توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400876
پیاده‌روی سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد ‌
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
یک دکترای فیزیولوژی ورزشی گفت: پیاده‌روی سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد.

‌ولی پور در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پیاده‌روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می‌آید و پیاده‌روی صحیح روی سلامتی تاثیر مهمی دارد.

وی اظهار کرد: پیاده‌روی علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن افسردگی و نشاط در افراد می‌شود تاثیرات مفیدی بر عضلات قلبی دارد.

 این عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان اضافه کرد: در هنگام پیاده‌روی خون به راحتی در قلب جریان می‌یابد و گردش خون به صورت بهتر در بدن انجام می‌شود.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه در پیاده‌روی ضربان قلب افزایش می‌یابد، افزود: پیاده‌روی بر سیستم تنفسی نیز تاثیرات خوبی دارد و برای افزایش مصرف اکسیژن مناسب است.

دکتر ولی‌پور خاطرنشان کرد: پیاده‌روی نه تنها باعث سوختن کالری و چربی اضافه بدن می‌شود، بلکه سرعت سوخت و ساز را بالا می‌برد؛ افراد چاق با پیاده‌روی می‌توانند وزن خود را کاهش دهند.

وی یادآور شد: همچنین از طریق پیاده‌روی و با تعرق بدن سموم زیادی دفع خواهد شد و روند آب کردن چربی‌های بدن سرعت پیدا می‌کند.
 
کلمات کلیدی : پیاده‌روی +علم ورزش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.