نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394298
جدیدترین توافق خارجی وزارت نیرو امضا شد/باز هم نیروگاه؛ این بار با سوئیس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
گروه بین المللی مسی سوئیس از امضای موافقتنامه ای با دولت ایران به منظور ساخت یک نیروگاه بادی ۲۷۰ مگاواتی به ارزش ۷۵۰ میلیون یورو (۸۳۹ میلیون دلار) خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، گروه بین المللی مسی سوئیس موافقتنامه ای را با دولت ایران به منظور ساخت یک مجتمع تولید برق بادی به ارزش ۷۵۰ میلیون یورو (۸۳۹ میلیون دلار) امضا کرده است.

بر اساس بیانیه ای که از سوی این شرکت سوئیسی صادر شده، این پروژه که در کوه های شمال ایران واقع شده، با ظرفیت تولید ۲۷۰ مگاوات برق احداث خواهد شد. به گفته جرمیا جوزی، رئیس شرکت مسی، عملیات تست توربین ها در این منطقه در حال انجام است.
جوزی گفت: «ایران از نظر تاریخی در مقطع بسیار مهمی قرار دارد... رشد قابل توجهی در انتظار این کشور است. آنها می توانند در طی ۵ سال حداقل به میزان ۲۰ سال دستاورد تکنولوژیک داشته باشند.»

پس از لغو تحریم ها در ماه ژانویه، تهران شاهد حضور حداقل ۱۵۰ هیئت تجاری خارجی بوده است. مقامات ایرانی به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش انرژی های تجدیدپذیر هستند. حمید چیت‌چیان، وزیر نیروی ایران گفته، تولید انرژی های پاک در کشور به ایران اجازه می دهد تا مقدار بیشتری از سوخت های فسیلی خود را به خارج صادر کند.

شرکت مسی، قراردادی ۵ ساله برای خرید برق با تعرفه ثابت با وزارت نیروی ایران منعقد کرده است. جوزی گفت، وی انتظار دارم «به محض اینکه ما خودمان را اثبات کردیم این قرارداد تمدید شود.
جوزی گفت، شرکت مسی که قراردادی برای ساخت یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی ترکیبی حرارتی گاز سوز با ایران دارد، این پروژه را از طریق انتشار اوراق قرضه و بازار بورس تامین اعتبار خواهد کرد.
وی انتظار دارد که به محض پیشرفت کار نیروگاه بادی، شرکت مسی موافقتنامه هایی برای ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر دیگر به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات در ایران منعقد نماید. شرکت مسی قصد داردتا اواسط سال آینده میلادی قرارداد احداث یک گیگاوات نیروگاه برق پاک در ایران امضا نماید که انرژی آنها از طریق باد و خورشید تامین خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : ترکیه ای یونیت اینترنشنال+وزارت نیرو+نیروگاه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۵:۴۱:۱۳
دولت تنها راه تعامل با دنیا را در بستن قراردادهای کلان و بزرگ می بیند...انقدر این قراردادها را اسان می بندد که دل هر کشوری را اب می اندازد (3943460) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۶:۰۳:۵۹
اینها را باید به جوانان ایرانی داد. 20 سال قراردادتضمینی که پولش برود به جیب غربی ها (3943478) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۸:۱۰:۳۱
جوان ایرانی که 800 ملیون دلار نداره واسه فاینانس پروژه. شرکت سوییسی اومده این سرمایه رو اورده تا این پروژه رو اجرا و راه اندازی کنه بعد از طریق فروش برقش سرمایش و سودش برگرده. در وزارت برای همه شرکتها بازه به هر شرکتی که بخواد نیروگاه بادی بزنه قرارداد تضمین خرید میدن. اگه جوان ایرانی هم پول جور کنه و علم اجراش رو داشته باشه که عالی هم میشه اما تا اون موقع میتونه مهندس ایرانی درگیر اجرای این پروژه شه و کار رو یاد بگیره. لازم نیست همه چیز رو از صفر خودمون اختراع کنیم. (3943646) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۲۱:۳۶:۰۲
8 سال میادین نفتی دست ایرانی ها بود ( که بعد دیدن نمی توانند دادن به چینی ها! ) انقدر عقب ماندیم در این 8 سال که عمارات و قطر اندازه 100 سال از منابع مشترکمان را چاپیدند! (3943834) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۶:۵۳:۱۶
خیلی هم خوب. درود بر دولت امید (3943519) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۷:۳۵:۰۸
انقدر بدبین نباشید.خیلی از تکنولوژی هایی که ما بدست آورده ایم از مهندسی معکوس همین دستگاههای خارجی است. (3943597) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۹:۲۱:۱۷
با توجه به شناختی که از این صنعت دازم این قراردادها بر باددادن پول کشوره
خارجیها توربینهای خودشن را می اورند نصب میکنند و پول برق را میگیرن و میرن (3943720) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.