توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35519
طرح انضباط اجتماعي تا سه سال ادامه دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۰۲
فرمانده انتظامي تهران بزرگ با بيان اينكه طرح انضباط اجتماعي از فردا آغاز مي‌شود، گفت: طرح انضباط اجتماعي سه سال ادامه خواهد يافت.

به گزارش فارس، سردار عزيزالله رجب‌زاده در جلسه توجيهي پرسنل شركت كننده در طرح انضباط اجتماعي گفت: طرح بزرگ انضباط اجتماعي از فردا آغاز مي‌شود. هدفمان از اجراي اين طرح برقراري نظم و انضباط در شهر تهران است.

سردار رجب‌زاده گفت: يكي از وظايف اصلي نيروي انتظامي حفظ نظم و انضباط جامعه است، تا نظم و انضباط در جامعه حاكم نشود امنيت دلخواه را نيز نمي‌توانيم ايجاد كنيم. خيلي از تخلفاتي كه در شهر تهران اتفاق مي‌افتد به دليل بي‌نظمي‌هايي است كه در شهر وجود دارد.

وي در ادامه گفت: با توان بسيار بالاي نيروهايمان مطمئنيم در كوتاهترين زمان ممكن نظم و انضباط را حاكم ساخته و موجب امنيت رواني مردم مي‌شويم.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ همچنين تاكيد كرد: براي ايجاد نظم و انضباط در شهر ابتدا بايد خودمان منضبط باشيم تا پرسنل ناجا قوانين را رعايت نكنند نظمي در جامعه ايجاد نمي‌شود. تمام رفتار، كردار و وضعيت ظاهري شما مورد توجه مردم است.

وي ادامه داد: ابتدا بايد وضعيت ظاهري و نحوه برخورد خودمان را اصلاح كنيم. انتظار من از همه همكاران در تهران بزرگ اين است كه با هم، هم قسم شده و وظايفمان را در اين لباس مقدس با اقتدار، با ادب و با رحمت مورد اجرا بگذاريم.

سردار رجب‌زاده اظهار داشت: 97 درصد از مراجعان به كلانتري‌ها مجرم نيستند، بيشتر اقدامات ارائه شده توسط پليس خدماتي است. نبايد به مراجعان نگاه مجرمانه داشته باشيم. خدمات و زحمات همكارانمان گاهي با برخورد نسنجيده برخي همكاران به هدر مي‌رود.

فرمانده پليس تهران گفت: مقتدر بودن يعني انجام وظيفه بدون اغماض است نبايد با ضرب و شتم، توهين و برخورد فيزيكي يكسان شمرده شود.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ تاكيد كرد: 100درصد آمادگي انجام وظايف محوله در طرح انضباط اجتماعي را داريم و مهمترين وسيله و ابزار ما براي اجراي اين طرح نيروي انساني كارآمد و مجربي است كه در اختيار داريم و اميدواريم وظايفمان را به نحو مطلوبي انجام دهيم.

سردار رجب‌زاده اظهار داشت: وضعيت ظاهري پرسنل مهم است قبل از اجراي هر ماموريتي وضعيت ظاهري بايد اصلاح شود. نيروها بايد توجيه شوند، كمال ادب و متانت در برخورد با مردم در اجراي اين طرح بسيار مهم است و بايد به اجرا گذاشته شود.

وي گفت: خواهيد ديد كه با كمك خداوند و تلاش همكاران مشكلات تهران را حل خواهيم كرد و با اجراي اين طرح زحمت كمتري در اجراي وظايفمان خواهيم داشت زيرا وضع آشفته امروز تهران تمام انرژي‌مان را گرفته و اين تلاش و زحمت زياد نتيجه‌اش مطلوب نيست.

سردار رجب‌زاده گفت: همه يگان‌هاي پليس تضمين سلامت يكديگر هستند ، همه در عمليات حضور خواهند داشت و هيچ خطايي قابل قبول نيست. بايد به كارگيري همه توان و تجربه چندين ساله تهران را به يك شهر منظم، منضبط و قانونمند تبديل كنيم.

وي ادامه داد: از توان ديگر نيروها و يگان‌ها براي همپوشاني استفاده خواهيم كرد و كمبود نيرويي نداريم هر چند تا به حال از همه ظرفيت‌ها در تهران بزرگ استفاده نكرديم.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اينكه مردم و شهروندان فهيم هستند، گفت: اعمال قانون بدون اغماض و مقتدرانه و محترمانه سرلوحه عمل تمام نيروهاست.

سردار رجب‌زاده تشريح كرد: وضعيت ظاهري ماموران براي انجام ماموريت بايد اصلاح شود و خودروها و موتورسيكلت‌هايي كه داراي نقص فني هستند حق شركت در ماموريت‌ها را ندارند و تخلفات پرسنل ناجا با مردم فرقي ندارد و برخورد شديد خواهيم كرد.

وي گفت: همه پرسنل انتظامي تهران بزرگ ابتدا بايد پليس خودشان باشند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ تأكيد كرد: طرح انضباط اجتماعي به صورت مرحله‌اي و مورد به مورد انجام مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته