توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304990
در تب شروع NBA
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰
معتبرترین لیگ بسکتبال حرفه ای جهان از بامداد چهارشنبه آغاز می شود و این مسابقات هفتادمین دوره خود را تجربه خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، لیگ حرفه ای بسکتبال NBA از بامداد چهارشنبه هفته جاری آغاز می شود. رقابت‌های پیش فصل به پایان رسیده است و تیم‌ها برای رقابت‌های این لیگ آماده شده‌اند، مسابقه‌هایی که جهان بسکتبال را تحت تاثیر قرار می‌دهد و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی دارد. بازیکنان و مربیان NBA مورد توجه طرفداران بسکتبال در سراسر جهان هستند و از این نظر کار مربیان و بازیکنان زیر ذره‌بین است.
NBA معتبر ترین لیگ بسکتبال است که با حضور ۲۹ تیم آمریکایی و یک تیم کانادایی برگزار می شود و بامداد چهارشنبه هفته جاری فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ این رقات ها یک بار دیگر هیجان را به ورزش جهان بازمی گرداند.

شیوه برگزاری مسابقات

NBA به دو بخش کنفرانس غرب و کنفرانس شرق تقسیم شده است. هر یک از کنفرانس‌ها به سه بخش دیگر به نام دیویژن تقسیم می‌شوند.
در یک فصل هر تیم در هر دیویژن چهار بار با چهار تیم دیگر این دیویژن بازی می‌کند (۱۶ بازی)، و سه تا چهار بار در مقابل ده تیم دیگر دیویژن‌های کنفرانس خود بازی می‌کند (۳۶ بازی) و دو بار با پانزده تیم کنفرانس دیگر بازی می‌کند (۳۰ بازی).
بنابراین هر تیم قبل از مرحله حذفی ۸۲ مسابقه انجام می‌دهد. بازی‌های برده امتیاز ندارد، این پیروزی‌ها در بخش درصد بازی‌های برده منظور می‌شود. تساوی وجود ندارد. در صورت تساوی در وقت قانونی، بازی ادامه می یابد.
تیم‌ها براساس جدول رده‌بندی مسابقات پلی‌آف یا حذفی را برگزار می‌کنند که هشت تیم برتر هر دو کنفرانس با هم روبرو می‌شوند (تیم اول یکی، مقابل تیم هشتم دیگری، تیم دوم یکی، مقابل تیم هفتم دیگری و ....)


سه تیم اول هر دیویژن و بهترین تیم دوم آن براساس امتیازاتشان در رده اول تا چهارم قرار می‌گیرند، چهار تیم برتر باقیمانده دیگر یک کنفرانس در مکان پنجم تا هشتم می‌ایستند.
در پایان مرحله حذفی بازی‌ها، قهرمان هر دو کنفرانس شناخته می‌شود. این دو تیم سپس سری مسابقات فینال را برگزار می‌کنند.
تیم برتر در مجموع هفت بازی انجام شده، جام قهرمانی "لری اوبرین" را به دست آورده و قهرمان NBA می‌شود.

تیم های حاضر
کنفرانس غرب:
ممفیس گریزلیز
ساکرامنتو کینگز
اکلاهما سیتی تاندرز
فینیکس سانز
دنور ناگتس
لس انجلس کلیپرز
پرتلند تری بلیزر
یوتا جاز
گلدن استیت واریور
نیوارلانز پلیکانز
هیوستن راکتس
لس اجلس لیکرز
سن انتونیو اسپارز
مینسوتا تیمبر ولوز
دالاس ماوریکس

کنفرانس شرق:
شارولت هورنتس
بوستون سلتیک
اورلاندو مجیک
ایندیانا پیسرز
تورنتو ربتورز
نیویورک نیکس
واشنگتن ویزاردز
اتلانتا هاوکس
شیکاگو بولز
میامی هیت
دتروید پیستون
بروکلین نت
میلواکی باکس
فیلادنفیلا سونی سیکسرز
کلیولند کاوالیرز


نحوه جذب بازیکن

تیم ها در NBA عمدتاً از طریق draft بازیکن جذب می کنند. هر تیم می تواند ۲ بازیکن را در draft به خدمت بگیرد. یکی در راند اول ودیگری در راند دوم. بازیکنان draft شده اکثراً از دانشگاه های آمریکا هستند ولی هر بازیکن بالای ۲۲ سال به طور اتوماتیک مجوز draft شدن توسط تیم های NBA را پیدا می کند. بازیکنانی که سال اول خود را در NBA می گذرانند، دارای سقف قرارداد های بسیار پایینی نسبت به قرارداد بقیه ی بازیکنان هستند.

نحوه نقل و انتقال بازیکنان

در NBA بازیکنانی که با تیمی قرارداد دارند می توانند از طریق trade با بازیکن یا بازیکنان تیم های دیگر جابجا شوند. به این ترتیب که مجموع قرارداد های بازیکنان جابجا شده باید تا اندازه ی مشخصی نزدیک باشد. تیم ها می توانند بازیکنان را با انتخاب های تیم های دیگر در draft سال بعد نیز معاوضه کنند.در trade، منفعت تیم بسیار بیش از منافع بازیکنان مورد توجه است. NBA سقف ۵ ساله برای قرارداد ها تعیین کرده، به این معنی که هیچ بازیکنی نمی تواند قرار دادی با بیش از ۵ سال با تیمش امضا کند.
کلمات کلیدی : لیگ حرفه ای بسکتبال NBA
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.