توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308897
"آمریکا، روسیه و داعش را به جان هم انداخت"
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۷
وبسایت دیلی بیست در گزارشی از سودجویی برخی مقامات آمریکایی از هواپیمای ساقط شده روس در صحرای سینای مصر پرده برداشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وبسایت "دیلی بیست" در گزارشی نوشت: پس از سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینای مصر، گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت. پس از وقوع این حادثه، بسیاری از مقامات اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در خصوص احتمال حملات آتی گروه تروریستی داعش در خطوط هوایی غیرنظامی اظهار نظر نکردند. آنها به جای آن، به دنبال واکنش ولادیمیر پوتین بودند. مسئله ای که می تواند به نفع آمریکا تمام شود.

شش مقام اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در این خصوص با وبسایت دیلی بیست گفتگو کردند. یکی از این مقامات در اظهاراتی مغرضانه اعلام کرد: "امیدوارم سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینا، ولادیمیر پوتین را عصبانی کند تا وی بالاخره گروه تروریستی داعش را هدف قرار دهد و از ارسال کمک به این عناصر جلوگیری کند." وی این اظهارات بی اساس را به دلیل پیشروی گروه تروریستی داعش در حلب پس از حملات روسیه مطرح کرد.

از زمان آغاز حملات روسیه در سوریه، بسیاری از مقامات آمریکا مدعی شدند این کشور یک اشتباه راهبردی بزرگ مرتکب شده است. زیرا این مسئله می تواند منجر به تضعیف ارتش روسیه و واکنش شدید عناصر گروه تروریستی داعش شود. حتی یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا پیش از سقوط هواپیمای روس در مصر، ائتلاف روسیه در سوریه را "حماقت پوتین" خواند.

به نوشته این وبسایت، برخی از مقامات دولتی آمریکا نیز به دنبال کسب اطلاعات در این خصوص هستند که آیا هواپیمای ساقط شده روس و بمب گذاری در آن می تواند پوتین را وا دارد نیروهای نظامی بیشتری در سوریه مستقر کند، و به گفته "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، وی را عمیق تر از پیش در "باتلاق" فرو برد؟

دیلی بیست در ادامه نوشت: حتی برخی از مقامات سودجوی آمریکا از اینکه روسیه به این شیوه دلخراش تاوان حملات خود را در سوریه پس داد، خرسند شدند. برخی از مقامات آمریکایی نیز معتقدند حمله تروریستی به هواپیمای روس می تواند شرایط را در سوریه به نفع آمریکا تغییر دهد.

باراک اوباما دستور اعزام ۵۰ نیروی زمینی را به سوریه صادر کرده است. اما این وبسایت مدعی شد روسیه در حال حاضر تعدادی نیروی زمینی آماده خدمت در سوریه دارد.

این وبسایت همچنین نوشت: سالیان سال است که مقامات امنیتی و اطلاعاتی در تلاشند مانع از بمب گذاری های گروه تروریستی القاعده در هواپیماهای غیرنظامی شوند. اما حالا گروه تروریستی داعش جا پای القاعده گذاشته و تلاشهای آمریکا را با شکست مواجه کرده است.

یکی از این مقامات همچنین اعلام کرد: وظیفه آمریکا نیست که امنیت را در فرودگاه شرم الشیخ فراهم کند.

شنبه هفته گذشته بر اثر سقوط یک هواپیمای روسی در شبه جزیره سینا، تمامی ۲۲۴ سرنشین آن جان خود را از دست دادند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. هواپیمای ساقط شده یک فروند "ایرباس ۳۲۱" و متعلق به شرکت هواپیمایی روسی "کاگلومویا" بود.
 
کلمات کلیدی : داعش ، جاسوس ، هواپیمای روس ، صحرای سینا ، مصر ، ولادیمیر پوتین ، باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.