نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488997
افزایش نرخ بیکاری در کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۰ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ۱۲.۶ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. روند تغییرات این نرخ حاکی از آن است که این شاخص نسبت به بهار ۱۳۹۵، ۰.۴ درصد و نسبت به زمستان ۱۳۹۵، ۰.۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، در بهار سال جاری ۴۰.۶ درصد جمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (بهار ۱۳۹۵) ۱.۱ درصد و نسبت به فصل قبل ۱.۷ درصد افزایش داشته است.    

نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله حاکی از آن است که ۲۶.۴ درصد از فعالان این گروه سنی در بهار ۱۳۹۶ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل ۱.۵ درصد و نسبت به فصل قبل ۰.۹ درصد افزایش یافته است.

بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در بهار سال جاری، ۱۰.۲ درصد جمعیت شاغل، ‌به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ۴۰.۹ درصد از شاغلین ۱۵ ساله و بیش‌تر، ۴۹ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.  

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در بهار ۱۳۹۶، بخش خدمات با ۴۹.۸ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ۳۱.۵ درصد و کشاورزی با ۱۸.۷ درصد قرار دارند.

 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۰۹:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۱:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۸ ۰۷:۰۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۰۷:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ۰۸:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : بیکاری، اشتغال، دولت یازدهم، مرکز آمار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۰:۵۴
یک چیز بگو ندانیم (4458288) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۶:۵۴:۱۳
بیکاری نتیجه سیاست های خارجی ایران هست که با دنیا مشکل داره .درست هم نمی شه (4459107) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.