توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490499
پیگیری مشکل موسسه آرمان به کجا رسید؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در خصوص حل مشکلات موسسه آرمان گفت: پیگیری‌های بانک مرکزی در خصوص بحث ادغام موسسه آرمان با یک بانک یا موسسه و همچنین ارزیابی اموال این موسسه در حال انجام است.

علی بحرینی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز پنج‌شنبه بانک مرکزی جلسه‌ای را با سهامداران موسسه آرمان برگزار و مدارک، مستندات، گزارش کارشناسی املاک و اموال و همچنین صورت‌های مالی این موسسه را بررسی کرد.

وی افزود: سهامداران این موسسه اعلام کردند که بانک مرکزی به آن‌ها گفته، دیگر کاری در خصوص ارائه مدارک و مستندات با آن‌ها ندارد و آنچه که موردنیاز بوده، ارائه شده است.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: اکنون زمان تصمیم‌گیری بانک مرکزی است که یا بر اساس همین مدارک و مستندات اموال، تصمیم‌گیری کند یا اگر برخی از موارد که نیاز به کارشناسی مجدد دارد، آن را پیگیری و پس از حل نسبت به تصمیم‌گیری و حل مشکل موسسه آرمان اقدام شود.

بحرینی مقدم عنوان کرد: پیگیری‌های بانک مرکزی هم در خصوص بحث ادغام موسسه آرمان با یک بانک و هم در زمینه ارزیابی اموال این موسسه در حال انجام است. میزان بدهی موسسه آرمان به سپرده‌گذاران مشخص است و بانک مرکزی به دنبال اطمینان است که اموالی که از سوی سهامداران موسسه آرمان معرفی‌شده، پاسخگوی بدهی آن‌ها باشد.

وی گفت: پس از بررسی‌های بانک مرکزی و تایید این مساله که اموال معرفی‌شده توسط سهامداران موسسه آرمان بیش از بدهی آن‌ها به سپرده‌گذاران است، این موسسه با یک بانک یا موسسه دیگر ادغام خواهد شد. سپس بانک مرکزی یک ردیف اعتباری را برای موسسه تعریف می‌کند تا مردم با مراجعه به بانک بتوانند سپرده‌های خود را دریافت کنند.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در خصوص زمان حل مشکل موسسه آرمان خاطرنشان کرد: زمان دقیقی را برای حل مشکل و دریافت سپرده‌ها نمی‌توان اعلام کرد اما با توجه به کارشناسی‌های صورت‌گرفته در بحث معرفی اموال و مستندات به بانک مرکزی توسط سهامداران موسسه آرمان، اگر بانک مرکزی این مستندات را بپذیرد، در طول این هفته ممکن است مساله توسط بانک مرکزی تایید و شاهد حل مشکلات باشیم اما در غیر این صورت ممکن است نیاز به کارشناسی مجدد در برخی از موارد باشد.
 
کلمات کلیدی : موسسه مالی آرمان + فساد مالی + سپرده گذاران مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.