نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 344356
4دهک جامعه سراغ دندانپزشک نمی روند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هزینه های دندانپزشکی در کشور همچنان بالاست، اظهار داشت: ۴ دهک اول جامعه اصلا به دندانپزشکی مراجعه نمی کنند.

به گزارش مهر، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه علوم پزشکی که همزمان با روز دندانپزشکی برگزار شد، به وضعیت سلامت دهان و دندان در کشور اشاره کرد و گفت: شاخص سلامت دندان افراد ۳۰ تا ۴۰ سال در کشور به گونه ای است که نصف دندان های آنها کشیده شده است.

وی با اعلام اینکه ۴ دهک اول جامعه اصلا به دندانپزشکی نمی روند، گفت: برای سایر افراد جامعه نیز ۲۲ تا ۲۴ درصد هزینه های سلامت مربوط به دندانپزشکی است.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه ۳ درصد از بازار ریالی در حوزه دندانپزشکی در کشور در اختیار دولت است، ادامه داد: بخش دولتی تنها ۷ درصد خدمات دندانپزشکی را به مردم ارائه می دهد.

وی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی خواست که با فعال کردن ۴ هزار یونیت دندانپزشکی در بخش دولتی، تحولی در این حوزه به وجود بیاورند.

وزیر بهداشت عنوان کرد: اگر امکانات دندانپزشکی در حوزه دولتی فعال شود، سهم دولت از ۳ درصد به ۲۵ درصد می رسد.
 
کلمات کلیدی : دندانپزشکی+سلامتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۶:۴۸:۳۴
بخاطر هزینه درمان بالا و اینکه تحت پوشش بیمه نیست (3641319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۱:۳۹
وجدانا دندانپزشکان مراعات مردم را نمیکنند و دندانی که حداکثر 20 هزار تومان هزینه دارد را 200 هزار تومان میگیرند (3641764) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.