توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401073
تلاش کوکاکولا و پپسی برای مخفی کردن مضرات نوشابه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۴
این دو شرکت آمریکایی با سازمان‌هایی که مروج عادات سالم غذایی هستند، برای کاهش انتقادات علمی و قوانینی که مصرف این نوشیدنی را محدود می‌کنند، معامله کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، شرکتهای آمریکایی کوکاکولا و پپسی میلیون ها دلار هزینه می کنند تا ارتباط میان نوشابه با اضافه وزن مخفی بماند.

بر اساس گزارش روزنامه اسپانیایی ال پائیس، در حالی که جهان به اپیدمی اضافه وزن دچار شده است، مصرف نوشابه یکی از اصلی ترین دلایل این مشکل به شمار می رود. هر قوطی نوشابه معمولی 40 گرم قند دارد که این میزان از میزان ایده آل در روز ( 25 گرم ) که توسط سازمان جهانی بهداشت اعلام شده است بیشتر است.

برای مقابله با مصرف نوشابه، که در مکزیک به مرز اعتیاد رسیده است، برخی از کشورها با قرار دادن مالیات بر این نوشیدنی های قندی یا نوشتن هشدارهایی مشابه آنچه بر روی پاکت های سیگار درج می شود، سعی در جلوگیری از مصرف نوشابه می کنند.

این مطالعه نشان می دهد شرکت های کوکاکولا و پپسی، تنها در آمریکا با 96 سازمان که نقش مهمی در ترویج عادات سالم غذایی و مبارزه با اضافه وزن و دیابت و بیماری های ناشی از مصرف زیاد قند دارند، معامله کرده است. هدف از این اقدام، کاهش انتقادات علمی به نوشابه و کاهش قوانینی است که مصرف این نوشیدنی را محدود می کنند.

شایان ذکر است که در سال 2030 نیمی از مردم آمریکا به اضافه وزن دچار خواهند شد و این موضوع پانصد میلیار دلار برای این کشور هزینه در بر خواهد داشت. با این حال، این صنعت تلاش می کند تا همچنان مردم را در چنگال خود نگه دارد.
 
کلمات کلیدی : کوکا ، پپسی ، آمریکا ، اضافه وزن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.