نظر منتشر شده
۵۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 349676
سی بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران: به دلیل باج ندادن و حفظ عفت و سلامت‌مان از کار باز ماندیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
سی بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران با انتشار نامه‌ای از شرایط پیچیده و غیراخلاقی که بر سینمای ایران حاکم است، سخن به میان آورده‌اند و در اقدامی جسورانه و بی‌سابقه در سینما و تلویزیون ایران، از مطالبات غیراخلاقی از آنها برای استمرار فعالیت‌شان در این حوزه پرده برداشته‌اند.

سینمای ایران و به خصوص عرصه بازیگری در سال‌های گذشته آنچنان حواشی داشته که بازیگران و به خصوص بازیگران زن سینمای ایران ترجیح می‌دهند هیچ‌گاه به حواشی‌اش نپردازند و در واقع آنچه در این حوزه می‌گذرد، مکتوم و مسکوت باقی می‌ماند تا آن‌گونه که گروهی از متولیان سینما تاکید دارند، این بخش فرهنگی بیش از پیش زیر ضرب قرار نگیرد.

در چنین فضایی، فقیهه سلطانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گویی با بانی فیلم از دلایل کم‌کاری‌اش سخن به میان آورده و از حواشی این حرفه گفته است. سلطانی در عین حال خبر نامه سی بازیگر زن ایرانی به اصغر پورمحمدی معاون سیمای رسانه ملی را رسانه‌ای کرده است؛ نامه‌ای که بخشی از آنچه در پشت صحنه برخی پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی می‌گذرد را به تصویر می‌کشد.

اگرچه متن نامه منتشر شده اما ظاهراً هنوز بنا نیست اسامی بازیگرانی که این نامه را به نگارش درآورده‌اند مشخص شود و به همین دلیل از میان سی بازیگر زن سینما که ظاهراً همه آنها متاهل هستند و تاهل نقش موثر و شرم آوری در کاهش پیشنهادها به آن داشته، تنها نام فقیهه سلطانی به عنوان ناشر این نامه علنی شده است.

سلطانی گفته است: «طی چند تماس با دفتر معاون سیما مطلع شدم نامه ما به دست ایشان رسیده است و قرار است راجع به آن جلسه‌ای داشته باشیم. من و تمام بازیگرانی که در نگارش این نامه و درخواست نقشی داشتیم، بسیار امیدوار هستیم تا با نظر مساعد آقای پورمحمدی به اوضاع و احوال کم کاری ما بازیگران رسیدگی شود.»

این بازیگر سینما و تلویزیون با تاکید بر این موضوع که امضاکنندگان این نامه سرگشاده همگی از بازیگران با سابقه و پرکار تلویزیون و سینما هستند، خبر داده که بسیاری از این بازیگران زن از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پیشنهاد کار داشته‌اند اما علاقمندند در کشورشان و برای تلویزیون و سینمای ایران کار کنند. در متن نامه این سی بازیگر سینمای کشورمان چنین آمده است:

«بنام خداوند راستین
با عرض ادب و احترام
خدمت معاونت محترم سازمان صداوسیما جناب آقای دکتر پورمحمدی

هنرمند یعنی "جراح روح" و هنر محلی است برای درمان افکار وجهت دادن و اعتلای فرهنگ یک ملت... همان طور که لازم است یک اتاق جراحی استریل و دور از انواع الودگی‌ها و ناپاکی‌ها باشد و تیغ جراحی باید به دست متخصصین سپرده شود عرصه هنر نیز نیاز به یک بستر پاکیزه و متخصصین دلسوز و آگاه دارد...باشد که نتیجه درست درتخقق این مهم حاصل شود!

ما جمعی از بانوان هنرمند(بازیگر) که سالیان سال دراین عرصه فعالیت، تلاش و تحصیل تجربه نموده‌ایم و به لطف پروردگار و به قول صاحبان فن و عالمان هنر- متخصص این حرفه قمداد می‌شویم- مدتی است دچار رکود شغلی و در نتیجه رکود اقتصادی گردیده‌ایم... و هرچه صبر و سپس تلاش کردیم تا علت این واقعه تلخ را دریابیم کمتر یافتیم!

متاسفانه اخیرا به دلیل ورود سرمایه گذاران خصوصی و اعمال سلیقه غیر اصولی این عده ناآگاه و غیر حرفه‌ای و درنتیجه باز شدن درهای این حرفه مقدس و به روی هر کس و عدم وجود قانون مدون و اصول درست برای انتخاب بازیگران شایسته و متخصص در اکثر آثار سینمایی و تلویزیونی با محول شدن نقش‌ها به جمعی از مهمانان ناخوانده شهرت پرست که نه صلاحیت اخلاقی و نه تخصص حرفه‌ای در زمینه این مهم دارند و اکثر از پس ایفای نقش‌های محوله حتی به صورت کاملا ابتدایی هم بر نمی‌آیند این افراد با نامیدن خود بنام مقدس هنرمند و بازیگر با زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی و شان اسلامی در صفحات اجتماعی خود چهره‌ای دور از شان را در اذهان عمومی نسبت به بانوان هنرمند ایرانی ایجاد کرده‌اند!

امیدواریم شما برادر عزیز علت حضور این افراد را در لباس مقدس بازیگر که روز به روز به تعداد آنها افزوده می‌شود را بدانید...

امیدواریم شما برادر عزیز از پشت صحنه ناسالم و غیرمطلوب اکثر پروژه‌های تلویزیونی با خبر باشید. از روابط آلوده و مافیای قدرتمند عده‌ای بی‌صلاحیت و شهوت پرست که روز به روز به نفوذ و قدرت ایشان برای وارد کردن چنین افرادی در صحنه مقدس تلویزیون اسلامی افزوده می‌شود، مطلع باشید...!!

چگونه است که عده‌ای از بانوان بازیگر بی‌حاشیه موجه و اخلاق‌گرا با دستمزدهای انسانی و معقول تنها به دلیل باج ندادن به این عده سودجو و حفظ عفت و سلامت روحی و حفظ حدود و شان حرفه‌ای خود به بهانه‌های مختلف از طرف ایشان از کار باز می‌مانند!! چگونه است که اکثریت بانوان موجه این حرفه به دلیل تشکیل خانواده و ازدواج که توصیه و دستور اسلام است در تلویزیون و سینمای جمهوری اسلامی – ناخواسته از میدان به در می‌شوند!!!

ما جمعی از هنرمندان متخصص و موجه این حرفه خواستار رسیدگی به شرایط نامطلوب، کم کاری و حتی گاهی بیکاری و در نتیجه جلوگیری از سرخوردگی خود در زمینه فعالیت در حرفه‌ای که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌ایم از شما تقاضای رسیدگی و توجه داریم!

ما عاشق خدمت کردن در وطن خود در جهت ارتقای سطح فرهنگ مردم عزیزمان و عاشق ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی خویش هستیم و می‌خواهیم که باشیم... که بمانیم و خدمت کنیم.

آیا یاری دهنده‌ای هست که ما را یاری کند؟
با احترام...»
 
حواس جمع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۱۳:۰۳
واقعیت اینه که سینمای ایران سالهاست با رکود روبروست و اصولا فیلمی ساخته نمیشه که کسی بخواد توش بازی کنه ارجاعتون میدم به بازی نکردن و خانه نشین شدن ده ها بازیگر مرد سینما و تلویزیون
سوال اینجاست که دلیل خانه نشینی این مردان نیز همچون نویسندگان زن این نامه مسایل و خواسته های ضد اخلاقی است و یا مشکل اساسی را بایستی در جای دیگری یافت و حل کرد؟؟؟
حقیقت اینست که از سینما امروز فقط یک وجه کوچک طنز آمیزش باقی مانده است ولاغیر و اصولا و اساسا و اصلا نمیشد فیلمی جدی ساخت و از هفت خوان ساخت و ممیزی و پخش عبور کرد و خاکستر نشد ....باسپاس (3677149) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۶:۳۳:۱۹
البته موضوع نامه در ارتباط با تلویزیون و سریال های آن می باشد نه سینما. (3678012) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۹:۲۱:۰۱
اصلا بازیگر غیرتوانمند باشند آیا درست است که پشت صحنه به کسی که کمی بازی می کند چنین پیشنهادهای سخفیفی بشود؟؟ واقعا در دوره ای زندگی می کنیم که بردگی و خیانت و ذلت و بی غیرتی را خحوب توجیه می کنیم وانگار حیوانیت را بیش از انسانیت و دین و تقوا پاس می داریم برای دو روز زندگی به هر خفتی برای اغیار و بیگانگان تن می دهیم و حاضریم همه جور فحاشی و تهمت علیه یک مسلمان انجام بدهیم اما از کسانی که جز خیانت و خباثت در حق ملت ایران کاری نکرده اند تعریف و تمجید کنیم و بگوییم باید با آنها کنار آمد؟؟ به درجه ای از خباثت و حیوانیت رسیده ایم که برای دو روز زندگی حاضریم کسانی که عفت را پاس می دارند شک و تردید ایجاد کنیم واقعا عاقبت بسیار بد و شری را برای ملت ایران شاهد خواهیم بود ملتی که خیانت و ذلت و بی غیرتی را با کمال خونسردی توجیه می کنند (3678469) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۱۹:۵۶
منطقی‌تر اینه که کسانی که چنین نامه‌ای رو می‌نویسن اسامی‌شون رو هم منتشر کنن. کار بدی که نکردن، به شرایط موجود در انتخاب بازیگر معترض هستن اما مردم هم حق دارن اسامی اون‌ها رو بدونن. خانم فقیهه سلطانی بازیگر موجه و توانمندی هست اما آیا بقیه هم واقعن چنین هستن؟ اگه اسامی رو منتشر کنن این شبهه از بین می‌ره. (3677168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۲۵:۰۷
حالا اونایی که قبول کردند... خدا رحمت کنه سلحشور رو (3677189) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۲۹:۲۴
عجب دنیای کثیفی شده (3677199) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۴۹:۲۱
وقتی تعدادی نوکیسه از راه بدست آوردن ثروت حرام در این حرفه وارد میشن نتیجه اش همینه دیگه (3677420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۳۲:۲۳
من خانم فقیهه سلطانی را نمی شناسم اما به نحوه نامه نگاری ایشان ایراد دارم .
1- هنر پیشگی هم مثل بقیه کارهای دنیایی مقدس نیست . شما کار می کنید و پول می گیرید تمام . اینکه هر کسی شغل خودش را مقدس فرض کند که همه ما مقدس می شویم .
2- روابط به جای ضوابط است نه در شغل هنرپیشگی بلکه در تمامی مشاغل که یک طرفش دولت و نهادها وغیره قرار دارند .
3- پیشنهاد های بی شرمانه همه جا هست ، راه مبارزه با آن هم گردآوری ادله و مدارک و شکایت است . اینکه شما به مدیر صدا و سیما نامه بنویسی دردی را دوا نمی کند . (3677203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۰:۲۶
کار کردن مقدسه جناب (3677961) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۳۲:۵۶
تاسف و تاسف و تاسف و دیگر هیچ ....
تمام حرف را این هنرمندان در این نامه خودشان گفته اند
" همان طور که لازم است یک اتاق جراحی استریل و دور از انواع الودگی‌ها و ناپاکی‌ها باشد و تیغ جراحی باید به دست متخصصین سپرده شود عرصه هنر نیز نیاز به یک بستر پاکیزه و متخصصین دلسوز و آگاه دارد...باشد که نتیجه درست درتخقق این مهم حاصل شود!"
این دقیقا همان چیزی است که جامعه هم انتظار دارد.
بسیار دیده و شنیده ایم که شخصیت و رفتار و نحوه ی حضور برخی از بازیگران و هنرپیشه ها با انچه که مردم از آنها در ذهنشان بواسطه ایفای نقش های تلوزیونی و سینمایی ساخته اند بسیار متفاوت و حتی متضاد است.
امیدوارم این دسته از هنرپیشه های حرفه ای که در پی حفظ منش و شان انسانی و خانودادگی خود هستند فضای مناسبی برای کار پیدا کنند تا هم دیگران تشویق شوند مانند آنها رفتار کنند و هم از کوچ اجباری و ناخواسته آنها به رسانه های آنطرف آب جلوگیری شود. (3677204) (alef-13)
 
هموطن
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۴۰:۴۳
سوال : چرا وقتی مرحوم سلحشور در مورد فساد در سینما صحبت کرد همه رگهای گردنشو ورم کردوتمام قد اعتراض کردند و گفتند اینظور نیست حالا این اتفاقات توی همین چند ماه اخیر افتاده قبلا" نبود ؟؟؟؟؟ (3677221) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۶:۱۱:۵۴
آخه صحبتهای ایشون طوری بود که شامل نویسندگان این نامه نیز می شد (3677921) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۴۱:۵۴
شاید خیلی مشکلات توی هر صنفی باشه، اما اینکه عده ای، وقتی از کار میمونن دم از فساد و مافیا و ... میزنن باعث میشه محتوای حرفشون به دل نشینه
این حرفا موقعی قابل پذیرشه که بازیگرانی که تو دوره اوج و شهرت و موفقیت هستن از این حرفها بزنن
آدم یاد تیم بازنده فوتبال میافته که بطور اتومات از بدی داوری و شرایط بد میزبانی و ... حرف میزنن (3677225) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۵۵:۰۹
پس مرحوم سلحشور درست میگفت ! چرا اون موقع این حرفها رو نزدید و نگفتید و فقط علیه ش موضع گرفتید (3677257) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۱:۵۹:۱۴
طرف دیگه هنرش خریدار نداره، بیکار مونده میخواد با این حرفا جلب توجه کنه. برو خودتو اصلاح کن خواهر من، اینقدر به دیگران انگ و تهمت نزن. افرادی مثل ترانه علیدوستی هم متاهل هستن و هم کار خوب پیدا میکنن. (3677267) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۲۱:۲۸
تو تهمت نزن ایشون نقش ستاره ها ه را نگفته نقشهای معمولی سریالهای تلویزیونی

خوبه اینستاگرام هنرپیشه های رو بورس امروز تابلویه چه خبره (3677326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۴۵:۳۹
به نظر آشنا می آیید. ببخشید شما تهیه کننده و کارگردان کدام فیلم بودید؟ (3677414) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۴۵:۳۴
تو از کجا میدونی ک ب خانم علیدوستی پیشنهاد بی شرمانه نشده؟؟؟؟؟؟حتما شده و ایشون با پشتوانه ای ک داشتند تو دهنی ب افراد فاسد زدند و ب کارشون ادامه دادند...خودد یدونه از اون افراد فاسدنیستی احیانا؟؟؟؟؟؟ (3677534) (alef-13)
 
احمدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۵۰:۵۷
خیلی راحت و بدون پشتوانه حرف میزنی!!! (3677547) (alef-13)
 
سهراب
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۰:۵۳
خوش به حال خانم علیدوستی ولی فساد در سینما و تلویزیون یک مسئله ی قطعیه و اتفاقا این مسئله مختص ایران نیست. تو حرفه ای که زیبایی ظاهر و جوانی از فاکتورهای بسیار مهم و اصلی کار است و از یک طرف انبوهی از جوانان شدیدا مایل به ورود به این حرفه هستند و از طرف دیگه داشتن رابطه و پارتی و سلیقه ای بودن فرایند انتخاب بازیگر بخش جدانشدنی این کار است، انتظار این مسئله رو باید داشت. (3677602) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۵:۲۵
سرتو از زیر برف خارج کن ای برادر
البته اگر منافعی نیست (3677620) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۴۶:۳۹
دوست عزیز اگر این پیشنهادات به خواهر و مادر جنابعالی هم می شد همین نظر رو داشتید . کمی واقع بین باشید (3677707) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۲۱:۰۹
من واقع بین هستم بزرگوار. ولی متاسفانه در دورانی زندگی میکنیم که تهمت زدن و دروغ گفتن سکه رایجه و متاسفانه عده ای هم که سرشون برای این جنجالها درد میکنه، این حرفا و تهمتها رو باور میکنن، وگرنه حرف که باد هواست، همینطوری بدون سند و مدرک تهمت بزن، کی به کیه؟ (3677804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۵:۱۱
نه دقیقا!
برخی هنرمندان بدلیل توانایی های بازیگری و یا حتی چهره خود، پیشنهادات کاری فراوانی دارند و اگر فرضا به پست کارگردان و یا تهیه کننده ای بخورند که "فی قلوبهم مرض" باشد طرف جرات نمیکنه پایش را از گلیمش فراتر بگذارد چون موضوع می تواند سریع رسانه ای شود و حرف این گونه اشخاص بیشتر پذیرفته می شود تا چهره های غیر مشهور، ثانیا با این کار بازیگر مشهور دعوت به همکاری را نپذیرفته و سراغ پیشنهاد بعدی می رود و این کارگردان و تهیه کننده هستند که برای فروش فیلمشان به اشخاص یادشده به شدت محتاج هستند...
ولی همین کارگردان و تهیه کننده (فرضی) وقتی پای مصاحبه با بازیگران کمتر مشهور! می نشینند شاید اجازه جسارت به خود بدهند و خطوط قرمز را رد کنند...
حالت دیگری متصور است که آقای اسدالله یکتا و قبل از ایشان دیگران به آن اشاره کرده اند: اشخاص نابازیگر ولی عاشق سینما نقش ها را می خرند یعنی دستمزد که نمی گیرند هیچی! تازه ده پانزده میلیونی هم از جیب خرج می کنند که دیده شوند. حال یا در آینده این سرمایه گذاری سود آور میشه یا فرد که به آرزوهاش رسید از صنعت سینما خداحافظی میکنه...
اگر ایشان می خواهند بدون اینکه پیشنهادات غیر اخلاقی دریافت کنند بیشتر در حوزه بازیگری فعالیت داشته باشند یک راه مشکل در پیش دارند: افزایش توانایی های حرفه ای بازیگری تا اول هنرشان دیده شود بعد خودشان....
امید است این مطلب موجبات برانگیختن حسادت صنفی نگردد. (3677854) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۰۶:۵۸
نقش حراست و وزارت اطلاعات در مبارزه با فساد و افراد مفسد چیست ؟ (3677300) (alef-13)
 
سارا
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۲۰:۳۱:۰۶
وزارت اطلاعات طبق قانون در مبارزه با فساد اخلاقی وظیفه ای نداره و مسائل امنیتی را پیگیری می کند. (3678659) (alef-13)
 
افشار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۱۶:۴۱
درود به شرف چنین بازیگرانی ولعنت بر هنرپیشه بیشرف که عفت خودشو معامله کنه (3677315) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۳۷:۱۸
اگه به این لحن شما باشه که اصلا چه معنی داره زن بره بازیگر بشه بشینه تو خونه !!! (3677391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۲۴:۳۵
مقدس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حرفه مقدس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3677346) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۲۴:۴۳
از هنرمندان عزیز و این قشر فرهیخته تقاضا دارد تا منوجه جبهه گیریهای خود باشند و اینطور نگارش باعث ظن و گمان بد به یک مجموعه تلاشگر و همنوع خود و همکارتان نگردد . بالاخره یکروزی هم شماها فعال بودید و الان کم کاری گریبان این تعداد از هنرمندان عزیز را گرفته که انشاءا... شما ها نیز در پروژه های آینده بکار مشغول شوید . ولی این راهی که در پیش گرفتید برای تهمت زنی به این و آن ، حرفه خودتان را زیر سوال خواهید برد .پی تامل نموده و از راههای دیگری مطالبات خود را جویا شوید. (3677348) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۲۷:۱۱
باید از خانم های بازیگر پریسید (منظور فقط این سی نفر نیست ) آیا در آلودگی پشت صحنه بازیگری مقصر عده خاصی می باشند یا خود شما در این آلودگی نقش دارید ؟ چگونه است که آن زمان که عکس های کشف حجاب شده خود را در شبکه های اجتماعی میگذارید آنهم با رنگ و لعاب آن چنانی فکر چنین لحظه هایی نیستید ؟ آیا باید شما هر گونه که میخواهید رفتار کنید و محیط را آلوده کنید و دیگران بیایند و پاکسازی کنند ؟آیا در بوجود آمدن شرایط شما نقش ندارید ؟ آیا آن زمان که یک بازیگر برهنه شد شما اعتراض کرید ؟ آیا نباید در وهله اول خودتان مواظب محیط کارتان باشید ؟ آیا نباید خانم هایی که رفتار ناپسند دارند را از خود ترد کنید ؟ آیا آن زمان که عکس غیر متعارف خود را در شبکه اجتماعی میگذارید و ملاک شما لایک بیشتر به هر قیمت است به فکر این روز بودید ؟ و.. (3677357) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۳۰:۱۵
سی نفر امضا نکرده اند؟ از کجا بفهمیم سی نفر بازیگر بوده اند؟ شاید یک نفر غیربازیگر بوده؟ (3677367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۳۸:۱۰
خدا رحمت کنه مرحوم سلحشور رو چند سال پیش داد زد راجع به فساد شکل گرفته در سینما اما با هزار انگ مثل تحجر و چیزای دیگه به حاشیه رونده شد. وقتی خانم بازیگری که مثلا محبوبه عنوان میکنه سینمای ما بدلیل عدم وجود صحنه های مستهجن بی رونقه و وقتی با اعتراض روبرو میشه همه واسش وای وای سر میدن باید منتظر ظهور چنین وقایعی باشیم (3677393) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۲:۴۰:۲۶
خدا رحمت کند آقای فرج الله سلحشور را که همین حرف را زد اون وقتها چه الم شنگه ای واسش درست کردند حالا همون حرف اینبار از سوی خود بازیگران زن اونم نه یک نفر بلکه عده ای کثیر در حال بازگویی است...... (3677406) (alef-13)
 
محمد حسین
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۰۱:۵۷
میدانید این یعنی چه؟ اینها ادعا میکنند تمام تهیه کننده ها و کارگردانهای سینمای ایران فاسد هستند. واقعاً باور میکنید که چنین است؟ (3677444) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۰:۵۸
بله هشتاد درصدشون (3677753) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۰۲:۵۹
اسامی شون پس کو؟؟؟!!!
نامه واقعیه؟ (3677447) (alef-3)
 
مرجان
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۳۳:۱۳
خدارحمت کندجناب سلحشورراکه اولین بارتذکردادندولی ازسوی غربزده ها و شهوتزده هاتوهین شنیدندوحتی تعدادی ازبازیگران سینماهم نامه علیه ایشان نوشتندوتوهین هاکردند. (3677517) (alef-3)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۴۶:۲۵
قضاوت سخت است وتهمت وافتراگناه کبیره (3677536) (alef-13)
 
به آفرید
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۵۲:۵۹
سلام
متاسفانه حوزه رسانه و خصوصا سینما وتلویزیون بخاطر حضور برخی افراد غیر حرفه ای دارای سرمایه به انحرافکشیده شده . امیدوارم مسولین فرهنگی به این بازیگران زن ایرانی کمک کنن تا فضای شکوفا شدن هرچه بیشتر هنرمندان ایرانی بشه. (3677551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۵۵:۰۳
خدا رحمت کنه مرحوم سلحشور (3677557) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۰۸:۲۰
خیلی عجیبه که یه نامه دادن با کلی اتهام و جو رو خراب کردن، ولی حاضر نیستن اسامی شون معلوم بشه!!؟؟
این فقط جوسازیه!! والا این نامه نباید عمومی میشد و میتونستن با مسئولین مربوطه نامه نگاری کنن و ازشون جواب بخوان. جای تاسف داره تو این مملکت برای تهمت زدن هیچ مرزی نیست و قانون و قوه قضاییه هیچ برخوردی باهاش ندارن. (3677594) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۲۳:۰۲
قبل وبعد از ازدواج یعنی چی ملتفت نشد م سوال اینه قبل از ازدواج مشکل نیست بعد از ازدواج مشکل کار پیش میاد توضیح بدن قبل از ازدواج چطوری کارشون راه میفاتد در هنر ولی حال نه (3677641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۴۴:۲۰
از نمایندگان محترم مجلس و در اینجا شخص آقای توکلی خواهش میکنیم ورود پیدا کرده به این موضوع و این معضل را به طور ریشه ای مورد مطالعه و برررسی و سپس درمان قرار دهند.از اباب رسانه م جراید خواهشمند است نسبت به این مهم بی تفاوت نباشند و به واکاوی و بررسی این مشکل بپردازند (3677697) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۴:۵۹:۰۱
خب یعنی بقیه که دارند کار می کنند دارند با شرایطی که این بزرگواران گفته اند کار می کنند؟ (3677743) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۰:۳۲
مگه اون بازیگر مشهور نبود که برای امضای قانون مشروعیت ازدواج قوم لوط اطلاعیه تبریک داد. خوب باید اینا همیشه کار دارن. (3677751) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۳۳:۲۹
خیلی تهمت بزرگیه. میشه باور کرد خانمهایی مثل لیلا حاتمی، مهناز افشار، ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، باران کوثری، نیکی کریمی، مهراوه شریفی نیا، مهتاب کرامتی، هدیه تهرانی، شبنم قلی خانی، نیوشا ضیغمی، الهام حمیدی، طناز طباطبایی، بهاره رهنما، بهنوش طباطبایی و بسیاری دیگر بازیگران خانم این کشور و کارگردانان و تهیه کنندگانی که با آنها کار کرده اند، همه فاسد و لاابالی هستند؟!!!!!!!!!!!!!! خدا به همه ما رحم کنه با این تهمتهای عجیب...
توبه رو برای جبران گناه گذاشتن، ولی آبرویی که میرود و تهمت بیجا و کثیفی را که زده میشود چگونه میتوان جبران کرد؟ کلا به حق الناس اعتقادی دارین شماها؟ (3677828) (alef-13)
 
جهانشاه یاحقی
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۱:۴۶
سلحشور چی گفت .....گفت نسل بازیگران فیلمفارسی باید از سینما برچیده شه...چی شد آخررررررش.
همونایی که سنگ بنای سینمای فیلمفارسی بودند هستند و عده دیگر با سیل مشتاقان به خاک سپرده شدند.
نسل بازیگران فیلمفارسی محکوم به زمان شدند. (3677848) (alef-13)
 
رجب خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۹:۰۴
درود بر شرفت (3677867) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۶:۴۸:۱۲
به نظرم ما از حقیقت ماجرا بی اطلاعیم...و اگر اینگونه باشه یک گروه حقیقت یاب باید این مسیله رو پیگیری کنه...ولی به نظر میرسه که سینما و تلویزیون توی رکود هست و بازیگری هم مثل بقالی اشباع شده ...بازیگر ها هم باید بدونن دولت وظیفه نداره برای اونها نقش پیدا کنه...بلکه وظیفه دولت اول فراهم کردن بستری مناسب برای ظهور استعدادها و رونق دادن به سینما ها ست و دوم نظارت .
به نظرم یه عده ای وقتی دستشون به جایی نمیرسه خودشون رو مظلوم جلوه میدن.
مشکل اینجاست که اینها بیشتر از اینکه از این وضعیت غیر اخلاقی گلایه مند باشند نگران بیکاری خودشون هستند و این نوع تفکر نشان دهنده ی توقعات کوته بینانه ی همین هنرمندان مقدس! از هنر و حوزه فرهنگ هست. (3678051) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۶:۴۸:۲۹
روح مرحوم سلحشور شاد... انسان پاكي كه براي دفاع از خواهران ديني اش در عرصه بازيگري، بارها مورد حمله روشنفكرنماها واقع شد!
خودتان قضاوت كنيد كدام طرف انسان و آزاده بود و كدام طرف حيوان صفت!!! (3678053) (alef-13)
 
ليلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۷:۰۷:۱۵
سلحشور به خود زن هاي هنرپيشه ميگفت فاحشه ها! هرزه ها! چه ربطي داره به اين موضوع؟!؟ (3678099) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۲۰:۴۶:۰۸
مثل اینکه ما کارگران وجوانان بیکار دارای شغلی با امنیت هستیم وفضای کسب و کار برای ما هم به نوعی دیگر نا امن است و هر روز ده ها کارگر به دلیل نبود کار و رکود موجود از کار بی کار می شوند (3678682) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۱:۳۴
وقتی صدف طاهریان این حرف رو زد به خاطر کشف حجابش اونو قضاوت کردید و گفتید دروغ گو حالا که اینا همون حرف رو میزنن میگین راستگو، شما برخوردهاتون گزینشی هست (3678709) (alef-13)
 
سیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۲۱:۱۶:۴۰
درود بر روح پاک حاج فرج الله سلحشور...... (3678731) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۴:۴۷:۳۵
اصلا چرا به خواسته اینا گوش میدین؟چرا برای اینا حقی قائلین؟کی گفته بازیگری حتما باید تا آخر عمر براشون درآمد داشته باشه؟مگه اینا تافته جدا بافته هستند؟این همه آدم ورزشکار و هنرمند و دانشمند بالاتر از اینا افتادند گوشه خونه.اونوقت اینا خوش گذرونیاشونا کردند پولهاشون که ته کشیده اومدند طلبکار شدند.به نظر من اصلا حقی به گردن هیچ کس و هیچ سازمانی ندارند.برند دنبال یه منبع درآمد دیگه (3684675) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۷:۵۱:۱۳
هر جا ارتباط بین نامحرمان از چارچوب دین خارج بشه، و حجاب به شکل صحیحش رعایت نشه،همین اتفاق می افته فرقی هم بین هنر پیشگی و شغلای دیگه نیست. (3690586) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۲۰:۱۵:۰۹
به نظر من خانم سلطانی این حرفارو از سر حسادت میزنه سینمای ایران داره نفسای اخرشو میکشه تعداد ساخت فیلم ها خیلی کم شده و کار گردانا مجبورن حداقل از یک بازیگر خانم بسیار زیبا استفاده کنن تا امیدی به فیلماشون داشته باشنواقعا که ما هم ان چنان بازیگرای نابازیگریرو ندیدیم همه چهره های اشنا و زحمت کشیده بودن مخصوصا در سینما (3748159) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.