توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415276
ورود تیم انتقال قدرت ترامپ به وزارت خارجه آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۷
تیمی کامل از افراد مورد نظر دونالد ترامپ برای در دست گرفتن سکان سیاست خارجی آمریکا، امروز وارد وزارت خارجه این کشور شدند.

به گزارش فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب هم به عنوان سخنگوی وزارت خارجه دولت اوباما، در برابر خبرنگاران ایستاد و به سوالات آنان پاسخ داد.
در ابتدای این نشست، سوالی که چند روز بود پرسیده می‌شد ولی پاسخی به همراه نداشت، پاسخ داده شد.

یکی از خبرنگاران در خصوص ورود تیم انتقال قدرت ترامپ به وزارت خارجه آمریکا سوالی پرسید و سخنگو بالاخره گفت که این تیم امروز (جمعه) وارد وزارتخانه شده است.
جان کربی ادامه داد: «من نمی توانم در خصوص نحوه عملکرد و ترکیب این تیم سخن بگویم و این به عهده خود آنهاست ولی تیم کاملی بود.»

خبرنگاران پرسیدند که میزان و نحوه انتقال اطلاعات به تیم منتخب ترامپ چگونه خواهد بود.
کربی پاسخ داد: «ما برای ارائه کامل اطلاعات به آنها آمادگی داریم ولی کیفیت و گستردگی این روند به خود تیم ترامپ بستگی دارد. اینکه ارائه گزارش به صورت دریافت توضیحات یا دریافت اسناد کاغذی باشد نیز به درخواست آنها بستگی دارد.»

یکی از خبرنگاران در خصوص فرجام برجام با آمدن تیم جدید سوالی پرسید.
سخنگو پاسخ داد: «ما و وزیر (جان) کری مسئول پیشبرد طرح‌های سیاست خارجی رئیس‌جمهور هستیم و آمریکا در هر زمان، یک رئیس‌جمهور بیشتر ندارد و این شخص در حال حاضر پرزیدنت اوباما است. توافق هسته‌ای توافقی درست و قوی بود که به امنیت منطقه و جهان کمک کرد.»

دلواپسی اهالی رسانه در آمریکا نسبت به عاقبت توافق هسته‌ای از آنجا ناشی می‌شود که برجام یک قانون مصوب نهادهای قانون‌گذار (statutory law) نیست بلکه حکم اجرایی یک رئیس‌جمهور است که ادامه یا توقف اجرای آن، فقط به تصمیم جانشینش بستگی دارد.

در قوانین ایران هم حالت مشابهی برای اختیارات رئیس‌جمهور برای انعقاد موافقتنامه‌های تجاری موقت با طرف‌های خارجی، در نظر گرفته شده است.
 
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ+کابینه ترامپ+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.