نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 162998
محدودیت 2 فرزند برداشته شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۶
وزیر بهداشت از حذف کامل بودجه برنامه کنترل جمعیت، رفع محدودیت دو فرزند و جایگزینی برنامه سلامت باروری در کشور خبر داد.

 
به گزارش مهر،‌ دکتر مرضیه وحید دستجردی شب گذشته در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده های شهدای هسته ای که در محل دفتر وزیر بهداشت برگزار شد، درباره برنامه کنترل جمعیت گفت: بودجه برنامه کنترل جمعیت به طور کلی حذف شد و اکنون چنین برنامه‌ای در وزارت بهداشت وجود ندارد.

وی افزود: در عین حال تقاضای بودجه 19 میلیارد تومانی را از دولت برای اجرای برنامه سلامت باروری داریم که با استفاده از آن به سلامت مادران، نوزادان و کودکان کمک کنیم و امیدواریم این بودجه در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: سیاست جمعیتی وزارت بهداشت در جهت سیاستهای کلی نظام و منویات مقام معظم رهبری است و در این مسیر سیاست کنترل جمعیت به آن معنا که در گذشته بوده دیگر وجود ندارد و سیاستهای ما سیاست سلامت خانوار و سلامت باروری است که در تمام نقاط کشور اجرا می‌شود.

 

وحید دستجردی اضافه کرد: در همین مسیر برای کارکنان وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی با توجه به اینکه این دانشگاهها مطابق بند ب ماده 20 هیئت امنایی و مستقل هستند، تلاش کردیم قوانین را در جهت افزایش جمعیت اصلاح کنیم.

 

وی گفت:‌ همه دستگاهها باید بزودی منتظر لایحه‌ای باشند که به مجلس برود و قوانین مربوط به کنترل جمعیت ‌اصلاح شود ولی ما در وزارت بهداشت محدودیت تا 2 فرزند را برداشتیم و در واقع محدودیت حق فرزندان را اصلاح کردیم.

 

وزیر بهداشت ادامه داد:‌ این محدودیت حق فرزند برای تمام کارکنان دانشگاههای علوم پزشکی اعم از هیئت علمی و غیر هیئت علمی برداشته شده است. در عین حال به شوهران زنانی که زایمان می‌کنند نیز در وزارت بهداشت 2 هفته مرخصی داده می‌شود و فکر می کنم وزارت بهداشت در این زمینه اولین دستگاه باشد و این اصلاحات را از اول فروردین امسال اجرا کرده ایم.
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۱ ۱۷:۲۳:۱۰
تیتر این خبر جالبه مثل اینکه شما به خواننده خود چنین القا کنید جواز تولید بجه صادر شد انگاری قبلا جلوش گرفته بود. (894811) (moderator16)
 
China
۱۳۹۱-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۴:۲۷
پناه بر خدا (895646) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۷:۰۰
در همه چیز افراط و تفریط می کنید (895647) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۷:۵۹
با این وضعیع اقتصادی بچه می خوای چکار کنی؟اگه وضع به همین منوال پیش بره بایستی خانم هایمان را هم بفرستیم برن خونه باباهاشون (895649) (moderator16)
 
پدر کم بچه
۱۳۹۱-۰۵-۱۲ ۱۵:۱۹:۳۵
ببخشید! یعنی از این به بعد باید بگیم "زندگی بهتر با بچه بیشتر" !! (895815) (moderator16)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.