نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451672
واردات از ۳۸میلیارد دلار گذشت/ چین بزرگترین صادرکننده‌ به ایران + جدول
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
بر اساس آمارهای تجارت ۱۱ماهه، واردات به کشور از ۳۸میلیارد دلار عبور کرده و چین همچنان بزرگترین صادرکننده انواع محصولات به ایران است.
 
به گزارش تسنیم، بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور در بخش واردات در 11ماهه سال جاری نشان می‌دهد، در این مدت 38میلیارد دلار انواع کالا به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدد یک میلیارد دلار و به‌عبارتی 3.47درصد رشد داشته است.

در این بین کشور چین با صادرات 9میلیارد و 300میلیون دلار همچنان بزرگترین صادرکننده محصولات مختلف به ایران می‌باشد. نکته جالب آنکه  صادرات چین به ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تنها 0.09درصد رشد داشته بنابراین می‌توان نتیجه گرفت واردات کشور از چین حتی پس از برجام هیچ گونه تغییری نداشته است.

گفتنی است پس از چین کشورهای امارات، جمهوری کره، ترکیه و آلمان در رده‌های بعدی کشورهای صادر کننده به ایران قرار گرفته‌اند. در این بین از کشور آلمان حدود 2میلیارد و 170میلیون دلار کالا به کشور وارد شده که با توجه به واردات 1میلیارد و 590میلیون دلاری در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 36درصدی داشته است.به گزارش تسنیم، از 15 کشور اصلی صادرکننده به ایران مجموعاً 32میلیارد دلار کالا وارد کشور شده که سهم 83درصدی نسبت به کل واردات 38 میلیارد دلاری در 11ماهه نخست را داراست.
 
کلمات کلیدی : واردات + صادرات + گمرگ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۳:۵۶:۱۲
اشتغال برای چینی ها (4189569) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۵:۱۴:۵۷
امارات چي به ايران صادر ميكنه؟ (4189728) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.