نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506491
حدادعادل: ماشین نوشته‌ها بخشی از فرهنگ و ادبیات مردمی است/ ممنوعیت مورد نظر ناجا را به مصلحت نمی‌دانم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی مخالفت خود را در خصوص ممنوعیت نصب برچسب یا نوشتن شعر و جملات فلسفی روی بدنۀ خودرو ـ که اخیراً توسط نیروی انتظامی مطرح شده اعلام کرد.

غلامعلی حدادعادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفت‌وگو با فارس در خصوص ممنوعیت نصب برچسب یا نوشتن شعر و جملات فلسفی روی بدنۀ خودرو ـ که اخیراً توسط نیروی انتظامی اعلام شده، اظهار داشت: ماشین نوشته‌ها نمودار بخشی از فرهنگ عامه و ادبیات مردمی است و جلوه‌ای از فرهنگ عمومی جامعه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از این نوشته‌ها حاوی پیام‌های اخلاقی و دینی است. من نزدیک به چهل سال است که ماشین نوشته‌ها را می‌خوانم و گردآوری می‌کنم و سیر تحول معنایی و مفهومی ماشین نوشته‌ها را مثبت می‌دانم. مردم ایران به شعر علاقه دارند و این علاقه را در ماشین نوشته‌ها نشان می‌دهند.

به گفته حداد عادل، بسیاری از راننده‌ها و صاحبان خودروها، از خودروی خود به عنوان یک رسانه استفاده می‌کنند و آنچه را دوست دارند به جامعه منتقل می‌کنند. در همه جای دنیا چنین رسمی وجود دارد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی تصریح کرد: من ممنوعیت اعلام شده از سوی نیروی انتظامی را به مصلحت نمی‌دانم. پیشنهاد می‌کنم اگر آنها به اشکالی برخورد کرده‌اند، برای رفع آن اشکال چاره اندیشی کنند و مقررات وضع کنند.
 
کلمات کلیدی : حدادعادل،ماشین نوشته‌ها،ناجا
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۴۵:۵۷
مثل اینکه برای شما که جان مردم ارزش نداره...برادر من این نوشته ها باعث تصادف میشه..تا حالاتصادفات زیادی بخاطر نگاه کردن به این چرندیات رخ داده...بعضی ها به خاطر جلب توجه ماشینو کردن تابلو نقاشی... (4538192) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۲:۱۲:۲۲
حواس پرت شدن بهانه هست
رو پل های هوایی تبلیغ می کنند حواس کسی پرت نمی شه؟
خودم یکبار نزدیک بود تصادف کنم چون نوشته بود طلا و ...
بیلبورد ها و بنر ها هم باید ممنوع بشوند (4538231) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۸:۰۲:۵۸
خدا خیرت بده هموطن با این نظر بسیار عالی که نوشتی (4538675) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.