نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411775
حضور توتال در ایران طولانی‌ خواهد بود/ فاز 11 را می‌توانستید توسعه دهید اما با تکنولوژی پایین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۱
مدیرعامل توتال گفت: شما می توانستید فاز ۱۱ پارس جنوبی را توسعه دهید اما با تکنولوژی پائین، بنابراین خودتان می دانید چرا پروژه طولانی شده است.

به گزارش فارس، استفان میشل مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای شرکت فرانسوی توتال در مراسم امضای موافقتنامه اصولی توسعه فاز 11 پارس جنوبی بین شرکت ملی نفت به عنوان کارفرما و کنسرسیومی به رهبری توتال و حضور CNPC و پتروپارس اظهار داشت: وارد جزئیات قرارداد نمی‌َشوم چون به قدر کافی برای آن توضیح داده شد.

وی با اشاره به سابقه ورود توتال به ایران در سال 1995 در میدان سیری A و E و پس از آن فاز دو پارس جنوبی و درود، گفت: بعد از اجرای این پروژه‌ها توتال فعال نبود و ما یک MOU در زمان حضور آقای روحانی در فرانسه امضا کردیم تا دوباره ارتباطات خودمان را شروع کنیم و به نفع ایران برگردیم.

وی با بیان اینکه از آقای زنگنه و کاردر به خاطر اعتمادشان متشکرم، گفت: این یک ارتباط طولانی‌مدت خواهد بود، توتال اطلاعات عمیقی درباره پارس جنوبی دارد و می‌دانیم برای تولید چه کاری باید انجام شود.

میشل ادامه داد: ما توان داخلی را در اجرای پروژه فاز 12 دیده‌ایم و از اینکه پتروپارس و شرکت CNPC از چین را در کنار خودمان داریم خوشحالیم.

وی تصریح کرد: ما آماده ایم در سریع‌ترین زمان ممکن کار در فاز 11 را شروع کنیم و امیدواریم منافع کارفرما و پیمانکار در این همکاری تامین شود.

مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای توتال گفت: شما می‌توانستید با توان داخلی فاز 11 را توسعه بدهید اما با تکنولوژی پایین در حالی که ما می‌توانیم با تکنولوژی بهتری این کار را انجام دهیم و ارتباطات ما دوباره آغاز شده است.

وی در پایان با اشاره به طولانی شدن اجرای پروژه گفت: البته شما می‌دانید که چرا توسعه فاز 11 طولانی شده است.
 
کلمات کلیدی : پارس جنوبی+نفت+ توتال
 
نفتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۰۰:۴۷:۰۹
این مدیر توتال هنوز نیامده به کشور توهین می کند. گفته می توانستید تئسعه دهید ولی با تکنولوژی پائین تر. یکی نبود بگوید دلیلت چیست؟ اگر مشکلات تحریم نباشد شما بهترین کالا را با آخرین فناوری می توانید از هر جای دنیا تهیه کنید. ضمنا این مدیر باید بابت افتضاحی که توتال در سیری آ و دی ایجاد کرد از مردم ایران عذار خواهی کند. توتال با همه ادعاهایش نتوانست برنامه تولیدی که خودش ارائه کرده بود در این دو مخزن محقق کند و سالها هم از نظر اجرائی عقب بود. برای مسئولینی که در جلسه بودند و پاسخ این مدیر توتال را نداده اند متاسفم گرجه بعضی از آنها با موضوعات فنی صنعت نفت بیگانه اند. (4007804) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.