توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277171
«برگ ریز»؛ امیر علی سلیمانی؛ شهرستان ادب
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۶
برگ ریز
سروده: امیر علی سلیمانی
ناشر: شهرستان ادب، چاپ اول، ۱۳۹۴
۷۲ صفحه، ۴۰۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستانها اینجا کلیک کنید.

****

این چهارمین کتاب امیر علی سلیمانی شاعر جوان و پرکاری است که از چهره های مستعد جزیان شعر انقلاب محسوب می‌شود. سلیمانی که در سال ۱۳۶۹ زاده شده است و پیش از این کتاب های چون کوچ پرواز، السلام علیک یا باران و دردانه از سروده های او منتشر شده است.

قالب تخصصی سلیمانی غزل محسوب می شود که در این زمینه از تبحر نسبی برخوردار است . مجموعه شعر «برگ ریز» که به همت نشر شهرستان ادب وارد بازار کتاب شده است، دربرگیرنده آخرین سروده های امیرعلی سلیمانی است.
سلیمانی در اشعار گرآوری شده در کتاب حاضرکه شامل سروده های او از سال ۱۳۹۰ بدین سو است؛ بیشتر از قالب غزل اسفاده کرده است، با این حال از دیگر قالب‌ها همانند ترکیب بند و غزل مثنوی نیز می توان اشعاری را در کتاب برگریز یافت. این اثر شامل ۲۹ شعر است که به لحاظ مضمونی در حوزه های گوناگون جای می گیرد. برخی از این اشعار دارای تم اجتماعی هستند، برخی در راستای مفاهیم مذهبی و آیینی قرار گرفته اند و برخی نیز به حوزه دفاع مقدس می‌پردازند. البته سلیمانی همانند مجموعه های پیشین خود عشق را فراموش نکرده است و اشعار عاشقانه از جایگاه ویژه‌‍‌‌ای در این کتاب برخوردارند:

ای لبت از هر چه سیب سرخ , شیرین بیش تر
کی به پایت می شود افتاد از این بیش تر ؟

ترس دارم عاشقانت مست و مجنون تر شوند
روبری خانه ات بگذار پرچین بیش تر!

ماه سیری چند!هر شب با وجودت ای پری
موج دریا می رود بالا و پایین بیش تر

وصف آسانی ست... هر چه خنده هایت کم شوند
شهر پیدا می کند شب گرد غمگین بیش تر

آن بهاری که نسیمت را ندارد بهتر است
هر شب عیدش ببارد برف سنگین بیش تر

خواب دیدم (نیستی) تعبیر آمد (می رسی)
هر چه من دیوانه بودم ابن سیرین بیش تر!
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«برگ ریز»؛ امیر علی سلیمانی؛ شهرستان ادب