نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362897
سخنان رهبر انقلاب تیتر رسانه‌های جهان شد؛ اگر آمریکا برجام را پاره کند، ایران آن را آتش خواهد زد
بخش بین الملل الف، 26 خرداد 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴
سخنان رهبر انقلاب تیتر رسانه‌های جهان شد؛ اگر آمریکا برجام را پاره کند، ایران آن را آتش خواهد زد

این رسانه‌ها، تهدید رهبر انقلاب به آتش زدن توافق هسته ای درصورت پاره كردن برجام توسط آمریکا را مورد توجه قرار داده و با تیترهای مشابهی به انعکاس بیانات ایشان پرداخته‌اند.

به گزارش الف، بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، انعکاس گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

رویترز، آسوشیتدپرس، خبرگزاری فرانسه، العربیه، تایمز اسرائیل، جروزالم پست ، ژاپن تودی، سایت رادیو اروپای آزاد، یاهو نیوز، بیزنس استاندارد و ... از جمله رسانه هایی هستند که بیانات رهبری را منعکس کرده اند.

این رسانه‌ها، تهدید رهبر انقلاب به آتش زدن توافق هسته ای درصورت پاره كردن برجام توسط آمریکا را مورد توجه قرار داده و با تیترهای مشابهی چون "ایران وعده داد، درصورت پاره کردن توافق توسط آمریکا، آن را آتش بزند" و "رهبر ایران درباره توافق هسته ای به کاندیداهای آمریکایی هشدار داد" به این موضوع پرداخته اند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی از بیروت نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران روز سه شنبه تاکید کرد در صورتی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آنگونه که تهدید می کنند موافقتنامه هسته ای را پاره کنند، ایران آن را آتش خواهد زد.

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان ماه اوت گذشته اعلام کرد پاره کردن موافقتنامه دشوار خواهد بود، اما در صورتی که رئیس جمهور آمریکا شود، این قرارداد را چنان سختگیرانه تحت نظارت قرار خواهد داد که آنها (ایران) هیچ فرصتی نداشته باشند.

رویترز نوشت: رسانه های دولتی ایران به نقل از آیت الله خامنه ای اعلام کردند: جمهوری اسلامی، نخستین نقض کننده موافقتنامه هسته ای نخواهد بود. وفادار ماندن به عهد، یک دستور قرآنی است. اما در صورتی که تهدید پاره کردن موافقتنامه هسته ای توسط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عملی شود، آنگاه جمهوری اسلامی این موافقتنامه را آتش خواهد زد.

وی اشاره ای به هیچ نامزد خاصی نکرد، و گفت تفاوتی میان دموکرات ها و جمهوریخواهان قایل نمی شود. رسانه های دولتی ایران اعلام کردند وی این سخنان را در دیدار مقامات ارشد کشور با ایشان از جمله حسن روحانی رئیس جمهور مطرح کرد.

در همین راستا، روزنامه صهیونیستی تایمز آف اسرائیل نیز به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری پرداخت در مطلبی با همین عنوان که کرد اگر آمریکا برجام را پاره کند، ایران آن را آتش خواهد زد، نوشت: دونالد ترامپ برجام را یک فاجعه خوانده است و اعلام داشته که اگر به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شود، اولویت سیاست خارجی دولت خود را لغو برجام و معرفی ایران به عنوان شبکه جهانی ترور قرار خواهد داد.

این روزنامه صهیونیستی افزود: آیت‌الله خامنه‌ای اعلام داشته‌اند که ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده است، اما آمریکایی‌ها در لغو تحریم‌ها، ارتباطات بانکی، بخش بیمه( نفتکش‌ها) و آزادسازی دارایی‌های بلوکه ایران به تعهدات خود عمل نکرده است.

وبسایت خبری چینی نیوز ایکس هم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری نوشت: رهبر ایران درباره توافق گفته است طرفداران و مخالفان برجام هردو مبالغه می‌کنند، توافق خلل و فرج‌هایی دارد که دشمن از آن سوء استفاده می‌‌کند.

سایت میلیتری تایمز هم با انتخاب بخش‌هایی از صحبت‌های دیشب رهبر معظم انقلاب نوشت: طرف تهدیدات رهبر ایران، دونالد ترامپ، کاندیدای احتمالی جمهوری خواهان آمریکا است که پیش از این گفته بود، در صورت تصاحب کرسی ریاست جمهوری برجام را پاره خواهد کرد که رهبر معظم انقلاب هم در پاسخ به ایشان فرمودند، در صورتی که شما برجام را پاره کنید، ما آن را آتش خواهیم زد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب، در مطلبی با عنوان "اگر آمریکا برجام را پاره کند، ایران آن را آتش خواهد زد" نوشت: رهبر عالی ایران اعلام داشت که اگر رئیس‌جمهور بعدی آمریکا توافق هسته‌ای را پاره پاره کند، ایران آن را به آتش خواهید کشید.

این روزنامه آمریکایی در ادامه این مطلب نوشت: به نظر می‌رسد طرف سخنان رهبر ایران به دونالد ترامپ نامزد گستاخ جمهوری خواهان باشد، زیرا او برجام را نقد کرده و صحبت از مذاکرات دوباره را به میان کشیده است.

ای بی سی نیوز آمریکا هم در مطلبی نوشت: رهبر ایران برای باری دیگر تصریح کرد که ارتباط بیشتر با آمریکا و دیگر ملت‌های غربی غیر ممکن است، زیرا آن‌ها با ایران خصومت دارند.

سایت اینترنتی بیزینس استاندارد نیز در این باره نوشت: رهبر انقلاب گفتند که اگر رهبران آمریکا بخواهند برنامه جامع اقدام مشترک را نقض کنند ایران نیز تلافی خواهد کرد.

آسوشیتدپرس نیز در واکنش به بیانات شب گذشته مقام معظم رهبری نوشت: آیت الله خامنه ای روز سه شنبه گفتند که اگر رئیس جمهور آمریکا برجام را نقض کند ایران آن را آتش خواهد زد.

گفتني است رهبر انقلاب ديروز با اشاره به زوایای پر ابهام سند برجام که زمینه سوء‌استفاده طرف های مقابل را فراهم کرده است تأکید کردند: جمهوری اسلامی ابتدائاً برجام را نقض نخواهد کرد، زیرا وفای به عهد، دستور قرآنی است اما اگر تهدید نامزدهای ریاست جمهوری امریکا مبنی بر پاره‌کردن برجام عملی شود، جمهوری اسلامی برجام را آتش خواهد زد که این کار هم دستوری قرآنی درباره نقض عهد متقابل است.
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۴۶:۱۶
حرف حساب جواب ندارد ... (3761307) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۵۵:۵۰
اين است دیپلماسی عمومی, اگر اقایان ذوق زده ،همان دفعه اول که امریکا تحریم روادید اعمال کرد, به جای توجیه, قاطعانه با ان برخورد میکردند, الان طرف مقابل این احساس را داشت که هر نوع نقض عهدی, هزینه زا خواهد بود, (3761336) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۵۸:۵۷
رهبري، يك تنه جور كم كاري دیپلمات ها را میکشد,سیاست خارجی دولت ,ان قدر بر برجام زده است که از نگرانی به خطر افتادن برجام,در مقابل نقض صریح برجام هم,ساکت است, (3761339) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۴:۰۳:۱۰
امريكا بايد،احساس كند كه نقض برجام هزينه دارد،ان زمان كه احساس كرد كه جناحي در ايران ،با اهداف حزبي ،همه جوره پای ستایش برجام هستند, براورد کرد که با خیال راحت میتوان دبه کرد, بقیه هم همراهی میکند ,مانند کانادا, (3761348) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۴:۱۱:۰۶
تیم دولت از مردم عذر خواهي كند و بگوید مردم ما اشتباه کردیم و طبق پیش بینی ما پیش نرفت, ویکصدا در مقابل نقض عهد ها اقدام متقابل انجام دهند, نه توجیه, (3761370) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۴:۴۷:۵۱
خدا حفظ کند رهبر عظیم الشان که امام گونه عمل می کند وقاطعانه می ایستد (3761441) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۷:۴۴:۳۶
درست گفتند (3761884) (alef-3)
 
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۹:۱۴:۱۹
جانم فدای رهبر (3762057) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۲۳:۳۹:۴۲
واقعا خدا رهبر ما را حفظ کند که جور همه را میکشد (3762473) (alef-3)
 
کارمند بهزیستی سمنان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۰۰:۳۸:۴۷
خدا وجود آقا رو برای ما حفظ کند . واقعا جواب آن گستاخان همین جمله آقا است که درصورت پاره کردن برجام ما آنرا به اتش خواهیم کشید . ما باید بدانیم آمریکا هیچ موقع دوست ما نبوده و نخواهد بود . (3762553) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۰۹:۲۰:۳۲
انشاا... آن روز هم فرا میرسد و حاکمان مستبد جهان قدرت آتش زدن ما را خواهند دید (3762886) (alef-3)
 
نادر موذن
Estonia
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۱۰:۴۱:۴۱
جانم فدای رهبر عالی قدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همیشه سر بلند (3763016) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۰:۲۳:۱۱
احسنت به این شجاعت (3765087) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۱:۱۹
این است درایت و بصیرت و قدرت کلام در لحظه حساس تاریخ (3765940) (alef-3)
 
طبق چی محمود
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۳:۵۵
با سلام
خدا ان شاءالله سایه مقام معظم رهبری را از سر این مملکت کم نکند. (3766008) (alef-3)
 
فدایی رهبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۲۱:۴۳:۵۹
واقعا فوق العاده بود. ایشون همه جوره هوای ملت رو دارن. خدا حفظشون کن. نهایت اقدار جمهوری اسلامی رو بار دیگه نشون دادن.قدر اقای خامنه ای رو بدونیم... (3766379) (alef-13)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۵:۵۴:۱۳
رهبرم...منتظرلحظه ی دیدارتو با مهدی ِفاطمه ام...مهدی جان بیا که رهبرم..خسته شد..رهبرم دوستت دارم (3768004) (alef-3)
 
امیر بختیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۷:۱۰:۵۷
سلام و درود بر همه ی مردم ایران..
واقعا حرف حساب جوابی ندارد..
امریکا تشنه ی قدرت و پیشرفت هست..حالی به هر روشی.ظلم ستم ادم کشی خیانت دروغ و هر کار زشتی که به نفعش باش انجام میدن...

و ایران هم خار گلوشون بودا و هست..پس اگر پاره کنند ماهم اتش میزنیم..اون هم چه اتشی...جانم فدایت ایران عزیز..اشکام واقعا از ذوغ سرازیر شده... (3823630) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۱:۰۷:۵۵
خدا نگهدار و حافظ رهبر عزیزم باشد (4008334) (alef-13)
 
حمییییید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۲:۵۰:۲۵
دمش گرررررررم ب مولا.. بلاخره ی صدای کلفت از تو ایران شنیدیم... (4009368) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.