نظر منتشر شده
۱۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 144295
فهرست اتهامات سلطان رشوه؛
کیفرخواست اتهامات مه‌آفرید امیرخسروی
بخش سیاسی الف، 2 اسفند 90
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۰
بخشی از کیفرخواست قرائت شده توسط نماینده دادستان علیه متهم ردیف اول پرونده فساد مالی اخیر به خرید حدود ۷ میلیارد تومان جواهرات با پول بیت‌المال، همچنین دریافت رشوه از سوی برخی مسئولان و همچنین تلاش متهم برای خروج سرمایه از کشور اختصاص یافت.

به گزارش الف به نقل از فارس، اولین جلسه محاکمه ۳۲ متهم پرونده فساد کلان مالی صبح روز شنبه در شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سراج و به صورت علنی برگزار شد.

در این جلسه در کنار ۳۲ متهم حاضر که تحقیقات پرونده آنها در بخشی از پرونده تکمیل و کیفرخواست آنها صادر شده بود، ۲۸ وکیل مدافع، تعدادی از بستگان متهمان، اهالی مطبوعات نیز حضور داشتند.

در ابتدای جلسه، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران، ابتدا بخشی از روند شکل‌‌گیری گروه توسعه سرمایه‌گذاری آریا را تشریح کرد و در ادامه فراهانی نماینده دادستان در حدود یک ساعت فقط توانست اتهامات مه‌آفرید امیر خسروی، را قرائت کند که قاضی سراج از وی خواست قرائت ادامه کیفرخواست را به بعد از دفاعیات متهم ردیف اول موکول کند.

بخش دوم متن کیفرخواست قرائت شده توسط نماینده دادستان در بیان اتهامات متهم ردیف اول به شرح ذیل است:

اظهارات ی.م مدیرعامل سازمان شرکت فولادفام نیز که در تایید اظهارات س.خ است نشان دهنده این است که شرکت فولادفام اسپادانا زیرمجموعه و جزو زیرگروه امیرمنصور آریا بوده است.

اعضای هیئت مدیره اسپادان هیچ اختیاری ندارند
در اظهارات وی آمده است: تمام سهام شرکت که به نام آقایان هیئت مدیره فعلی است متعلق به آقای خسروی است و نامبردگان هیچگونه دخل و تصرفی در سهام شرکت فولاد اسپادانا ندارند و به عنوان امانتدار مالک اصلی قبول مسئولت کرده‌اند. اعضای هیئت مدیره صرفا اسمی هستند و کلیه اختیارات شرکت منصور توسط آقایان شجاعی و بهزادی و با نظر آقایان خسروی انجام می‌شود. تمامی چک‌های صادره از شعب تهران و کیش نرد شرکت امیرمنصور بود و امضاداران اصلی شرکت هیچ اطلاعی از موضوع چک‌های صادره نداشتند.

اظهارات خانم ج.الف: طبق دستور آقای مه‌آفرید امیرخسروی تعدادی حساب در کیش برای شرکت الیت و فولادفام اسپادانا افتتاح شد که دسته چک‌ها از پیش برای تهران و آقای «الف.ش» فرستاده شد. آقای «الف.ش» دسته‌چکهای کیش را شامل ملی، سپه و سامان کیش بود را امضاء شده تحویل اینجانب دادند. شرکت الیت‌انزلی و فولاد فام اسپادانا نیز از شرکتهای گروه هستند.

اظهارات خانم ش.م کارپرداز شرکت فولاد‌فام اسپادانا در کیش: مبنی بر اینکه یک بار «س.خ» را در بانک سپه مرکز تجاری کیش دیدم و فهمیدیم ایشان می‌خواهد برای فولادفام حساب کوتاه‌مدت باز کنند و به ما گفتند که مه‌آفرید امیرخسروی این را خواسته است و همه کارهای دیسکانت بانک ملی را «س.خ» انجام می‌داد و وقتی همسرم «ک.ن» گله کردند که اینها مال فولاد‌فام هستند گفت مه آفرید اینطور خواسته و من به تازگی متوجه شدم که در خیلی از بانک‌ها در تهران حساب برای فولادفام داریم و در صورتی که اطلاعی از آنها نداشتیم در مورد امضای چک‌ها، چک‌ها را :ک.ن» امضا نمی‌کرد و در تهران امضاء می‌شد و یک نفر امضای ک.ن و الف.ر را می‌زد. امانمی‌دانم چه کسی بود.

در اظهارات متهم م.ز آمده است: کارهای فولادفام اسپادانا و الیت انزلی را به دستور آقای مه‌آفرید امیرخسروی انجام می‌دادم.

اظهارات الف.م رئیس هیات مدیره شرکت الیت انزلی: در تابستان سال ۸۹ قبل از تاسیس شرکت مه‌آفرید خسروی با آن تماس گرفتم و گفت در منطقه آزاد انزلی شرکت تاسیس کنید و من چون به او اعتماد داشتم این کار را انجام دادم.

با آقای «د» آشنا شدم که برای این کار اقدام کنیم که موضوع شرکت و سمت ما از تهران واحد حقوقی ارسال شد. همچنین سرمایه اولیه مورد نیاز تامین شد. من در هیچ فاکتور یا «ال‌سی» امضا نزدم و همه سرمایه شرکتم توسط ش یا ب به حساب آقای د واریز شد. چک‌های صادرات و ملی انزلی به صورت سفید امضا و به تهران فرستاده شد و دیگر درباره کالا اطلاعی ندارم. مالک واقعی شرکت امیر‌خسروی است و محل ثبت شرکت مربوط به مجموعه آریا بود و هیچگونه پولی پرداخت نکردیم.

متهم مه‌آفرید امیرخسروی مشروحاً در بازجویی تاریخ ۳/۱۱/۹۰ اذعان کرد: در شرکت فولادفام، آن قسمتی که مربوط به آهن ضایعات است گشایش اعتبار معاملات واقعی بوده و آن قسمتی که مربوط به شمش فولاد است معاملات صوری بوده و با دستور بنده انجام می‌گرفته است و تمامی عوامل شرکت طبق دستور بنده کار انجام می‌دادند. گشایش اعتبارات مربوط به شرکت الیت انزلی نیز صوری و براساس دستورات من بوده است. شرکت میلاد حدید نیز گشایشات اعتبار آن نیز صوری بوده و کارها با هماهنگی من انجام می‌شده است.

در شرکت خدمات عمومی فولاد ایران بیشتر گشایش‌ها صوری بوده و مقداری به صورت واقعی انجام شده و آقای «ط.ن» طبق هماهنگی با بنده این کار را انجام داده است. در خصوص گشایش اعتبار اسنادی و تنزیل آن به برخی از بانکها پول پرداخت شده که بیشتر روسای شعب بوده‌اند که در حیطه اطلاعاتی آقای ش و خانم الف است.

رشوه به خاوری برای دریافت تسهیلات
در خصوص بانک ملی ۲ میلیون دلار به آقای خاوری از طریق دبی پرداخت شده است و ۵۰۰ میلیون تومان به آقای ش مدیرعامل فعلی یکی از بانک‌ها از طریق «ح.س» پرداخت شد. پولهایی که از طریق «س.خ» به پرسنل بانک ملی و سپه پرداخت شده تماما طبق دستور بنده انجام شده است و پورسانت‌هایی که ح.س برای تنزیل در بانک سامان گرفته است که مبالغ آن در حیطه اطلاعاتی خانم الف و آقای ش است؛ همچنین پرداخت یک میلیون دلار به آقای ف.م مسئول یکی از وزارتخانه‌ها درخصوص سپرده کردن پول در بانک بوده است که برای ۱۰۰ میلیارد تومان یک درصد گرفته است و از طریق آقای ف رئیس دفتر بازرسی بیمه مرکزی بوده است. او هم برای سپرده کردن پول در بانک ملی حدود ۳۰۰ میلیون تومان از من گرفته است.

رشوه میلیاردی به خواهرزاده آقای م !!! / دریافت ۱۲۰۰ میلیارد تومان میله‌گرد بدون پرداخت پول
مبالغی را هم ع.ر خواهرزاده آقای م در چندین مرحله از من گرفتند: یک مرحله یک میلیون دلار از طریق دبی. ۵۰۰ میلیون تومان از طریق چک و ۳ فقره چک دیگر که حدود یک میلیارد تومان می‌شود و یک چک دیگر به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان نیز همسر دوم وی به نام هـ وصول کرده است و همانطور که گفتم پول‌هایی را که آقای ش به روسای شعب پرداخت کرده همه با دستور بنده و به عنوان عیدی پرداخت کرده که در حوزه اطلاعاتی ایشان است. آقای «ع.ر» ۱۲۰۰ میلیارد تومان میلگرد از ما خریدند و پولی ندادند.

تمام تخلفات مجموعه آریا با دستور من بوده است
درباره تاسیس بانک آریا توسط آقایان «ع.الف» و «ع.د» که همه هماهنگی‌ها توسط آقای «الف» معاون یکی از وزارتخانه‌ها بود که در قبال گرفتن یک مرحله پول به مبلغ ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومانی و ۵ درصد بانک آریا انجام شده است. در ضمن اگر پول‌هایی را آقایان گ و ر از محل وجوه دریافت شخصی به کسی پرداخت کرده باشند مورد قبول بنده و طبق دستور من صورت گرفته است.

پول‌هایی که در گیلان توسط «ی.ک» و برادرم به مسئولان دستگاه‌های مختلف پرداخت شده طبق دستور بنده انجام شده و به طور کلی هر تخلفی که در مجموعه گروه آریا و توسط کارمندان انجام شده همگی به دستور بنده بوده است.

بند ب) صوری بودن معاملات گروه ملی با شرکت‌های متقاضی تنزیل با توجه به نظریه هیئت کارشناسی و اظهار متهمان نظیر «ط.ن» به عنوان مدیرعامل شرکت خدمات عمومی فولاد ایران مبنی بر اینکه از اواخر سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ مجموعاً ۱۷ ال‌سی داخلی برای ما باز کرد و خود گروه ملی نسبت به اقدامات سایر آن انجام می‌داده است که از محل تنزیل این ال‌سی‌ها بیشترین بدهی خود را پرداخت کرده و مابقی را طبق نظر خود به حساب آنها واریز کردیم.

این شرکت یک درصد از محل ا‌ل‌سی‌ها جهت هزینه‌های بانکی برداشت کرده است. از سال ۱۳۸۹ گشایش اعتبار برای ما انجام می‌دادند و از این محل پورسانت برمی‌داشتیم و الباقی اگر ما طلبکار بودیم برمی‌داشتیم و مابقی را اعلام می‌کردیم که به چه شرکتی واریز کنیم. همه پول‌ها به حساب ما می‌آمد و ما به حساب شرکت‌هایی که ایشان معرفی می‌کرد واریز می‌کردیم.

در صورتجلسه مواجهه حضوری «ط.ن» و مه‌آفرید امیرخسروی، «ط.ن» اظهار می‌دارد: بنده جنس واقعی به ایشان ندادم و معاملات صوری بود. ۱۷ مورد گشایش اعتبار پرداخت شده به حساب‌هایی واریز شده که از طرف شرکت امیرمنصور معرفی شده‌اند.

در اظهارات «ج.الف» آمده است: غیر از شرکت فولاد‌فام اسپادانا در هیچ شرکتی کالایی وجود نداشت. شرکت فولادفام اسپادانا و الیت انزلی تماما در اختیار مه‌آفرید امیرخسروی بودند و شرکت خدمات عمومی فولاد ایران از طریق آقای ن، با آقای مه‌آفرید خسروی آشنایی داشتند و کار می‌کردند. درباره شرکت میلاد حدید پارسیان از طریق آقای ک با آقای امیرخسروی ارتباط برقرار می‌شد و کار انجام می‌شد. شرکت فولادیار ایرانیان جزو تعاونی‌های گروه ملی بود و از طریق ی.م به همراه فولادفام با آقای امیرخسروی آشنایی داشت. یک بار وجه ال‌سی به حساب فولادیار ایرانیان واریز شد که مدیرعامل این شرکت وجه را به تهران منتقل کرد.

مدیر مالی شرکت آهن و فولاد لوشان اظهار کرده در خصوص اعتبارات دیسکانت شده موسوم، هیچگونه استعلامی بابت حمل و انتقال آن به شرکت انجام نشده است و قراردادی در خصوص گشایش اعتبار اسنادی در شرکت آهن و فولاد لوشان موجود نیست.

بند و) ارائه وجوه ناشی از تنزیل گشایش‌ها به حساب گروه امیرمنصور آریا: باتوجه به نظریه کارشناسی و همچنین اظهارات متهمان و مطلعان به این شرح که آقای «م.ک» در مواجهه حضوری با مه‌آفرید خسروی می‌گوید: در خصوص ۴ فاکتوری که انجام شده توسط آقای خسروی اعلام شد. از طریق شرکت پیش فاکتور را فرستادیم و از سوی گروه ملی انجام شد و پس از تنزیل ال‌سی‌ها، مبلغ دیسکانت به حساب شرکت واریز شد و پس از یک روز به حساب شرکت فولادفام برگشت شد و طی یک فقره به مبلغ ۴۰ میلیون تومان به حساب شخصی واریز شد.

اعترافات متهم الف،ش درباره امیرخسروی
طبق دستور شفاهی مه‌آفرید به خزانه‌دار شرکت خانم «ج.الف» تمام وجوه را به حساب رابط واریز و بعد از آن به حساب امیرخسروی واریز می‌شد.

طبق نظریه کارشناسی آن بخشی از وجوه واریزی که در ارتباط آن کالا حمل و تحویل خریدار نشده ارقام تنزیل به میزان توافق خریدار و فروشنده عیناً به شرکت‌های فروشنده کالا واریز و بعداً مجدداً وجوه بعد از مدتی به حساب گروه آریا مسترد شده است.

اتهام دوم امیرخسروی؛ معاونت در جعل اسناد و استفاده از اسناد مجعول شرکت های مرتبط با گشایش اعتبار اسنادی تنزیل شده:
با توجه به اسناد پیوست پرونده و اظهارات متهمان، «ج.الف» در این زمینه می‌گوید: مه‌آفرید خسروی حتی قبل از خرید گروه ملی فولاد، اطلاع داشت آقای «ب.ب» به جای مدیران آهن فولاد لوشان امضا می‌کند و در مورد شرکت فولاد فام اسپادانا شنیده بودیم که آقای مه‌آفرید با «الف.ش» صحبت می‌کردند که امضاها با دقت بیشتری صورت بگیرد تا در زمان مراجعه به بانک‌ها مشکلی پیش نیاید حتی مه‌آفرید می‌دانست که امضای خودش نیز توسط «ب.ب» استفاده می‌شد.

در اظهارات «ر.ب» مدیرعامل شرکت لوشان آمده است: چگونگی ورود و خروج وجوه ناشی از تنزیل در حساب شرکت را از امور مالی سؤال کردم که ایشان پرینت حساب را به من داد و مشخص شد که به حساب واریز شده است. سؤال کردم که وجوه چه شده که نامه‌های انتقالی را که به جای من امضا شده بود را نشانم داد و مطلع شدم مهر شرکت‌ها را به جای شرکت‌هایی که خرید و فروش می‌کردند در اختیار داشته‌اند. مدارک ارائه شده حاکی از این است که شرکت سرمایه‌گذار یعنی امیر منصور آریا، این کار را به اسم شرکت آهن و مژده و لوشان انجام داده است و کسی از طرف بنده اسناد را امضا کرده است.

تأسیس شرکت‌های اقماری بدون هیچگونه آورده نقدی
در نتیجه مجموع، دلایل گفته شده حکایت از طراحی کل فرآیند از جانب آقای مه‌آفرید داشته و با توجه به اینکه شرکت وی وابسته به گروه آریا صرفاً برای مطرح کننده منافع بانک جذب شده بودند کل منابع مالی جمع شده از جانب این فرد، از سال ۸۰ فقط متکی به تسهیلات بانکی می‌باشند و سهامداران هیچ‌گونه آورده‌ای در سرمایه شرکت‌های اقماری گروه ندارند، هوس آقای خسروی را در افزایش شرکت‌ها فقط باید از منظر جذب تسهیلات بانکی جستجو کرد و هیچگونه مفهوم تجاری از اقدامات وی قابل استنباط نیست.

در گزارش اداره کل صادرات بانک صادرات مورخ ۹۰.۸.۲ آمده است:‌ مه‌آفرید رئیس گروه، قبل از کشف سوءاستفاده اخیر، به منظور دریافت اعتبار به سرپرستی منطقه شمال تهران این بانک مراجعه و وضعیت بدهی‌های گروه، اسامی شرکت‌های وابسته را به شرح جدول پیوست اعلام می‌کند.

نکته بسیار حائز اهمیت در لیست ارائه شده وجوه دریافتی غیر قانونی از محل اعتبارات اسنادی به عنوان مانده بدهی گروه ذکر شده است این موضوع صراحتاً حکایت از اطلاع کامل شخص مه‌آفرید از جریان تخلفات بوده و اثبات می‌شود سواستفاده مالی فوق از سوی وی مدیریت و اداره می‌شده است.

در اظهارات «س.ک» آمده است: ‌آقای مه‌آفرید کاملاً می‌دانست که در شعبه دارای یک مجوز محدود هستیم و از غیرقانونی بودن اعتبارات کاملاً اطلاع داشت.

چندین بار در دفتر آقای «ر» برای حل مشکل در اهواز جلسه برگزار شد تا معضل را حل کنیم او از من می‌خواست مجدداً اعتبارات اسناد گشایش کند تا بتواند اعتبارات را در سررسید پرداخت کنند یا معوق نشوند من که می‌خواستم زودتر از این ماجرا رهایی پیدا کنم مجبور بودم ادامه بدهم.

درخواست اعتبارات عمدتاً توسط مدیرعامل شرکت آقای ر امضا و به شعبه ارسال می‌شد در جریان صدور غیرقانونی اعتبارات اسنادی، بیشتر آقای مه‌آفرید مرا وارد به این کار می‌کرد و می‌گفت باید تا آخر ادامه بدهی تا مجوزهای لازم را اخذ کنیم و شرکت گروه ملی از سال ۸۹ تاکنون ماهانه ۳۰۰ هزار تومان بابت ایاب و ذهاب به من پرداخت می‌کرد و شب عید ۸۹ و ۹۰ مبلغ ۲ میلیون تومان به همراه ۲ قطعه سکه دریافت کردم. شخص مه‌آفرید هم در دفتر خود در تهران طی چند فقره چک جمعاً به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به عنوان هدیه به من پرداخت کرد. مه‌آفرید می‌گفت: خودت یا خانواده‌ات چک‌های را پاس و به حسابتان واریز نکنید.

طبق گزارش کمیته ویژه تحقیق مورخ ۲۷ دی ماه سال ۹۰ متهم مه‌آفرید در مورد آقای «ک» اخیراً اظهار داشته: وی به تشویق و ترغیب من این کار را کرده و به این دلیل پول گرفته که خلاف مورد نظر را انجام داده است.

در ادامه گفته: خانم‌ها «ج.الف»، «ع.ح» و «م.ز» به دستور من کار می‌کردند.

اظهارات «الف.ش» معاون تأمین منبع شرکت درباره تخلفات متهم مه‌آفرید شنیدنی است که گفته: مه‌آفرید که نظارت کامل بر شرکت‌ها داشته اقدام به انجام تخلفات کرده است.
* پرداخت مستقیم و غیر مستقیم رشوه به بانک‌ها و ادارات دولتی و غیر دولتی از قبیل وزارت راه- راه‌آهن و سایر ارگان‌ها
* پرداخت رشوه به صورت مستقیم به آقای ک، رئیس شعبه صادرات گروه‌های اهواز و گشایش بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات اسنادی از طریق بانک صادرات برای شرکت فولاد که شخصاً اقدام کرده بود.

* پرداخت مبلغ متعددی پول به آقایان «ح.س» و «ع.د» از حساب شخصی برای پرداخت به افرادی که لازم بود.

*پرداخت‌های صورت گرفته به آقای خاوری که در نهایت منتج به اخذ تسهیلات از بانک ملی شده است.

* خرید ۴ شرکت از سازمان خصوصی‌سازی با روابط آقای د و گ که علی‌رغم نداشتن سرمایه این مهم صورت پذیرفته است. از قبیل گروه‌های فولاد ۹۳ میلیارد تومان خط و ابنیه ۱۲۵ میلیارد تومان - فولاد اکسید ۱۵۳ میلیارد تومان ماشین‌سازی لرستان با بدهی به سازمان گسترش ۱۵ میلیارد تومان- تأسیس بانک آریا ۱۵۰ میلیارد تومان که جمعاً حدود ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

با توجه به اینکه ایشان سرمایه‌ای نداشتند به جز فکر خلاف از طریق بانک صادرات اهواز می‌شود چنین مبلغی را پرداخت کرد؟

بدهی شرکت‌های گروه ملی فولاد ایران و خط و ابنیه راه آهن در زمان واگذاری به ترتیب یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است.

* وجوه ۲ طرح در لوشان و لرستان به ترتیب فکر می‌کنم ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیارد تومان خرج آنها کرده آیا برای کسی که سرمایه ندارد اجرای این طرح‌ها به جز خلاف در سیستم بانکی امکان‌پذیر است؟

تلاش مه‌آفرید برای خروج سرمایه از کشور
* تأسیس چند شرکت در امارات، ترکیه، برزیل و آستارا خان و سرمایه‌گذاری در آنها، که برای فردی مثل او، به جز خلاف در سیستم بانکی، امکان سرمایه‌گذاری وجود نداشت.

خوش‌خدمتی به همسر با خرید ۷ میلیارد جواهر از پول بیت‌المال

* خرید ۶ تا ۷ میلیارد تومان جواهرات که تمام وجوه آن از طریق سیستم بانکی تأمین شده است.

خرید بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان املاک در تهران و شهرستان‌ها که وجوه آن از طریق سیستم بانکی حاصل شده است.

* هماهنگی با یک تعاونی فولاد ایران که ۳۰۰ میلیارد تومان چک در اختیار ایشان قرار گیرد که از بانک سازمان تسهیلات دریافت کند.

* استفاده از چک پرسنل بانک‌ها برای پرداخت به متقاضیان که خودش اقدام به تأمین وجه چک ها می‌کرد و این موضوع را با شخص‌ خاوری و مدیران بانک ملی هماهنگ کرده بود.

* اخذ بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان از شرکت خدمات عمران فولاد ایران به صورت وجه دستی

* دستور برای پرداخت بدهی‌های بانک ملی در هر صورت ممکن، تا آن بدهی‌ها معوق نگردد و بانک ملی به مشکل برنخورد.

* پرداخت ماهانه۱۰۰ میلیون تومان به عنوان بهره به سپرده‌گذاران - کسانی که وجه دستی دادند یا کسانی که املاکشان در اختیار خسروی بود و او املاک را در رهن بانک قرار داده و در قبال آن از بانک تسهیلات گرفته است.

* پرداخت وجوه کلان به پرسنل شرکت از جمله خانم «ر.ع» و خرید ملک برای او و عین ملک را در رهن بانک قرار دادن.

* پرداخت بیش از ۲ میلیارد تومان به «س.ک» رئیس شعبه بانک صادرات اهواز به طور شخصی که کسی از آن اطلاع نداشته و با هماهنگی مستقیم با «س.ک» اقدام به گشایش اعتبارات کرده است.

* کلیه وجوه دریافتی که از طریق منطقه آزاد کیش و توسط برادر همسرش «س.خ» مدیریت می‌شد و کسی اجازه نداشت در امور بانکی منطقه آزاد دخالت کند و شخصاً از او پیگیری می‌کرد.

این موارد نشانگر اشراف متهم به امور نقدی و مالی شرکت است و اگر کسی برخلاف تصمیم او عمل می‌کرد، با برخورد به او مواجه می‌شد.

انتخاب آقایان «م، الف»، «د، ر» و «د»، به عنوان هیئت مدیره بانک آریا توسط شخص خسروی بود و پرداخت بالغ هنگفتی به آنها به ترتیب، م ۴ میلیارد سهام و نقدی، آقای الف ۲ میلیارد سهام، آقایان ر و د بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان وجه نقد، ۸ میلیارد برای تأسیس بانک خرید بیش از ۲۰ مغازه از وجوهات دریافتی از بانک‌ها، مخصوصاً بانک صادرات برای بانک آریا.

همه اینها نشان دهنده مطالعات برنامه‌ریزی مه‌آفرید است و دقیقاً می‌داند که به چه شکل باید از سیستم بانکی پول بگیرد و خرج کند تا منافع آتی داشته باشد.

* مسافرت به برزیل و سرمایه‌گذاری در آنجا برای آینده.

* برگزاری ۴ جلسه با مدیران بانک صادرات اهواز

* در بازدید آنها از گروه ملی، در تیرماه امسال، برای اینکه کسی از تخلفات آنها با‌خبر نشود شخصاً به اهواز رفت و حتی اجازه نداد من (الف.ش) به اهواز بروم تا در جریان جعلی بودن اسناد قرار بگیرم.

* تماس مستقیم با آقایان خاوری و «الف» مدیرعامل بانک ملی و منطقه آزاد

* برای دیسکانت سایر اعتبارات که بانک ملی کسری موجودی داشت اقدام به پرداخت کارمزد به شخصی به نام «ح.س» می‌کرد تا بتواند سایر اعتبارات گشایش شده در اهواز، را در سایر بانک‌ها مانند بانک سامان دیسکانت کنند؛ از وجوه شخصی ایشان به «ح.س» پول داده می‌شد.

* نکته دیگری که نشانگر تخلفات خسروی در گشایش اعتبارات این است که از انتهای سال ۸۸ لغایت تیرماه ۹۰ به مرور در دفعات رئیس شعبه گروه ملی براساس خدماتی که انجام می‌داد، نزد او می‌آمد و ضمن امضا گرفتن برای اسناد، چک می‌گرفت و ‌می‌رفت و خسروی می‌دانست که دارد خلاف می‌کند و حتی اجازه نمی‌داد من اسناد را ببینم.

* پرداخت رشوه به برخی مدیران وزارت راه
مه‌آفرید در بازجویی ۹۰.۱۱.۱۶ اقرار کرد: در مورد پروژه راه‌آهن شیراز بندرعباس، قضیه به این صورت بود که یکسری مبالغ از طریق سهم مشاور به دستور من و از طریق آقای گ پرداخت شده که او دستور من را اجرا کرد.

این افراد در مدیریت وزارت راه درخواست چنین مبالغی را می‌کردند و در غیر این صورت کار را واگذار نمی‌کردند.

اگر پول نمی‌دادیم کار را به ما نمی‌دادند
آقای گ گفت اگر می‌خواهی پروژه شیراز-بندرعباس را بگیریم باید حق حساب را از طریق شرکت مشاور پرداخت کنیم که من هم دستور دادم آن را اجرا کنند. آقایان وزارت راه مدعی بودند که برای واگذاری کار باید پول داده شود تا پول هم نمی‌‌گرفتند کار را نمی‌دادند و به همین دلیل ما مجبور بودیم وجوه را بدهیم.

رؤسای بانک‌ها تا پول نمی‌گرفتند کار نمی‌کردند
امیرخسروی درباره پرداخت رشوه به برخی رؤسای شعب بانک‌ها گفته است: در این خصوص باید بگویم رؤسای بانک‌ها تا پول نمی‌گرفتند کار انجام نمی‌دادند این پول نیز به دستور من برای انجام کار پرداخت شد.

آقای ب هم پول می‌خواست و به دفتر می‌آمد و تا پول نمی‌‌گرفت کار انجام نمی‌داد و ما را مجبور به پرداخت پول می‌کرد و هر مبلغی که آقای «ش» بگوید مورد قبول است.

اعترافات متهم درباره رشوه ۹۰۰ میلیونی به یکی از مسئولان وزارت صنایع در جلد ۲۸ منعکس است.

به گفته نماینده دادستان، محل وقوع جرایم در استان‌ها و شهرستان‌های مختلفی مانند، تهران، خوزستان، گیلان، لرستان، اصفهان، کیش، قم و گرگان بوده است و بین سال‌های ۸۸ تا ۹۰ اتفاق افتاده است.

با توجه به مطالب مذکور، جمیع مستندات، قرائن و امارات، و محتویات پرونده مشتمل بر ۳۳ جلد و بالغ بر ۱۲ هزار صفحه و با عنایت بر نظریه هیئت کارشناسی دادگستری و ۵ مورد قرار مجرمیت صادره از سوی شعبه ۶ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تهران، نامبرده را در تمام اتهامات مجرم شناخته و مستندات به ماده ۲ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و بندهای الف،ج ،و، هـ همین قانون و مواد ۲ و ۳ و ۴ قانون تشدید مجازات اخلالگران و بند «ب» ماده ۲ قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی درباره قاچاق کالا و ارز مصوب سال ۷۴ و ماده ۶ همان قانون و نیز مواد ۵۲۶ - ۵۳۶ - ۵۴۰ - ۵۹۲ و ۵۹۸ قانون مجازات و مواد ۲ و ۹ قانون مبارزه با پولشویی و مواد ۱ و ۲ قانون مبارزه با پولشویی، نظریه مشورتی دایره حقوقی قوه قضاییه، مواد ۴۲- ۴۳ و ۴۵ قانون مجازات با رعایت مواد ۴۶ و ۴۷ و ۱۹ و مواد ۵۵ و ۵۶ آیین دادرسی کیفری و بند ۵ ماده ۳ قانون تشخیص دادگاه عمومی در انقلاب تقاضای محاکمه متهم را دارم.

همچنین خواستار مصادره اموال منقول و غیر منقول متهم که طی سالهای ۸۸ تا ۹۰ به صورت نامشروع تحصیل شده هستم.

اتهامات مذکور تنها مربوط به بخشی از اتهامات و اقدامات مجرمانه متهم بود که در چارچوب موازین اعلام شد و در واقع جرم و گناه اصلی این متهم خیانت به ملت و نظام بود.
 
کلمات کلیدی : کیفرخواست اتهامات مه‌آفرید امیرخسروی فهرست اتهامات سلطان رشوه؛
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۲:۱۸:۴۴
نمی شود با متن ارتباط برقرار کرد. همه اش خ.م و نمی دانم س.ش و... از این حروف الفبا! بیچاره مثل اینکه اختلاس کار حروف الفبا بوده است!
شما که تا این حد در باره دزدان بیت المال حساسیت دارید که خدای نکرده اسمشان درز پیدا نکند، چرا در سایر موارد این احتیاط ها را به خرج نمی دهید؟... (669594) (moderator19)
 
عادل
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۱۷:۳۴
اگر در آینده این متهمان به اتهام فساد فی الارض به دار مجازات سپرده شوند، بر روی مزارشان می نویسند: ح-ا و م-ا-خ و .....! (669796) (moderator19)
 
ح.ح
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۶:۲۱:۴۲
از کجا معلوه که همینها اعدام بشن. کسب نه دیده نه اسمشون را می دونه... (670767) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۵۵:۰۷
جالبه که چهره این متهمان رو نشون نمی دن
هنوز ترس در وجود بعضی ها هستش (669858) (moderator19)
 
الف-س
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۰۹:۱۷
آقای محمدی عزیز مثل اینکه متن را با دقت نخواندی اگر کار حروف القبا نیست پس کار کیه ؟ببین تعداد نفرات متهم هم 32 نفر هست که به تعداد حروف الفباورقم هم حدود 28000 میلیارد بوده که چها تا تا حرف پ-چ گ ژ به خاطر حروف فارسی بودن حذف کنیم به هر نفر 1000 میلیارد می رسد به نظرم متهم اصلی الف هست اولین حرف هست متهم های بعدی ب وپ... هستند البته متهم اصلی الف هست که باید به اشد مجازات برسد « موقع مشکل فساد اداری هم تا ابد حل خواهد شد با 31حرف می شود تا حدی مفهوم رساند. (671043) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۲:۳۱:۲۰
میلیارد ها پول این مردم بدبخت ودرمانده را دزدیده اند وآنوخت گزارش میکنید آقی م-خ ،ن-ت ؟ این چگونه دادگاه علنی است ؟؟ فقط مردم ایران غریبه اند ؟ چرا اسم این بی وجدان ها را کامل نمی نویسید ؟ شاید نباید اسم از بعضیها آورد؟ (669609) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۵:۲۸:۰۸
مظلوم فقط اين مخالفين سياسي اند كه بايد با دادگاههاي علني و اسم كامل و نمايشهاي تلويزيوني در منظر عموم نشان داده شوند. (669898) (moderator19)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۳۸:۳۵
عزیز دل برادر شما دنبال سیاست نباشید هر جور که مایلید مجازید و میتوانید سر مردم کلاه بگذارید 3 هزار میلیارد که هیچ، 30 هزار میلیارد. (670118) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۵:۲۴
البته اون چند جوان آب باز را هم در تلویزیون نشان داده بودند!! (670316) (moderator1)
 
حسن
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۵۱:۰۸
یک سری به سایت تابناک بزنید ببینید با آفتابه لگن دزدها چکار میکنند هم عکسشان را زده اند هم اسمشان را دور گردنشان اما اینها که با خواهر زاده (م) رشوه دادند اینجوری باهاشون رفتار میشه یاد اون مثال معروف افتادم که میگه همه در برابر قانون برابرند منتها بعضیها برابر ترند (671114) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۲۷:۴۹
عجب حرف درست و به جایی زدی دوست عزیز (671193) (moderator1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۴:۳۲
اینها آدم های با آبرویی هستند!!!
نباید اسم شون رو همه جا جار زد!!آخه مگه تو این چند سال حرف سیاسی زدن یا از منتقدان دولت بودن که شما میخواین اسمشون رو همه جا جار بزنن؟؟!! (670252) (moderator1)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۲:۲۰:۳۵
ای اقا شما فکر میکنید برادران... نمیدونن که خاندان امیر خسروی از نسل یهودی های اسرائیل هستن ؟
راه پیچیده ای نیست سری بزنید به یهودی محله ( سیاهکل محله سیاهکل) تا خاندان یهودی زن مهرگان امیر خسروی ( تی تی عبداله زاده ) فرزند حسن و مریم عبداله زاده را و بقیه را بشناسید این پولها از طرف یهودیهای اسرائیل مدیریت می شده این را همه میدانند (1215264) (alef-15)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۲:۳۵:۰۵
در يك جلسه اي فكر مي كنم براي كارآفرينان نمونه بود.
من و خاوري كنار هم نشسته بوديم و صحبت مختصري كرديم. او داشت جايزه نفر اول را مي گرفت و بعضي ديگر هم.
من آنجا به فساد سيستمي موجود آشنا شدم. چون داشتند به هم باج مي دادند. اكنون دقيق يادم نيست. ولي متوجه شدم ار داخل تهي شده. و اينها اصل را ول كرده واين يك دكاني شده براي خودشان. (669615) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۳۰:۰۳
معل.مه که تهی است و نان به هم قرض دادن. فکرش را بکن رییس یک بانک دولتی کار آفرین نمونه باشد! (671200) (moderator1)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۳:۰۲:۴۳
به نظر من بي گناه ترين فرد در اين مجموعه خود امير منصور آريا ست چون اگر نبودند كساني كه با رشوه كار كنند اين اتفاقات نمي افتاد .
... (669649) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۶:۳۶
راستی از آقای جهرمی چه خبر؟؟؟ (670239) (moderator1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۰:۱۵
من قبلا فکر میکردم پول در آوردن خیلی سخته اما حالا فهمیدم اصلا هم اینطور نیست!!!!!! (670244) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۸:۴۹:۵۱
آخه این پاک دست ترین دولت تاریخ بوده است !!!! (670892) (moderator1)
 
بیت المال
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۳:۲۵:۱۳
تکلیف این آقای خاوری چیست؟ اگر اینترپول او را به ایران بازنگرداند، چه کار باید کرد؟

وجود این آقا با اموالش در کانادا مانند خاری است در چشم ملت ایران. (669708) (moderator19)
 
خنده
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۲۵:۲۵
خاوری کنار آبشار نیاگارا آش رشته می خورد و به ریش م-ا-خ و بقیه حروف می خندد! (670096) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۳۹:۳۰
فکر نکنم خاوری از پولهایی که برده چیز زیادی سهم خودش باشه (670119) (moderator1)
 
ح.ح
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۶:۲۴:۲۴
ایشان در حال صفا کردن است. من فکر نکنم کسی بتونه این بابا را بگیره...

تازه الان چند وقته دیگه در اینجا راجبش نمی نویسند. معلوم نیست که چه خبر هست... (670768) (moderator1)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۳:۴۰:۰۶
واقعاً بايد به رييس جمهوري كه اين اقدامات در دولت ايشان انجام شده است جايزه داد. چرا كه نشان مي دهد چه قدر دولت ايشان پاك بوده است. (669729) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۲۸:۳۹
چرا ما فقط بلدیم کار رو به گردن این و اون بندازیم. تو این قضیه احمدی نژاد هم تقصیر داره چون هنوز هم از خیلیا مثل مشایی دفاع بی منطق میکنه. اما باید بدونیم علاوه بر مسؤلین مرتبط خود مردم هم مقصرن و چرا باید بشه انسانیت آدم رو با پول خرید. (670098) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۸:۴۸:۴۰
یعنی فقط مردم باید انسانیت داشته باشن؟
اون مسئول مرتبط، جزء مردم نیست؟ یا انسانیت لازم نداره؟ (670890) (moderator1)
 
مهین
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۳۲:۱۸
گل کفتی این دولتیه که داعیه مبارزه با فساداره (670107) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۵:۲۱
اینجا ایرانه ، هیچکس مسئول زیردستاش نیست ، هیچکس مسئول بی مدیریتیش نیست ، باید برای این مدیریت های سوء مدال لیاقت هم بگیرند . . . . (670253) (moderator1)
 
شیرفرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۶:۵۵
انگار شما از افعال معکوس برره ای بی اطلاع هستید! پاک ترین، قانونمندترین، انقلابی ترین!! (670323) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۳:۴۵:۰۳
فولاد اکسین صحیح است (669737) (moderator19)
 
صاحب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۳:۴۶:۱۲
ایشان متهم اصلی نیست متهم اصلی کسانی که رشوه گرفتند و مجوز دادن و ماشین دو میلیونی به ایشان میلیاردی فروختند و راه برای خلاف برای ایشان و دیگران صاف کردن با تشکر (669742) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۳:۵۹:۴۰
دمشون گرم عجب کارایی کردن! (669761) (moderator19)
 
Malaysia
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۱۵:۱۸
اخرش همه تقصیر ها را به گردن اقای خاوری که فعلا نیستش میاندازند مانند هواپیماهایی که سقوط کرد مقصر خلبلنان بودند که مردند توی ایران همه کارها همین جوری است مقصر کسی است که وجود ندارد (669793) (moderator19)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۰۴:۵۸
اصلا خاوری رفت که همه چیز به پای اون نوشته بشه (670081) (moderator1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۷:۱۱
ایشون اگه کاری نکردن برگردن و از حیثیتشون دفاع کنن. (670257) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۵۲:۱۵
اگر بخواهند برگردند هم اجازه نمی‌دهند
یک نفر باید در دسترس نباشد که متهم اصلی باشد (671116) (moderator1)
 
اصغرشوفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۹:۵۶
و البته مانند تصادفات رانندگی که همیشه راننده بیچاره مقصر بوده است، و هیچ حرفی از غیراستاندارد بودن راهها ، نبود علایم راهنمایی و ایمنی ناقص برخی خودروهای وطنی گفته نمی شود. (670328) (moderator1)
 
ح.ح
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۶:۲۶:۲۰
پ ن پ بیان یکی دیگر را رسوا کنند. تازه همین اسم خاوری هم که می دونیم خیلیه مگرنه به اینم می گفتن خ.ی (670769) (moderator1)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۴:۴۰:۲۲
اقا فردا میگن کار انگلیس و امریکا بوده؟؟ دست دشمن فرضی تو کاره. یه جوری ماست مالی میشه. یکشنبه تو اعتماد خوندم که م م ۱۰۰۰ میلیارد مثل خسروی گرفته ولی فرار کرده؟؟؟ این اقا تو شهر ما کرمانشاه ۱۰تا کارخونه داره، ۴ماه که تعطیل شده، از روز اول هم فهمیدن که این اقا اختلاس کرده، ولی کاری باهاش نداشتن تا تشریف ببره!!! جالب اینه که ۶۰٪ روغن کشی کشور دستشه، شرکت حمل و نقل کشتی رانی داره، کارخانه سیمان که توسط رییس جمهور افتتاه شد، فولاد و... از همه بدتر ۱ماه قبل در حییت همراه با رییس جمهور رفت برزیل واردات گوشت و برنج برزیل کالا دادن بهش، حالا این نمونه ای بود که میدونستم. قضاوت با خودتون. به نظر شما جز اقای.......کی میتونه از این مال مردم خورها حمایت کنه؟؟؟ (675108) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۲۳:۳۶
ما بايد بگرديم حساب ابجد اينها را در بياوريم : ش.خ / م.ا و ... (669807) (moderator19)
 
مسلم
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۳۹:۵۴
با سلام
چرا اسماشونو منتشر نمیکنین!!!این دیگه چه جور دادگاه علنی هست؟مگه ماله ملتو نخوردن پس چرا اسامیشون اینطوریه؟؟دست از ملاحظه کاری بردارین (669831) (moderator19)
 
مسلمان
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۴۳:۵۱
باتشکر از گزارش مختصرومفیدبالا خواهشمندم وزارت اطلاعات وواحد های حراست وزارت خانه ها درمورد مدیران ومعامله وقراردادهای میلیاردی حساس باشند تا منبعد چنین اختلاس هایی را شاهد نباشیم (669837) (moderator19)
 
آتش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۴۸:۲۰
الف.ب - پ.ت - ث.ج - چ.ح و....
این چه جورشه؟؟؟؟
این چجور دادگاه علنیه؟؟؟؟
اگه قرار بشه اسمشون رو نگید پس چرا گفتید دادگاه علنی برگزار میشه
از این نحوه دادگاه برگزار کردن معلومه که نتیجه به کجا میرسه (669846) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۱۷:۳۸
یعنی واقعا شما امید داشتی ؟! (669957) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۴۸:۲۳
اگر دادگاه صالح است اگر رای هایی که صادر میشوند عادلانه است، پس دیگر ع ف ، ک ز ، س ش لازم نیست هر کس محکوم شد که همه میفهمند هر کس هم تبرئه شد باز همه متوجه بی گناهیش میشوند. مثل همه دنیا که دادگاهها و اسامی برای همه روشن است. (669847) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۵۶:۵۵
نمردیم و دادگاه علنی هم دیدیم این همه پول هپلی هپو کرده اند کار کی بوده خب معلومه حروف الفبا. (669861) (moderator19)
 
الف ب ت ..........
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۴:۵۹:۲۹
آقا ببخشید من پولی نگرفتم هم داییم ع هم اسم خودم م داره یعنی چی اگر گناهکارن اسمشون کامل بنویسن همه بدونن اگر قرار تبرئه شن که اسم بردن ازشون اشکالی نداره فقط بلدن 1 کلاغ 40 کلاغ درست کنن و بازار شایعه رو داغ ؟ (669865) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۵:۲۹:۲۳
مسخره کردید ما را؟ هی الف.ش - ش.ع و .... الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ! (669902) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۱۵:۲۷
از این خ م د ذ میشه فهمید افرادی از رده های خیلی بالا در این ماجرا دخیلن وگرنه اگر مردم عادی بودن با بلند گو اسمشونو می گفتند وبا تایپ درشت می نوشتند !!! (669956) (moderator19)
 
مهرداد
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۴۱:۵۵
خب معلومه معاون وزیر و جانشین وزیر و رییس بانک و مدیر کل راه استان پستهای مهمی هستن تازه اگه ادامه پیدا کنه چه بسا اسامی وزرا ونماینده ها و... هم بیاد وسط (670123) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۷:۱۵
شايد هم از اين مقامها بالاتر دخيل بودن. (671054) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۲۸:۰۶
این همه جنس از چین وارد کردیم اما فرهنگ مبارزه با رشوه و اختلاس که زبانزد همه است را از ایشان حداقل نیاموختیم!برای 100هزاردلار حبس ابد واقعی یا اعدام میکنن در چین!!! (669965) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۳۵:۴۹
معنی علنی رو هم فهمیدیم (669974) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۳۷:۰۶
کشف کردم !!!! میدونید چرا اسامی رو به شکل حرف اولشون می نویسن علت اون جاست که میگه ع- ر خواهر زاده م چند مرحله مبالغی را از انها گرفته ویکبار هم همسر دوم ایشان این کار را کرده بابا اینا می خوان یه هو زن اول ع- ر نفهمه روش هوووووو اومده وزندگی طفلک ع- ر به خطر نیفته !!! (669976) (moderator19)
 
عقده ای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۴۰:۴۲
واسه یه وام ساده ازدواج از بانک کلی سنگ جلوی پای ما انداختند ولی اینها بدون هیچ دردسری...
بغیر از حرص خوردن کار دیگه ای نمی تونم بکنم (669983) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۴۱:۰۹
کاشکی امیر منصور اریا را هم الف ، الف وخاوری را هم خ منوشتید... (669986) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۷:۱۵:۵۸
اسم منتشر کردن اخه فقط مخصوص کسانی هستش که به جرم های سیاسی بازداش میشن نه دزدای میلیاردی که (670039) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۰:۰۱:۲۶
اونا رو ظرف یک هفته با پیرژامه و دمپایی میارن توی دادگاه و از 10 بخش خبری پیاپی نشونشون میدن، ولی اینا رو بعد چند ماه کسی اسمشون رو هم نمیدونه! (672742) (moderator1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۷:۱۹:۴۹
آقایون و خانم ها : بنده همه خیانتها و دزدی ها و ... را گردن میگیرم-بنده مقصرم - ن-ش(ناشناس)!!! (670044) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۷:۳۸:۳۷
حکم متهمان اختلاس اعلام شد.

آقایان و خانمها الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش ص ط ض ع غ ف ق

ک گ ل م ن و ه ی به چندین سال حبس ابد محکوم شدند. (670056) (moderator1)
 
سالار
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۷:۵۴:۲۷
هیچوقت یادم نمیره واسه گرفتن وام ازدواج توی شعبه حسینیه ارشاد، گرچه کارکنان و رییسش خیلی خوب و خوش برخورد هستنن، اما سیستم چه پدری از ما در آورد و بعد سر باز پرداختش، وقتی که به خاطر مسایل مالی دو ماه بعد از ازدواج جدا شدیم اما هنوز باید سر ماه و ساعت و دقیقه بدون کوچکترین رحمی قسط های وام ازدواج یک میلیون تومنی رو پرداخت می کردم. برای همین قسط ها بالغ بر 20 بار به من تلفن زدن و حساب رو بستن.. واقعا دستتون درد نکنه. خفه شدیم از این همه عدالت، شادابی، فعالیت سالم، شکوفایی اقتصادی... (670073) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۰۱:۰۸
وام ازدواج من 6 ماه طول كشيد همه مدارك خودم وضامن هم آماده بود.فقط به خاطر اينكه توي اداره اي كه كار مي كردم كار غير قانوني رييس شعبع بانك صادرات پيش نرفت وقتي فهميد من كارمند اون اداره هستم وامم شش ماه طول كشيد. (671026) (moderator1)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۸:۴۴:۳۶
کلاس الفبا گذاشتين، اين چه وضعشه آدم حالش بهم ميخوره!! (670130) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۱:۲۴
كاش اندكي از شفافيت دادگاه اقاي كرباسچي كه همسايه هاي چهار طرف و ابدارچي را با نام و نشان بوق كردند اينجا هم بود. انهمه سر و صدا و اخرش فيلي كه موش زاييد. (670149) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۸:۵۷:۵۳
اون مال باند اونوري بود اين ها مال باند اينوري (670904) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۳۹:۰۰
راست میگی. احسنت. اون موقع دادگاه رو مستقیم از تلوزیون پخش می کرد. دادگاهی که آخرش فقط خود کرباسچی رو به دلایل کاملا معلوم محکوم کردند و بقیه نهایتاً تبرئه شدند یا حکم سنگینی نگرفتند! (671226) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۴:۰۱
آقا یکی این الف شین سین میم ها را ترجمه کنه ما هم بفهمیم تو مملکت چه خبره (670152) (moderator1)
 
فاطمه
Latvia
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۹:۳۴:۱۴
من میدانم نتیجه این دادگاه این خواهد بود که تعدادی از حروف را مجازات میکنند.بقیه با سلام وصلوات راهی خانه هایشان خواهند شد. (670169) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۹:۵۸
به نظر بنده به عنوان مجازات چندتا از حروف الفبا رو از ليست حروف حذف كنند تا بقيه حروف حساب كار دستشون بياد و ديگه دزدي نكنند. (671062) (moderator1)
 
محامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۹:۳۵:۵۰
به نظر من آقای مه‌آفرید امیر خسروی(م.الف.خ) پاک‌ترین کلاهبردار تاریخ است. (670172) (moderator1)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۱:۴۹:۴۱
من هم موافقم. اگر به زرنگي خاوري بودكه تمام پول خونشو تو كانادا از اون گرفت الان راحت مثل خيلي از مديران و روساي دولتي و نيمه دولتي كه اطلاع موثق از خلافهاي گسترده ماليشون دارم كه به خاطر عدم نظارت دولتي هم كسي از كار هاشون خبر دار نمي شه يك آلونكي! براي خودش تو كانادا جور مي كرد و با خيال راحت مي رفت اونجا و كسي هم به گرد پايش نمي رسيد . (675599) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۰:۰۳
این همه فساد با این حجم در دولتی اتفاق افتاده که مدعی است پاکترین دولت ایران از زمان مادها وسپس پاکترین دولت جهان در حال حاضر است. (670196) (moderator1)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۳:۱۷
واقعا به نظرتون اگر اين پول هنگفت از خزانه بيت المال توسط اين افراد به يغما نميرفت به نفع مردم هزينه ميشد گرهي از هزارن گره مردم باز ميشد؟!!!
خواندن نامه 62 نهج البلاغه حضرت امير خالي از حکمت نيست آنجا که مي‌فرمايند:ترسم بعد از من عده اي بيت المال مسلمين را دست به دست بگردانند...... (670204) (moderator1)
 
الف ب پ ت ...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۱:۵۳
خودتونو مسخره کردین یا ما رو؟ این چ دادگاه علنیه. لابد فردا هم حروف الفبا رو اعدام میکنن و آقایون با ثروتای افسانه ایشون میرن صفا. مردم شیر خشک برا بچه هاشون ندارن بخرن اونوقت طرف هفت میلیارد میده جواهر برا زنش. این بود آرمان های انقلاب؟ خدایی این دولت پاکه پاکه! (670234) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۴:۴۸
خوبه والا !! از سفره ی ۷۰ میلیون نفر دزدی کردن... حالا واسشون آبرو داری هم می کنن؟!! نکنه پای آبروی خودشون هم گیره که نگران آبروی اینا هستن؟!؟!... دادگاه علنی!‌ دادگاه علنی!‌ این بود؟! (670237) (moderator1)
 
Nima
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۶:۱۵
در اینکه روسای بانکها جهت کار راه انداختن بدشون نمیاد پول بگیرن که شکی نیست. حتی برای وامهای کوچک هم گاهی تعلل میکنند و تا کمی گوشه هزار تومانی نشانشان میدهی وام اوکی میشود!
این مشکل از خسروی ها و جزایری ها نیست... این مشکل ریشه است و باید سیستم و نظام بانکی و همچنین سازمان بازرسی کل کشور به خودش بیاید.... و الا چند سال دیگر دوباره یک داستان جدید و چند متهم جدید! (670256) (moderator1)
 
موسوی
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۵۹:۴۲
مؤسسه ای که برای بیست هزار نفر شغل ایجاد کرده ، در سیستم اقتصادی فاسد بدون رشوه وحق وحساب امکان ندارد . میگن پولی خارج نشده و احتمالا می خواسته ببرد !! . لطفا دادستان محترم برای نمونه وعبرت دیگران ، یک مؤسسه اقتصادی که بیست نفر (بیست هزار پیشکش )کارگررا با استفاده از تسهیلات بانک ها راه انداخته باشد وتخلفی هم چون رانت خواری یا زد وبند یا رشوه و..... انجام نداده باشدرا به مردم نشان دهد . با وجود قوانین اقتصادی موجود ، محال است کسی بتواند کار اقتصادی معتنابهی انجام دهد وتخلفی نکند . قوانین ونظام اداری فاسد باید متحول شود . (670280) (moderator1)
 
باصفا
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۰۱:۴۴
قیمت گ - م (گوشت مرغ) .........تومان گ _ گ(گوشت گوسفند) ...........تومان (670284) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۴:۱۶
پس اون پروژه راه آهن شیراز که وزیر خدمتگزار! از آن به عنوان انقلاب ریلی کشور نام برده بودند، اینگونه واگذار شده بود، خب معلوم می شود که چرابا عبور همان قطار اول همه زیرسازیهای ریل از هم پاشیده بود. با این حساب راه ساده پیدا کردن رشوه گیران، جستجوی پروژه هایی میلیاردی شکست خورده سرهم بندی شده از جیب ملت بیچاره است. (670314) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۱:۵۳
4 صفر از اسکناس ها را میزنند واختلاس کوچک وکم ارزش می شود (670353) (moderator1)
 
ز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۳:۵۵
سلام به خدا قسم خواهر بیچاره من میخواهد 3 ملیون وام خرید کالا بگیرد اول گفتن یک ضامن که کارمند دولت هست بیار بعد از اینکه کارهای اولیه رو انجام داده میگن باید 2 ضامن کارمند باشند حالا یک ماهه ضامن دوم گیرش نمیاد برای 3 ملیون وام کالا از بانک ملی اگر خواستین آدرس دقیق هم میدم خدا وکیلی آدم رو سکته میدن با این قوانین حالا نمیدونم این 3 هزار میلیاد رو چطوری گرفتن راهش را به ما بگن تا این 3 میلیون رو بگیریم دم عید است زشت وسایل خونه اش کهنه شده (670357) (moderator1)
 
هادی
Turkey
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۷:۵۰
والا شما هرچی میگین بگین، این بیچاره یک قرون پول برا خودش بر نداشته و همش رو رشوه داده به این و اون!!
اما واقعیت اینه که مقصر اصلی تون نیست چون الان هر کاری بخوای بکنی آخرش مجبور میشی یه جورایی رشوه بدی. (670363) (moderator1)
 
سهیل
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۰:۳۸
اخه چرا دروغ ع ر خواهرزاده م ش که ازاده و در مراسم ختم یکی از بستگانش در شهرستان ر م دیدمش (670371) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۷:۰۶
[...]
مبارک است جناب رئیس جمهور عدالت خواه بر شما اینچنین دولت پاکی
این بود پاکترین دولت تاریخ ایران که از آن دم می زدید؟ (670382) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۶:۵۴:۱۰
اقایونی که میومدن اینجا و در دفاع از دولت کامنت میذاشتن کجا هستن؟ (673350) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۲۷:۲۱
حالا جدی جدی این محاکمه ها بعد از انتخابات هم ادامه داره یا .......؟ (670428) (moderator1)
 
جوادي
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۲۸:۳۰
سئوال من هم اين سات كه چرا در تلويزيون تصاوير آقايان مصطفي تاج زاده و ابطحي و حجاريان را آشكارا نشان ميدادند وي اينها را نشان نميدهند؟ (670431) (moderator1)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۳۳:۵۹
در بانک ملت نوار هشدار دهنده ای طراحی شده که اگر چند روز از سر رسیذ قسط وام آنهم ماهی 150 هزار تومان بگذرد باشماره تلفن ضامن های شخص بدهکار ارتباط بر قرار می کند و آبرو و حیثیت وام گیرنده بیچاره را پیش همه اعضای خانواده می برد ولی در این چنین پرونده هایی اسامی با حروف الفبا گفته می شود واقعا جای تاسف دارد (670444) (moderator1)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۴۸:۰۵
چرا دادگاه معترضان انتخابات مستقیم پخش می شد اما دادگاه اینها نه عکسی ازشون هست و نه اسمی!!!! م ح ر (670471) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۵۳:۵۴
اقای خاتمی را با اسم ورسم به ناحق و بدون سند دریافت کننده ی ملیونها دلار از کشورهای خارجی میکنند .ولی این دزدان بیت المال را با سند و مدرک جرات نام بردن از انها را ندارند در صورتی که اینان بالاترین ظلم را در حق ملت در طول تاریخ ایران انجام داده اند. (670482) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۴:۵۲:۲۸
ودر مجلس بر علیه خاتمی شعار مرگ واعدام باید گردد !!!!!!!!!!!!!!!! انوقت بغل گوش این نمایندگان همیشه بیدار چه ها که نمی گذرد ! (671617) (moderator1)
 
ا م ی ر
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۱۱:۲۰
الان توی سایت تابناک تصاویر طرح ضربتی مبارزه با مفاسد را ببینید. الف جان سانسور نکن تا فرق سارق دوچرخه با سارق ا ب پ ت را مردم ببینند.حتما ببینید. (670510) (moderator1)
 
ندای یک مظلوم
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۱:۰۹
خداوکیلی اینقدر این پول ها رو رشوه دادند و اینقدر بالاکشیدند با این همه اوصاف یک ذره لنگر اقتصاد کشور به گل ننشست یکی نیست بگه این همه سرمایه داریم و انوقت این همه مشکل تو مملکت داریم از الف ازدواج گرفته تا .... ، اگه فقط یک ذره به مردم و معیشت آ نها بیشتر توجه بشه نه بیکاری هست نه فساد نه جرم نه دزد و دزدی و نه هزار و یک نه دیگه.کجاست مولایمان حضرت علی (ع) که حکومت عدالت داشت و پیش نظر مولا فقیر وثروتمند یکی بود و حتی به برادرش هم به چشم دیگران نگاه می کرد . عدالت بود و بس . اما امروز تبیعض است و بی عدالتی و بس.
اللهم عجل لولیک الفرج (670526) (moderator1)
 
بهروز
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۳:۳۷
عزیران اینقدر زود عصبانی نشید اینها هنوز متهمند تا دادگاه رای مجرمیت رو صادر نکرده که نمیشه مشخصات کامل رو رسانه ای کرد هر چند این ح خ و س ش اعصاب خورد کنه ولی خوب هنوز متهمن شاید بر فرض امکان یکی بیگناه باشه ابروی ریخته شده رو کی جواب میده فرضا گفتم لطفا موضع نگیرید ولی میشد لااقل اسم کوچکشون رو بگن (670529) (moderator1)
 
صدیقه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۸:۵۹:۴۱
شما خوابی؟
داره میگه کردم این کارها رو!
میگه گرفتم و دزدیدم و خوردم و بردم!
اصلا شما راست میگی!
تا در دادگاه صالح محاکمه نشه و حکم صادر نشه نباید اسم برد. پس در مورد کرباسچی و جزایری و متهمان 88 و اون گزارش کذایی مجلس در مورد 88 با اسم بردن از خاتمی و هاشمی ها و .... رو چی میگین؟ شاید اینها دادگاهی شده اند و ما خبر نداریم؟ (670911) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۴۴:۴۲
متهمان دادگاههای بعد از انتخابات هم متهم بودند. کرباسچی و همکارانش هم متهم بودند. قبل از محکوم شدنشان صدا و سیمای محترم زحمت بی (با) آبرو کردنشان را کشید. (671241) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۶:۴۷
درست مثل رئیس جمهور المان (670537) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۷:۲۹
اونايي كه اصله كاري بودن مثل خاوري چطوري به راحتي فرار كردن ؟ چه كسي واسه ايشون بليط گرفت و فرستادش رفت !؟. مطمئن باشيد اگر خاوري بود زنجيره جالبي از نفرات جديد توي اين دادگاه بودند ! به هر حال كساني بايد اعدام بشن كه راه را براي اين افراد باز كردن و بهشون كار ياد دادن وگرنه هيچوقت بدون مسير بانك و سفارش بعضي ها اين اختلاس صورت نميگرفت اميدواريم كه به زودي اعدام شوند تا حداقل ترس از مرگ جلوي اين كارهارو بگيره (670538) (moderator1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۳۰:۲۴
اگر دادگاه دادگاه باشد اگر قاضی قاضی باشد اگر عدالت عدالت است باید تمام کسانی که در این جرم دست د ارند مجازات شوند حال این کسان خواه مسئول باشند خواه رشوه خوار باشند یا هر سمت دیگری داشته باشند ، مردم ما دارن به خاطر یه لقمه نون و یه چندرغاز حقوق صبح تا شب میدون که بتونن جوابگوی خانوادشون باشن ولی با این همه دویدن بازم انگار از جاشون تکون نخوردن بعد یه کسایی مثل این اسم مخففا!!!!! پیدا می شن که یه شبه میلیاردر میشن در صورتی که مردم باید ماهی با 400 هزار تومن روزشونو شب کنن و سطح توقعشان را پایین نگه دارن چون پدر خانواده هرچی هم کار کنه نمیتونه بیشتر از این در بیاره اینا دل آدمو میسوزونه واقعا انصافه؟؟ حالا دادگاه برگزار میکنن که چی بشه آیا پولی به جیب ما میاد آیا واقعا حرف درست حسابی توی این دادگاها گفته میشه، گیریم یکی از اینا مجازات شد با بقیشون میخوان چیکار کنن آیا اسمی از اونها اصلا برده میشه ، فقط میتونم بگم ضررشو ما مردم میخوریم اونی که ماهی خداتومن درآمدشه نگران این چیزا نیست به ریش ما هم میخنده که اینا دارن واسه 400 تومن خودشونو میکشن ، دادگاهی دادگاهه که به درد درد مردم برسه نه اینکه یه سری چیزای صوری برگزار میشه که فقط آب از سر بگذره.... (670545) (moderator1)
 
haji
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۳۳:۵۴
آقای ش....آقای ج.....آقای ر......مسخره کردید دنیا را با دادگاه تان (670554) (moderator1)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۴۴:۲۴
همچنین پرداخت یک میلیون دلار به آقای ف.م مسئول یکی از وزارتخانه‌ها ...

مه‌آفرید در بازجویی ۹۰.۱۱.۱۶ اقرار کرد: در مورد پروژه راه‌آهن شیراز بندرعباس، قضیه به این صورت بود که یکسری مبالغ از طریق سهم مشاور به دستور من و از طریق آقای گ پرداخت شده که او دستور من را اجرا کرد.

این افراد در مدیریت وزارت راه درخواست چنین مبالغی را می‌کردند و در غیر این صورت کار را واگذار نمی‌کردند.

درباره تاسیس بانک آریا توسط آقایان «ع.الف» و «ع.د» که همه هماهنگی‌ها توسط آقای «الف» معاون یکی از وزارتخانه‌ها بود که در قبال گرفتن یک مرحله پول به مبلغ ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومانی و ۵ درصد بانک آریا انجام شده است.

پاکترین دولت... شاید منظورشان این باشد که اعضای دولت هر روز استحمام مکنند. (670577) (moderator1)
 
P
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۰۹:۵۱
"آقایان وزارت راه مدعی بودند که برای واگذاری کار باید پول داده شود تا پول هم نمی‌‌گرفتند کار را نمی‌دادند و به همین دلیل ما مجبور بودیم وجوه را بدهیم."

اینو راست میگه بنده خدا! (670603) (moderator1)
 
هادی
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۵۹:۲۲
نمیشه از استعداد این اقا برای پیشرفت کشور استفاده کرد ؟!!! (670648) (moderator1)
 
یار میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۴:۲۵:۴۶
به نام خدا

گر چه فکر نمیکنم این نظر رو تمام و کمال در سایت بگذارید ولی بنده عرض میکنم:

اولا دوستان مطلع بفرماییند که آیا این آقا همان کسی است که پژوی آقای احمدی نژاد رو خرید؟

دوما من یک جور های میخوام از ایشون دفاع کنم و بگم ایشون بد بوده یا سیستم و چه کسی داره محاکمه میشه تنها یک فرد در حالیکه قاعدتا سیستم بایستی محاکمه بشه

سوما اگه ایشون در اولین باری که ازش رشوه خواستن میرفت و به مراجع قضایی اطلاع میداد دفعه بعد بازم کارشو انجام میدادن؟

چهارما مقایسه بفرمایید این محاکمه با و ضعیت رییس جمهور آلمان اسم این اقا با حر ف اختصاری نیموده بله بعنوان رییس جمهور امده و استفاء کرد

پنجما به نظر میرسه در این قضیه مقدار بسیاری سیاسی کاری هست اسا سا ما نیاز داریم به یک قربانی تا همه مشکلات رو بندازیم گردن اون

ششما طبق نظر آقای اژه ای دارایی های ایشون کفاف بدی هی هاشو میده خوب دیگه گیر کار کجاست اگه اینجاست که رشوه داده خدا وکیلی جواب بدید چه کسی کار اقتصادی تو مملکت ما کرده و [...] (670749) (moderator1)
 
ح.ح
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۶:۲۸:۲۴
من یک پیشنهاد دارم. تازه سرگرم کننده هم هست. بیایید با هم روی این حروف کار کنیم. بهر حال یک اسمی درست می شه. من شروع کردم:

خ.ی: خاوری

بقیه را شما بگین (670770) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۷:۳۶:۲۲
این پرونده هم مثل بقیه از دانه درشت ها خبری نیست . راستی این دانه درشتها چقدر قدرت دارند که همه در مقابلشان سکوت میکنند شاید هم حق السکوتشان را میگیرند. (670794) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۷:۵۵:۴۸
ماکه جز یک مشت حروف الفبا چیزی از این دادگاه نفهمیدیم. فکر کنم آخرش هم میان تو دادگاه میگن آقایان الف، ب، ج،د، ه، ...............xyz.همه اعدام و به حبس ابد محکوم شدند همه چیزبه خیر گذشت میمونه خاوری که اونم خودمون فرستادیمش. صلوات بلند ختم کن. (670812) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۸:۵۹:۴۲
عزیزم پولو اینجوری در می آرند نه مثل منه بدبخت که با داشتن دکتری مهندسی مخابرات حقوقمو بدونید می خندید. (670912) (moderator1)
 
sasan
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۹:۲۷:۴۶
همش به خاطر نداشتن رسانه آزاد ومطبوعات آزاد هست. (670968) (moderator1)
 
بهمن
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۶:۰۰
پنج میلیون تومان در یکی از موسسات مالی ارزشی ! پول خوابانده ام بعد از شش ماه میخواهند 7 تومان وام بدهند .
از خودم که نامه کسر از حقوق و فیش حقوق و قبض برق و چک و سقته گرفتند .
از یکی از ضامن هایم که معلم مدرسه است هم همه اینها را گرفتند .
از ضامن دومم که کاسب است ، همه اینها بعلاوه جواز کسب را گرفتند .
پشت همه چکها و سفته ها را همگی چندبار امضا کردیم و انگشت زدیم .....
خداییش حالتان بهم نمیخوره وقتی می بینید شما برای 7 میلیون تومان اینهمه باید امضا و سند بدهید ولی یک نفر به این راحتی اینهمه وام گرفته !!! (671000) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۹:۴۱
جهرمي كبوتر دو رحرم دولته كسي بااون كاري نداره همه رو به كردن خاوري مي اندازند به قول دولتي ها فرا فكني ميكنند (671007) (moderator1)
 
عباس
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۰:۱۲
حال آدم به هم میخوره از این همه م.خ و ...
پولو رو دزدیدند اسمشون رو که نمی گن هیچ عکسشون رو نشون نمیدن (671044) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۵:۲۹
ملت ایران در چه سیستم پاکی زندگی می کند و جان ومالشان را به چه محرمهائی می سپارند بی خود نیست که با این همه در امد نفتی وضع ما ملت اینست و بعد از 5-6 سال قدرت خریدمان نصف شده و به این وضع افتادهایم البته عوض همه چی چماق بالای سرمان قوی شده و هیچ کس جرات نطق کشیدن ندارد شاید انتخابات بعد مصلحان وارد شود و ما را نجات دهند البته نمی دانیم پیشاپیش انها را چند خرید هاند! (671052) (moderator1)
 
ساده لوح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۲۷:۴۱
بنظر من سازمان بازرسی کشور در این اختلاس ، بزرگترین مجرم اصلی است .
راستی من دارم تعجب می کنم که آقا زاده ها در این پرونده نیستند ، یعنی اونها اینقدر پاک هستند ؟ (671075) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۴۱:۴۸
من به عنوان یک استاد دانشگاه باسابقه از نسل اولی های انقلاب از زمانی که خبر این اختلاس را شنیده ام منتظر تشکیل دادگاه عادلانه بودم که ببینم واقعا در این مملکت چه خبر است و واقعا متاسفم وقتی محتوای دادگاه را شنیدم که مدیران بانکی ما بدون رشوه کار نمی کردند و با دریافت رشوه چنین فسادی را دامن زدند ایا این است مدیریت افتصاد در یک کشور اسلامی فساد و اختلاس و بی آبرویی در این حد به خدا اگر کشورهای خارجی بودند وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی و حتی مسئولین بالاتر استعفا می دادند و از مردم عذر خواهی می کردند که این اتفاقات در کشور نیافتاد ما جواب فرزندانمان را چه بدهیم که می پرسند اینست وضع مدیرت در این کشور فساد در همه جا رسوخ کرده است و مسئولین در معرفی متهمینی با اینهمه پرونده فساد و دزدی و رشوه پنهان کاری می کنند ایا کسی هست به فریاد این ملت رنج کشیده برسد؟ فشارها گرانی تورو بیکاری چوانان ازار دهنده است ولی مسئولین بانکی ما با رشوه کار می کنند وا اسفا وا اسفا (671091) (moderator1)
 
من یه ایرانی هستم
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۰۰:۰۳:۳۵
گل گفتی استاد ولی کو گوش شنوا؟ (673738) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۰۲:۴۲
اونوقت در رسانه ملی نماینده هارو صد بار نشون میداد که در صحن علنی مجلس فریاد میزدند مرگ بر موسوی و کروبی وخاتمی (671137) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۲:۰۳:۵۸
من سال پیش رفتم عراق (سلیمانیه)1000تومان دادم 2000دینار گرفتم هفته پیش باز رفتم 2000 تومان دادم 1000دینار گرفتم ! ابتدای هر ماه دولت ارزاق عمومی و... به هر خانوار میدهد از دزدی خبری نیست همه در حال خوشحالی هستند اگر دزدی نباشد تورم ،فحشا ، طلاق و...هم ایجاد نمی گردد (671273) (moderator1)
 
جمال
Belarus
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۳:۳۰:۰۳
متن بالا رو چند باری خوندم ولی هیچ رابطه ای میان حروفی از قبیل کاف-سین - ن- نون- شین ندیدم ، لطفا در انتهای متن حروف نامه ضمیمه نمایید تا ارتباط آن ها مشخص گردد. (671459) (moderator1)
 
رضا
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۶:۳۱:۵۸
خيلي دوست داشتم روزنامه(آزاد!!!) كيهان كه هميشه همه چيز را پيش گويي مي كند وسريعآ ريشه و بنياد مسائل سياسي را مي گويد اما درمورد اين سرقت بزرگ بيت المال نتوانست فرار آقاي خاوري را گوشزد نمايد را بدانم . براستي چرا ما هميشه بايد درگير مسائلي همچون : جريان اصلاح طلبي -جريان فتنه - جريان انحرافي - جريان ......و از اين دست باشيم . به نظر شما ريشه اين مسائل دركجاست ! لطفآ كمي دقت كنيد: به گفته يكي از سايتهاي معتبر كشور خاوري قبل از خروج به مدت 6ساعت تحت بازجوئي قرارداشته است . برويد پيداكنيد پرتغال فروش را و به شعور مردم توهين نكنيد . (671808) (moderator1)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۰:۰۹:۴۶
چه مسخره بازیه این ش-م.ت.و.................... چیه چرا اسم افراد درج نمیشه یه فاسد وخیانت کار به ملت چرا اسمشان را نمی نویسید. (672078) (moderator1)
 
هابیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۰:۱۱:۱۷
بنده نیز به دلیل نیاز شدید به یکی از موسسات مالی و اعتباری به قول دوستمون ارزشی!! برای دریافت وام 10 میلیونی مراجعه کردم.از خودم گواهی کسر حقوق خواستند به اضافه چک و سفته به اندازه 17 میلیون تومان.دو ضامن کارمند رسمی هم خواستند با نامه کسر از حقوق اداره و نیز چک و سفته به همان مبلغ 17 م ت.همه هم پشت چک ها و سفته های همدیگه رو بایدامضا میکردیم(تقریباً نیم ساعت فقط فرایند امضا کردن انواع چک و سفته و فرمهای متعدد مربوطه طول کشید!).حالا بگذریم از فرایند راضی کردن ضامنها برای این تعهدات سنگین و اینکه همه مردم قادر به یافتن 2ضامن کارمند رسمی به این راحتی نیستند!سود وام هم 21 درصد که تقریباً باید 17 م ت پس بدم.تازه همه ی اینها بعد از آشنا پیدا کردن در موسسه مربوطه و سفارش یکی از دوستان بوده و الا با این شرایط استثماری هم به این راحتی وام رو نمیدادن!واقعاً اگه نیاز نداشتم هرگز با این شرایط وام نمیگرفتم!الان که متن اتهامات و کارهای انجام شده توسط متهمان رو خوندم واقعاً افسوس خوردم..سیستم اقتصادی و بانکیمان بیمار است و من هم شاید با این وام استثماری که گرفتم در این بیماری که هر روز حادتر نیز میشود نیز نقش داشته باشم. (672079) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۳:۰۶:۵۳
باسلام بتمام کسانیکه صادقانه و گاهی از روی عصبانیت اظهار نظر کردند ذکر یک نکته مهم در اینجاست که کلیه بانکها از نظر سلسله مراتب اداری زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به مدیریت جناب شمس الدین حسینی هستند و اگر به اخبار چند روز اخیر دقت بفرمایید اقای خاوری قبل از فرار (ببخشید ماموریت اداری) هشت ساعت به سیوالات نماینده محترم دادستانی پاسخ داده اند یعنی مجرمیت ایشان برای دستگاه قضا و همچنین وزیر اقتصاد محرز بوده سیوال اساسی اینکه حکم مامریت ایشان باتوجه بعرایض بالا به امضا کیست و چرا مسیولین محترم قضایی کشور ایشان را ممنوع الخروج نکرده اند ولی جناب اقای خاتمی را بخاطر یک اظهار نظر اجازه خروج از کشور نداند ؟ گنه کرد در بلخ اهنگری به کاشان زدنند گردن مسکری (672328) (moderator1)
 
میثاق
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۱:۴۰:۳۲
خیلی جالبه
اصلا انگار که نه انگار ...
اینجا باید فقط سکوت کردو فقط سکوت... بخورید نوش جانتان وگوشت بشه به تنتون ایشا الله. (672905) (moderator22)
 
نسل بعدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۲:۳۰:۴۰
لطفاً دلسوزان نظام و ايران يك كار تحليلي واقع بينانه انجام دهند و بررسي شود كه چرا بعد از سالها كه مديران را با فيلترهاي مختلف ارزشي و اعتقادي انتخاب مي كنيم؛ همينها بخاطر منافع شخصي حاضرند كشور را خراب مي كنند؟ با چه معياري فردي حدود 30 ساله معاون وزير مي شود و 900 ميليون تومان هم يك قلم رشوه 9 ماه معاونتش مي شود! معيار هاي انتخاب غلط هستند يا افراد با معيارها تطبيق داده نمي شوند؟ (673003) (moderator1)
 
معین
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۶:۵۷:۵۹
آخه چرا مردم این مملکت نباید عکس دزدی که 3000 میلیارد اختلاس کرده رو نبینن این کجاش مردم محوری و مردم سالاری هست .چرا از خاوری هیچ رسانه ای عکسی نشون نمیده واقعا چرا؟!!!! (673357) (moderator1)
 
افشین
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۳۲:۲۲
آدم یاد قصه قلعه حیوانات میفته.حیف که نمیشه خیلی چیزا رو اینجا نوشت. البته میشه نوشت بصورت اختصاری ولی خوندنش یه کم سخت میشه. (673701) (moderator1)
 
من یه ایرانی هستم.
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۰۰:۰۱:۳۰
باید به سر این نامردا این بلا رو آورد:
عکس خودشونو و عکس کل اعضای خانوادشونو بزنن تا ملت هر جا دیدنشون تف بندازن توی صورتشون و از جامعه طرد بشن تا با بیت المال اینطوری رفتار نکنن.
اما حالا که این کار نمیشه هیچ هر دفعه هم الف ب پ ت میزارن.خب اگه اسم کامل بزارن که دست خودشون هم رو میشه.
اینه عدالت علی(ع)؟بزنه بند کمرتون که تک تک غضروف هاتون از جا کنده بشه.
بابا آبروی اسلام رو بردید هم با این نگهداری از بیت المالتون و هم با این عدالتتون. (673735) (moderator1)
 
ع ف
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۰۷:۱۲:۴۰
با تشکر از سایت وزین الف متاسفانه این اولین و آخرین موارد نیست، اگر بررسی اجمالی بشود مشخص می گردد کسانی که در بانک ها مشغولند چندین ملک نیز دارند در صورتی که میزان حقوق آنها مشابه بسیاری از کارمندان دیگر است و بعد از 30 سال خدمت به سختی می توانند صاحب خانه شوند (673900) (moderator1)
 
عباسعلی صلواتی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۱:۵۸:۲۶
روز گاری علامه ای به شعرنغزفرمودند: دیدهای خواهم سبب سوراخ کن +تا حجوب را بر کنداز بیخ بن
به راستی علت العلل اختلاس آقای وام خواه است و یا سیستم بیمار بانکی که برای دو میلیون تومان وام قرض الحسنه هزار گونه موانع می تراشد ولی
با رشوه میلیارد ها تو مان متابع ملی را بهدر می دهد آیا اگر بعضا"مدیران بانکهای موصوف زیر چتر رشوه اعتباری نمی دانند امروز ما شاهد اینهمه تبلیغات منفی علیه نظام بوده ایم واین همه رتبه کسب و کارمان در جهان سقوط می کرد رستی مقصر اصلی در این پرونده گیست ؟وام گیرنده که مر جع تصمیم گیری نیست و یا جناب مدیر فلان بانک و یا کار شناس بهمان شعبه راه فساد از مجاری سیستم اداری می گذرد آنر اصلاح کننید که از امهات است دعوا های ننه من غریبا" راجناب علی مطهری و اعوان وانصارش در مجلس رها کنند سیستم اداره کشور را اصلاح کنند اما چون جناب ایشان و همکارانشان به مثابه :
ذات نایافته از هستی بخش +چو ن تواند که شود هستی بخش !؟
دانش اصلاح طریق وسیستم اداری را ندارند اصلاح امور بعید به نظر می رسد و اگر سیستم اصلاح نشود چالش ها و....کماکان ادامه خواهد داشت .
خدا امور همه را ختم به خیر گرداند آمین یارب العالمین (674095) (moderator1)
 
خاک به سر ما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۵۵:۰۹
این..........را که این جوری مثل ((((((((زالو زالو زالو زالو)))))) به جان مردم بدبخت و وزجر کشیده افتاده اند ونام اسلام وانقلاب را بد میکنند وعزت شهدا وخانواده های انها را با این اعمال وقیحانه مکدر می سازند باید از صفحه گیتی پاک کرد نه(( الف میم ج چه)) کنید چهره اینها را بایدمجسمه ای با یک ضربدر رویش در اول شهر ها نصب کرد تا عبرت دیگران شودنه شطرنجی کردسیستم متهم است یا این افراد یا هردو؟
همانطور که 9دی انقلاب را واکسینه کرد باید از این اتفاقات جهت واکسینه کردن انقلاب کمک گرفت (674154) (moderator1)
 
کامران
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۹:۳۶:۵۱
لطفا اگر دستتان میرسد..بفرمائید تکلیف ال سی های ارزی هم بررسی شود..چون در این نوع السی ها به راحتی میتوان ....با افزایش قیمت خرید..ملیونها دلا خارج کرد...و این اضافه پولها به حسابهای شخصی واریز میشود.....و گیرنده ال سی ها هم شرکتهای وابسته به خودشان است....مثلا کالائی را بین سی تا پنجاه درصد گرانتر میخرند..ارز خارج میشود..این تفاوت را خودشان بر میدارند...البته روش جدیدی نیست اما کمتر میدانند (674615) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۰:۵۳:۳۴
چون اشتر مست در قطاریم همه
چون گرگ گرسنه در شکاریم همه
گر پرده ز روی کارها برگیرند
معلوم شود که در چه کاریم همه

همه اجتماع ما در فسادورشوه و اختلاس رانت داره غرق میشه هرکسی هم که خودش رو پاک میدونه از همه آلوده تره.
درست نمیشه مگر خضر مبارک پی درآید (675483) (moderator22)
 
فخا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۸:۱۶:۲۷
بيچاره حروف الفبا. (676257) (moderator22)
 
حروف پنجم الفبا
۱۳۹۰-۱۲-۰۷ ۱۱:۱۷:۳۴
به نظر بنده در این دادگاه حروف الفبا 3000 میلیاردی باید به آقای ا. م. آریا
جایزه داد و فقط به شرط ممنوع الفعالیت شدن آزاد گردد.

مقصر اصلی این اختلاس دستگاه های نظارتی و افراد رشوه گیرنده هستند.

قابل ذکر است اگر زیان اعتماد عمومی و سو استفاده های توجیهی از این اختلاس را حساب کنیم رقم باید با سال نوری بیان شود؟؟؟؟؟؟!!!!! (677116) (moderator22)
 
ugd
۱۳۹۰-۱۲-۰۷ ۲۱:۴۸:۴۲
م ر - ر.ع - د.ا.ن - خ.ر- ك.س - س.ك
هم كه مخففه چهره آنها هم كه شطرنجيه
پس چي شد اين اطلاع رساني (677889) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
کیفرخواست اتهامات مه‌آفرید امیرخسروی