توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427796
کنایه کیهان به «شهرزاد»: کاسه لیس ها تصویر شریعتمداری را کنار توده ای ها نشان دادند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
کیهان نوشت: افشای سند فساد مالی سرمایه‌گذار سریال شهرزاد و دریافت وام بیش از هزار میلیارد تومانی وی از مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان نشان داد که قرار دادن عکس مدیر مسئول کیهان در کنار تصاویر زندانیان توده‌ای از کجا آب می‌خورده است؟!
 
سرمایه‌گذار سریال شهرزاد برای تهیه یک سریال و به دستور غندالی مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان از بانک سرمایه بیش از هزار میلیارد تومان وام و تنها با یک چک دریافت کرده بود‌، در یکی از قسمت‌های این سریال در یک شیطنت آشکار تصویر مدیر‌مسئول کیهان در کنار زندانیان توده‌ای نشان داده شد که کارگردان شهرزاد در یک نامه به امامی سرمایه‌گذار تصریح کرد با اجازه وی این کارها را انجام می‌دهد‌!
 
قائم‌مقام مدیرعامل اسبق صندوق ذخیره فرهنگیان از پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان وام از بانک سرمایه به محمد امامی سرمایه‌گذار مجموعه شهرزاد و با دستور غندالی مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد‌.
 
قائم‌مقام مدیرعامل اسبق صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌و‌گو با فارس در پاسخ به این پرسش که نقش محمد امامی تهیه‌کننده سریال شهرزاد در تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان چه بوده است‌، تصریح کرد: آقای امامی برای اینکه فیلمی تهیه کند با آقای غندالی رابطه ایجاد کرد و از وی بین هزار تا 1300 میلیارد تومان وام با چک گرفته است که بعد نتوانست این مبلغ را برگرداند و الان در زندان به سر می‌برد.
 
محمدرضا محدث خراسانی خاطرنشان کرد: بانک‌ها چنین وامی را به کسی نمی‌دادند و اگر پرداخت می‌کردند برای هر فرد معادل 150 درصد ملک می‌خواستند‌؛ پس این افراد به جاهایی می‌روند که می‌توانند نفوذ کنند؛ به عنوان مثال آنها اعلام می‌کنند که اگر این فیلم در آینده تولید شد برای نمونه 20 درصد به شما سود می‌دهیم و در قرارداد این طور امضا می‌کنند و وثیقه‌ای نیز ندارند که البته باید بدانیم فیلم جزو وثیقه نیست.
 
گفتنی است امامی تهیه‌کننده سریالی است به نام شهرزاد که در شبکه خانگی منتشر شده است‌، در قسمت 17 این سریال تصویری از حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان در زندان ساواک در کنار تصاویری از چند هنرپیشه که نقش اعضای زندانی حزب توده را به عهده داشتند استفاده شده بود که به دنبال آن سیدمحمدهادی رضوی، در نامه‌ای از حسین شریعتمداری عذرخواهی کرد‌.
 
پس از عذرخواهی رضوی از مدیرمسئول کیهان حسن فتحی کارگردان این سریال در نامه‌ای به محمد امامی تهیه‌کننده سریال و یکی از افراد دخیل در فساد صندوق فرهنگیان تاکید کرد‌: به سبب اینکه در بدو توافق برای ساخت این سریال، تصور نمودم تنها با جنابعالی به عنوان تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار، همکاری خواهم داشت از این رو در کمال احترام اگر قرار باشد هر فردی به جز شما در مقام تهیه‌کننده در هر مورد دست به تفسیر ناصحیح از گفته و ناگفته‌های من بزند با کمال احترام ناگزیرم از همکاری برای ساخت قسمت‌های بعدی سریال، انصراف بدهم!
 
در جریان این حاشیه در سریال شهرزاد کیهان و شخص حسین شریعتمداری هیچ واکنشی نشان نداد ولی گذر زمان نشان داد کسانی که در این ماجرا دخیل بوده‌اند و کارگردان سریال از آن‌ها برای اقداماتش اجازه می‌گرفت در مفاسد کلانی چون صندوق ذخیره فرهنگیان دست داشتند و در نقش پادوی مفسدان کلان اقتصادی ظاهر شده و دستورات آنها را اجراء کرده‌اند و مضحک آن که با وجود کاسه‌لیسی مفسدان اقتصادی و بهره‌گیری از بیت‌المال که به خون دل محرومان آغشته بوده است، شعار استقلال!! هم سر می‌دادند!
 
 
کلمات کلیدی : روزنامه کیهان + سریال شهرزاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.