نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391877
اتمام حجت پلیس با کانون سردفترداران درباره نقل و انتقال خودروها/ اموال منقول را کسی ثبت سند نمی‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا، با اشاره به حواشی نقل و انتقال خودرو، گفت: خریدار و فروشنده باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند.

به گزارش مهر، سرهنگ سعید روحی در حاشیه بازدید خبرنگاران از مرکز تعویض پلاک خودرو الغدیر، درباره تعویض پلاک و روند کاری که در مراکز تعویض پلاک انجام می شود، گفت: موضوع صادر شدن ۲ سند خودرو به استناد ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی فروشنده و خریدار باید برای بررسی اصالت و هویت خریدار و فروشنده و تخصیص پلاک به مالک جدید به مراکر تعویض پلاک مراجعه کنند.

وی افزود: خودرویی که اصالت ندارد یا خودرویی که دستور قضائی دارد وجاهت قانونی ندارد در نتیجه قانونگذار مشکل را تشخیص داده و در ماده یک آیین نامه ماده ۲۹ اعلام کرده بررسی اصالت خودرو توسط کارشناس راهنمایی و رانندگی انجام می شود در نتیجه سندی الزامی است که پشتوانه آن بررسی های مختلفی است که به واسطه بررسی اصالت و سامانه اجرائیات صورت گرفته است.

روحی ادامه داد: سامانه شماره گذاری به سامانه آگاهی و اجرائیات و تصادفات متصل است و به صورت خودکار اگر فردی ممنوع المعامله باشد از ارائه خدمات به او ممانعت می کند.

وی درباه افراد ممنوع المعامله گفت: از سال ۹۵ بیش از ۱۴۲ هزار حکم قضائی ثبت شده که بیش از ۹ هزار مورد آنها مربوط به افراد ممنوع المعامله است برای همین سامانه های قضائی سالانه بیش از ۴۰۰ هزار استعلام از پلیس راهور می گیرند.

روحی با نشان دادن نمونه ای از اسناد افراد ممنوع المعامله، افزود: خریدار و فروشنده باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند فروشنده برای جلوگیری از سوءاستفاده از پلاک و خریدار برای اصالت خودرویی که می خرد توصیه من به سر دفترداران این است که از تنظیم سند بدون استعلام سند از مراکز تعویض پلاک خودداری کنند

وی ادامه داد: چون وکالت نامه قابلیت جعل دارد لذا به خریداران توصیه میشود که برای تعیین اصالت خودرو حتما به م اکز تعویض پلاک مراجعه کنند به استناد قانون ثبت اموال منقول مثل خودرو در دفاتر اسناد اختیاری است و سندی که راهور ارائه می دهد، کافی است.

روحی درباره هزینه نقل و انتقال خودرو، گفت: این هزینه برای خودرهای تا ۵۰ میلیون تومان ۵۰ هزار تومان و بیشتر از این رقم ۱۰۰ هرار تومان است که به خزانه دولت واریز می شود، در حالی که تمام هزینه ای که در دفاتر اخذ می شود بیش از چندین برابر این مبلغ است. سامانه پلیس بر خط است و هر اطلاعاتی که در هر جای کشور ثبت شود در سیستم جامع قابل رویت است و همین بر خط بودن باعث می شود که این بانک اطلاعاتی به صورت آن لاین مورد استفاده قرار بگیرد.

معاون فنی و هندسی پلیس راهور ناجا درباره خرید و فروش خودرو و مالکیت و چند دانگی، اظهارداشت: در برگ سبز مشخص می شود هر کدام از مالکین چند دانگ به نام خود دارند و با استفاده از این سامانه می شود خودرو را به چند نفر فروخت اما پلاک به نام یک نفر صادر می شود.

روحی به مراکز تعدیض پلاک اماده کار در تهران، افزود: ۷ مرکز تعویض پلاک در تهران وجود دارد که به صورت آن لاین اطلاعات بانک اصلی را در اختیار دارند و انجام معاملات را ثبت می کنند.

وی گفت: برای خودرو صفر هیچ دفتر خانه ای سند صادر نمی کند و فقط برگه سبز سند خودرو محسوب می شود.
 
کلمات کلیدی : نقل و انتقال خودرو+پلیس راهور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۲:۵۴:۳۳
ماموران مرکز تعویض پلاک شیراز به مراجعه کنندگان تاکید میکنند که حتما برای نقل و انتقال خودرو به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و به خبرها و اظهارات مقامات در رسانه ها توجه نکنند !!!!! این برای من که اخیرا به آنجا مراجعه کدم خیلی عجیب بود (3933967) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۵:۰۹:۳۶
جناب سرهنگ اگر واقعاً به فكر مردم هستيد اصل تعويض پلاك و كندن و نصب كردن فيزيكي يك پلاك فلزي را اصلاح كنيد كه سال هاست در كشورهاي ديگر و در اين عصر تكنولوژي و بهره برداري انفورماتيك منسوخ شده است . آيا نمي شود همان پلاك نصب شده را در سيستم به نام ديگري كرد ؟
آيا جز منافع مالي نيروي انتظامي بدون در نظر گرفتن وقت و سرمايه مردم توجيه ديگري در تعويض فيزيكي پلاك وجود دارد؟
چراوقتي يك پلاك قبلاً چاپ و توليد شده و در دست صاحب ماشين هست بازهم به اسم توليد و چاپ پلاك از مردم پول اخذ مي گردد؟
ازدحام و معطلي مردم را ببينيد. صف هاي طولاني و تعداد كم مراكز تعويض پلاك (3934228) (alef-11)
 
حقگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۶:۲۲:۰۷
حق با پليس است چراكه طبق قانون "ثبت اموال منقول در دفاتر اسناد اختیاری است" و سردفتران پول زور مي گيرند. الف منتشر نما (3934350) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۶:۲۲:۵۸
پلیس درست میگه
این قضیه هیچ فایده ای برای مردم نداره و تنها دلیل وجودیش اینه که دفاتر اسناد رسمی کسب درآمد کنند. (3934352) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۶:۴۹:۲۲
دفاتراسنادرسمی برای خودشان نوندونی درست کرده ا ند (3934433) (alef-11)
 
شهداد
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۹:۲۳:۱۶
جالب اینکه کسی نیست قاطعانه بگوید نقل و انتقال ماشین بایستی در فلان محل انجام شود بیچاره مردم که همیشه سرگردانند. (3934729) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۹:۲۹:۰۱
خودرویی را به شخصی فروختم و در دفتر خانه برای آن فرد وکالت تعویض پلاک صادر شد یک سال بعد آن شخص با بنده تماس گرفت و اعلام نمود هنور پلاک را تعویض ننموده است . دفتر خانه با توجه به مدارکی که پلیس در هنگام نقل و انتقال صادر
میکند تاثیری در روند معامله ندارد. (3934743) (alef-11)
 
سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۰:۵۴:۱۵
دفاتر اسناد رسمی قشر میلیونر و حتی میلیارد هستند که از عدم آگاهی مردم پول خوبی به جیب میزنند شما دقت کنید که چرا اکثر سردفترا همش خاندان خودشون رو دفتر یار و یا حتی بعد از بازنشستگی جایگزین خودشون میکنند چون درآمد ماهانه چندین میلیونی دارند . بحث نقل انتقال خودرو رو هم فقط و فقط باید نیروی انتظامی و مراکز تعویض پلاک انجام بدن نه دفاتر اسناد رسمی که مردم رو گمراه میکنند که خرید فروش وکالتی انجام بدن که دو بار از مردم پول دریافت بشه . اگه اطلاع رسانی دقیق انجام بشه و دهان به دهان به خانواده و دوستان و آشنایان اطلاع رسانی کنیم دیگه کسی نمیره سراغ دفاتر اسناد رسمی و به راحتی و مطمن تر نقل انتقال انجام میشه. لطقا همه اطلاع رسانی کنید و حتی درخواست باید از صدا سیما داشته باشیم که چند وقت همش تو اخبار و یا بصورت زیرنویس به مردم اطلاع رسانی کنه (3935142) (alef-11)
 
محمد
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۳:۵۱
کرمان موتور یک ماشین به من فروخته و فقط یکبرگ سبز داده حلا من باید برای فروش ماشین دست دوم علاوه بر کارت سبز برای پرکردن جیب دقترداران سند محضری هم بزنم این کشور معلوم نیست دست کیست بیشتر گرانی که ایجد شده محصول همین گرانی دستگاههای حکومتی است (4230203) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.