توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496592
بانک‌ها تصمیمی به تغییر نرخ سود ندارند
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی با تأکید بر اینکه بانک‌ها این‌بار تصمیمی به تغییر نرخ سود ندارند، گفت: دفعات قبل هم بانک‌ها به‌درخواست بانک مرکزی نظرات‌شان را اعلام می‌کردند.

محمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با تسنیم درباره برنامه بانک‌ها برای تغییر نرخ سود بانکی اظهار داشت: اصلاً بانک‌ها به‌دنبال آن نیستند که برای تغییر نرخ سود جلسه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه هرگونه تصمیم برای تغییر نرخ سود بانکی با شورای پول و اعتبار است، افزود: قصد بانک‌ها در حال حاضر عدم تغییر و مداخله در نرخ سود بانکی است.

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی همچنین در پاسخ به این سؤال که "بنابراین این‌بار به‌خلاف تجربه یکی دو سال گذشته بانک‌ها خودشان پیش‌قدم در تغییر نرخ سود نخواهند شد؟" گفت: دفعات قبل هم بانک‌ها به‌درخواست بانک مرکزی نظرات خود را اعلام می‌کردند که البته از بین تمام نظرات فقط نرخ سود 15درصدی مورد توجه قرار گرفت.

وی تأکید کرد: بعد از آنکه بانک مرکزی به سایر نظرات بانک‌ها در حوزه سود بانکی توجهی نکرد، بانک‌ها دیگر به این حوزه ورود نکردند.

به گزارش تسنیم، طی هفته‌های اخیر بازار گمانه‌زنی‌ها درباره سود بانکی داغ شده که ریشه آن برمی‌گردد به اظهارات مردان ارشد کابینه یازدهم مبنی بر اینکه نرخ سود باید کاهش یابد. ولی هنوز این حرف‌ها به عمل تبدیل نشده است.
 
کلمات کلیدی : بانکها + سود بانکی + کاهش نرخ سود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.