توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499670
طالبان: ما با داعش همکاری نداریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۰
طالبان افغانستان همکاری این گروه با تروریست‌های داعشی را رد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه طالبان گزارش‌ها درباره استفاده این گروه از جنگجویان خارجی و همکاری با گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان که این هفته منجر به کشته شدن ده‌ها غیرنظامی و پلیس محلی شد را تکذیب کرد.

بر این اساس، گروه طالبان که برای ایجاد خلافت در افغانستان و بیرون راندن نظامیان خارجی از این کشور می‌جنگد، اعلام کرد چنین اخباری در راستای بدنام کردن این گروه منتشر می‌شود. این گروه به داعش که برای ایجاد حکومت جهانی می‌جنگند مانند یک دشمن می‌نگرد.

با این وجود، مقامات دولت افغانستان اعلام کردند بیش از 600 جنگجو که به نظر از هر دو گروه طالبان و داعش تشکیل شده‌اند، روستای میرزا اولانگ در شمال افغانستان را روز شنبه به تصرف خود درآوردند. این مقامات می‌گویند بسیاری از این جنگجویان به نظر خارجی هستند و به زبان ترکمن، ازبک و پنجابی سخن می‌گفتند.

یکی از سرکردگان طالبان در این باره گفت: دولت افغانستان و اربابان خارجی آن ادعای واهی ارتباط ما با داعش را برای بدنام کردن طالبان در میان مردم محلی مطرح می‌کنند.

با این حال، حادثه میرزا اولانگ نشان دهنده افزایش نبود امنیت در سرتاسر افغانستان است. این امر نشان می‌دهد بسیاری از مکان‌های دور دست این کشور خارج از کنترل دولت افغانستان است.

یک مقام ارشد طالبان تایید کرد جنگجویان شرکت کننده در حادثه میرزا اولانگ ازبک بودند؛ اما از ذکر این موضوع که این افراد بخشی از اقلیت قابل توجه ازبک‌ها در افغانستان بودند یا از کشور ازبکستان آمده بودند، خودداری کرد.
 
کلمات کلیدی : طالبان+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.