توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438695
واکنش ایران به فرافکنی‌های مجدد عادل‌ الجبیر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۹
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به سخنان اخیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی اظهار کرد: این ادعاها قلب و وارونه جلوه دادن حقایق جاری در منطقه است و این عربستان سعودی است که بسترساز اصلی پیدایش و رشد تروریسم در منطقه طی سال‌های گذشته بوده است.
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی با رد اظهارات توهین‌آمیز و تهی از واقعیات عادل‌ الجبیر تأکید کرد: فرافکنی‌های مستمر و دائمی آقای الجبیر نمی‌تواند پاک کننده تاریخ تولید و نشر افراطی‌گری و بسترسازی و رشد مکاتب انحرافی در عربستان در سایه حکومت خاندان سعودی باشد که ثمره نفرت پراکنی‌های بی‌شمار شاخه‌های به هم تنیده تروریسم تکفیری در غرب آسیا و شمال آفریقا و نتیجه نامقدس آن، کشتار  پر شمار و روزانه انسان‌های بی‌گناه، غارت اموال آنان و تخریب و سوزاندن  سرزمین‌هایشان است.

سخنگوی وزارت خارجه با یادآوری نزدیک به دو سال جنگ بی‌حاصل و جنایات جنگی سعودی‌ها علیه مردم بی‌دفاع یمن، توجیهات وزیر خارجه سعودی در حمله وحشیانه علیه زنان و کودکان و غیرنظامیان یمنی را نشانه ناکامی و شکست سنگین در برابر اراده مستحکم و خستگی‌ناپذیری مردم این کشور در پیشبرد اهداف خود در منطقه دانست.

قاسمی همچنین ضمن تأکید بر پایبندی اصولی و همیشگی ایران بر حسن همجواری در منطقه، بهبود روابط با همسایگان را از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: ما طی سال‌های گذشته گام‌های مناسبی را جهت عادی‌سازی و بهبود روابط با همسایگان خود برداشتیم و مانع اصلی در این مسیر را کارشکنی‌های آشکار و نهان سعودی‌ها جهت ایجاد منطقه‌ای امن و با ثبات می‌بینیم.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.