نظر منتشر شده
۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 227798
مه آفرید امیر خسروی که بود؟ / از تولید جعبه میوه و کار روی پیکان تا تاسیس داماش و بانک آریا
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
مه‌آفرید امیرخسروی اهل رودبار گیلان که با نام امیرمنصور آریا نیز از وی نام برده شده، در شهریور ۱۳۹۰ به اختلاس متهم شد و در سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه ۱۳۹۳ در محل زندان اوین اجرا شد.

میزان اختلاس وی را ۲۸۰۰ یا ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده بودند که در آن زمان برخی مدعی بودند بزرگ ترین اختلاس تاریخ ایران بوده‌است. هر چند در آن زمان به ماجرای تخلف چند میلیون دلاری کرسنت اشاره ای نشده بود که بیشتر از این رقم است.

نماینده دادستان و ناظر شناسایی شرکت های صوری و کاغذی تاسیس شده توسط گروه آریا، در جریان جلسات دادگاه اختلاس بزرگ، گفته بود که او با معدل ۱۰.۴۲ از دبیرستان فارغ التحصیل شده است. به گفته نماینده دادستان مه آفرید امیر خسروی در رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد واحد زنجان پذیرفته میشود و پس از گذراندن ۶ ترم با معدل ۶.۲۳ اخراج می شود. با این حال مه آفرید امیرخسروی در جریان دفاعیات خود در جواب نماینده دادستان پاسخ داده بود: «آقای نماینده دادستان حرفهایی از معدل ۱۰ دیپلم من به میان آورد در حالی که اگر فرض کنیم من از نظر ذهنی کند ذهن باشم حاضرم با بزرگترین دکترای اقتصاد ایران بحثو چالش کنم. حاضرم در یک اتاق دربسته تحت الحفظ باشم و پس از تنها ۴ سال ۴ شرکت خریداری شده را به سوددهی برسانم بدون آنکه یک رالح به من پول بدهید.»

فعالیت‌های اقتصادی
به گزارش پایگاه خبری «پارس»، برای شروع فعالیت اقتصادی، مه آفرید بنابر پیشنهاد برادرش مهرگان اقدام به ساخت جعبه میوه می‌‌کند و مدتی به امر خرید و فروش دام مشغول بوده و کارهای خود را با خودروی پیکان مهرگان انجام می‌داده است. مه آفرید در سال ۱۳۸۰ پس از آشنایی با یکی از مقامات رودبار و یکی دیگر از مقام های مسئول در بانک و در اختیار گرفتن رانت، مقدمات راه‌اندازی داماش را به دست می‌آورد. مه آفرید با پیشنهاد فردی به نام(ژ) شرکت خدمات کشاورزی میثاق گیلان را خریداری می‌کند.

بعد از افشا شدن ماجرای فساد بانکی، منابع مختلفی میزان ثروت مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا(مه آفرید امیر خسروی) را ۴۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کردند.

مجله معتبر «فوربس» به صورت دوره ای فهرست ثروتمندان جهان را منتشر می کند. طبق این فهرست، امیر خسروی با سه میلیارد و ۸ میلیون دلار در رده ۲۹۰ ثروتمندان جهان جای می گیرد.

در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ مه آفرید امیرخسروی با اداره کردن گاوداری فعالیت اقتصادی خود را بیشتر کرد. وی که تا سال ۱۳۷۲ نیز در خدمت سربازی بوده، این واحد دامداری را با استفاده از طرح‌های زودبازده بنیان‌گذاری کرده بود. ادامه فعالیت‌های وی با سواستفاده از این وام‌ها همراه بود و باعثشد که به فساد مالی روی آورد.(۴) همچنین سرمایه آغازین «شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا» در ۲۸ خردادماه ۱۳۸۵ برابر با ۵۰ میلیون تومان بوده که بر اساس صورت جلسه هیئت مدیره همین شرکت در تاریخ ۳۰/۱۱ / ۱۳۸۷ به ۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده‌است.

شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا در سال ۸۹ در جهت خصوصی سازی در اقداماتی مشکوک توانست ۹۴٫۹۶ درصد از سهام ماشین سازی لرستان، ۹۵٫۲ درصد از سهام گروه صنعتی فولاد ایران، ۹۵ درصد از سهام مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن(تراورس) و ۳۹٫۵ درصد از سهام فولاد اکسین خوزستان را خریداری نماید.

برخی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ای «توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا» چنین است:
توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا
شرکت پخش امیرمنصور ایرانیان
گروه صنعتی شیشه مارلیک گیلان
گروه ملی صنعتی فولاد ایران
صنعت آب معدنی داماش گیلان
گروه صنعتی نمونه منصور گیلان
شرکت مشاوره و مدیریت تدبیر منصور
سامانه‌های برنامه ریزی منابع کرانه
باشگاه ورزشی داماش ایرانیان
بانک آریا
شفاف شیمی پلاست
صنایع غذایی دریاچه گهر لرستان
آهن و فولاد لوشان
شرکت پی سنگ گستر
شرکت گردشگری و جهانگردی ستاره درخشان درفک
سبک سازان لوشان
ماشین سازی لرستان
معدن شکافان تهران
داماش ترابر ایرانیان
خدمات کشاورزی میثاق گیلان
صنایع غذایی ترچین طبخ ایرانیان
نوآوران صنعت الکترونیک
تجارت گستران منصور
شرکت آریا سنگ زرین ایرانیان
سیمان فاراب شمال
مهندسین مشاور مدیریت پردازش زمان
شرکت خدمات خط و ابنیه فنی
شرکت نوآوران صنعت الکترونیک قم
شرکت تراورس
مروارید درخشان آریا
شرکت گسترش منیزیم آریا
شرکت فولاد اکسین خوزستان
شرکت حمل و نقل جاده‌ای داخلی کالای ایمن ترابر آریا
بیمه طرح ایرانیان
ستارگان امیرمنصور
گروه امیرمنصور آریا

برادران امیرخسروی با نام‌های مه آفرید، مهرگان، مسعود و مردآویج نفرات اصلی تشکیل دهنده این گروه بودند

همچنین همسران چهار برادر فوق به ترتیب با نام‌های سارا خسروی، طوبی عبدالله زاده سیاهکلی، فرشیده تحویلدار اکبری و ثریا افسردیر در فعالیت‌های اقتصادی و به ویژه مالکیت سهام شرکت‌ها شرکت داشته‌اند و از این رو دارایی‌های این افراد از سوی قوه قضاییه کشور ضبط و توقیف شده است. مهرگان امیرخسروی و همسرش طوبی عبدالله زاده سیاهکلی از تابستان گذشته در شهر مونترال کانادا به سر می‌برند و امید به اقامت دایم در این کشور را داشتند که اداره مهاجرت کانادا درخواست اقامت این زوج را تاکنون نپذیرفته است و هنوز از محل آنها اطلاعاتی منتشر نشده است.

وی در اواخر سال ۱۳۸۹ موافقت بانک مرکزی برای تاسیس بانکی با نام «بانک آریا» را جلب و در اسفند همان سال اقدام به پذیره نویسی و سپس انتشار آگهی استخدام کارمند کرد. اما در مرداد سال ۱۳۹۰ بانک مرکزی مجوز فعالیت بانک را باطل کرد.

همچنین ۲۳۰ هکتار زمین در کیش و صدها هکتار زمین در کاشانک تهران با قیمت ۱۶ رالا برای هر متر مربع در اختیار وی قرار گرفته است.

پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی
به گزارش پایگاه خبری «پارس»، در شهریورماه سال ۱۳۹۰ اخباری مبنی بر کشف یک فساد مالی گسترده در چندین بانک دولتی و خصوصی در رسانه‌ها منتشر شد. چند روز بعد از آن بود که محمودرضا خاوری مدیرعامل وقت بانک ملی ایران که در مظان اتهام قرار گرفته بود از کشور گریخت و محمد جهرمی مدیرعامل وقت بانک صادرات نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد. پیش از این دو رویداد اعلام شد که شخصی به نام مه‌آفرید امیرخسروی به عنوان متهم ردیف اول این پرونده در بازداشت مقام‌های قضایی است.

برخی منابع خبری در آن زمان وی را «یک ایرانی ساکن آلمان» معرفی کردند که «با دریافت چراغ سبز برای فعالیت اقتصادی» به ایران بازگشته و با تاسیس «شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر‌منصور آریا» در زمینه‌های متنوعی از خرید، تاسیس، مشارکت، توسعه، فروش، واگذاری و اجاره کارخانه‌ها و واحدها و شرکت‌های فعال در بخش‌های تولیدی و خدماتی درون و بیرون کشور گرفته تا ارائه خدمات اقتصادی، فنی، مالی و اعتباری به فعالیت مشغول بوده است.

ظاهراً دسترسی به اسناد اعتباری بانک صادرات و تنزیل آنها نزد دیگر بانک‌ها از عمده‌ترین روش‌های شرکت خسروی برای کسب منابع مالی غیر‌قانونی بوده است. در واقع هلدینگ آریا ال‌سی‌های حاصل از معاملات صوری را که از بانک صادرات شعبه فولاد اهواز دریافت کرده بود با قیمت پایین‌تر به بانک‌های دیگر می‌فروخته بدون آنکه سپرده یا وثیقه‌ای برای بازگرداندن پول‌ها نزد بانک گذاشته باشد.

به ادعای برخی خبرگزاری‌ها مه‌آفرید خسروی که به عنوان کارآفرین نمونه از طرف دولت مورد تجلیل قرار گرفته بود با حمایت بعضی مقام‌های اجرایی وقت، قانون را دور زده و ثروت کلانی به دست آورده بود. در دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده آقای خسروی تلویحاً به این موضوع اشاره کرد و گفت: «اگر مسوولانی که از من درخواست کمک کرده بودند خود را معرفی نکنند در جلسه بعد دادگاه نام این افراد و حتی مسببان فرار خاوری را فاش می‌کنم.»

متهم ردیف دوم این پرونده هم در آخرین جلسه دادگاه خواستار پاسخگویی مسوولان اقتصادی وقت شده و گفته بود: «وزیر اقتصاد اشتباه کرد بعد معذرت‌خواهی کرد، مدیر بانک صادرات با اتهاماتش هنوز آزاد است و سوال اینجاست من که اصلاً کاره‌ای نبودم چرا باید زندانی باشم. فرق من با آنها چیست؟» این ادعاها البته از طرف عناصر دولتی قویاً و به کرات تکذیب شد. حتی برخی عناصر دولتی همچون سید حمید پورمحمدی از اعضای ستاد مهدی کروبی و قائم مقام بانک مرکزی دستگیر شدند. وی از زمان وزارت صفدر حسینی و دانش جعفری معاونت وزارت اقتصاد را برعهده داشت.

در همین رابطه نامه‌هایی به امضای اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر سابق رئیس‌جمهور منتشر شد که در آن از وزرای وقت امور اقتصاد و دارایی و راه و ترابری خواسته شده بود جهت واگذاری شرکت‌های دولتی تحت مدیریت خود به گروه تجاری امیرمنصور آریا نهایت همکاری را مبذول دارند. پس از انتشار این اسناد پرویز فتاح وزیر نیروی دولت نهم و رئیس بنیاد تعاون سپاه به خبرنگاران گفت: «نمی‌دانم چرا دولتمردان سخت‌شان است که از مردم عذرخواهی داشته باشند و اظهار ندامت کنند.» این در حالی است که چهار نفر از متهمان این پرونده از جمله مه‌آفرید امیرخسروی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور و ارتشا و فساد مالی به اعدام محکوم شدند و مسوولان دستگاه قضایی وعده دادند که رئیس فراری بانک ملی را نیز غیاباً محاکمه و استرداد او را از مجاری ذی‌ربط پیگیری کنند.

فعالترین برخوردها:
به گزارش پایگاه خبری «پارس»، ارزیابی نهادهای نظارتی نشان می دهد دادستانی کل کشور و کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس هشتم، بهترین عملکرد را در روشن شدن ابعاد پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی داشته اند.

دستگیری:
مه‌آفرید امیرخسروی که متهم ردیف اول فساد بانکی سه هزار میلیارد تومانی است در ۲۷ شهریور ۹۰ دستگیر شده‌است. لیکن اتهامات دیگری متوجه وی بود از جمله اینکه وی از تسهیلات ۴۰۰ میلیارد تومانی از بانک ملی است که ارائه این تسهیلات بدون وجود هیچ سند و وثیقه گذاری انجام گرفته‌است. این مبلغ جدای از اختلاس به واسطه گشایش ال سی، بوده است.

خط پایان
در بامداد سوم خرداد ۱۳۹۳ حکم اعدام مه آفرید خسروی اجرا شد. بر این اساس دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد، حکم محکومیت به اعدام محکوم علیه زندانی مه آفرید امیرخسروی فرزند منصور، سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه ۱۳۹۳ در محل زندان اوین اجرا شد. امیرخسروی در دوازدهمین جلسه دادگاه گفته بود: فرض کنید که من را اعدام کردید. آیا مملکت اصلاح میشود؟ کسانی که پشت صحنه پنهان شده اند چه میشوند؟ این آقایان که در این پرونده همکاری داشته اند؟

۱ -خبرگزاری مهر، " میزان اموال اختلاس‌گران اعلام شد؛ ۴۷۰۰ میلیارد تومان "، تاریخ ۱۳۹۰/۰۶ / ۲۸َ
۲ -مجرم اصلی این پدیده مشئوم ۴۷۰۰ میلیارد تومان دارایی دارد. چرا باید این دارایی، ملک وی تلقی شود؟
(۳) -پایگاه اینترنتی مجله فوربس
۴ - http: / / www. farsnews. com / printable. php? nn = ۱۳۹۰۰۶۲۷۰۰۱۳۰۰
(۵) - روزنامه تهران امروز. ۹ شهریور ۱۳۹۰ ص ۹
(۶) -
(۷) - http: / / old. mehrnews. com / fa / NewsDetail. aspx? NewsId = ۱۴۰۷۴۱۴
(۸) - http: / / hamshahrionline. ir / details / ۱۴۶۰۹۳
(۹) - خبرگزاری فارس. ۵ مهر ۱۳۹۰
 
اسماعیل
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۲:۰۴:۴۵
به امید روزی که مسولان دولتی دخیل در این اختلاس نیز محاکمه شوند. (2163553) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۲:۱۸:۱۰
چند میلیون دلاری کرسنت از سه میلیارد دلار کمتر است نه بیشتر! حالا از این مقایسه قراره چه نتیجه ای گرفته بشه که شما انجام دادی... بماند. (2163611) (alef-10)
 
سپیده
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۲:۲۴:۵۱
از حالا به بعد هرکی میخواد وزیر بشه باید کارنامه ی دوره دبستان و دبیرستانشم باش بیاره، ضمناً همراه ولیش بیاد (2163645) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۲:۳۴:۳۶
امکان نداره چنین اختلاصی بدون کمک دولت صورت گرفته باشد . (2163675) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۴:۳۸
واينگونه بود كه به دليل حمايت بعضي از مسولين ارشد دولت قبل وبا بيدرايتي مسولين وقت اعباري بانك مركزي ،بانك ملي وبانك صادرات مبلغ سه هزار ميليارد از محل ديسكانت اعبارات اسنادي وبالغ بر شش هزار ميليارد تسهيلات ريالي وارزي به شركت هاي صوري وكاغذي يك جعبه ميوه فروش ژرداخت واو را به يكي از راكفلر ها تبديل وصاحب يك گروه (هلدينگ )مينمايد (2163712) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۳:۰۳:۴۰
پس اصله کاری چی میشه؟!!! (2163763) (alef-10)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۳:۱۳:۰۲
با اعدام او هيچ گره اي باز نمي شود و براي عبور از بحران فساد اقتصادي بايد كه به ريشه هايي پرداخته شود كه به آوندهاي رانت خواري آب رساني كردند تا ميوه تلخ «مه آفريد» بر درخت زقوم اختلاس برويد.
اين اعدام تداعي كننده اين است كه: «بدست آسياباني كشته شد تا آبها از آسياب بيفتد.» (2163783) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۳:۵۲:۳۲
مه آفرید یک محصول بود .با تمام عواملی که باعث پدید آمدن مه آفرید ها میشوند باید مثل همین مه آفرید رفتار شود نه فقط صورت مسأله پاک شود (2163878) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۰۲:۲۵
گنه کرد در بلخ آهنگری
به شوشتر زدند گردن مسگری (2163907) (alef-10)
 
کامران
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۰۲:۳۸
نباید ایشان را اعدام می کردند. به هر حال مقصران اصلی فساد دولتی ها و بانک های دولتی هستند. افراد پشت پرده ای هم حامی ایشان بودند که نامی از ان ها برده نشده است. آقای خسروی مدیر شمار زیادی شرکت بوده و حدود 30 هزار نفر زیر دست ایشان کار می کرده. با اعدام ایشان این همه شرکت نابود خواهند شد و خیلی بی کار می شوند. (2163908) (alef-10)
 
سعيد
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۱۷:۲۸
روحش شاد . بچه نابغه و زرنگي بوده. هيچ مادري ديگر مثل او نخواهد زاييد. (2163938) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۴۵:۴۴
خدا رحمتت کنه روحت شاد هم بدهیت را پس دادی هم کلی اشتغال ایجاد کردی
فقط اشتباه کردی با تیم محمود بستی و تو دعواها قربانی شدی باید با اقازاده ها می بستی (2164010) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۴۶:۳۳
تخلف(!) چند میلیون دلاری کرسنت از آن بیشتر بوده؟ با دلار 1000تومانی حساب کن بابا جان بعد بیا بنویس! (2164015) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۵۷:۱۰
گنگ بود (2164051) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۴:۵۸:۵۶
اعدام ایشان کار بزرگی نبود... کسانی که پست و مقام داشته اند و زمینه اینطور فساد ها رو فراهم کرده اند و در سایه مه افرید خسروی ها جیب های خود و اطرافیانشان را پر کرده اند چه میشوند ؟؟؟؟
آیا قوه قضا قدرت برخورد با انها را نیز دارد! آیا آنها نیز اعدام میشوند؟؟؟؟
عدالت علی اینجا معنی میشود... (2164058) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۵:۰۸:۰۵
با یک گل بهار نمیشه (2164086) (alef-10)
 
بینام
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۵:۱۸:۵۳
انهایی که درپشت پرده این اختلاس بزرگ نقش داشته اند چه میشود . خدایا ای افریدگار یکتا وتوانا ای قادر متعال مجازات کسانی که دراین قضیه نقش داشته ومجازات نشدهاند را بخودت وا گذار میکنم (2164120) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۵:۳۸:۱۳
وقتی عدالت کامل میشود که کسی به این سوالات جواب بدهد:فرض کنید که من را اعدام کردید. آیا مملکت اصلاح میشود؟ کسانی که پشت صحنه پنهان شده اند چه میشوند؟ این آقایان که در این پرونده همکاری داشته اند؟ (2164171) (alef-10)
 
سایه
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۶:۱۴:۱۴
واقعا مسببین اصلی پرونده چه میشوند؟این آقا که به تنهایی نمی توانسته این کارها راکرده باشد...... (2164247) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۶:۳۳:۲۳
حالا چرا نگذاشتید آنها که در دولت افراد اصلی بودند معرفی کن چون خودتان هم مشکل داشتید (2164294) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۰۸:۴۷
اگر کلیه افراد که در این ضمینه فعالیت دارند که اکثر آنها پنهان
شده اندشناسایی شود کار بزرگی انجام گرفته , امثال این افراد در جای جای این کشور ریشه دوانده اند در شهرداری ها در مسکن , کارخانجات
نفت ........؟؟! در شرکت های خصوصی انشا لله قوه قضایه باید هوشیار باشد وبه جهاد خودش ادامه دهد ملت از آنها دفاع خواهند کرد (2164400) (alef-10)
 
psp
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۱۲:۵۷
امیرخسروی در دوازدهمین جلسه دادگاه گفته بود: فرض کنید که من را اعدام کردید. آیا مملکت اصلاح میشود؟ کسانی که پشت صحنه پنهان شده اند چه میشوند؟ این آقایان که در این پرونده همکاری داشته اند؟ (2164408) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۳۶:۰۲
در دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده آقای خسروی تلویحاً به این موضوع اشاره کرد و گفت: «اگر مسوولانی که از من درخواست کمک کرده بودند خود را معرفی نکنند در جلسه بعد دادگاه نام این افراد و حتی مسببان فرار خاوری را فاش می‌کنم.»

خدابيامرزه علي حاتمي را با هزار دستانش " قتل مفتش شش انگشتي به امر هزار دستان "

=== هزار دستان بود و دستان بسيار ، غاقل از اينكه دست خداست بالاترين دستها === (2164473) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۳۶:۵۴
اگرازهمان ابتدامطابق قوانین اسلامی ازفسادمالی جلوگیری میشداین همه دزد رشدنمیکرد. این همه اختلاف طبقاتی ایجادنمیشد بازهم جای شکر ش باقیست هروقت جلوضررگرفته شودنفع است .درضمن قانون خدادرموردهمه یکسان اجرا شودآقازاده هاهم نبایدازاین قانون مستثنی باشندعدالت به معنای واقعی همین است این حسابرسیهاباعث میشودکسا ن دیگری که این خیال های خام را درسرمی پرورانندیقین پیدامیکنند که مملکت آنقدرهم بی حساب کتاب نیست به امیداجرای همیشگی عدالت (2164476) (alef-10)
 
یارانه بگیر
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۳۸:۱۶
فرض کنید که من را اعدام کردید. آیا مملکت اصلاح میشود؟ کسانی که پشت صحنه پنهان شده اند چه میشوند؟ این آقایان که در این پرونده همکاری داشته اند؟
سوال اینجاست که چگونه وقتی پای افراد کله گنده ایی تا معاونت قوه قضاییه در گیر ماجاست چراشاهد زنده را اعدام کردند (2164481) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۴۱:۰۸
جالبه كه شما هم خيلي روشن و شفاف ميي گي كه از افراد پشت پرده اين ماجرا خبري نيست و مردم هم حتمن ميخن ديگه!!! (2164493) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۴۱:۵۳
اونایی که کمکش کردن و الان هم مقامی دارند جرمشون از این بنده خدا سنگین تره. چرا دادگاه علنی برگزار نشد. (2164496) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۵۶:۴۰
دقیقا متوجه نشدم این آقا چرا باید اعدام شود درحالیکه روسای بانکهایی که بدون هیچ سندی به ایشان وام میدادند بس کجا هستند؟ (2164526) (alef-10)
 
عبدالله جعفرقلیزاده
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۷:۵۹:۲۱
این بمنای پایان کار وبستن پرونده وسرپوش گذاشتن خیانت های دانه درشهاست وجلوگیری از افشای کارهای مسئولان خیانکار ملکت ماست تا انها در پس پرده با اموال بیت المال بخوشگذرانی پرداخته و به ریش مردم بخندن این همه جواننان بیادای رفتن جان شیرین خود را بدون چشمداش فدای دین و این مرز بوم کردن اما این مسئولان خیانت کار براحتی با دوزدی وچباول هستی ملت را به یغما ببرند و هیچ یک از انها تابحال بمردم معرفی نشداند وب دار مجازات اویخته نشدند تا عبرتی برای دیگران شوند انشاالله ان روز را خواهیم دید با پیگیری مسئولان دلسوخته ملت (2164530) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۸:۰۹:۰۶
فرض کنید که من را اعدام کردید. آیا مملکت اصلاح میشود؟ کسانی که پشت صحنه پنهان شده اند چه میشوند؟ این آقایان که در این پرونده همکاری داشته اند؟ (2164548) (alef-10)
 
صداقت
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۸:۱۰:۴۵
نفر بعدي كيست ؟؟؟؟؟؟؟ (2164552) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۸:۱۴:۲۳
منتظر اعدام نفر بعدیش هستیم. (2164557) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۸:۱۷:۵۷
در کجای دین اسلام این قانون هست که اختلاس کننده باید اعدام شود ؟اگر حدیث یا روایتی هست نشان داده شود . (2164562) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۸:۴۹:۰۷
راست میگه اونهایی که پشت پرده هستند و عامل بوجود اومدن مه آفریدها و زنجانی ها هستند چی میشن.؟باید تنه درخت فساد قطع بشه وگرنه بریدن شاخه فساد فایده نداره چون یه مدت دیگه یه شاخه فاسد جدید رشد میکنه.عاقبت غارت بیت المال رو ببینید.اگه در این دنیا هم رسوا نشن اون دنیا سر و کارشون با خداست.البته در همین دنیا خدا دهنشون رو سرویس میکنه.آبروریزی قبل مرگ،منفور شدن نزد مردم،هزار درد و مرض گرفتن،طرد شدن در بین مسئولین از عواقب فساد میباشد ولی برخی ها نمیخوان بفهمن.وقتی بچه لقمه حرام بخوره مطمئن باشید او هم فاسد میشه. (2164607) (alef-10)
 
تقی
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۹:۰۴:۴۵
انهای که باهش همکاری کردند وشریکش بودند بهش وام دادند ودر اختلاس باهش شریک بودند اون کارمندها روسا مدیران و..... اینها چه میشود مگر ممکن است کسی دزدی کلان بکند وهیچکس شریکش نباشد؟ حالا اگر .... (2164631) (alef-10)