توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 203857
انبارلویی: خاتمی قصد ایجاد فضای قبرستانی دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۳
انبارلویی با تاکید بر اینکه «خاتمی» قصد ایجاد یک فضای قبرستانی دارد تا کسی حرف نزند،‌ گفت: رعایت حریم «خاتمی» به عنوان یک رجل سیاسی و مذهبی مورد شناخت شورای نگهبان، باید حفظ شود، اما اولین کسی که باید حریم را رعایت کند، خود خاتمی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «محمدکاظم انبارلوئی» با اشاره به اظهارات اخیر «محمد خاتمی» (رئیس‌جمهور اسبق کشورمان) که از منتقدین دولت خواسته بود نقد دولت را کنار بگذارند، اظهار داشت: نمی‌دانم چرا کسانی که در گذشته معتقد به حقانیت نقد بودند، الآن موضع مخالفی داشته و می‌گویند«سراغ نقد دولت نروید و بروید به سمت کسانی که تحمل کمتری دارند.»

وی ادامه داد: نمی‌دانم این افراد چه کسانی هستند که «محمد خاتمی» آن‌ها را حواله می‌دهد، این اظهارات در حالی است که دولت یازدهم قدرت را در دست گرفته و تعهداتی را به مردم داده و درمقابل ملت نیز مطالباتی دارند، بنابراین ما باید نقد مشفقانه از دولت را تشویق کنیم. مسئول سیاسی حزب موتلفه تصریح کرد: به نظر می‌آید «خاتمی» با این صحبت‌ها قصد ایجاد یک فضای قبرستانی دارد تا کسی حرف نزند.

وی با اشاره به اظهارات دیگر «محمد خاتمی» مبنی بر اینکه می‌خواهند دکتر روحانی را از عقبه‌اش جدا کنند، گفت: در اینجا باید دید عقبه دولت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر روحانی چه کسانی هستند، اگر این عقبه «محمد خاتمی» و دوستانش باشد، در این صورت با موضع‌گیری رئیس‌جمهور کشورمان که دولت اعتدال را وابسته به گروه‌ها، احزاب به ویژه احزاب منحله نمی‌دانست، تناسبی ندارد.

این فعال سیاسی اضافه کرد: «محمد خاتمی» در جای دیگری گفته است؛ ما با کسانی که طرفدار براندازی هستند مرز داریم، اما نگفت چرا این مرزبندی در سال ۸۸ زمانی که منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و گروه‌های ضد انقلاب به بهانه تقلب در انتخابات مسئله ایجاد کرده، حتی علیه بنیان نظام و قانون اساسی شعار دادند، وجود نداشت.

این فعال سیاسی با اشاره به سخنان اخیر «محمدصادق لاریجانی» بیان داشت: خوشبختانه رئیس قوه قضائیه با موضع‌گیری قاطع اعلام کرد، بساط فتنه‌گران را جمع و در برابر تحرک جدید آن‌ها ساکت نخواهد نشست؛ بنده از رئیس قوه قضائیه به خاطر رصد هوشمندانه‌شان تشکر می‌کنم. وی اضافه کرد: یکی از دلایل آزادی و حرمت اشخاص این است که به نقد مردم احترام بگذارند، اما «محمدخاتمی» این نقد را نپذیرفته و دولت را به خودکامگی تشویق می‌کند؛ وقتی که دولت نقد نشود، مسیر آن به سمت خودکامگی پیش می‌رود.

انبارلوئی با بیان اینکه «محمد خاتمی» دو دوره رئیس جمهور کشور بوده و من به عنوان یک شهروند ایرانی حریم ایشان را حفظ و خدماتی که در دوران ریاست‌جمهوری انجام داده است را ارج می‌نهم، تصریح کرد: رعایت حریم «خاتمی» به عنوان یک رجل سیاسی و مذهبی مورد شناخت شورای نگهبان، باید حفظ شود، اما اولین کسی که باید حریم را رعایت کند، خود خاتمی است.

وی با بیان اینکه«محمد خاتمی» در حوادث سال ۸۸ این حریم را نگه نداشت و از رای ملت حمایت نکرد، گفت: اگر خاتمی به جای ایستادن در کنار افرادی که به دروغ به برگزار کنندگان و ناظرین انتخابات تهمت زدند و آنان را متهم به تقلب در انتخابات کردند، در کنار ملت بود، احترام بیشتری در نزد ملت پیدا می‌کرد.

انبارلویی با بیان اینکه هنوز هم «محمد خاتمی» فرصت تبری جستن از تبهکاران سیاسی اصلاح‌طلب که در انتخابات ۸۸ انجام دادند، دارد و می‌تواند حرمت خود را بار دیگر حفظ کند، اظهار داشت: وی با وجود موضع گیری در سال ۸۸ هنوز هم در جمهوری اسلامی اظهارنظر می‌کند، که این نشان‌دهنده مظلومیت جمهوری اسلامی است، که حرمت افراد را حفظ می‌کند. مسئول سیاسی حزب موتلفه خاطرنشان کرد: این افراد به خودشان هم رحم نمی‌کنند؛ امیدواریم بیدار شده و به صفوف ملت بپیوندند و نام خود را در کنار مدافعان نظام ثبت کنند نه مخالفان.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته