نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470897
گزارش کمیسیون اصل ۹۰ از وضعیت عضویت وزیر آموزش‌وپرورش در شرکت خصوصی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را در رابطه با بررسی این کمیسیون از عضویت وزیر آموزش وپرورش در هیئت مدیره یک شرکت خصوصی ارائه کرد.

محمدرضا امیر حسنخانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: روز گذشته پس از دستور رئیس مجلس مبنی بر بررسی وضعیت اشتغال وزیر آموزش و پرورش در یک شرکت خصوصی و بررسی مغایرت این مسئله با اصل 141 قانون اساسی، کمیسیون اصل 90 جلسه‌ای را تشکیل داد تا این موضوع بررسی شود.

وی افزود: در این جلسه وزیر آموزش وپرورش به همراه آقای اژه‌ای و معاونان وی حضور داشتند، در این جلسه در رابطه با عضویت وزیر آموزش‌وپرورش در هیئت رئیسه شرکت خصوصی واردات کالا بحث شد و برخی مستندات ارائه شده نشان می‌داد که وی عضو هیئت مدیره این شرکت است.

عضو کمیسیون اصل 90 گفت: با توضیحات و مستندات ارائه شده از سوی وزیر آموزش‌وپرورش مشخص شد که وی از این شرکت خصوصی استعفا داده و سهام آن را در دفترخانه رسمی واگذار کرده و هم‌اکنون سمتی در شرکت ندارد اما هنوز این موضوع از سوی ثبت شرکت‌ها به صورت رسمی اعلام نشده است و این مسئله نیز در اختیار فرد نیست که بتواند آن را سریعتر ثبت‌ کند.

امیر حسنخانی بیان کرد:‌ طبق مستندات ارائه شده مشخص شد که آقای دانش آشتیانی در آبان ماه سال گذشته از حضور در این شرکت خصوصی استعفا داده است و با پست سفارشی، مدارک مربوطه به اداره کل ثبت شرکت‌ها ارسال شده که تصویر قبوض پستی در پرونده کمیسیون ضبط شده است و ثبت شرکت‌ها باید آخرین تغییرات را ثبت کند اما این کار هنوز انجام نشده است و وزیر آموزش‌وپرورش از هر دو شرکت خصوصی استعفا داده است.

در همین رابطه جبار کوچکی نژاد عنوان کرد: چطور ممکن است وزیر از ریاست هیئت مدیره یک شرکت خصوصی استعفا داده باشد ولی بعد از انتصاب به عنوان وزیر، همچنان به عنوان رئیس هیئت مدیره امضا کند و در جلسات حضور یابد!؟ معلوم است که همه اینها صوری بوده است.

اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: رئیس‌جمهور، معاونان رئیس‌جمهور، وزیران و کارمندان دولت نمی‌توانند بیش از یک شغل دولتی داشته باشند و داشتن هر نوع شغل دیگر در مؤسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت یا مؤسسات عمومی است و نمایندگی مجلس شورای اسلامی، وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی و نیز ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیئت مدیره انواع مختلف شرکت‌های خصوصی، جز شرکت‌های تعاونی ادارات و موسسات برای آنان ممنوع است. سمت‌های آموزشی در دانشگاه‌‏ها و موسسات تحقیقاتی از این، حکم مستثنی است.
 
کلمات کلیدی : گمرک + پورمحمدی + کالای قاچاق + دختر وزیر + فخرالدین دانش‌آشتیانی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۰۶:۳۲
خوب اصولگرایان بر اساس اصول خود چه دارند که بگویند؟ (4337059) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۳۵:۱۷
چطور ممکن است وزیر از ریاست هیئت مدیره یک شرکت خصوصی استعفا داده باشد ولی بعد از انتصاب به عنوان وزیر، همچنان به عنوان رئیس هیئت مدیره امضا کند و در جلسات حضور یابد!؟ معلوم است که همه اینها صوری بوده است. (4337629) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۱:۰۹
توجه نفرموردید عضو کمیسیون می گوید آقای دانش آشتیانی در آبان ماه سال گذشته از سرکت استعفاء داده واستعفایش را با پست سفارشی به اداره ثبت شرکتها ارسال داشته،ولی. هنوز این موضوع از سوی ثبت شرکتها به صورت رسمی اعلام نشده است و..و... این فرمایشات که معلم است برای تلفیق آن تاچه اندازه زحمت کشیده شده است،به توجه به این معنی که چندین سال خدمات ثبت شرکتها در این زمینه هم الکترونیکی بوده و،اساسا، تغییرات شرکتها نه بر مبنای «استعفاء»،بلکه بر اساس «صورت جلسه هیئت مدیره» وبا ارسال آن از طریق سامانه ثبت امکان پذیر است وبدیهی است که چنانچه صورت جلسه ومدارک ایرادی نداشته باشد.اعلام نظر ثبت شرکت ها به صورتیکه به عنوان آگهی به روزنامه رسمی ارسال می گردد.کل این جریان بیش از یک ماه زمان نمی برد. (4337838) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۲:۰۶
دوست عزیز ،خواب تشریف دارید؟؟!!!
میگه در زمان وزارت در جلسات هیئت مدیری شرکت کرده و نامه ها و اسناد را امضاء می کرده.
یعنی شما مطلب به این روشنی را نمی فهمید ؟؟؟؟ !!!!
وامصیبتاه !!!!! (4338222) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۵:۵۰
اولاً کسی که کمی اطلاع داشته باشد می داند که از زمان درخواست به اداره ثبت شرکت ها تا آگهی روزنامه رسمی و ثبت آن اینقدر زمان نمی برد (از آبان ماه تاکنون)
لذا این شائبه به ذهن می رسد که ....
ثانیاً همانطور که در متن هم آمده، همچنان وزیر امضا ها را انجام می داده و این مطلبی نیست که بتوان انکار کرد (4337542) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۴:۲۷
چه دروغ اشکاری! !!
از ابان تا اردیبشت شرکت چگونه اداره می شه ؟!!!
چون یکی از صاحبان امضا رییس هیئت مدیره است.
چطور میشه پیگیری نشه تا روزنامه رسمی ابلاغ بشه!!!
اصولا تغییرات شرکت یک الی دو ماه بعد ابلاغ می شود
حال چطور تغییرات شرکت وزیر اینقدر طول بکشد! !
تابلو است که سند سازی و ماستمالی سازیون شده است (4337601) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۸:۰۱
آخه مگه این شرکت اینقدر سود داشته که وزیر از آن استعفا نده.
مگه عقلش کمه
دنبال مته به خشخاش گذاشتن هستند. (4338367) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.