توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425491
سرلشکر صفوی: وزن ژئوپولیتیک ایران بالاتر خواهد رفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۸
مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: نبرد سوریه و عراق، یک تقابل راهبردی بین قدرت‌های بزرگ جهانی به‎شمار می‎رود.

به گزارش تسنیم، سرلشکر پاسدار "سیدیحیی رحیم‎صفوی" مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا درباره پیروزی‌های ارتش سوریه در حلب اظهار داشت: به عقیده بنده ماجرای سوریه و عراق یک تقابل راهبردی بین قدرت‌های بزرگ جهانی بود که یک طرف آمریکایی‌ها و متحدین آنها از جمله رژیم صهیونیستی، ترکیه، عربستان، قطر و اردن بوده و در طرف دیگر ایران، روسیه، سوریه و حزب‌الله لبنان قرار دارد.

مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا ادامه داد: هم اکنون بعد از حدود 60 ماه که از این فاجعه بزرگ در سوریه می‌گذرد می‌توان گفت، این تقابل راهبردی منجر به پیروزی ائتلاف ایران شده و به شکست طرف مقابل ختم شده است.

وی درباره آینده وضعیت سوریه و تحولات این کشور افزود: به نظر می‎رسد که ارتش و ملت سوریه و حامیان آنها بتوانند بعد از حلب به سراغ مناطق شرق و غرب رودخانه فرات که نیروهای تکفیری در دو طرف آن حضور دارند، پیشروی کنند.

رحیم صفوی با اشاره به پشتیبانی روس‌ها،واحدهای زمینی سوری و مشاوره‌های نظامی ایران و لبنان تصریح کرد: احتمال پیروزی‌های بزرگتری در منطقه فرات پیش‌بینی می‌شود و امیدواریم این پیروزی‌ها با اقدامات دولت عراق در آزادسازی موصل به یکدیگر گره خورده و سرانجام این پیروزی‌ها نیز به یمن منتهی گردد.

وی در پایان با بیان این‎که استراتژی آمریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا به شکست منجر شده و آینده منطقه به نفع ملت‌ها و مقاومت خواهد بود، تاکید کرد: این سلسله پیروزی‌ها نشان می‎دهد که وزن سیاسی و ژئوپولیتیک ایران هم در منطقه بالاتر خواهد رفت، لذا امیدواریم رئیس جمهور جدید آمریکا پیام آزادسازی حلب را درک کرده و بداند که کشور ما به دنبال امنیت در منطقه و  مقابله جدی با تروریست‌هاست.
 
کلمات کلیدی : سرلشکر صفوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.