نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417193
تقلیل مجازات محکومان مواد مخدر تا ۱۵ سال حبس امکان‌پذیر می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۲
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه مجلس تقلیل مجازات محکومان مواد مخدر تا ۱۵ سال حبس امکان‌پذیر می‌شود.

روح الله حضرت پور در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تصویب یک فوریت طرح حکم جایگزین اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر اظهار داشت: نمایندگان با یک فوریت طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر موافقت کردند که بر اساس آن ماده‌ای به عنوان ماده 46 به قانون مبارزه با مواد مخدر الحاق می‌شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس این ماده مرتکبان جرائم مرتبط با مواد مخدر در موارد زیر مفسد فی الارض محسوب شده و در سایر موارد که اعدام و حبس ابد در نظر گرفته شده‌اند به بیش از 25 تا 30 سال حبس درجه یک محکوم می‌شوند:

وی افزود: بر اساس  بند الف از این ماده مواردی که مباشر جرم یا حداقل یکی از شرکا حین ارتکاب سلاح گرم همراه داشته یا سلاح گرم یا سرد کشیده باشد.

به گفته وی بر اساس بند ب از این ماده مواردی که مرتکب براساس ماده 18 این قانون یا ماده 130 قانون مجازات اسلامی سردسته گروه مجرمانه سازمان یافته باشند و بر اساسی بند پ، نیز مواردی که مرتکب سابقه محکومیت به اعدام یا 10 سال حبس یا بیش از آن یا گذراندن حداقل 5 سال حبس به علت ارتکاب جرائم موضوع قانون مواد مخدر را داشته باشند.

حضرت پور افزود: در بند ت نیز ساخت یا تولید یا وارد کردن مواد موضوع ماده 8 این قانون به کشور مشروط به آنکه بیش از چند کیلوگرم تعیین شده باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین براساس تبصره ذیل این ماده واحده در مورد جرائم موضوع این قانون که حبس بیش از دو سال دارد، مرتکب الزاماً باید حداقل مجازات قانونی را طی کند و کمتر از این مدت، به جز تبصره ماده 38 این قانون،مشمول معافیت، تخفیف، تبدیل، آزادی مشروط، مرخصی از زندان و سایر نهادهای ارفاقی نخواهد شد.

حضرت پور افزود: در صورتی که حکم به مجازات بیش از حداقل مجازات قانونی باشد دادگاه می‌تواند بخشی از مجازات حبس را پس از گذراندان حداقل مجازات قانونی به مدت 10 تا 15 سال تعلیق کند و این قانون شامل دارندگان محکومیت قطعی فعلی نیز می‌شود.
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر، حبس ، اعدام
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۱:۰۵:۰۰
با این حساب تا چند سال دیگر ترکیه میشود بهشت تولید مواد مخدر چرا که قبلا کمبود بود بعدا شد افغانستان و حالا میشود ایران و بعد ترکیه .. یاد اون جمله بخیر که مارادونا را ول کن غضنفر را بچسب (4030128) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.