نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408094
انتقاد حقانی از رشد قارچ گونه "مگامال‌ها"
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۷
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران از بدل شدن تهران به «شهر مگامال‌ها» انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، محمد حقانی در گفت‌وگویی، با بیان اینکه ساخت مگامال‌ها در مناطق 1، 3، 5 و 6 تهران رشد قارچ گونه‌ای داشته است، گفت: امروز کمبود پارکینگ در مجتمع‌های بزرگ تجاری، بزرگ‌ترین مشکل این مجتمع‌ها محسوب می‌شود و وضعیت ترافیکی معابر پیرامونی مگامال‌ها، کاملاً متأثر از انبوه سفرهای اضافی ناشی از فعالیت این مراکز به ویژه در ساعات عصرگاهی و شبانگاهی است که شهروندان محل هایی که مگامال ها در آن ساخته شده اند را با معضلات زیادی  رو به رو کرده است.

مگامال‌ها، کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف خود را به پارکینگ تبدیل کرده‌اند

وی با اشاره به این که مگامال‌ها، عموماً فاقد پارکینگ عمومی هستند و در نتیجه، حاشیه خیابان‌های اطراف مگامال‌ها و کوچه پس کوچه‌های محدوده این مراکز به پارکینگ‌های حاشیه‌ای تبدیل شده‌اند، تصریح کرد: مگامال‌ها، خیابان‌های اطراف خود را عموماً به پارکینگ بدل کرده‌اند و برهمین اساس ترافیک معابر منتهی به این مراکز به ویژه در هنگام غروب آفتاب به بعد غیر قابل تحمل شده است.

حقانی با بیان این که متأسفانه دسترسی به مگامال‌ها با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در پایین‌ترین میزان ممکن قرار دارد و اغلب مراجعه کنندگان به این مراکز از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند، اظهار کرد: مگامال‌ها، عموماً فاقد پارکینگ هستند و فضای پارک خودرو در اطراف این مراکز در نظر گرفته نشده و به همین دلیل خودروها مجبور هستند در اطراف این مراکز توقف کنند و بیراه نیست که بگوییم این مسئله موجب شده تا بیشترین برگه‌های جریمه "توقف در محل‌های غیر مجاز "در محدوده مگامال‌ها صادر می‌شود.

مگامال‌ها، مراودات اقتصادی و مناسبات اجتماعی و فرهنگی را تحت تأثیر قرار داده اند

وی با اشاره به این که توسعه مراکز بزرگ خرید در شرایطی که کوچک‌ترین زیرساخت برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود، تضییع حقوق اجتماعی است، افزود: واقعیت این است که این مراکز، فرآیند شهرنشینی را متحول کرده و علاوه بر مراودات اقتصادی، مناسبات اجتماعی و فرهنگی را نیز تحت تأثیر قرار داده و با عملکردی که بسیار فراتر از کارکردهای اقتصادی است، حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی را نیز تحت تاثیر قرار داده‌اند.

حقانی در پایان با تأکید بر بازدید اخیر خود از شهرک اکباتان و دیدار با اهالی آن، به مسائل و مشکلاتی که احداث و توسعه پروژه مگامال برای ساکنان این شهرک ایجاد کرده، اشاره کرد و گفت: مگامال‌ها، حیات مدنی مناطقی که در آنجا ایجاد می شوند را تحت تأثیر قرار داده و زندگی اجتماعی و فرهنگی را در آن مناطق متحول می‌کنند و از این رو، می‌توانیم بگوییم «مگامال»ها، حقوق شهروندی را «لگدمال» می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران+ محمد حقانی + مگامال‌ها
 
اراکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۰۹:۱۷:۰۳
قابل توجه مسوولین شهرداری "اراک" در دادن مجوز های ساختمانی با تراکم بدون پارکینگ و بی توجه به عرض معبرها!!!!!!! تقلید کورکورانه اراک را به این مشکل خواهد رساند.... نبود پارکینگ بخصوص در مراکز تجاری (3993672) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.