیار است (441449)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۲:۴۸:۲۰
با کسی رفیق نشوید واگر شدید هرگز رفیق نیمه راه نشوید چون از مروت و جوانمرد ی بدور است . تو مجلس ما مگر نمایندگان رفیق ندارند مگر دست بهم نداده امضا جمع آوری کنند . تا رئیس جمهوری را به مجلس بکشانند . در هر دولت خویشاوند سالاری بجای شایسته سالای وجود داشته هیچکدامشان مبرا از باند و جناح نبودند . حال نوبت که احمدی نژاد رسیده داد یک عده گوش هفت آسمان ها کر کرده است . (441456)
 
اسدزاده
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۰:۳۸
علیپور جان اصلا آقای احمدی نژِاد برای شما مانند یک آفتاب هست که غروب نمی کند من هر چه از شما خوانده ام در مدح دولت هست انگار دولت دهم و نهم معصوم هستند و بری از هر گونه بزه و اشتباه (441587)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۱۱:۵۸
الان این چیزایی که شما گفتین یعنی فساد اقتصادی یا قانون شکنی یا سوء استفاده از مقام؟؟؟
این چیزها حداکثرش عدم توجه به شایسته سالاری و شایدم دله دزدی باشه.
آقایان الفیه و شلفیه شاه دزدها رو ول کردین چسبیدین به اینا.یا چیز دیگه ای منظورتونه. (441468)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۱۷:۵۹
گیرم که این گزارش 100 درصددرست باشد این سایت محترم سراغی از آقازادها هم بگیرد خداوکیلی کسی هست که به قدرت برسد وخویشاوندان خودرابرسرکارنگمارد راستی چه خبر ازگزارش تحقیق وتفحص نمانیدگان مجلس که به سرانجام نرسید
نمی دانم چرا وقتی کسی منفورمی شودیکی به یکی رانت هاش رومی شودوگرنه اگر چهره محبوبی بوداصلامشکلی نداشت. (441475)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۱۸:۰۰
اگر فامیل بودن بداست چرا رئیس دو قوه برادران آملی هستند. علی لاریجانی رئیس مجلس صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه جواد لاریجانی مشاور قوه قضائیه باقر لاریجانی مشاور وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران فاضل لاریجانی نماینده دانشگاه آزاد .مهم توانمندی آدم هااست که به یاری خدا در آقای کوشا وجود دارد. (441476)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۲۲:۰۹
خسته نباشی الف
آقا چرا این اطلاعات ناب رو قبل از دعوا رو نمی کنی؟ (441480)
 
علي
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۲۶:۲۶
تو را خدا بيوگرافي رحيم مشايي را بنويسيد ميخوام مردم بدونند ايشان تو اين 30 سال چه خدماتي داشته اند؟ شايد واقعا\" چيزي پيدا شد تا اينهمه ارادت آقاي احمدي نژاد به رحيم مشايي معلوم شد... (441482)
 
احمدي نجات
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۲:۲۹
آقاي احمدي نژاد شما كه هي از رسوا كردن مفسدين حرف ميزنين يه نگاهي هم به دور و بر خودتون بكنيد نكنه ميترسيد اگه اسفنديارو كنار بزاريد پته شمارو هم بريزه رو آب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حضرت علي گفت عدالت فرق شكافته مي خواهد ديگه لطفا تو حرفاتون از عدل و عدالت حرف نزنين...................................
واين قصه ادامه دارد به بقيه ماجرا گوش بديد.............................. (441484)
 
رامسری
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۱:۳۰
جالب است بدانید و به مقاله اضافه کنید که او دیپلمه است اما در مراسم ها از او بعنوان مهدس کوشا نامبرده می شود. (441497)
 
نعمت
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۲:۳۹
یکی نیست به احمدی نژاد بگه تو در دوره انتخابات مناظره با میر حسین موسوی خانواده و اطرافیان هاشمی و ناطق نوری را به چالش کشیدی اما الان دوربرت خیلی بدتر از ان دوره است پس با این حساب تو این مملکت که مدعی هستیم امام زمان (ع) صاحب ان است حسابی بخور بخوره به قول معروف تا بوده همین بوده (441498)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۵:۳۶
سلام
لطفاً برای آگاهی مردم، در مورد قصد مشایی برای تحصیل در مقطع دکتری تربیت مدرس و ایمیل معاون وزیر علوم به احمدی نژاد (که خواهش کرده بود مشایی را از تحصیل منصرف کند)، نیز مطلب بنویسید. (441500)
 
محمد حبیبی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۶:۰۳
اگر به اسامی اسفندیار و ارش و کوروش و سایر وابستگان رحیم خان و علاقه وافر ایشون به کتیبه کوروش و مسایلی از این دست نگاه کنید متوجه میشید که ریشه اصرار ایشون به مکتب ایرانی چیه ؟؟؟ و تاکید رحیم خان بر اسلام و ولایت فقیه یک پوشش برای فعالیتهای انحرافی اش میباشد (441503)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۴:۴۰
من نمیفهمم این گونه بحث ها برای چیست؟ یعنی رییس جمهور 63 درصدی، اختیار این را هم ندارد رییس دفتر خود را انتخاب کند. آدم فکر میکند شاید چیزی در ساختار قدرت از قلم افتاده که از مردم قایم میکنند. این همه فشار از به رییس جمهور و مشاور ارشدش از سوی کیست؟ برای چیست؟ (441511)
 
Prince
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۹:۳۰
یواش یواش.
جواب جوابیه مقاله! سمگا رو بدید بعد برید سراغ اون یکی.
این کارتون ادامه همون لیست هزار فامیلیه (با 16 مورد البته)که موقع انتخابات برا احمدی نزاد در اومده بود.
دفعه بعدی نوبت افراسیابه دیگه؟
نمی دونم اینایی که مقاله رو می خونن شب چه جوری می خوابن !! (441513)
 
روابط عمومي بانك توسعه صادرات
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۷:۴۱:۲۰
مطلبی امروز در سایت الف منتشر شد که به نام بانک توسعه صادرات ایران، در این خبر اشاره شده بود. روابط عمومی این بانک با انتشار جوابیه ای، گردش شغلی را تدبیر مدیریتی و یک روال عادی در سیستم بانکی دانست.
در خبر منتشر شده از سوي الف آمده، شخصي كه پسر خاله برادرزاده يكي از مقامات ارشد نظام است!، به عنوان رئيس بانك بين المللي توسعه ونزوئلا منصوب شده است در حاليكه اين خبر صحت دارد و اين كارشناس بانكي با 12 سال سابقه در بخش بين الملل بانك به همراه گروه جديدي از كارشناسان خبره مامور به اين بانك شده اند و رئيس شعبه اين بانك، شخص ديگري است.
متن كامل جوابيه را در اينجا بخوانيد.
http://www.edbi.ir/Media-Details/p3377852.edbi (441651)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۵:۲۶:۵۵
بابا 12 سال چیه؟ تازه سال 92 شده 12سال اونوقت تو سال 90میگن 12ساله. گردش شغل و تدبیر مدیریتی کدومه من خودم سابقه ام بیشتر از سمائی هست و تو بانک توسعه صادرات کار میکنم ولی بدلیل نداشتن پارتی از هزنوعی چه کلفت از نوع مشائی و چه نازک از نوع آبدارچی هنوز کارمند هستم و پستی ندارم.
من اینکه یکی از شرایط کار کردن آقای سمائی در ونزوئلا بکارگیری همسرشان در بانک بوده که البته ایشان نیز هیچ تخصصی نداشته و فقط با بند پارتی و روشهای مقدس مابانه خود نمائی می نمایند (1586559) (alef-15)
 
محفوظ
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۱:۰۲
شما استعلام كنيد ببينيد واقعيت داره يا نه (441515)
 
م
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۱:۰۵
اين همون كوشا ست كه عادل خان در برنامه 90 باهاش مصاحبه كرد؟ پس چرا اونجا بحث دايي شد، نه عمو (441516)
 
مصلحت اندیش
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۲۹:۱۳
سلام الف جان حقت را ندادند یا پا روی دمت گذاشتند ، توکه حسود نبودی راستی چرا تا بحال افشاگری نمی کردی ؟ !!!! امان از مصلحت اندیشی ها ... امان (441527)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۴۵:۰۳
اين آدمها تا قبل از جريانات اخير وجود نداشتند يا در سايه نظام در حاشيه امنيت قرار داشتند؟ چرا حقايق را زماني مطرح مي كنيم كه اينگونه برداشت شود هر كس در چارچوب نظام هر كاري مي تواند بكند ولي حواسش باشد كه روزي كه از اين چارچوب خارج شود همه آنها برملا خواهند شد؟ (441536)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۴۸:۴۴
رضا سماعي فرد لايق و شايسته اي است و با توجه به صلاحيت فردي به ونزوئلا اعزام شده در اظهار نظر ها كمي با تقواتر باشيد. (441540)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۵:۲۹:۰۱
خلایق هر چه لایق. کمی به خدا هم فکر کن و به روز آخرت بعد صحبت کن. (1586561) (alef-15)
 
فامیل آقای مشایی
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۸:۲۳
من به عنوان یکی از اقوام نزدیک آقای مشایی و کوشا و سمائی، تمام موارد فوق رو تایید می کنم.اطلاعات نوشته شده بسیار دقیق است. (441546)
 
امير
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۰۵:۱۷
با 10 سال سابقه کار و بالاترين مدارک دانشگاهي بيش از يکسال است که با داشتن کودک يکساله بيکارم، و چندين موقعيت استخدام را بخاطر پارتي بازي از دست داده ام.واقعا براي اين مملکت متاسفم.! کم کم دارم به علت فرار مغزها به خارج پي ميبرم. بيچاره ايران من! (441550)
 
الهام
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۱:۵۰
اینا رو احمدی نژاد هم می دونه وهنوز مشایی رو استاد خودش می دونه
به حال خودم متاسفم (441575)
 
سمانه
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۱:۱۳
تشکر از آقای توکلی
وخسته نباشید
یادمونه شعارهای انتخاباتي اينها
فامیل بازي ممنوع
رانت خواری ممنوع
نفت سر سفره مردم
کجا رفت این سخنها؟
در ضمن چرا اسامی اینها همه از شاهنامه است
معمولا خانواده هاي مذهبی اسامی فرزندانشون را بخصوص فرزند پسر را از میون اسامی ائمه ناگذاري مي کنند
اینها مگه خانواده مذهبی نیستند؟ (441610)
 
درود بر الف
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۶:۵۷:۳۵
هرچه بگندد نمكش ميزنند واي كه بگندد نمك (441618)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۷:۰۸:۱۷
یک لطفی کنید پس از برسی پرونده آقای مشایی و تک تک اقوامش،اگه وقت کردین به همین شکل پرونده اقوام همفکران آقای دکتر توکلی و دیگر مسئولینی که الان اینور گود نشسته اند را هم بررسی کنید. این فقط مشکل آقای مشایی نیست بلکه مدتهاست که مشکل بزرگ مملکت ماست و تا زمانی که ریشه ای و بدون اغراض سیاسی و با همه یکسان رفتار نشه، همین بساط هست و خواهد بود و ما هر بار باید منتظر باشیم تا رقبا برای حذف یکدیگر شمه ای از این فساد را رو کنند اما پس از حذف رقیب، آش همان است و کاسه همان! (441623)
 
sina
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۷:۱۵
در پسندیده بودن شفافیت در امر خبررسانی و مبارزه با فساد(از هر نوع) شک وشبهه ای نیست اما هنگامی که این امر با مطامع شخصی و ارگانی و یا حزبی الوده شود به مراتب از عدم شفافیت حاکم بر خبرگذاری های ایرانی خطرناک تر خواهد بود.
ساده سخن اینکه مطالبی که سایت گرانقدر شما در مذمت اقای مشایی و همفکران او منتشر می کند اگرچه با برچسب مبارزه با فساد منتشر می شود، آکنده از مطامع حزبی و جناحی است. چه بسیار مفسده های اقتصادی روشن (برای نمونه در مخابرات و سازمان هواپیمایی و ......) که به خاطر متصل بودن به قدرت از جانب سایت شما نادیده انگاشته شده است.
در زشتی اعمال و رفتار اقای مشایی شکی نیست اما چه شده که این خبرها در این برهه زمانی از طرف سایت شما منتشر می شود ؟ ایا این خبرها تازه به شما رسیده یا مصلحت هایی فراتر از حق قانونی مردم در مطلع بودن از امور مملکت خویش در میان است؟
راه دور نرویم! خود به روشنی میدانید که جستجو و تفحص در میان اقوام و اشنایان بسیاری از مسئولین (من جمله وزرا و نمایندگان مجلس و ....) نتایجی به مراتب شگفت تر از اینچه شما اورده اید به همراه دارد! اما شاید مصلحت در این است که فعلا مسکوت بماند و در زمان مقتضی به بهانه های مختلفی مانند مبارزه با فساد و .... رو شود!
ایا این طور نیست؟ (441669)
 
سپنتا
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۸:۴۸:۳۳
چرا خودتون رو خسته می کنید ؟؟
مگه مشائی با احمدی نژاد فامیل نیست ؟؟


دیگه فامیل این آقا و اون آقا نداره ......... (441689)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۹:۰۷:۳۷
آقای مهندس اسفندیار رحیم مشائی رئیس دفتر رئیس جمهوری محترم ما داریم شما را به آرش و کورش و رستم و زال و سهراب و افراسیاب و حتی به داشتن مدرک دیپلم و خان خانان معتقد به مکتب ایرانی بودن تخریبت می کنیم . به دل نگیر اخوی . اما بدونید داریم شما را به اکثریت مردم معرفی می کنیم .بدون اینکه خودمون متوجه اعمال و رفتار مان باشیم .و العا قبت البخیر (441698)
 
عليرضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۲۰:۰۳:۵۱
جرم خيلي ها اين بود كه اسرار را هويدا مي كردند (441724)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۲۰:۱۳:۵۲
اون موقع که به احمدی نژاد رأی می دادید و باید فکر این چیزها را هم می کردید. وقتی جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود؟؟ (441728)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۲۰:۵۸:۲۸
چرا از رانت خواران در مجموعه شهرداري تهران نمي‌نويسيد
چون آقاي قاليباف از خودتان است
آقاي توكلي شما هم كه سر در ... آقاي قاليباف داريد
شما آقاي افروغ ، آقاي حداد عادل و الي ماشاءالله (441749)
 
REZA ahvazi
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۲۲:۲۵:۴۳
یاور مستضعفان یاور محرومین فریاد رسه روستاییان حامی جوانان رجایی زمان کجایند آن شعارها :بله باکری ها و جهان آرا رفتند چون خدا آنها را دوست داشت اگر بودند باید آرش را می دیدند و رانت و پارتی بازی:من مسلمان نیستم تمام 30 سال عمرم نماز صبح را قضا خواندم ولی همین را می دانم که رانت و بی عدالتی همه جا را فرا گرفته :یک سال است که دنبال دیدن شهردار اهواز می دوم نه برای کار شخصی بلکه برای مطالبات 120 نفر کارگر ولی تا امروز ایشان وقت ندارد می گوید پول نداریم ولی هستند افرادی مانند آرش که مسیولین به دیدن آرش می روند:این عدل علی است:یا حسین (441768)
 
شاهد
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۰:۰۶:۳۰
ایا سفر رئیس جمهور به ترکیه در حد واندازه الف نبود /به صفحه اول سایت نگاه کنید/ به عنوان یک خبر ساده هم درج نشده است /انقدر محو تحلیل های خود هستید که خبر رسانی را فراموش می کنید (441804)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۶:۴۰:۰۷
آقا يا خانم شاهد
آقاي احمد نژاد ديگه براي مردم مهم نيست براي ما فقط ولايت و ولايت مداري مهم است (442270)
 
محمدرضا ستاره
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۱:۱۸:۳۹
به امید روزی که آحاد مردم ایران در برابر تیغ افشای رسانه ای برابر و یکسان باشند (441815)
 
معتمدی
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۵:۰۱:۱۲
خدا آن کسانی را که به نام خدمت به مردم خیانت می کنند رسوا می کند. (441838)
 
اکبر حقیقت
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۶:۲۶:۲۰
سلام
آیا این ها عاقبت آقای کردان را ندیده اند (441842)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۰۹:۵۷:۵۵
از قدیم گفتن ، آدم ها رو باید از دوستان و اطرافیانشون شناخت ! (441924)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۲:۵۰:۴۴
با سلام و عرض ادب و ارادت : هموطن معزز مگر قراره همه در یک نوع تفکر و اندیشه باشند مگر قراره همه به احمدی نژاد بتازند و بکوبند و تخریبش کنند آنوقت چه فرقی بین منو با سیمای منافقین و بی بی سی فارسی -و voa آمریکائی و فارسی وان و دیگر رسانه های ضد انقلابی = نه اخوی این نوع اندیشه هامردود و مطرود و مضمحل شده و تاریخ مصرف شان گذشته اند و کسانیکه تاب و تحمل دیدن حامیان سایت الفی دکتر احمدی نژاد را نداشته باشند بدانید که دارند بسوی یک دیکتا توری جدیدی کشانده می شوند . حمایت حقیر از دکتر احمدی نژاد فقط بخاطر رای حد اکثری ایشون و تنفیذ حکم ایشون از جانب مقام معظم رهبری بوده و هست . نقد و نقادی بجای خود و به این ایده و اصول پای بندم. اما مخالف سر سخت تخریبات تند و زننده و غیر منصفانه هستم مضافا اگر احساس کنم به اندازه ی تار موئی کار خلافی در وجود شخص رئیس جمهوری محترم است من هم به جرگه شما خواهم پیوست . ممکن است بفر مائید اطرافیان رئیس جمهور فلان و فلان کاره اند این را هم قبول ندارم مگر اینکه در مراجع قضائی بجرمشان رسیدگی و اگر اثبات گردید آنوقت تکلیفم را مشخص خواهم کرد . اصلا شک و تردید بدلتان راه ندهید . اراد تمند همه منتقدین دلسوزانه ی دکتر احمدی نژاد هستم و خواهم بود . یا علی (442085)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۲:۵۶:۱۶
بخاطر علاقمندی که به ایشون دارم . قرار نیست همه در یک تفکر و اندیشه باشد با تشکر از سایت الف افکار عمومی را به چالش در مسائل جامعه می کشاند . (442094)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۳:۱۵:۳۰
به به چه جالب! هر دم از این باغ بری می رسد! اقایان لحظه ای به گرسنگی و کارتن خوابی یک عده انسان در این مملکت فکر می کنند؟ (442107)
 
جريان بدون انحراف
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۱۸:۱۸:۰۴
شما فكر ميكنيد محمود خبر نداره !!؟؟
يعني رئيس جمهور يه مملكت باشيو اين همه آنتن دوروبرت ، بعد بگي ،كي ،كجا ،كو ،نه ،دروغه ،اسفنديار ،عمرآ، يا عمو اسفنديار يه آنتن كور كن قوي نصب كرده دور رئيس جمهور يا اينكه اصلا تو پاستور نيروها يه كي ديگه رو رئيس جمهور ميدونن. منظورم همون آقاي جريان انحرافيه (442338)
 
يكي از همكاران
۱۳۹۰-۰۲-۲۰ ۲۱:۵۱:۱۶
كساني كه صحت مطلب منتشره در مورد آقاي سيد رضا سمائي برايشان مهم است به راحتي ميتوانند به كذب اين خبر مطمئن شوند. با مراجعه به سايت بانك بين المللي توسعه www.bid.com.ve و دسترسي به تلفن و ايميل بانك ميتوانند مطمئن شوند كه آقاي سمائي اصلا رئيس بانك كاراكاس نميباشد. با توجه به تحصيلات (فوق ليسانس مديريت دولتي از دانشگاه تربيت مدرس) و سابقه كاري و پستهاي مديريتي ايشان در بانك توسعه صادرات ايران (رئيس اداره اعتبارات اسنادي و ضمانت نامه هاي ارزي) و تواناييهاي شخصي، پست رياست بانك كاراكاس براي ايشان بسيار ناچيز ميباشد ، چه بسا بخواهد از ارتباطات براي دستيابي آن استفاده نمايد.
اين حقير تقاضا دارد در مورد صحت خبرهاي منتشره تحقيق كنيم و اجازه ندهيم افرادي براي دستيابي به اهدافشان ذهن ما را از واقعيات دور كنند و بجاي معرفي افرادي كه واقعاً بدون استحقاق و تحصيلات و سابقه مكفي فقط از طريق روابطشان به پستهايي ميرسند ، با آبروي افراد شريفي كه با اخلاص كار ميكنند بازي شود. (442475)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۱ ۱۵:۱۹:۴۵
من نمي دونم چرا تواناييهاي آقاي سمائي از سال 85 شكوفا شد... (443007)
 
آجورلو
۱۳۹۰-۰۲-۲۱ ۱۷:۰۱:۵۳
وقتی آقای سماعی اومد بانک من رئیس اداره بودم. ایشان مدارج ترقی را باسرعت و البته با حمایت مشکوک خانم تولایی زاده طی نمودند ولی بنده همچنان رئیس اداره مانده ام. ایا این عدالت است. پارتی بازی تا چه حد؟؟؟ (443078)
 
مهدی313
۱۳۹۰-۰۲-۲۱ ۱۷:۱۷:۵۸
بنده در وبلاگ جوانفکر مطلبی دیدم و پاسخی گذاشتم .اما ایشان دفعه اول پاسخم را حذف کرد.دفعه دوم همان پاسخ را گذاشتم و گفتم اگر حذف کنید بنده در دفعه سوم در چند سایت پاسخم را قرار می دهم تا ببینند .اما متاسفانه در دفعه دوم هم حذفش کرد .
اکنون پاسخم را ان شا الله در اینجا قرار می دهم :(قابل توجه جوانفکر).
متن پاسخ:
اقای جوانفکر خدا به بعضی ها بصیرتی می دهد که بعضی از حقایق را می فهمند .شاید خیلی هم گمنام باشند .برای بنده مسلم شده که شما راه صحیحی نمی روید .به نظر بنده نمی خواهید حقیقت را بپذیرید .بینک و بین الله (البته اگر تقی باشی)دنیا و مقامت دلیل پیروی از مشایی نیست؟
از خدا بترس .خدا بین خودت و قلبت حائل است .سعی کن توجیهات نفست را نپذیری.خود می دانی که چه راهی می روی .
راستی دو نکته:
در شرق خوانده بودم که گفته بودی که این دولت بودجه مساجد را از بقیه دولتها بیشتر کرده و امثال ان .
یاد وزیری در دولتی قبلی افتادم که افتخار دینی دولتش را پر تیراژ بودن قران اعلام کرده بود .
در حالیکه اگر به خدا و روز واپسین ایمان دارد باید دین و علمای حقیقی دین را از خود راضی نگه می داشت.
اقای جوانفکر هنر ان نیست که بروید بودجه مساجد را زیاد کنید .تطمیع ائمه جمعه هم هنر نیست .
هنر انست که مراجع از دولت راضی باشند .
شما یک تریلیون هم بودجه به مساجد بدهید اما امثال ایات عظام جوادی املی .مکارم شیرای .صافی گلپایگانی .سبحانی و…از شما راضی نباشند هنر نکرده اید .
احمدی نژاد اگر می خواهد در خدمت دین باشد باید مراجع را راضی نگه دارد و مطیعشان باشد .همین.
اگر گفتند وزیر زن نمی خواهیم احمدی نژاد باید بگوید سمعا و طاعتا.
اگر فرمودند مشایی را نمی خواهیم احمدی نژاد باید بگوید سمعا و طاعتا.
هر وقت اینطور شد انوقت دولت به دین خدمت کرده .وگرنه پول دادن به مساجد و تطمیع ائمه جماعات هنر نیست .
ضمنا تصویررهبری و مسئولین را ببینید .
http://www.seratnews.ir/fa/news/21018/10-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-5-%D8%B4%D8%A8-%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C
ضمنا اگر دین نداری ازاده باش.این را هم ببین .
http://alef.ir/1388/content/view/103353/
نکته اخر:
می دانی چند وقت است از دیدار مراجع محروم شده اید ؟ (443086)
 
mahdi
۱۳۹۰-۰۲-۲۱ ۱۸:۲۹:۳۶
سلام
همیشه وقتی یه همچین چیزایی منتشر میشه و میخونمشون اول دلم خیلی میگیره که چرا من یه همچی پارتی گردن کلفتی ندارم که برا گرفتن یه وام 500 هزار تومانی باید به صد تا ادم رو بندازم و از طرفی خوشحال میشم که میبینم هنوزم تو کشور من ادمایی هستن که اگر چه دستشون بسته هست ولی با تمام وجودشون دوس دارن این جور کانونهای فساد را متلاشی کنن یا حد اقل به همه نشون بدن
یه جورایی چشم و گوش ما مردم دیگه پر شده از این حرفا وقتی یه ادمی دست به خودکشی سیاسی میزنه همه سعی میکنن بیغ گلوش را بگیرن تا زود تر جونش دراد ولی اینا با گوشت و خون مردم مظلوم این کشور به اینجا رسیدن
خدا خودش ازشون نگذره (443125)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته