توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505294
امام جمعه موقت تهران: امروز وقت عملی شدن وعده‌هاست
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ریاست‌جمهوری به پز دادن نیست، به رفاه، تجملات و رضایت بیگانگان نیست، گفت: رئیس‌جمهور در انتخابات وعده ایجاد 955 هزار فرصت شغلی در سال را دادند، امروز وقت عملی شدن وعده‌های انتخاباتی است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از شهید حججی، اظهار داشت: دیگر بازیگری‌ها و سیاست‌بازی‌ها کافی است، در میان همین اغواگری‌ها، همین بازی‌های سیاسی و رقابت در قدرت‌ها، حزب‌بازی‌ها و جریان‌بازی‌ها، خداوند جوان 25 ساله‌ای را علم می‌کند و خط بطلانی بر همه حرکت‌های انحرافی می‌کشد؛ شهید حججی مظهر احسان الهی و سفره رحمت خدا شد، او عبرتی برای ماست، یک جوان 25 ساله چه موجی، چه طوفانی، چه حرکتی و چه نوری در دنیا ایجاد کرد و همه قلوب را متوجه سنگر ایمان، ایثار، تقوا و ولایت‌مداری کرد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز هفته دولت و سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر، گفت: اعمال شهید رجایی، ریاست‌جمهوری را نظام اسلامی معنا کرد که ریاست‌جمهوری به پز دادن نیست، ریاست‌جمهوری به رفاه، تجملات و رضایت بیگانگان نیست، شهید رجایی با عملکردش نشان داد که در نظام اسلامی رئیس‌جمهور در بندگی گوی سبقت را بُرده است، در ولایت‌مداری مدال گرفته است و ارزش معامله با خدا پیدا کرد، شهید رجایی و باهنر شاخص مسئولیت در نظام اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه شهید رجایی و شهید باهنر دارای ایمان و باور واقعی بودند، گفت: شهید رجایی لحظه‌ای از خودش غافل نبود، رئیس‌جمهور شد اما لباسش، اخلاقش و روابطش عوض نشد، ولایت‌مداری‌اش گُل کرد، تمام دغدغه‌اش این بود که نکند امام دستوری بدهد و تعللی در اجرای دستور ایشان صورت گیرد، امروز توقع‌مان از دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه این است که خدا را در محیط کارشان مطرح کنند، خود را به یاد خدا و قیامت بندازند، این موضوع در برخی نهادها خیلی کم‌رنگ شده است، تا زمانی که مال‌دوستی و عطش قدرت در مسئولی وجود داشته باشند، او نمی‌تواند یک مملکت را سالم‌سازی کند و این هنر شهید رجایی بود.

وی با بیان اینکه دومین ویژگی شهید رجایی و شهید باهنر خستگی‌ناپذیری‌شان بود، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به جز با مدیرانی در طراز شهید رجایی و شهید باهنر امکان ندارد عملی شود، مشکل بیکاری که آقای رئیس‌جمهور در دوران تبلیغات انتخاباتی قول دادند در سال 955 هزار فرصت شغلی ایجاد کنند و تولید را 8 درصد در سال بالا ببرند، امروز وقت عملی شدن این وعده‌های انتخاباتی است و این نمی‌شود مگر با یک روحیه تلاش جهادگرانه.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز مسئولان ما باید روحیه‌ای مانند شهید رجایی داشته باشند، دشمنان ما امرور به جنگ اقتصادی و فرهنگی با ما آمده‌اند تا ره‌آورد خون شهیدان و شجره طیبه ولایت را از ما بگیرند، امروز چنین روحیه‌ای لازم است تا بتوانیم مشکلات‌مان را برطرف کنیم و برای مستضعفان عالم الگویی ارائه کنیم که خود به خود مستکبران راه زوال و جهنم در پیش بگیرند.

وی تأکید کرد: دهه ولایت را در پیش داریم، همه مشا عاشق اهل بیت عصمت و طهارت هستید، غدیر مبنای انقلاب اسلامی و حاکمیت خداست، غدیر مدل حکومت است، غدیر سبک زندگی است، غدیر جریان حاکمیت عدل است، غدیر تبعیض‌ستیز، ظلم‌ستیز و فسادستیز است، غدیر مبنای حرکت امام و رهبری است، غدیر را مثل عاشورا به خانه‌ها ببرید و فرهنگ‌سازی کنید.

حجت‌الاسلام صدیقی در پایان ضمن تبریک انتصاب فرمانده جدید ارتش جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: فرماندهان سپاه و ارتش اولیا خدا هستند، بندگان صالح پروردگار متعال هستند.
 
کلمات کلیدی : امام جمعه موقت تهران+صدیقی+نماز جمعه تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.