توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505979
سرنوشت سربازان لبنانی اسیر نزد داعش، روشن شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۵
مدیر کل امنیت ملی لبنان کشته شدن سربازان ربوده شده به دست داعش را تأیید کرد.

به گزارش فارس، عالی‌رتبه‌ترین مقام امنیتی لبنان با بیان اینکه پروند نظامیان ربوده شده این کشور به دست داعش، بسته شده است، کشته شدن آن‌ها را تأیید کرد.

مدیر کل امنیت ملی لبنان کشته شدن سربازان ربوده شده به دست داعش را تأیید کرد.

سرتیپ «عباس ابراهیم» بعد از دیدار با خانواده‌های سربازان ربوده شده، در کنفرانس خبری خود گفت: امیدوار بودم که پرونده نظامیان ربوده شده همانند سایر پرونده ها به پایان برسد ولی شرایطی به وجود آمده که فداکاری‌های آن‌ها برای وطن حتمی است».

وی ادامه داد: «هم‌اکنون عملیات بیرون کشیدن پیکر سربازان ارتش در حال انجام است و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد این سربازها به 8 نفر برسد».

وی تأکید کرد: ما تقریبا یقین داریم که پرونده نظامیان ربوده شده بسته شده است.

سرتیپ ابراهیم در مورد سرنوشت سرکرده‌های داعش در مرز مشترک سوریه با لبنان نیز گفت که آن‌ها تحت فشارهای ارتش لبنان به سوریه منتقل شدند.

این فرمانده لبنانی در مورد مکان دفن سربازهای ربوده شده نیز گفت که تسلیم شدگان داعش ارتش لبنان را از مکان دفن سربازان مطلع کرده‌اند.

وی تصریح کرد: معلوماتی که از ابتدای سال 2015 داشتیم نشان می‌داد که سربازهای ما به شهادت رسیده‌اند ولی در آن موقع شهادت آن‌ها تأیید نشده بود».

عملیات ارتش لبنان و حزب‌الله (به ترتیب با نام "جرود الفجر" و "إن عُدتُم، عُدنا") به ترتیب در بخش لبنان و در بخش سوریه (قلمون غربی) برای پایان دادن به حضور داعش در مرز مشترک دو کشور از چند روز گذشته آغاز شده است.

گروه تروریستی داعش امروز صبح با تنگ‌تر شدن حلقه محاصره مجبور شد توافق آتش بس را قبول کرده و تسلیم نیروهای مقاومت شود.

هدف از این آتش‌بس، در درجه اول مشخص شدن سرنوشت سربازان لبنانی ربوده شده به دست داعش بود.

بر اساس این توافق، عناصر داعش بعد از مشخص شدن سرنوشت سربازان ربوده شده می‌توانند به استان دیرالزور واقع در شرق سوریه منتقل شوند.

گروه تروریستی داعش این سربازان را در سال 2015 در منطقه مرزی  بین لبنان و سوریه ربوده بود.
 
 
کلمات کلیدی : اسرای لبنانی+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.